İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

3.5 yaşında verdiği risperdalın en küçük dozuydu. geçen sene kullandığımız concerta en küçük dozdu sonrası 36 mg çıktı siz hangi ilacı ve hangi dozda veriyosunuz bide nereye götürüyorsunuz tedavi için.

Biz concerta 18 mg ile başladık, geçen sene okulların kapanmasına son 1 ay kala 27 mg çıktık en son gittiğimizde geçen hafta 36 mg verdi ama bizde asıl sorun dikkat konusunda yeterince başarılı olamaması.

Biz Kanuni Sultan Süleyman'a gidiyoruz. Siz nereye gidiyorsunuz?

Son düzenleme:
Aaaaa çok ayıp anneler yalan söyler mi :))))))))))

Bende bir ara masaüstü bilgisayar için yapıyordum aynısını ama artık alıştı salonda duran bilgisayara izin almadan oturmaz, çok sıkta izin istemez çünkü ödevlerden tv ye bile zaman kalmıyor ya onu buldummu şükrediyor :))))

affet beni yalan söylüyorum zeliş :26:
bu yaptıklarım hafta sonu için tabiki
hafta içi öğleci olduğu için izliyor..
bu çocuklar bizi oynatıyor ya..

Biz concerta 18 mg ile başladık, geçen sene okulların kapanmasına son 1 ay kala 27 mg çıktık en son gittiğimizde geçen hafta 36 mg verdi ama bizde asıl sorun dikkat konusunda yeterince başarılı olamaması.

Biz Kanuni Sultan Süleyman'a gidiyoruz. Siz nereye gidiyorsunuz?

biz şişli etfal hastanesi..

Bende bir ara masaüstü bilgisayar için yapıyordum aynısını ama artık alıştı salonda duran bilgisayara izin almadan oturmaz, çok sıkta izin istemez çünkü ödevlerden tv ye bile zaman kalmıyor ya onu buldummu şükrediyor :))))

sizin yaptığınızı bir ara annemler yapıyodu okula başlamamıştı daha galiba evden çıkaramıyolar çocuğu tv karşında devamlı parka gidicekler yok gitmiyo benimki babam en sonunda şalterden sigortaları kapatıp elektrikler gitti deyince mecburen çıkıyodu evden.Şu tv ne melem bişey ya esir alıyo resmen benimkini

iyi akşamlar diliyorum kendinize iyi bakın drla ilgili ve okulla ilgili bilgi paylaşımlarınızı yazarsanız özellikle ilaç ile ilgili çok memnun olurum çünkü hala kafam çok karışık ve hangi yolu izleyebileceğimi artık bulamıyorum..

iyi akşamlar diliyorum kendinize iyi bakın drla ilgili ve okulla ilgili bilgi paylaşımlarınızı yazarsanız özellikle ilaç ile ilgili çok memnun olurum çünkü hala kafam çok karışık ve hangi yolu izleyebileceğimi artık bulamıyorum..

Canım görüşmeye devam edelim mutlaka faydalı oluruz birbirimize muhtemelen yakın yerlerde oturuyoruz konuşuruz sonra yine istersen görüşebilirz bile iyi bak kendine de oğlunada...

sizin yaptığınızı bir ara annemler yapıyodu okula başlamamıştı daha galiba evden çıkaramıyolar çocuğu tv karşında devamlı parka gidicekler yok gitmiyo benimki babam en sonunda şalterden sigortaları kapatıp elektrikler gitti deyince mecburen çıkıyodu evden.Şu tv ne melem bişey ya esir alıyo resmen benimkini

Kılıktan kılığa giriyoruz vallahi. Umarım iyi bir nesil yetiştiriyoruzdur bazen cidden endişe duyuyorum acaba özgüvensiz olurla mı diye...

Hepinize iyi akşamlar kızlar, yarın görüşürüz iyi bakın kendinize de ufaklıklara da. Görüşürüz...

:80::80::80::80::80::80::80::80::80::80::80::80::80::80::80::80::80:

Bu arada adilemir bugün gelmedi hiç umarım aksi bir durum yoktur.

bende ist.peki kalp kontrolünüde yaptırıyomusunuz bu iacı kullanırken buda çok önemli.ben ilk hiperaktiviteyle tanıştığımda 3.5 yaşındaydı ve dr küçücük çocuğa ilaç verdi zararı yok dedi ama oğlumun kalbinde ek atım yani ekstradan fazla bir atım oluşturmuştu.düşünün 6 ay kullanıp bıraktım ozamanlar iyikide bırakmıştım taki geçen sene ikinci dönemde başlayana kadar ama başladığım zamanlarda kalp kontrolünü hep yaptırdım.düzelmiş ek atımı çok şükür.birde bu iacı kullanırken soğuk algınlığı ilacı ile birlikte kullanmayın çünkü bir keresinde olkula gitmeden önce soğuk algınlığı şurubunu ardındandan ilacını vermiştim okulda kalp atışları çok hızlanmış öğretmen bile fark etmiş düşünün yani böyle dikkat etmemiz gereken şeyler var ..mutlaka kalp kontrolü yaptırın..
canım geçmiş olsun oğluna...Allah korusun..iyi ki farketmisiniz de ilacı kullanmamışsınız..bu arada hoş geldin arkadaşım.
sahi kızlar unuttum size yazmayı benimki bu günlerde günlüğe sardı kızlar,arkadaşında görmüş kilitli olanlardan anne banada alırmısın dedi alırım dedim.baktım anneannesinde bulmuş eski bir ajanda ona yazıyor banada okuttu geçen yazdıklarını öldüm gülmekten sevgili günlük diye başlamış yazmış birazdan okula gidicem ders yapıcam tenefüste top oynıcaz vs...aferin dedim.bakalım ne kadar sürecek bu heves:))
ooyy...bak sen ya..güzel olmuş..biz de almıştık..bizim oğlan da yazdı karaladı bir şeyler ..ama sonra kardeşi kilidini kaybetti..karıştırdı..bizim oğlan da onu ödev defteri yaptı..akşam çıkışta ödev yazıyor artık.

ay arkadaşım..ben de öyle yaptım eskiden..mesela cartooonn kanalını isterdi..ben de kanallar arasında gezinirdim..hızlıca arar gibi yapardım..bulamadım derdim..ama onu öğrendi sonra...ben de izlemesin isterdim..çünkü ben ten den hiç hoşlanmıyordum..izliyordu onun gibi bağırarak acayip sesler çıkarıyordu..bir de gece korkuyordu..yaratıklardan..izlerken iyi..ama akşam yatağına gitmiyordu.tabi küçüktü o zaman..
kanalı uydudan silerek kurtuldum bir dönem..sonra 1-2 yıl izlettirmedim..buraya gelince acıldı kanal yine..ama korkmuyor artık..

Hepinize iyi akşamlar kızlar, yarın görüşürüz iyi bakın kendinize de ufaklıklara da. Görüşürüz...

:80::80::80::80::80::80::80::80::80::80::80::80::80::80::80::80::80:

Bu arada adilemir bugün gelmedi hiç umarım aksi bir durum yoktur.
canım ..yoktum dün işyerimde..eğitim vardı..evraklar artık elektronik olarak yollanacakmış..bir ağ üzerinden çıktı almadan..bunun eğitimi için üniversiteye gittik 2 arkadaş..

tüm gün baydı yanı..yapabileceğimiz şeyler zaten ama sabahtan akşama kadar anlattı da anlattı ...:KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53:

canım pembe yalanlar bunlar..günah değil..onların iyiliği için:KK53::KK53::KK53::KK53::KK53:

günayyyydıııııınnnnnnnnnnnn..

dün öğretmenimiz bizi aradı..konuştuk telefonda..ama öncesini anlatayım..

akşam eve geldim emir'e sordum" test oldunuz mu ..??nasıl geçti.?kaç aldın?'
söylemem sen çantama bak dedi.

sonra yemek vs..
oturdum çantasını açtım..test olmuşlar 2 tane.

bir tanesi iyi..

ikincisinde de iyi ..ama kırmızı kalemle öğretmen ne yazmış biliyor musunuz?
" deftere bakmana gerek yok . sen zaten biliyorsun"

bizim sıpa kopya çekmiş.."oğlum kopya mı çektin ?????" dedim.."hayır anne deftere baktım , kopya çekmedimmmmmmm!!!!!!!!!"

"oğlum testleri aklındakilerle çözeceksin hiçbir yere bakmadan ."
"hıııı tamam anne"

neyse öğretmene dedim biliyorum olanları.çantasına baktım..

öğretmeni nasıl gülüyor..testini elinden aldım.."sıfır " dedim ama diğer çocuklar da yapmasın diye..aslında gerçek notunu verdim.."dedi.

bizim oğlan testini bitirmiş son soruyu yaparken emin olmak için defteri açmış ,öğretmeni de o sırada başka bir şey okuyordum..çocuklara bakmıyordum diyor..önce şakır şakır defter yaprakları çevrildi..sonra baktım emir..kaldır defterini dedim diyor..

sonra yine birşeyler okuyordum..çocuklar demiş "öğretmenim adil emir deftere bakıyor"

öğretmen zaten defter sayfalarını şakır şakır yine çevirirken duymuş..kaldırmış kafasını ki 'adil emirrrrrrr! '

o zaman şaşkın şaşkın yüzüme baktı diyor..ama bildiği şeyler diyor..çünkü kimsenin bilmediği kelimeleri biliyor..eş anlamlı ya da eşsesli kelimelerde.. çok kitap ,gazete mi okuyor diyor..hayır dedim..keşke okusa zorla okutturuyorum dedim..ama dedim..okuma yazma bilmezken tübitak ın meraklı minik dergilerini aldım..onu ben okudum..içinden çıkan oyunları kesip yaptık .oynadık ...okuma yazmayı öğrenince de tübitak ın bilim çocuk dergilerini aldım dedim..sanırım bunlar onun kelime haznesini geliştirdi.bilemiyorum..

deftere bakmaya kopya olarak bilmediği için şaşmış kalmış benim oğlan..ona göre kopya çekmek arkadaşına bakmak sanırım...HEHEHEHEH

işte böyle bir gündü..ama öğretmenimiz adil emir'den memnununmuş.

ben de oğlumu öptüm..sarıldım..seninle gurur duyuyorum diyerek koltuklarını kabarttım..

Son düzenleme:
günaydın arkadaşlar.
1 sayfa okuma metni ve soruları.
6 sayfa da yardımcı kitaptan göndermiş öğretmen.
saat 23 de bitti.1 tanesi de sabaha kaldı.okuma yapamadık hiç..

canım pembe yalanlar bunlar..günah değil..onların iyiliği için:KK53::KK53::KK53::KK53::KK53:

sonra yemek vs..

bir tanesi iyi..

bizim sıpa kopya çekmiş.."oğlum kopya mı çektin ?????" dedim.."hayır anne deftere baktım , kopya çekmedimmmmmmm!!!!!!!!!"

"hıııı tamam anne"

öğretmeni nasıl gülüyor..testini elinden aldım.."sıfır " dedim ama diğer çocuklar da yapmasın diye..aslında gerçek notunu verdim.."dedi.

bizim oğlan testini bitirmiş son soruyu yaparken emin olmak için defteri açmış ,öğretmeni de o sırada başka bir şey okuyordum..çocuklara bakmıyordum diyor..önce şakır şakır defter yaprakları çevrildi..sonra baktım emir..kaldır defterini dedim diyor..

sonra yine birşeyler okuyordum..çocuklar demiş "öğretmenim adil emir deftere bakıyor"

öğretmen zaten defter sayfalarını şakır şakır yine çevirirken duymuş..kaldırmış kafasını ki 'adil emirrrrrrr! '

o zaman şaşkın şaşkın yüzüme baktı diyor..ama bildiği şeyler diyor..çünkü kimsenin bilmediği kelimeleri biliyor..eş anlamlı ya da eşsesli kelimelerdez çok kitap ,gazete mi okuyor diyor..hayır dedim..keşke okusa zorla okutturuyorum dedim..ama dedim..okuma yazma bilmezken tübitak ın meraklı minik dergilerini aldım..onu ben okudum..içinden çıkan oyunları kesip yaptık .oynadık ...okuma yazmayı öğrenince de tübitak ın bilim çocuk dergilerini aldım dedim..sanırım bunlar onun kelime haznesini geliştirdi.bilemiyorum..

deftere bakmaya kopya olarak bilmediği için şaşmış kalmış benim oğlan..ona göre kopya çekmek arkadaşına bakmak sanırım...HEHEHEHEH

ben de oğlumu öptüm..sarıldım..seninle gurur duyuyorum diyerek koltuklarını kabarttım..

:KK1: :KK1: :KK1: :KK1: :KK1:
günaydın canım..
ne bilsin demi çocuk kopya olduğunu..
başarılarının devamını dilerim maşallah..

Günaydın kızlar nasılız bakalım bu sabah haftayı yarıladık sayılır...

Hoş geldin canım dün göremeyince merak ettim, sizin kurum biraz gecikmiş sanki online belge gönderiminde :)))))

Yarında ben yokum bütün gün bir toplantıda olacağım ama Allahtan yeri güzel :))) Taksimde bir otelde olacak :))) Yakınlarda olan varsa bi kahve içmeye uğrayabilirim :)))))

Akşam 2 sayfa matematik ödevi vardı deste ve düzineler bu konu artık iyice oturmuş onu gördüm.

Türkçe kitabındaki Atatürk Şiirini yazdık.

Yine Türkçe kitabındaki 10 kasım şiirini okuyup altındaki soruları cevapladık.

Nerdeyse 2 haftadır elimize alamadığımız hikaye kitabının haritasını oluşturduk.

Birde 3'er ritmik saymaları çalışıyorduk ben 39 a kadar çalıştırmıştım akşam fark ettim ki şaşırarak olasa da kuzucuğum 99 a kadar sayıyor. :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

Son düzenleme:

sonra yemek vs..

bir tanesi iyi..

"hıııı tamam anne"

o zaman şaşkın şaşkın yüzüme baktı diyor..ama bildiği şeyler diyor..çünkü kimsenin bilmediği kelimeleri biliyor..eş anlamlı ya da eşsesli kelimelerdez çok kitap ,gazete mi okuyor diyor..hayır dedim..keşke okusa zorla okutturuyorum dedim..ama dedim..okuma yazma bilmezken tübitak ın meraklı minik dergilerini aldım..onu ben okudum..içinden çıkan oyunları kesip yaptık .oynadık ...okuma yazmayı öğrenince de tübitak ın bilim çocuk dergilerini aldım dedim..sanırım bunlar onun kelime haznesini geliştirdi.bilemiyorum..

Aferinnn oğluşuna...:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

Günaydın kızlar nasılız bakalım bu sabah haftayı yarıladık sayılır...

Hoş geldin canım dün göremeyince merak ettim, sizin kurum biraz gecikmiş sanki online belge gönderiminde :)))))

Yarında ben yokum bütün gün bir toplantıda olacağım ama Allahtan yeri güzel :))) Taksimde bir otelde olacak :))) Yakınlarda olan varsa bi kahve içmeye uğrayabilirim :)))))

Akşam 2 sayfa matematik ödevi vardı deste ve düzineler bu konu artık iyice oturmuş onu gördüm.

Türkçe kitabındaki Atatürk Şiirini yazdık.

Yine Türkçe kitabındaki 10 kasım şiirini okuyup altındaki soruları cevapladık.

Nerdeyse 2 haftadır elimize alamadığımız hikaye kitabının haritasını oluşturduk.

Birde 3'er ritmik saymaları çalışıyorduk ben 39 a kadar çalıştırmıştım akşam fark ettim ki şaşırarak olasa da kuzucuğum 99 a kadar sayıyor. :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:
ben iyiyim canım sen nasılsın..
aa ne güzel sayıyormuş oğluş. :KK71:

X