İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

işyerinde pişer bizim bugünlerde..
annem ve kayınvalidemde yapar verirler hem keşkek hem aşure :KK56: :KK56:

Bizde yok hiç kimse yapmıyor :KK43:(((

Komşular getiriyorlar :)))

Yada dışarda yiyebiliriz ama eşim sevmez zaten oğlumla yarın akşam bi kaçamak yapıp dışarda yiyebiliriz. Genelde pek hafta içi çıkmıyoruz ama yarın toplantı sonrası erken evde olursam :KK53::KK53::KK53:

günaydın arkadaşlar.
1 sayfa okuma metni ve soruları.
6 sayfa da yardımcı kitaptan göndermiş öğretmen.
saat 23 de bitti.1 tanesi de sabaha kaldı.okuma yapamadık hiç..
bizim ödev çok azdı..1 adet fotokopi.
eş sesli kelimeler.bir de hikaye haritası yaptı..matematik yoktu sanırım..:26::26::26::26:
onun dışında ödev yoktu...

:KK1: :KK1: :KK1: :KK1: :KK1:
günaydın canım..
ne bilsin demi çocuk kopya olduğunu..
başarılarının devamını dilerim maşallah..
teşekkür ederim arkadaşım..evet bilememiş deftere bakmak kopya demek değilse ne???:KK52::KK52::KK52::KK52:

Günaydın kızlar nasılız bakalım bu sabah haftayı yarıladık sayılır...

Hoş geldin canım dün göremeyince merak ettim, sizin kurum biraz gecikmiş sanki online belge gönderiminde :)))))

Yarında ben yokum bütün gün bir toplantıda olacağım ama Allahtan yeri güzel :))) Taksimde bir otelde olacak :))) Yakınlarda olan varsa bi kahve içmeye uğrayabilirim :)))))

Akşam 2 sayfa matematik ödevi vardı deste ve düzineler bu konu artık iyice oturmuş onu gördüm.

Türkçe kitabındaki Atatürk Şiirini yazdık.

Yine Türkçe kitabındaki 10 kasım şiirini okuyup altındaki soruları cevapladık.

Nerdeyse 2 haftadır elimize alamadığımız hikaye kitabının haritasını oluşturduk.

Birde 3'er ritmik saymaları çalışıyorduk ben 39 a kadar çalıştırmıştım akşam fark ettim ki şaşırarak olasa da kuzucuğum 99 a kadar sayıyor. :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:
sizin ödev çok mu ne ..kolay gelsin arkadaşım..öyle mi ..doğrudur..üniversitede bazı birimler geçmiş ..ama bizi yeni geciriyorlar..yeni yıldan sonra tamamen gececekmişiz zelişçim biz..geç olsun güç olmasın..:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:
taksimde gezin çıkışta canım ...ben de özledim taksimi...bir zamanlar her hafta sonu giderdik de ..sonra sıkılmıştık..
Aşure gününüz mübarek olsun arkadaşlar..

Aferinnn oğluşuna...:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

Olsada yesek :))))))))))
evet ya..yapabilen var mı ki aramızda aşure..evde olsak yapardık belki..çalışınca zor..

Son düzenleme:
canım pembe yalanlar bunlar..günah değil..onların iyiliği için:KK53::KK53::KK53::KK53::KK53:

günayyyydıııııınnnnnnnnnnnn..

dün öğretmenimiz bizi aradı..konuştuk telefonda..ama öncesini anlatayım..

akşam eve geldim emir'e sordum" test oldunuz mu ..??nasıl geçti.?kaç aldın?'
söylemem sen çantama bak dedi.

sonra yemek vs..
oturdum çantasını açtım..test olmuşlar 2 tane.

bir tanesi iyi..

ikincisinde de iyi ..ama kırmızı kalemle öğretmen ne yazmış biliyor musunuz?
" deftere bakmana gerek yok . sen zaten biliyorsun"

bizim sıpa kopya çekmiş.."oğlum kopya mı çektin ?????" dedim.."hayır anne deftere baktım , kopya çekmedimmmmmmm!!!!!!!!!"

"oğlum testleri aklındakilerle çözeceksin hiçbir yere bakmadan ."
"hıııı tamam anne"

neyse öğretmene dedim biliyorum olanları.çantasına baktım..

öğretmeni nasıl gülüyor..testini elinden aldım.."sıfır " dedim ama diğer çocuklar da yapmasın diye..aslında gerçek notunu verdim.."dedi.

bizim oğlan testini bitirmiş son soruyu yaparken emin olmak için defteri açmış ,öğretmeni de o sırada başka bir şey okuyordum..çocuklara bakmıyordum diyor..önce şakır şakır defter yaprakları çevrildi..sonra baktım emir..kaldır defterini dedim diyor..

sonra yine birşeyler okuyordum..çocuklar demiş "öğretmenim adil emir deftere bakıyor"

öğretmen zaten defter sayfalarını şakır şakır yine çevirirken duymuş..kaldırmış kafasını ki 'adil emirrrrrrr! '

o zaman şaşkın şaşkın yüzüme baktı diyor..ama bildiği şeyler diyor..çünkü kimsenin bilmediği kelimeleri biliyor..eş anlamlı ya da eşsesli kelimelerde.. çok kitap ,gazete mi okuyor diyor..hayır dedim..keşke okusa zorla okutturuyorum dedim..ama dedim..okuma yazma bilmezken tübitak ın meraklı minik dergilerini aldım..onu ben okudum..içinden çıkan oyunları kesip yaptık .oynadık ...okuma yazmayı öğrenince de tübitak ın bilim çocuk dergilerini aldım dedim..sanırım bunlar onun kelime haznesini geliştirdi.bilemiyorum..

deftere bakmaya kopya olarak bilmediği için şaşmış kalmış benim oğlan..ona göre kopya çekmek arkadaşına bakmak sanırım...HEHEHEHEH

işte böyle bir gündü..ama öğretmenimiz adil emir'den memnununmuş.

ben de oğlumu öptüm..sarıldım..seninle gurur duyuyorum diyerek koltuklarını kabarttım..

Çok şeker ya,bu boyların kopya çekmeye çalışması bile çok şeker

Günaydın kızlar nasılız bakalım bu sabah haftayı yarıladık sayılır...

Hoş geldin canım dün göremeyince merak ettim, sizin kurum biraz gecikmiş sanki online belge gönderiminde :)))))

Yarında ben yokum bütün gün bir toplantıda olacağım ama Allahtan yeri güzel :))) Taksimde bir otelde olacak :))) Yakınlarda olan varsa bi kahve içmeye uğrayabilirim :)))))

Akşam 2 sayfa matematik ödevi vardı deste ve düzineler bu konu artık iyice oturmuş onu gördüm.

Türkçe kitabındaki Atatürk Şiirini yazdık.

Yine Türkçe kitabındaki 10 kasım şiirini okuyup altındaki soruları cevapladık.

Nerdeyse 2 haftadır elimize alamadığımız hikaye kitabının haritasını oluşturduk.

Birde 3'er ritmik saymaları çalışıyorduk ben 39 a kadar çalıştırmıştım akşam fark ettim ki şaşırarak olasa da kuzucuğum 99 a kadar sayıyor. :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

Süper desene çorap söküğü gibi geldi arkası:)ben anadolu yakasındayım cnm taksim tarafında olsam ne iyi olurdu vesileyle görüşürdük

yok bu akşam değil. ama gelmesi yakındır :))

hııııııı...tamam o zaman geldiği zaman bir kaşık da benim için ye o zaman..taam mı??

akşam için pırasa pişirdim dün gece..yanında ne yapılır..çocuklar yemez benim pırasa..pilav mı yapayım acep ...onlar sever diye..

kek de yapmam lazım..bizim evde kek olmadan olmaz..dün akşam az kalmıştı..onu da emir in beslenmesine koydum sabah çıkmadan..

Onların o saflığı güzel zaten cnm,ilerde büyüdüklerinde bu günleri mumla arıcaz gibime geliyor:KK24::KK24:

evet canım herkes öyle söylüyor..ahh ahh..onlarla zaman nasıl geçiyor anlaşılmıyor..sıpaları sayesinde zamanın aktığını anlamıyoruz ,
bir bakmışız ki yaşlanmışız..onlar da büyümüş

hııııııı...tamam o zaman geldiği zaman bir kaşık da benim için ye o zaman..taam mı??

akşam için pırasa pişirdim dün gece..yanında ne yapılır..çocuklar yemez benim pırasa..pilav mı yapayım acep ...onlar sever diye..

kek de yapmam lazım..bizim evde kek olmadan olmaz..dün akşam az kalmıştı..onu da emir in beslenmesine koydum sabah çıkmadan..

Brokoli çorbası yapıyomusunuz çocuklara?ben haftasonu yaptım bayıla bayıla yedi içinde beşemel sos olunca valla.Harika oluyo deneyin derim.ben yapmıyodum hiç bu haftasonu denedim süper oldu bundan sonra yaparım kışın artık çokda faydalı

Süper desene çorap söküğü gibi geldi arkası:)ben anadolu yakasındayım cnm taksim tarafında olsam ne iyi olurdu vesileyle görüşürdük

Evet ya bende şaşırdım. Banyo yaptırıyorum onu bir taraftan da saydırıyorum (komedi yani). Baktım aldı yürüdü takıldığı yerde ben söledim. Çok mutlu oldu oda :))))

Evet keşke yakınlarda olsaymışsın öğle yemeğinde bi kaçamak yapardık :))))

tamam canım.pırasanın yanında makarna yaparım ben..
bizimde beslenmede kek perşembe günü.hangi kekten yapacaksın..

Evet ya bende şaşırdım. Banyo yaptırıyorum onu bir taraftan da saydırıyorum (komedi yani). Baktım aldı yürüdü takıldığı yerde ben söledim. Çok mutlu oldu oda :))))

bu tarafa yolun düşerse beklerim bak kalamıştayım ben..

Pırasa yanında bence ya börek ya makarna derim :)))

Yapmam ben kek falan zamanım yok :)))))))

Haftasonu bi fırın sütlaç yaptım hala sürünüyor dolapta ben diyetteyim sütlü tatlıları pek tutumuyor bizimkiler, okula beslenme koymadığımız içinde işimede geliyor açıkçası anca binde bir misafir gelirse o zaman :)))))

Onların o saflığı güzel zaten cnm,ilerde büyüdüklerinde bu günleri mumla arıcaz gibime geliyor:KK24::KK24:

Ben şimdiden küçüklük dönemini arıyorum daha kolaydı.

Brokoli çorbası yapıyomusunuz çocuklara?ben haftasonu yaptım bayıla bayıla yedi içinde beşemel sos olunca valla.Harika oluyo deneyin derim.ben yapmıyodum hiç bu haftasonu denedim süper oldu bundan sonra yaparım kışın artık çokda faydalı

Bi tarif alsak denerim bende :)))

:130::130::130::130::130::130::130::130::130::130:

canım benim annem yapar brokoli çorbasını..çocuklar da afiyetle yer..ne çorbası olduğunu anlamıyorlar..ben bile yerken bu brokoli mi diyorum..çok güzel oluyor..

sen tarifini yaz..ben bir de senin tarifini deneyeyim..

evet çok faydalı..

canım makarna yapayım tamam ...seviyorlar da..

canım ben haftada 2 tane kocaman kek yapıyorum..eşim çok sever..çocularda öyle..beslenmesine isteyen koyuyor bizim..kim ne isterse..ben genellikle kek koyuyorum..yemek yiyormuş evden çıkmadan..tuzlu yemek ..tatlı yerine de kek yesin diyorum okulda..

tenefüs aralarında kemiriyor sanırım..
ama diğer arkaşadları kantinden birşeyler alıyormuş..Allah dan bizim oğlan özenmiyor kantine..bir kaç kez kalem ve oyuncak aldı..yeme içme ile alakası cok olmayınca kantini istemiyor.

ben geçen mavi kek yaptım..daha doğrusu kakaolu yarısı ,yarısı mavi..onu götürdü okula birkaç kez..arkadaşlarına da vermiş..sevmişler..
her seferinde değişik yapıyorum..aynı kek olmuyor ..bir keresinde havuçlu cevizli..bir keresinde kakaolu..bir kere sade .tarçınlı zencefilli falan..
dün biten pandispanya keki idi..ama içine karıştırırken 1 paket dr otkeer çikolata sosu attım..kakaom bitmiş..onu kullandım..çok sevdi evdekiler..bazen kakaolu puding bile kullandığım oluyor ..kakao kalmayınca..değişik bir tat oluyor diyor evdekiler..ne koydunnn..

söylemiyorum yemezler diye..

bazen tatlı lor ile kek yapıyorum..

onda da lor olduğu anlaşılmıyor..peynir yemeyen çocuklara iyi oluyor..emir asla ağzına peynir koymaz.

her daim ders mi ..banyoda bilemmm..:KK16::KK16::KK16::KK16:
Pırasa yanında bence ya börek ya makarna derim :)))

Yapmam ben kek falan zamanım yok :)))))))

Haftasonu bi fırın sütlaç yaptım hala sürünüyor dolapta ben diyetteyim sütlü tatlıları pek tutumuyor bizimkiler, okula beslenme koymadığımız içinde işimede geliyor açıkçası anca binde bir misafir gelirse o zaman :)))))

Ben şimdiden küçüklük dönemini arıyorum daha kolaydı.

Bi tarif alsak denerim bende :)))

:130::130::130::130::130::130::130::130::130::130:
tamam makarna yapıyorum o zaman..

bizde sütlaç hemen biter..ben de sütlü tatlıları severim..eşim sütlaca bayılır zatii

X