İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

felaket henryi bilmiyorum bende ona bakayım, kitabı kalmadı hiç evde...
hayırlısı olsun canım, evi satıp okulun yakınından mı alcanız napcanız
:26:

güzel bi seri felaket henry haylaz bi çocuğun yaptıkları anlatılıyor oğlum komik olan kitapları seviyor öğrtmn o kadar kitap verdi hepsi boğucu geldi okuma dedim ii mi ettim kötü mü ettim bilemiyorum ama:44:tek bildiğim okumaktan soğumuştu :44:kaptan düşükdon serisinden de aldımm evi satcaz okula yakın ev aldıkk. geçen yıl çok zorlandım sıra arkadaşı ile karşılıklı balkonlar allah utandırmasın geçen yıl gibi sorun yaşamam inşallah:18: :18: evimi de satabilseydimmm

Son düzenleme:

aayy sevindim canım, hayırlı uğurlu olsun, kurtuldunuz servisteki uyuzlardan
sınıf arkadaşıda komşunuz, süper olmuş oğlun için:13:

valla canım çocuk haklıdır muhtemelen çünkü öğretmenlerin verdiği kitaplar uyku hapı gibi mübarek, hiç bi çekiciliği yok, ondan sonrada çocuklara okuma alışkanlığı edindirin diyolar, benimkide komik seviyor, macera kitabı aldım bi tane zorla bi kaç bölüm okuyup bıraktı ama haylazlar okulunu falan yaladı yuttu yani...
şimdi 2. sınıf için ben bile korkmaya başladım acaba hoca hangi sıkıcı bayıcı kitapları okumasını şart koşacak diye, sadece sıkıcı bayıcı olsalar neyse, çocuklara yanlış mesajlar veren, üzüntü içeren kitaplar, tabii bu düşüncelerimden oğluma bahsetmiyorum

Son düzenleme:

çok teşekkür ederim cnmmm yinede insanın gözü korkuyor yağmurdan kaçarken doluya tutulmam inşallah çok çektim geçen yılll :18::18:
bende öğrtmnin verdiği kitaplara baktım okunacak gibi değil bi kaç veli aradı döverek okutuyorum dediben zorla birşey yaptırmam aynı düşüncedeyi m seninle bir kaç kitap çok üzücüydü çocuk zaten duygusal ben bu konuyu öğretmenle görüşcem bildiğim öğretm çocuklara sevseniz de sevmeseniz tatil için verilenler bitsin demişş öğrt birşey derse size sevmediğinz konu ile ilgili zorla kitap okutuluyor muyada kitap okumak bi hobi bi alışkanlık olmalı severek yapılmalı soğutartak değilll falan dicem bakalım ne cevap alıcamm

MElda hakkınızda hayırlısı olsun inşallah bir an önce satılır eviniz Kitaplardan konu açılmışken benim çocukluğumda Ömer Seyfettin kaşağı vardı birde sefiller aman allahım o kitaplardan ne kadar çok etkilenmiştim kaşağı hele ağlamaktan helak olmuştum Cumartesi günü yeni bir kitapçı açılmış bulunduğumuz yere içerisi çocuklar için özel dizayn edilmiş kitaplık bölümleri filan onların boyuna göre kitap okuma yerleri de varmış oraya gideceğiz bu söylediğiniz kitaplara bakmaya

teşekkür ederim cnm çocuklar için dizayn edilmiş olması güzel ilgisini çekecek bi çok kitap bulursunz
saftirik greg in günlüğü ilgisini çok çekmiş olmalı ki bi oturuşta 80 syf okudu uzun bi zaman sonra mucizee

bizimki o seriyi nerde görse yapışıyo, 3. kitabını aldık geçen, türünün son örneği adı, filmide çıkmış, onuda indircem

valla canım bence ömer seyfettin, kemalletin tuğcu falan yasaklanmalı, sonra bu çocuklar neden depresif diyolar. diyet miydi adı neydi, günlerce aklımdan çıkmamıştı

Son düzenleme:
Arkadaşlar nasılsınız?Bizim tatilimizde sıkıcı geçiyor.Eşimin bu sene izni yok ve evdeyiz.Oğluşda biraz bilgisayar,biraz test,biraz okuma üçgeninde yuvarlanıp gidiyor hergün.Bizim öğretmen adım adım matematik ve zihinden problemler kitaplarını çözdürün bol bol kıtap okutun demişti.Kitap olarakta şu çufçuf,pufpuf ve dütdüt diye kalın masal kıtapları varya onları söylemişti.Ama bizim kitapların hepsi bitti.Üstüne benim aldığım kitaplar okundu.Ben öğretmenin söylediği masal kitaplarını pek sevmedim oğlumda yazıları çok büyük ben biraz küçük yazılı kitaplar okumak istiyorum diyor.Şimdi hazırlanıp dışarı çıkıyoruz sizin bahsettiğiniz kitaplara bakıcam.Gelince hangilerini aldığımızı yazarım.Hoşçakalın....

Bahsettiğiniz kitapların hepsinden bir tane aldım.
1-Saftırık Greg in günlüğü*Türünün son örneği
2-Haylazlar Okulu*Fırtına öğretmen
3-Felaket Henry nin koku bombası
Okusun hangisi hoşuna gider ve severse o kitabın devamını alacağım.
Haa birde Tübitakın minik ansiklopedileri var onlardan Dünyamızı ve İnsan Vücudunu beğendi onlarıda aldık.

iyi yapmışsın canım, mantıklı, bu saftirik çocuklar arasında salgın galiba bugün bende kitapçıdaydım, çocuklar gidip gelip saftiriğin olduğu bölüme yapışıyo, ama sanırım ciltli olduğundan biraz pahalı, benimki ilk 3 kitabı bitirdi, artık öbür ay sarısını alcam

Son düzenleme:
bu arada kızlar almak isteyen olursa hepsi buradada haylazlar okulu 12 kitap set şeklide 45 lira, indirimde, ama geç gelir sabrederseniz...

Son düzenleme:
bu arada kızlar almak isteyen olursa hepsi buradada haylazlar okulu 12 kitap set şeklide 45 lira, indirimde, ama geç gelir sabrederseniz...

Gayet iyiymiş fiyatı.Benim aldığım 6,5 tl ama serisinin 2-3 kitabı farklı kağıda basılmıştı 8 tl idi.Düşününce 12 tanesi 45 tl daha mantıklı.

kızlar sizin çocuklarınızda da iştah sorunu varmı son günlerde...
benimki sadece donduram karpuz ıvır zıvır yemek istiyo, sürekli bişeyler içmek istiyo, soğuk soda gibi, allahtan gazlı içeceklere alışmadı ama...
şu temmuz ayı girdiğinden beri böyle daha önce böyle bi sorun yoktu
sıcaklardan diyip fazla üstüne gitmiyorum ama artık endişelenmeye başladım

kızlar felaket henry okulun baş belası diye bi kitap aldım, oğlum bayıldı
bu felaket henry serisinin 4 tane kalınca olan kitabı var bi de ince kitapları var, incelerde çok fazla resim var 80 sayfa civarı
kalın olanlarda zaten ince olan kitaplardaki hikayelerin toplamı 160 sayfa civarı
alırsanız kalın olanları tercih etmenizi öneriririm

bizimki o seriyi nerde görse yapışıyo, 3. kitabını aldık geçen, türünün son örneği adı, filmide çıkmış, onuda indircem
bunu bitirsin bende alımmmmbizimki kendi günlüğünü yaratacakmış greg gibi

bende öyle yaptım cnm hangisini severlerse o seriyi devam etcem bugün okuldan iki arkadaşta bu yazdığın kitapların aynısını almaya gitti
sarısı bende var chesss takasa girelimmm
iyi fiyatmışşşş ben haylazlar okulunu ama seveceği türde olacağına eminim adlarında bi afacanlık varsa seviorlarr
bizim oğlanda bronşit başladığı için iştahı kesik bi kaç gündür hastanede ilaçlı buhar ve nefesi rahat alıp vermesi için iğne oluyor sıcaklarda bizde de oluyor du bu iştah problemi düzelir cnmmm sağlığı ii olsunda
buna dikkat etmemiştim

bizim oğlanda bronşit başladığı için iştahı kesik bi kaç gündür hastanede ilaçlı buhar ve nefesi rahat alıp vermesi için iğne oluyor sıcaklarda bizde de oluyor du bu iştah problemi düzelir cnmmm sağlığı ii olsunda

Geçmiş olsun...

haklısın valla gul100, benimde ne yemek pişiresim var ne de yiyesim, çocukların yaptığı normal aslında da yinede endişeleniyo insan türk annesiyiz

meldam çok geçmiş olsun canım
:13:

Son düzenleme:
slm kızlar
tatil nasıl gidiyor :82: dün arkadaşımdan 2.sıf kitaplarını aldım:82: mat 1 sınıfın devamı ama zorlaşıyorr
önden ısıtayım diyorum konulara

merhaba canım,
aynı sıkıcı bayıcı devam ediyor tatl, tabii bana göre öyle
oğlum tatil hiç bitmesin diyor
saftiriğin filmini indirdim bayıldı bu arada
bence ritmik saymalara başlayabilirsin, çünkü çarpım tablosunun üstünde bayağı bi durulcak diye tahmin ediyorum 2. sınıfta

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…