İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

zeliş ben de bunları sorcaktım :))

çok yoğun ve stresli bir süreç.kolaylıklar diliyorum.
hangi bölümdesin?

teşekkür ederim canım.

İktisat / ÇEKO

Sen kamudamısın yda kendi işinmi? Birde oralımısın iş gereği mi ordasın? Ha birde alanınız nedir? yine çok sordum :)))))))))

zeliş ben de bunları sorcaktım :))

Kader arkadaşım benim yaa :))))))))))

demek çoğumuz için aynı sorun geçerliumarım çocuklarımız biran önce tek çalışmaya alışırlar.

Amin demekten başka bir şey gelmiyor elden :))

definya cım bu sene de ödevleri beraber yaparız gibime geliyor :))

Evet öyle görünüyor önümüzdeki sene kendisinin yapacağını bilsem o bile bayram etmem için yetecek ama kısmet bakalım :))

bizim öğretmenimiz sürekli yazdırın dedi..biz de defterine yazdırdık..karalama kağıtlarına yazdırdım..sonra karışık yazdırın dedi..öyle

Eyvahh eyvahhhh...

:))
galiba haklısın...
ah ahhh...velilere düşen sorumluluk çok fazla.bir de evde tüm yükü bizler üstlenince böyle sabırsız oluverdim işte:)

teşekkür ederim canım.

İktisat / ÇEKO

Sen kamudamısın yda kendi işinmi? Birde oralımısın iş gereği mi ordasın? Ha birde alanınız nedir? yine çok sordum :)))))))))

kendi işim.evlenip buraya geldim.aslen Bursalıyım.şu aşamada özel hukuk davaları ağırlıklı çalışıyorum.

ödevlerden zaman kalmıyor ki..okuma bile zor yaptırıyorum.napcaz biz :44: :44:

bu hafta yarından başlayarak pc den yazıp alacağım bir çıktıyı evde bırakıcam. yarın okuldan döndükten sonra telefonla arayarak en az 3-4 kez 10 e kadar okutacağım. hızlı hızlı.

önce 3 lerden başlarız bakalım işe yararsa 4 lerede böyle devam ederiz. Dediğin gibi akşam zaman kalmıyor ki.

Birde çok zor ama olursa bir kere de ben gidene kadar yazdırırım.

Şöyle bir şey var aklımda ama yapsam nasıl olur sizin de fikrinizi alayım.

Benim eski bir telefonum var. Şarj utmuyor pek ama.

İçinde birde kontörlü hat var. Ama kullanmıyorum. Normalde ben oğluma dedesinin telefonundan ulaşıyorum gerçi hep oğlum cevap veriyor ya ona o ayrı:)

Şimdi ben evdeki cep telefonunu ona gösterip okuldan gelince açmasını ve beni aramasını söylesem, ödevlerini o telefonda anlatsam ona ve şimdi teli kapat ödevi bitirip beni ara desem nasıl olur ki acaba...

Çok mu uçtum bilmiyorum ama en azından ilk başta itici bir kuvvet olur diye düşünüyorum. Ama eksi yönleri de olur mu bilmiyorum ki...

ödevlerden zaman kalmıyor ki..okuma bile zor yaptırıyorum.napcaz biz :44: :44:

haklısın canım..biz de çok yazdırmadık zaten..4 kez normal..2-3 kez de karışık yazdırdım...o da 1 haftanın ya da 2 haftanın içinde oldu..1 günde öğrenebileceği bir şey değil ki..uzun zamana yazdık.öyle kolay oldu...

canım aslında o ödevlerine başlasa da takıldığı ,bilemediği seyleri sana sormak için arasa daha kolay olur diye düşündüm ben.

:))
galiba haklısın...
ah ahhh...velilere düşen sorumluluk çok fazla.bir de evde tüm yükü bizler üstlenince böyle sabırsız oluverdim işte:)

hoş geldin ..hemen hemen hepimizin derdi aynı..çocuklar ,ödevler ve onlarla kaliteli zaman geçirebilmek.

yani zeliş dün dedim ki oğlana ben sana sayıları çıktı alıp geleyim demiştim.. aynı şeyleri düşünüyoruz :))
telefon işinden sıkılır mı acaba :44:

yani zeliş dün dedim ki oğlana ben sana sayıları çıktı alıp geleyim demiştim.. aynı şeyleri düşünüyoruz :))
telefon işinden sıkılır mı acaba :44:

Bilmiyorum ki canım ya. Maymun olduk resmen ellerinde :))))))

Bu sabah şirkette bir arkadaşla çocuk konuları hakkında konuşuyoruz en son geldiğimiz nokta şu oldu.

Eğer şimdiki nesil (çocuklarımız) çocuksa, biz çocuk değilmiydik, eğer biz çocuktuysak bunlar nedir? ve daha vahimi bir sonraki nesil nasıl olacak. (aman allahım)...

canım aslında o ödevlerine başlasa da takıldığı ,bilemediği seyleri sana sormak için arasa daha kolay olur diye düşündüm ben.

Ahh canım bende öyle istiyorum tabiki ama. Ve hergün sölüyorum ben sen gelmeden başlamam diyor...

Önce mutlaka ritmik saymayı hızlı bir şekilde öğrensin ondan sonra çocuk zaten onu kavrıyor üstüne koya koya gidiyor canım.İleri saydırdıktan sonra geri geride saydır 3 er 4 er

Önce mutlaka ritmik saymayı hızlı bir şekilde öğrensin ondan sonra çocuk zaten onu kavrıyor üstüne koya koya gidiyor canım.İleri saydırdıktan sonra geri geride saydır 3 er 4 er

Teşekkür ederim canım. Şimdi excell de bir tablo hazırladım en üste 100 e kadar 3er ritmik sayım yazdım altına 3 tane boş tablo koydum oralara yazdırıcam. Ve bunları ezberleyene kadar okutucam artık önce bakarak sonra ezberden.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…