İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

Cuma günü yaşadığımız onca şeye rağmen hafta sonunu çok güzel geçirdik oğlumla sürekli dip dibe :)))))

Kitap fuarına gittik, pazar kahvaltısına gittik, evde de keyifli geçirdik zamanı, semt pazarına gittik :))))

Ödevlerin çok az kısmını ben yaptırdım genelde babasıyla yaptılar. Baya ödev yaptı biriken ödevlerinden.

Ritmik saymalarda 3'lerdeyiz hala bitiremedik ama yavaş olucak biraz belli olsun amaaaan :))

öğretmenin değişmesi çok iyi olacak..bir kere yüz göz olduktan sonra olmuyor artık..
bizimde değişti bu sene öğretmenimiz.

öğretmenin değişmesi çok iyi olacak..bir kere yüz göz olduktan sonra olmuyor artık..
bizimde değişti bu sene öğretmenimiz.

Doğru söylüyorsun canım bende aynı fikirdeyim ama az önce eşim gitti okula müdür ile görüşmüş ama akıllı kocam sınıf değişikliğini açmamış hiç. Müdür eğer çocuğunuza yapılan rencide edici bir şey varsa kesinlikle şikayet formu doldurun gerekeni yaparız demiş...
Eşimde şimdilik kalsın demiş

eşin sınıf değişikliğini istemiyor muydu..neden söylemedi ki..
canım sıkıldı şimdi..

eşin sınıf değişikliğini istemiyor muydu..neden söylemedi ki..
canım sıkıldı şimdi..

Çünkü ben ona söylememişim. Güler misin ağlar mısın...

Neyse müdürün olumlu yaklaşımı iyi peşini bıraktırmam ben ama bu süreçte dikkat dağınıklığını raporlandırma için çalışmalara başlayacağız. Zaten ilaç değişimini de izleyeceğiz. Bu süreçte Birde öğretmen değişmesin ama sıkı takipte olacağım bakalım artık. En olmadı gidip okulu basarım öğretmeni de okulu dağıtırım :)))))

hayırlısı nasılsa öyle olsun..

canım benim ya ..yine nasip olmadı öğretmen değiştirmek..tam olacak derken

neyse..benim eşimde de vardır böyle durumlar..sen dememeştin ki vs

hayırlısı olsun arkadaşım.

bu durumdan sen ve oğluşun ne kadar az etkilenecekse öyle olması lazım..yeter artık yani...öğretmenle de yüz göz olunmuş..öğretmenin yalan söylemesi falan..inşallah değiştirilir öğretmeniniz yakında..

anneler olarak biz daha bir empati yapıyoruz çocuklarımız için..sen orada olsaydın doldururdun o formu belki..

belki öğretmen için iyi olmayacak..ama o da aklını başına almalı..öğrencileri için daha duyarlı davranmalı..bugün senin oğlun sorun yaşarken başka bir gün başka bir çocukla da aynı sorunlar yaşanabilir..bu yüzden öğretmenin kendine bir çeki düzen vermesi gerekiyor..

söyleyip söyleyip de kimse ondan şikayetçi olmaz ise alır yürür diye korkuyorum açıkçası...

eğitimci olacak bir de..offffffffffff offfffffffffffff

biz cumartesi kütüphaneye gittik üye olduk.
eve kitap getirdik ve 2 kere o kitabı okudu çok şaşırdım.

Ne güzel canım ya çoook sevindim sizin adınıza. Dün benimki de çook kitap aldı ama hep küçük kısa kitaplar :)))
Akşam uyumadan bana okuyacakmış. Bir sürüde ayraç aldık. İhtiyaç listemizde vardı.

Evet canım ben orda olsam o formu kesinlikle doldururdum. Çünkü bu öğretmen sınıfındaki çocukların hepsine yapıyor ne yapıyorsa düşünsene izinli olduğum dönemde okula gittiğimde sınıfta bir kız öğrenciyle konuştum. Sınıf başkanını nasıl seçtiniz diye sordum oğlum anlatmadı çünkü kız geçen senede aynı sınıftaymış dedi ki. Başka bir kızdan bahsederek öğretmen onu çok seviyor o yüzden bu senede onu seçti dedi. Nasıl üzüldüm içim gitti anlatamam...

oylama yapmadan seçmiş yani..
küçücük çocuk onlar nasıl ayrımcılık yapıyorlar dicem ama bal gibi yapıyorlar..

oylama yapmadan seçmiş yani..
küçücük çocuk onlar nasıl ayrımcılık yapıyorlar dicem ama bal gibi yapıyorlar..

Evet canım ne yazık ki öyle işte. Sen demokrasi kavramını en iyi anlatabileceğin bu seçimi kafana göre yap sonra aynı çocuklara demokrasiyi anlat...

hımmmmmmmm bak ya

evet kesinlikle bu öğretmenin bir yere şikayet edilmesi gerekir..

seçimlerin yapılması demokrasinin öğretilmesi için en iyi yol.
ayrıca öğrenciler kimi istiyorlarsa o olur başkan..

bizim okulda seçim yapıldı diye duydum oğlumdan...

eski okulda da vardı seçim..

hatta bir arkadaşım oğlumu sıkıştırmıştı .sen kime oy verdin diye.benim oğlum da arkadaşı ata yiğit e vermiş oy...arkadaşımda demez mi ..niye benim kızıma vermedin haa..

oğluşum utandı..ben de sinirlendim..kime isterse ona oy verir dedim..vs..insanlar çeşit çeşit arkadaşım..oy oyyyyyy

Zelişşşşşşşşşş hakkınızda hayırlısı ne ise o olsun canım, nedir sizin bu öğretmenden çektiğiniz, Allah ona da akıl fikir versin, sorumsuz adam, gerçekten olan bizim bebeciklerimize oluyor ama yaaa, nedir yani bu durum.

Teşekkür ederim canım. Amin umarım hayırlısı olur hakkımızda.

Kızlarrrrrr nasılsınız kendinizi anlatın biraz yahuuu. Hep çoluk çocuk ee ama birde biz varız bu hayatta :)))))

Ben bu hafta çook yoğunum. İşyerinde. Evdeki hayatımı biliyorsunuz zaten az çok orası ayrı zaten.

Sizde ne var ne yok...

benimde yoğun işlerim..
ev iş ve çocuklar arasındaki bir döngü de dönüp duruyorum..

Maalesef hayatımızın özeti yazdığın son cümle. Ama sende farkındasın dimi geçen zaman hep aleyhimizde.

kesinlikle öyle..
bazen düşünüyorum çalış çabala çocukları büyütücem diye uğraş, emeklilik hayalleri kur ama emekli olduğumuzda
çocuklar büyümüş olacaklar. bu düşüncelerin arasında kısıp kalıyorum..

İnşallah bir an önce öğretmeniniz değişir cnm çocukta daha büyük yaralar açmadan,hakkınızda hayırlısı olsun...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…