İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

kızlar iyi akşamlar hepinize
valla benim oğluşuma nazar değdi ödevlerini hiç yapmak istemiyor hergün hevsle yapıyor 3 tane de hikaye okuyordu her akşam konuşuyoruz ama istemiyor canım çalışmak istemiyor hatta okuldan da alın diyor ceza verdik bazı sevdiği şeyleri yasakladık hiç umru değil cezasına da razı oluyor ve uyguluyor ama ertesi gün yine aynı çok canım sıkılıyor bu duruma nasıl davranacağımı şaşırıdm babası da bırak üstüne gitme kendi haline bırak bakalım napıcak diyor bekliyoruz baklım biz de üstüne gitmeden sizce nasıl davranmalıyım nasıl bir yol izlemeleyim çok üzülüyorum bu duruma yaaa:

Slm kızlar bizdede aynı sıkıcı tatil devam ediyor bu sene malesef daha tatile çıkamadık iznimiz ramazana denk geliyor bizimde eşim izinli bu hafta ve sıkı bir şekilde çalıştırıyor bizim oğlanı Bizimkide eline bir tane defter kitap bile almıyor o kadar tatil kitabı aldık yarısını tamamladı sadece dün 2 tane kitap okumuş,bir tane test kitabı çözmüş birazda yazı yazmış babası iyi çalıştırmış.Bugünde yine kitap okuyup özet çıkartacakmış Biz okullar tatil olmadan 2.sınıf kitabı almıştık tatilde yaparız diye bütün hayallerimiz suya düştü hiç umrunda değil

valla canım ben ders için değilde başka bişey için ceza verdiğimde tamam kabul diyo
cezaylada istemediği bişeyi yaptıramıyosun yani

benimki mat kitabını bitirdi, sadece mat yapıyodu onuda yapmıyo artık

ama kitap okumaya devam ediyo

zaten tüm sene içleri bayılcak aynı şeylerden boşver bence sende, üstüne gitme, şimdiden bıkmasın

bence 15-20 dk okuma yapsa hergün yeter, o da unutmasın gerilemesin diye

benim nacizhane tavsiyem, çarpmanın üsünde çok durcakları için, böyle ders çalışır gibi değilde oyun gibi ritmik sayma yaptırabilirsin

mesela 3 er li yazıp bazı yerleri boş bırakıp ne gelcek bu boş yerlere gibi

canım valla seni bilmemde ben yaz tatillerinde kitap defter hiç açmazdım, empati yapmak lazım birazda zaten havalar çekilmez

benimkine şaka yollu okullar erken açılcakmış diyorum, gitmem ki, ben kendimi 19 eylüle göre ayarladım diyo

Son düzenleme:

valla bayağı sıkı olmuş gerçekten, tebrik ederim

benimki yazmayı unutmuş bile olabilir, hiç bi şey yazmadı çünkü okullar kapandığından beri, testler işaretlemeli, zaten matematikte sadece rakam yazdı.

Valla iyi yapmışssın dedim akşam eve gidince çünkü benim oğlan artık heceleyerek okumaya başladı.Okul açılana kadar okumayı unutacakdı.

aynen canım valla bizde 2. sınıfa hazırlık bir sürü kitap aldık onalrı geçtim tatil kitabını bile açmak istemiyor akşam diyorum gel sana yeni kitaplar alalım diye al ama okumam ki diyor şok oldum akşam benim oğlum ki ne kadar çok seviyordu kitap okumayı bakalım akşama götürücem ona da alıcam kendime de beraber okuyalım diyicem dersi geçtim onu nasıl olsa öğrenecekler okulda ama kitap okumaktan vazgeçmemsi lazım

evet aynen canım ya cezasına da razı oluyo bir başkası da müdahale etmeye kalksa hayır ben cezalıyım diyo işte şimdi okumayı en azından gerilemsin diye babası akşam yine söyledi yatmadan önce yarım saat kitap okuyacaksın diye tamam dedi bakalım . bir de bizim ev sokak önü olduğu için bütün çocuklar sabah bir çıkıyorlar sokağa akşama kadar bizimkide durudmu tabi o da sabahtan akşama kadar sokakta babaanne dede ne kadar engelleyebilcek kii söylüyosun ama onlarda anlamıyorlar ama çok canım sıkılıyor valla bu duruma babası kaç kere dedi bak tatile gidicez ama insanlar tatil yapmak için önce bunu haketmesi lazım bak biz annele nasıl çalışıyoruz hakediyoruz diyor bu sferde diyo o zaman ben çalışmıyorum diye haketmiyorum dimi baba diyo ay çıldırcam valla herşeyin farkında ama yapmak istemiyor

ay güldürdün beni ya, valla canım şimdiki çocuklarla sinir harbine girmicen çünkü kaybeden taraf sen oluyosun, herşeye bi bahane, herşeye bi antitez buluyolar yani:13:

ama sana bişi diyimmi sokakta oynaması süper bişey ya, keşke bizimde öyle imkanımız olsa, bu semtte hiç dışarda oynayan çocuk yok, benimki zaten tek çocuk biliyosun çok sıkılıyo, tüm gün pc başında, o daha kötü inan ki

bi sene önce site içide oturuyoduk o zaman çok iyiydi, benimkide tüm gün dışardaydı arkadaşları falan vardı, ama burda malesef

Valla iyi yapmışssın dedim akşam eve gidince çünkü benim oğlan artık heceleyerek okumaya başladı.Okul açılana kadar okumayı unutacakdı.

tabii canım, o en önemli mesele, hadi ders çalışmayabilir ama, kitap okuması çok önemli, çünkü eğitim sistemi öncelikle okumaya ve okuduğunu anlamaya dayalı biliysoun:13:

bütün dönem kasıldılar tabi tatilde huzur istiyorlar
ben okumanı yaparsan karşılığında falan yere giderm diorum yada çizgi filmi kapatıyorum izlemek istiyorsan boş anında bi kaç sayfa kitap oku diorumm:97: saftiriği ve henry kitabını sevdiği için onları aldımm kendi halinde bırak bi dönem hepsiinde bu durm var yaz psikolojisi :82::82:
bunları yapmış olması da güzell babası bikaç gün üzerinde durursa yeterli olacaktır
çarpma ve bölme üzerinde durmaya başladık arkadaştan 2 sınıf kitaplarını aldım mat ağır olmuş bu yıl :18:benim önden ısıtıp sunmam lazım ki geri kalmamsı için haftada 5 gün okulsa benim oğlan 3 gün yoktu bu yıl için ödüm kopuyor:18: okuma ve yazmayı bildiği halde 1.sınıf sıkıntlı geçti saftiriğin filmini eve geçince indircem. yorumlarını okumuştum çok bayık sıkıcı bulan vardı. çocuğu gregten soğutmamk için indirmemiştim.oğluşunun beğenmesini bilmem ii oldu çocuklar bu yaşlarda aynı şeylerden hoşlanıyorlar

bzim yazımızda da bi ilerleme olmadı aksine geriye geriye gittik :44::44:erkek çocuklarının yazısı neden kabus gibi mat işlemleride karmakarışık anne işlem doğru mu ona bak sen dioo

sevdiği kitaplr işe yarayacaktır chess sayesinde greg bizi kurtardı öğrt yaz için verdiği kitapları 4 hafta bekledim 1 kitap bitemedi çocuk okumadan soğumuştu

Son düzenleme:

haklısın canım, senin kuzunun rahatsızlığı olduğu için önden ısıtman çok faydalı olcaktır ama bölmeye taa sene sonunda geçcekler diye biliyorum:26:

sorma ya bizimkinin yazısı berbat, kimbilir şimdi yazdırsam ne hale gelmiştir, görmek bile istemiyorum yani

canım bizde senin sayende felaket henry i keşfettik, 160 sayfa kitabı 2 günde okudu, bulursan saftirğin filminide indir, bizimki yere yattı gülmekten

dün 2.sınıf kitaplarına baktım devletin verdiği mat çok kötü ne anlatıldığı bile belli değill öğrtmnin verdklerinde eksilen çıkan fark bilinmeyeni bulma ,onluk birlik problemleri, yaş problemleri,ve şu şekilde oluyor bütün problemler
sınıfta 62 öğrenci var 7 öğrenci yeni geldi . yeni gelen öğrenci sayısı kadar gösteriye gitti, kaç öğrenci kaldı .

.....62..... ...................gösteriye gitti
.....7....... ... .....................kaldı
en çok bu tarz ödevler varrr

98 saysının bir eksiği ve bir fazlasının toplamı kaçtır gibi sorular ağırlıkta
para problemleride çok öğrtmnler çocuğu sürekli bakkala markete gönderin para hesabını öğrensin dioo siz gönderiyormusnz :82::82:

canım tam karşımızda bi market var, o yüzden ben içim rahat gönderiyorum, camdan bakıyorum sürekli
ıvır zıvır almaya yolluyorum, ne alcaksan fiyatına bak, ona göre al, paranı say falan diyorum
hem kendisine güvenide geliyo, artık büyük oldu tek başına markete gidebiliyo

bölme ve çarpmayı ufaktan ufaktan anlamaya başladı ritmik sayma ve çarrpma problemi yapıoruz yaptığımz da 2 soruu
bölmeye gelene kadar neler var chess bi görsen geçen yıl mat sorularının altından zor kalktık bizim öğrtmn abartmaya bayılıor geçen yıl yapmadı ki 2+2 4 sıkıcı tamada 2 sınıf soruların çoğunu görmüştükkk:44: 2.sınıfta 3.sınıf sorusu yollar kesinn :18::18::18:

ne güzel marketin karşında olmasıı öğrenmenin en güzel yolu da bu zaten ben yanımda götürmeye başladımm

valla canım boşver beyin jimlastiği olur bizimkilere

benimki ritmik saymada çok iyi olduğundan rahatım, ne bileyim yedi kere sekiz desem, içinden sayıp sonucu doğru söylüyo

çarpım tablosu benim için travma olmuştu zamanında, o yüzden ritmik saymayı çok önce öğretmiştim, ondan birazda benim bu rahatlığım

çok basit oluncada sıkılıyolar canım ya, zaten hoca yavaş yavaş seviyeyi yükseltir herhalde, aslında bence bu yaş grubu en çok matematiği seviyo somut bi ders olduğu için

maşşalahh cnm kuzucuğa mat dersini benim oğlanda sevebilse oğlum tam tersi türkçe ve hayat bilg seviyor okumayı sevmiyor ama okuma yapması için sürekli birşey teklif ediorumm okul döneminde sevdiği konularla ilgili okumada olmuyor bu yıl matdersini sevme ihtimali varmıdır ki :97::97:

valla çok doğru diyosun canım gerçekten onlarla laf yarışı yapmıcan söylediklerine ağzı açık kalıyo insanın
valla sokakta oynamsı güzel tabiki ben ona bişey demiyorum zaten çocuk bu oynayacak ama sabahtan akşama kadar da abartı biraz yaa bir saat zaman ayırsa yetecek ona zaten onu da yapmıyo resmen yani şuanda tembellik ediyo bizimki

bakalım işte canım bu akşam ben de yeni kitaplar almaya götürcem onu hevesi geri gelecekmi bakalım kitapalrı görünce
ay akşam ben de pc de gösterdim biraz gregin filmini hiç ilgilenmedi bile ay noldu bu çocuğa anlamıyorum yaa pc bile oynamıyor hergünü tamamemn bomboş geçiyor bütün gün sokakta başka hiçbişey yok çok canım sıkılıyor bu duruma

çok şükür canım bizimde çok önceden bildiği için ritmik saymalarda toplamada çıkarmada problem yok aklından hesaplar söyler cevabını ay birde matemetiği de sevmeseydi napardım artık

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…