İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

kesinlikle öyle..
bazen düşünüyorum çalış çabala çocukları büyütücem diye uğraş, emeklilik hayalleri kur ama emekli olduğumuzda
çocuklar büyümüş olacaklar. bu düşüncelerin arasında kısıp kalıyorum..

Yaa zaten var ya emekliliği düşünüyor olmamız bile yeterince vahim zaten bence.

Düşünsene gelmişiz 50 li yaşlara. Şimdiki gibi olmayacak ki hiç bir şey.

Şimdi keyif aldığımız şeyleri yapmak belki içimizden bile gelmeyecek Allah korusun ama belki de sağlık problemleri ile uğraşacağız.

Yaşadığımız andan keyif almamız, kendimiz içinde bir şeyler yapmamız lazım. Yani giden zamanın arkasından bakmaktansa ama ne yapalım dersen bilmiyorum :))))

hımmmmmmmm :KK22::KK22::KK22::KK22::KK22::KK22::KK22::KK22::KK22::KK22::KK22:bak ya

evet kesinlikle bu öğretmenin bir yere şikayet edilmesi gerekir..

seçimlerin yapılması demokrasinin öğretilmesi için en iyi yol.
ayrıca öğrenciler kimi istiyorlarsa o olur başkan..

bizim okulda seçim yapıldı diye duydum oğlumdan...

eski okulda da vardı seçim..

hatta bir arkadaşım oğlumu sıkıştırmıştı .sen kime oy verdin diye.benim oğlum da arkadaşı ata yiğit e vermiş oy...arkadaşımda demez mi ..niye benim kızıma vermedin haa..

oğluşum utandı..ben de sinirlendim..kime isterse ona oy verir dedim..vs..insanlar çeşit çeşit arkadaşım..oy oyyyyyy

Velilerde bir alem ya çocuktan beter çocuk oluyorlar,kime isterse ona verir çocuk oyunu.Önce velileri eğitmek lazım kanımca..

Şimdi keyif aldığımız şeyleri yapmak belki içimizden bile gelmeyecek Allah korusun ama belki de sağlık problemleri ile uğraşacağız.

Yaşadığımız andan keyif almamız, kendimiz içinde bir şeyler yapmamız lazım. Yani giden zamanın arkasından bakmaktansa ama ne yapalım dersen bilmiyorum :))))

sorun da bu aslında.. ne yapacağımızı biliyoruz açıkcası..
bu hayatı dolu dolu yaşamak,sürekli pozitif olmak,ağlamamak,her an şükretmek,ailemize sürekli ilgi göstermek,
arkadaşlarımızı akrabalarımızı sürekli aramak vs.vs.
peki sürekli bunları yapabiliyor muyuz :KK50: :KK50: :KK50: :KK50:

bu hayatı dolu dolu yaşamak,sürekli pozitif olmak,ağlamamak,her an şükretmek,ailemize sürekli ilgi göstermek,

Nerdeeeeee

Bazen annemi aramayı unutuyorum, kadın arıyor kapatıyorum sonra ararım diye yine unutuyorum düşün artık...

Kızlarrrrrr nasılsınız kendinizi anlatın biraz yahuuu. Hep çoluk çocuk ee ama birde biz varız bu hayatta :)))))

Ben bu hafta çook yoğunum. İşyerinde. Evdeki hayatımı biliyorsunuz zaten az çok orası ayrı zaten.

Sizde ne var ne yok...
aynen öyle canım, biz de aynı durumdayız. Bir de eşimin işleri kötü, o yüzden iyice canım sıkkın, maaş alamadılar bu ay, ihtiyaç oldukça 3-5 verceklermiş, taşıma su ile değirmen mi döner? Of Allahım tüm zorda darda kalanlara yardım etsin.

kesinlikle öyle..
bazen düşünüyorum çalış çabala çocukları büyütücem diye uğraş, emeklilik hayalleri kur ama emekli olduğumuzda
çocuklar büyümüş olacaklar. bu düşüncelerin arasında kısıp kalıyorum..
Valla geçen hayat bizim hayatımız, bir daha bu yaşlarda olmayacağız ki, o yüzden her sene tatilini de yapıcan, sene içinde de etkinliklere katılacaksın, onu bilir onu söylerim, türk milleti olarak biz bunu hiç yapmıyoruz da, maalesef ömür de bitiyor işte.

aynen öyle canım.

Ya vakit yok ki, arayalım soralım, gelelim gidelim yetmiyor zaman.

aynen öyle canım, biz de aynı durumdayız. Bir de eşimin işleri kötü, o yüzden iyice canım sıkkın, maaş alamadılar bu ay, ihtiyaç oldukça 3-5 verceklermiş, taşıma su ile değirmen mi döner? Of Allahım tüm zorda darda kalanlara yardım etsin.

Valla geçen hayat bizim hayatımız, bir daha bu yaşlarda olmayacağız ki, o yüzden her sene tatilini de yapıcan, sene içinde de etkinliklere katılacaksın, onu bilir onu söylerim, türk milleti olarak biz bunu hiç yapmıyoruz da, maalesef ömür de bitiyor işte.

aynen öyle canım.

Hepimiz aynı dertten zamansızlıktan muzdaribiz. Eşinin iş durumuna üzüldüm canım inşallah düzelir en kısa zamanda. Sanırım özel sektörde çalışıyor eşin. Mesleği ne eşinin iş değiştirme şansı yok mu?

Ya vakit yok ki, arayalım soralım, gelelim gidelim yetmiyor zaman.

evet vakit yok. çünkü çalışıyoruz. sabah 8 akşam 18:30 eve geliş 19:15
eve gel yemek ye ödev yap vs. vs.
hafta sonları da çok farklı bişi yok.
kızlar şu 2 senedir ev hanımlarını acayip kıskanır oldum.:KK4:
Allah sağlık versin inşallah.

:))))))

Kıskanma canım ev hanımı olsaydın da başka şeyleri dert ederdin...

Son düzenleme:
Hepimiz aynı dertten zamansızlıktan muzdaribiz. Eşinin iş durumuna üzüldüm canım inşallah düzelir en kısa zamanda. Sanırım özel sektörde çalışıyor eşin. Mesleği ne eşinin iş değiştirme şansı yok mu?
Tarım sektöründe canım, düşünüyor artık ama yaş da geldi 40 a zor yani, bakalım Allah yardımcımız olsun.

Canım ben hiç özenmiyorum şahsen, onlar da bize özeniyor, en azından kendi paramızı kazanıyoruz, istediğin bişey alırken belki 1 defa düşünüyorsun, ama eşinin eline baksaydın nasıl olacaktı? Ha eşinin durumu iyi olanlar için iyi, ama o da bize denk gelmemiş ne yapalım, şükredelim ki, okumuş iş güç sahibi olmuşuz, işimiz de var, nasıl olsa eninde sonunda ev hanımı olacaksın takma kafana.

facede bir yazı vardı çok güzel 'Çalışan kadın kendi ayakları üzerinde duran değil her gün yorgun ve uykusuz olan kadındır' aynı bizi anlatıyor değil mi.Sen 2 senedir ben senelerdir ev hanımlarını kıskanıyorum cnm.15 senedir çalışıyorum bir 15 sene daha çalışsam durum değişmeyecek çalışma hayatını sevemicem uykusuzluğa alışamıcam,vahim ki ne vahim:KK43:

Nerdeeeeee

Bazen annemi aramayı unutuyorum, kadın arıyor kapatıyorum sonra ararım diye yine unutuyorum düşün artık...

Anneme vakit ayıramamak benimde en büyük sorunum aynı semtteyiz ama 15 gün görmediğim oluyo 8 de evde oluyorum çünkü,sonra düşününce vicdan azabı çekiyorum bir bu kadar daha yanımızda olmıcaklar belki onun için yanımızdayken onlar kıymetini bilelim zaman ayıralım diyorum kendime elimden geldiğince işte ama maalesef olduğu kadar oluyo:KK43:(

facede bir yazı vardı çok güzel 'Çalışan kadın kendi ayakları üzerinde duran değil her gün yorgun ve uykusuz olan kadındır' aynı bizi anlatıyor değil mi.Sen 2 senedir ben senelerdir ev hanımlarını kıskanıyorum cnm.15 senedir çalışıyorum bir 15 sene daha çalışsam durum değişmeyecek çalışma hayatını sevemicem uykusuzluğa alışamıcam,vahim ki ne vahim:KK43:
yıllar geçtikçe hem beden yorgunluğu hem gönül yorgunluğu artıyor malesef..
benimde iş hayatımda 18 yılım bitti.2 yıl sonra yılım doluyor.ama 2 yıl sonra işten ayrılıp emekli maaşım bağlanacak mı hayır.
çocuklar büyüyor üniversiteye gidecekler para daha çok ihtiyaç.
bakıyorum şöyle ablam,abimin eşleri, eltim, kayınvalidem, annem, teyze kızları falan filan ev hanımı.
akraba günleri yapıp geziyorlar.bir eksikleri olduğunuda sanmıyorum gördüğüm kadarıyla.
sanki daha çok kıymetliler.
yani ne bileyim işte...

yıllar geçtikçe hem beden yorgunluğu hem gönül yorgunluğu artıyor malesef..
benimde iş hayatımda 18 yılım bitti.2 yıl sonra yılım doluyor.ama 2 yıl sonra işten ayrılıp emekli maaşım bağlanacak mı hayır.
çocuklar büyüyor üniversiteye gidecekler para daha çok ihtiyaç.
bakıyorum şöyle ablam,abimin eşleri, eltim, kayınvalidem, annem, teyze kızları falan filan ev hanımı.
akraba günleri yapıp geziyorlar.bir eksikleri olduğunuda sanmıyorum gördüğüm kadarıyla.
sanki daha çok kıymetliler.
yani ne bileyim işte...

Aslında öyle gibi duruyorlar ama değiller. Emin ol. İçlerinde olmadan bilemiyorsun ama gerçekten bizim zamanımız olmadığı için böyle şeyler cazipmiş gibi geliyor ama işin iç yüzü farklı.

Benimde çevremde çook fazla var bahsettiğin gibi eş dost, hatta bazen benim çalışırken yapamadıklarımı onlar çalışmıyorken yapıyor ama gerçekten işin görünmeyen tarafı öyle değil :) bence...

Sendromlu pazartesiyide bitirdik böylece :)))))

Az önce oğluşla konuştum bugün okulda bir arkadaşının doğum gününü kutlamışlar çok hoşuna gitmiş benimkini de okulda yapalım diyor, olur dedim ne diyim :)

Hepinize iyi akşamlar kızlar, ufaklıkları öpün benim yerime,

Kendinize iyi bakın, sakin olun :)

Öpüldünüz....

Sendromlu pazartesiyide bitirdik böylece :)))))

Az önce oğluşla konuştum bugün okulda bir arkadaşının doğum gününü kutlamışlar çok hoşuna gitmiş benimkini de okulda yapalım diyor, olur dedim ne diyim :)

Hepinize iyi akşamlar kızlar, ufaklıkları öpün benim yerime,

Kendinize iyi bakın, sakin olun :)

Öpüldünüz....

iyi akşamlar canım.sende kendine iyi bak.
sakiniz sakin :))
sizde öpüldünüz :KK16:

Günaydın herkeslere nasılsınız bu sabah :)

Dün hayat bilgisinden öğretmen bir sayfa yazı yazdırmış bizimki yazmamamış akşam önce onu yazdık. Sonra hayat bilgisinden vücudumuz ile ilgili 4 sayfa dersi vardı onları yaptık. bu ikisi yetti saat 10:30 da yatırdım başka bir şeye fırsat kalmadı ne yazık ki.

Günaydın hepinize,bizimde akşam vücudumuzdaki organlarla ilgili ödevimiz vardı,çarşamba ve pazartesi değerlendirmelerimiz varmış yine not göndermiş öğretmen perşembe günüde itfaiyeye geziye götürecekmiş izin kağıdı göndermiş imzaladık.Babaannemiz geldi pek mutlu bizimki çünkü o geldiği zaman evden okula gidiyo okuldan eve geliyo ama diğer türlü sabah erkenden kalkıp anneanneye gidiyo.

X