İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

Hoşgeldin aramıza cnm,aramızda bir avukat olması ne güzel.Hepimizin ortak noktası bu zaten tek başına ders yapmamaları maalesef ama ben bir şey keşfettim geçen gün türkçe değerlendirmesinde öğretmen kelimeler vermiş bunları her iki anlamda kullanarak cümle kurup yazın demiş mesela ekmek, benimkide geçen gün babaannemle tarlaya ekin ektik demiş birde annem beni fırıncıya ekmek almaya gönderdi gibi güzel cümleler kurmuş şimdi bunu öğretmen eve ödev olarak verseydi tek başına yapmaz beni beklerdi ama okulda çok güzel yapıyor demekki biz çalışan annerin ortak sorunu bu olduğuna göre çocuk dersi bizimle zaman geçirmek olarak görüyor olabilirler mi?çünkü kendi yapabileceği birşeyi yapmıyor ben böyle düşünmeye başladom son zamanlarda..

Ahh canım bende öyle istiyorum tabiki ama. Ve hergün sölüyorum ben sen gelmeden başlamam diyor...

ay canım ya..anneciğim..ben çok yorgun geliyorum eve..sen ödevlerini yapmış olursan ben çok mutlu oluyorum..yorgunluğum geçiyor vs. desen de üzülmez mi..

ben öyle demek zorunda kalıyorum bazı konularda..

ay canım ya..anneciğim..ben çok yorgun geliyorum eve..sen ödevlerini yapmış olursan ben çok mutlu oluyorum..yorgunluğum geçiyor vs. desen de üzülmez mi..

ben öyle demek zorunda kalıyorum bazı konularda..

hııım benimki çok yaratıcıdır o konularda babasına çekmiş :))))

ben yorgunum desem ona da fırsat doğar o çoook daha fazla yorgun olur :))))

Benimki geldi eve az önce konuştuk.

Ya Türkçeden 36. sayfa yada hayat bilgisinden 66. sayfa ödevi imiş. telde bir türlü hangisi olduğunu çözemedik :)))))

Anne sen gelince bakalım dedi mecburen tamam dedim :))

Yeni hikaye kitabı vermiş öğretmen 40 sayfa onu okumaya başla dedim ama hiç umudum yok ne yazık ki.

zeliş ya biz oku demeden ne zaman okuyacak bunlar...

Günaydın kızlarr,
Güzel bir gün olsun inşallah. Akşam 1 sayfa matematik örüntü ve ritmik sayma ile ilgili ödevimiz vardı. 1 sayfa da Türkçe'de zıt anlamlı kelimelerle ilgili ödev vardı, kolay geçti akşamımız. Dün bir de hastaydı o yüzden sadece ödevlerimizi yapabildik. Saatlere geçmişler sanırım okulda, kızım gitmedi ama kartondan saat yapıp okula getirin demiş, bir de onu yaptık. İngilizce öğretmeni okuldan ayrılmış, bu 2.öğretmenleriydi, anladım ki bu sene ingilizceden hiçbirşey öğrenemeyecekler.:26::26: Bizden şimdilik bu kadar, sizlerin nasıl geçti akşamınız? Dün bir de siz burda konuşunca ben de 2 leri tekrarlatayım dedim, unutmuş hepsini, oku deyince de sıkılıyor, bütün çarpım tablosunu nasıl ezberleyeceğiz, gerçekten hiç bilmiyorum, bir şekilde öğretmek lazım, ben bilmiyomuşum gibi hadi bakalım başla saymaya falan diyorum, öyle öyle zorla yani.

günaydınlar.
bir sayfa okuma metni ve soruları bir sayfada arkalı önlü test şeklinde sorular vardı.
bunları zor bitirdik okuma falan yapmadı

hııım benimki çok yaratıcıdır o konularda babasına çekmiş :))))

ben yorgunum desem ona da fırsat doğar o çoook daha fazla yorgun olur :))))
oooooyyyyyyy...ne yapsan olmuyor zelişcim yaaaaaaaa..işin zor ...kolay gelsin canım .

of çok olmamış mı ödev..hele okuma ..ooo..40 sayfa ne yaa..
canım günaydın..öyle ya çocuklar unutuyor ..zaman üstünden geçince..ne yapsınlar..okulda öğretmenleri bulacak bir yolunu..inğilizce öğrtemeniniz neden durmuyor okulda ..acaba..
günaydınlar.
bir sayfa okuma metni ve soruları bir sayfada arkalı önlü test şeklinde sorular vardı.
bunları zor bitirdik okuma falan yapmadı
günaydın..bizim oğlan da okuma yapmadı..günlerdir yapmıyoruz ..şimdi farkettim..bu akşam okuyalım birşeyler..

bizim dün öğretmenimiz sbs yapmış..tenefüse çıkarmamış.

bu 2. sbs sınavı ..
kodlamalı falan yapıyor biliyorsunuz..ve kitapçık şeklinde sınav..

türkçe hayat bilgisi matemati ve ingilizce sorular var içinde..

akşam ben almaya gittim okula..öğretmen "emir yine beni şaşırttı ..çok yanlış çıkardı " dedi..

derste başka şeylerle ilgileniyor dedi..püf noktaları kaçırıyor dedi..vs..ben konuşurum dedim öğretmenine.

eve gittim.testi kontrol ettim..yanlışlar bilmediği için değil soruyu düzgün okumadığından kaynaklanmış

sorunun sonu olumsuz bitiyorsa ona dikkat etmemiş..olumlu okuyup ona göre cevaplamış,

sorun bundan kaynaklanmış.
41 soruda 14 yanlış yapmış..4 yanlış ingilizce ki gerçekten saçma sapan sorulardı..anne bunları öğretmedi ki öğretmen dedi..

diğer 10 yanlış da hayat bilgisi matematik den çıkmış.

kayınpederin ameliyat oldumu..durumu nasıl.

günaydınlar
yarın okuldaki tüm 2. sınıfları ortak sınav yapacaklarmış
tüm konuları gözden geçirin diye not yazmış öğretmen. cumadan deseydi haftasonu daha bi özenli çalışırdık. aslında demesine gerek yok gözden geçirmek lazımdı ama neyse ben suçu öğretmene atim :)))
dün akşam misafir vardı sadece günlük ödevlerini yapabildik. sınava hazırlanmadık. bu akşam inşallah çok ödev vermez baştan itibaren gözden geçiririz. benim şikayetim biliyorsunuz bir konu üzerinde fazla durmadan başka konuya geçti gibi geliyordu bana. her gün matematikten farklı test getirdi vee nolcak bilmiyorum.benim kızıd a sınav stresi sarmış büyük abla abilerin sınavından olcaz diyo olsun dedim ama birsürü soru varmış ama süre 20 saniyeymiş diyor :)))) sakinleştirmeye çalıştım ama bilmiyorum nolcak. emini yanlışları olur çünkü okuma tam olmadığı için yanlış okuyup yanlış yorumluyor.

Günaydın kızlar

Bizim akşam çok ödevimiz yoktu hayat bilgisinden vermiş sadece trafik kurallarıyla ilgili onu yaptık öğretmeni kitap vermiş onu okuttum çoktandır okumamıştık baktım 47 sayfa hepsini oku dedim 35 e geldiğinde mırın kırın etti hadi annecim bak az kalmış okursun bunu sen bitir dedim neyseki itiraz etmedi okudu.bugün için mezure istemiş okula.bu arada hergün çarpım tablosunu tekrar ediyoruz 5 lerde dahil ezberledik ama 6 lardan sonrası korkutuyor.

kayınpederin ameliyat oldumu..durumu nasıl.

evet canım oldu .midesinin 4 de 1 i kaldı..gerisini aldılar..

patolojiden sonuç bekliyoruz.armut büyüklüğünde kitle çıktı midesinden..patolojiden sonuç gelince tedavi ona göre devam edecek.
dün su vermişler..yavaş yavaş yemek yemeye başlıyacak.5 gün oldu ameliyat olalı.

Allah şifalar versin..

Allah şifalar versin..

.midesinin büyük kısmını aldılar..4 de 1 i kaldı..yapay mide yapmışlar biraz da ..bağırsaklarından..şimdi artık midenin tamamını da alsalar yapay mide ile beslenmesine devam edebiliyorlarmış hastalar..bana hortumla beslenmesi gerekir falan demişlerdi midesinin tamamını alırlarsa diye..üzülmüştüm..yeter ki canı sağolsun diye düşünmüştüm..son durum böyle..telefonda sesi çok iyi..tek derdi bir an önce kalkıp bize gelmek..torunlarım diyormuş başka birşey demiyormuş...gitcem ben diyormuş...

Allah acil şifalar versin..

bizim öğretmende sınav yapsa sonuç iç açıcı olmaz (

siz süpersiniz ya..

Geçmiş olsun cnm,Allah tez zamanda şifasını versin inşallah..

siz süpersiniz ya..

Şimdilik beni pek zorlamıyor cnm inşallah böyle gider ama benimki sizlerden büyük zaten ondan böyle 2005 aralık sonu doğumlu,ben kıyıpta gönderememiştim sene sonu doğumlu diye yaşıtlarıyla ama iyikide göndermemişim pişman değilim 3 te olacağına varsın 2 de olsun napim.sınıfındada 3, 4 tane 2005 li var zaten diğerleride 2006 lı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…