İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

valla çok doğru diyosun canım gerçekten onlarla laf yarışı yapmıcan söylediklerine ağzı açık kalıyo insanın :KK1:
valla sokakta oynamsı güzel tabiki ben ona bişey demiyorum zaten çocuk bu oynayacak ama sabahtan akşama kadar da abartı biraz yaa bir saat zaman ayırsa yetecek ona zaten onu da yapmıyo resmen yani şuanda tembellik ediyo bizimki

biraz değil bayağı abartmış,:KK1: anladım canım, o kadar kopmakta hiç iyi değil aslında, yoksa okul başladığında adaptasyon sorunu çekecek, inşallah yeni alacğın kitapları beğenirde okur
acaba saat mi koysanız şu kadar saat dışarda oynayabilirsin diye, dinleyen olursa tabii:KK1:

acaba şu kitaptan şu kadar sayfa okumadan çıkmak yokmu deseniz, madem en sevdiği sokak onlamı tehdit etseniz, ay çok gaddar gördüm kendimi:KK53:

dün 2.sınıf kitaplarına baktım devletin verdiği mat çok kötü ne anlatıldığı bile belli değill öğrtmnin verdklerinde eksilen çıkan fark bilinmeyeni bulma ,onluk birlik problemleri, yaş problemleri,ve şu şekilde oluyor bütün problemler
sınıfta 62 öğrenci var 7 öğrenci yeni geldi . yeni gelen öğrenci sayısı kadar gösteriye gitti, kaç öğrenci kaldı .

.....62..... ...................gösteriye gitti
.....7....... ... .....................kaldı
en çok bu tarz ödevler varrr :nazar::nazar::nazar:

98 saysının bir eksiği ve bir fazlasının toplamı kaçtır gibi sorular ağırlıkta :KK53::KK53:
para problemleride çok:KK37: öğrtmnler çocuğu sürekli bakkala markete gönderin para hesabını öğrensin dioo siz gönderiyormusnz :82::82:

ay bize verdikerli tatil kitabı da aynı aldığıma pişman oldum zaten bazı sorualrı ben bile anlamıyorum ne demek istediğini bıraktırıyorum o soruyu seneye almıyacağım okuldan kendim alırım dışardan
bu sene bende gönderiyorum canım markete kendisi gidiyor alıyor geliyor birde ben ona liste veriyorum nasıl hoşuna gidiyor hemen havalara giriyor hele pazar sabahalrı ekmek almya falan gönderiyorum hemen giyiniyo ver anne ben giderim diyo fırlıyor gidiyor

biraz değil bayağı abartmış,:KK1: anladım canım, o kadar kopmakta hiç iyi değil aslında, yoksa okul başladığında adaptasyon sorunu çekecek, inşallah yeni alacğın kitapları beğenirde okur
acaba saat mi koysanız şu kadar saat dışarda oynayabilirsin diye, dinleyen olursa tabii:KK1:

acaba şu kitaptan şu kadar sayfa okumadan çıkmak yokmu deseniz, madem en sevdiği sokak onlamı tehdit etseniz, ay çok gaddar gördüm kendimi:KK53:

ay yok hayatım ne gaddarlığı valla onu da yaptım bütüngün sokağa çıkmasına izin vermedim babaanesinin camından çocualrı seyretmiş çağıran olursa da gelemem ben bugün cezalıyım diye söylüyormuş
saat koyucaktım onu da eşim istemedi dur bakalım şimdilik ne yapacak dedi eğer yine böyle devam ederse saat koyarız dedi bakalım bu haftada misafir çocuk var onunla oynuyorlar geçsin bu haftada ondan sonra yapıcaz artık bişeyler yine zaten ondan sonraki haftada tatile çıkıcaz orda yanıma kitap alıcam akşamları beraber okuruz

Kızlar geçen gün hepsiburada ucuz dedim ya, sakın almayın hepsiburadadan, batmış diyolar, paranız kalmasın

Kızlar geçen gün hepsiburada ucuz dedim ya, sakın almayın hepsiburadadan, batmış diyolar, paranız kalmasın

bugün bi ürünümü kargoladılar. öyle her çıkan dedikoduya inanmayın bence.
bi araştırın :) konuyla alakam yok ama görünce yazayım dedim.

bugün bi ürünümü kargoladılar. öyle her çıkan dedikoduya inanmayın bence.
bi araştırın :) konuyla alakam yok ama görünce yazayım dedim.

valla canım benim kitap değil başka bi siparişim vardı 25 gündür çıkışa hazır ibaresinde. ne mesajlara cevap veriyorlar ne telefonlara bakıyorlar
bi hafta önce iptal istedim onada bi cevap yok, iptalde etmiyorlar
sen olsan ne düşünürsün, 1 ay, el insaf yahu
ben 10 yıldır belki 100 kere alışveriş etmişimidir bu siteden şu zamana kadarda gayet memnundum
ama bundan sonra tövbe

Son düzenleme:
valla canım benim kitap değil başka bi siparişim vardı 25 gündür çıkışa hazır ibaresinde. ne mesajlara cevap veriyorlar ne telefonlara bakıyorlar
bi hafta önce iptal istedim onada bi cevap yok, iptalde etmiyorlar
sen olsan ne düşünürsün, 1 ay, el insaf yahu
ben 10 yıldır belki 100 kere alışveriş etmişimidir bu siteden şu zamana kadarda gayet memnundum
ama bundan sonra tövbe

bende ufo aldım bide mutfak tartısı.
ufo 2 gün içinde geldi , tartı bugün kargolandı.
şaşırdım doğrusu sürekli müşterisiyim bende :26:

bende ufo aldım bide mutfak tartısı.
ufo 2 gün içinde geldi , tartı bugün kargolandı.
şaşırdım doğrusu sürekli müşterisiyim bende :26:

valla canım bende senin gibi çok güvenirdim ama son bir haftadır sinirlerimi bozdu resmen, neyse geçmiş olsun bana:KK53::KK53::KK1::KK1:

Kızlar yazmıyosunuz, naptınız alıştırabildinizmi kuzuları kitaba:13::13:

ay bize verdikerli tatil kitabı da aynı aldığıma pişman oldum zaten bazı sorualrı ben bile anlamıyorum ne demek istediğini bıraktırıyorum o soruyu seneye almıyacağım okuldan kendim alırım dışardan
bu sene bende gönderiyorum canım markete kendisi gidiyor alıyor geliyor birde ben ona liste veriyorum nasıl hoşuna gidiyor hemen havalara giriyor hele pazar sabahalrı ekmek almya falan gönderiyorum hemen giyiniyo ver anne ben giderim diyo fırlıyor gidiyor

ay yok hayatım ne gaddarlığı valla onu da yaptım bütüngün sokağa çıkmasına izin vermedim babaanesinin camından çocualrı seyretmiş çağıran olursa da gelemem ben bugün cezalıyım diye söylüyormuş
saat koyucaktım onu da eşim istemedi dur bakalım şimdilik ne yapacak dedi eğer yine böyle devam ederse saat koyarız dedi bakalım bu haftada misafir çocuk var onunla oynuyorlar geçsin bu haftada ondan sonra yapıcaz artık bişeyler yine zaten ondan sonraki haftada tatile çıkıcaz orda yanıma kitap alıcam akşamları beraber okuruz
bir daha bende almicam tatil kitabı:KK19::KK19::KK19:
bzimki ders yapmadığı sırada oğlum ben 5 yıl önce 23 yaşındaydım 8 yıl sonra kaç yaşında olcamhesap et diorum yattığım yerdenn anne yeni numaran bu mu diooo :KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53:
kendini acındırmayı düşünüyor senin oğlan camdan cezalıyım falan :KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:inşallh o kitapları okur cnm

hiç almadım ordan ama almayı düşünüyordum:KK53: kitapları D R den alıyorummm
Kızlar yazmıyosunuz, naptınız alıştırabildinizmi kuzuları kitaba:13::13:

ben taşınma telaşındayım sık sık giremiyorum :KK31::KK31::KK31::KK31:
alıştı sayılır şart şurt koyuyorumm en sevdiği şeyleri yasaklıyorummm paşa paşa yapıyorr hiç yapmadığı sıra da yattığım yerden rahat bırakmıyorum kurtuluşu yok die düşünüyor:KK53:bu aralar çok sıkboğaz ediyorumm yine de 1 saat oturup ders yapmışlığı yokkk:KK31::KK31:
senin saatlerce oturur mu :KK31::KK31::KK31::KK31:

benim cadılar bu aralar iyice boşladılar dersi:97:küçük cadı eline kitap almaz oldu:KK23:
misafirim çoktu ilgilenemedim şimdi de oruçtan hiç halim yok:KK50:
yarında teyzeleri geliyor ona şımarmaktan artık hiç ders çalışmzlar:KK53:

aman yok meldamcım naptın ya ne saatleri, bir dk derse oturmuşluğu yok haftalardır:KK1::KK1:

ama allahtan kitaba devam:13:

mihribancım sen anca bayram tatili sonrası alabilcen galiba ipleri eline:KK1:

benim cadılar bu aralar iyice boşladılar dersi:97:küçük cadı eline kitap almaz oldu:KK23:
misafirim çoktu ilgilenemedim şimdi de oruçtan hiç halim yok:KK50:
yarında teyzeleri geliyor ona şımarmaktan artık hiç ders çalışmzlar:KK53:
allah kabul etsinnn cnm
bütün çocuklarda aynı durum varr :KK53::KK53::KK53:okullun açılmasına yakın konuları gözden geçirirde kitap okumaları önemli
aman yok meldamcım naptın ya ne saatleri, bir dk derse oturmuşluğu yok haftalardır:KK1::KK1:

ama allahtan kitaba devam:13:

mihribancım sen anca bayram tatili sonrası alabilcen galiba ipleri eline:KK1:

benim kitapları 20 25 dk okuyor
matematik üzerinde durmaya çalışıyorum sıkıntı yaratıyor okul dönemii :18::18::18::18:
kendine güveni olsun :KK28:mat sevsin istiyorumm :KK31::KK31:
chess sünneti ne yaptın cnmm :18::18:
haftaya dr görcek oğlanı bi kısım tahlilerden geçecek:18: o gün geldiğinde hastanede ne yaparım ben :KK43::KK43:ameliyathaneye bizi almıyorlar oğlum kesin baygınlık geçirir :KK59::KK59::KK59::KK59::KK59::KK59::KK59::KK59::KK59:cesareti olan bi çocuk değil :KK25::KK25::KK25::KK25:
lazerle yapılan bi sünnet varmış yapan oldu mu bildiğinn :KK31:

Günaydın kızlar ben artık ders işini babasına havale ettim rahatladım ben çalış desem imkansız yapmıyordu şimdi çok iyi oldu stresten kurtuldum en azından iyice alıştı tembelliğe okul açılınca ne yapacağız bilmiyorum.Melda adaşım bizde sünnet içn araştırmA yapmıştık ama lazerle hiç kimse önermiyor ilerde çok büyük sorunlarla karşılaşma riski varmış bizde hala beklemedeyiz büyük bir ihtimalle 15 tatilde yaptırcaz

canım bizde bu yaz düşünmüyoruz, bende lazer önermiyolar diye duydum, çevremde de yokki, artık kimsenin sünnet olduğu bile duyulmuyo yeni trend kestir gel, o kadar, sınıflarında da olan yok daha, üç beş arkadaşı olsa heves eder:KK1::KK1:
valla benim eşim çalıştırsa daha kötü, hemen 5 dk için kavga edip küsüyolar, eşimde sanki çocuk ya, çocukla bir oluyo:KK53::KK53:
valla bizimkine biz zorla bişey yaptıramıyoruz artık yapmıyo yani, zorlayınca saçmalıyo, resmen saçmalıyo ama, tepten şarteller atıyo bende, mahsusmu yapıyo bilmiyorum
:KK53::KK53:

benimkinin her çocuk gibi tarihlerle günlerle pek arası yoktur
geçen gün okul erken açılcakmış dedim, hayır anne 19 eylülde açılcak beni kandıramazsın dedi
okula karşı duyduğu bu özlem gözlerimi yaşarttı doğrusu:KK53::KK53:
zor bi yıl bizi beklicek galiba, olumsuz düşünmek istemiyorum ama öyle görünüyo

Günaydın kızlar ben artık ders işini babasına havale ettim rahatladım ben çalış desem imkansız yapmıyordu şimdi çok iyi oldu stresten kurtuldum en azından iyice alıştı tembelliğe okul açılınca ne yapacağız bilmiyorum.Melda adaşım bizde sünnet içn araştırmA yapmıştık ama lazerle hiç kimse önermiyor ilerde çok büyük sorunlarla karşılaşma riski varmış bizde hala beklemedeyiz büyük bir ihtimalle 15 tatilde yaptırcaz
adaşız demek :KK54::KK54:aramızda dilek tutmak isteyenn :KK23::KK23::KK23:lazeri ben yeni duydum eşime de boşuna fırça attım o bilinen yöntemden şaşma dedi :KK53::KK53::KK53: 15 tatilini neden düşünüyorsunz daha mı ii o mevsimler :26::26::26::26::26:
canım bizde bu yaz düşünmüyoruz, bende lazer önermiyolar diye duydum, çevremde de yokki, artık kimsenin sünnet olduğu bile duyulmuyo yeni trend kestir gel, o kadar, sınıflarında da olan yok daha, üç beş arkadaşı olsa heves eder:KK1::KK1:
valla benim eşim çalıştırsa daha kötü, hemen 5 dk için kavga edip küsüyolar, eşimde sanki çocuk ya, çocukla bir oluyo
valla bizimkine biz zorla bişey yaptıramıyoruz artık yapmıyo yani, zorlayınca saçmalıyo, resmen saçmalıyo ama, tepten şarteller atıyo bende, mahsusmu yapıyo bilmiyorum
ben geç kaldım diorum:KK53: sınıfında da yaptıran yok oğlana kalsa anne kesmiyelim kalsın dio :KK31::KK31:eş erkekler çok sabırsız oluyorrrr :KK19::KK19:

benimkinin her çocuk gibi tarihlerle günlerle pek arası yoktur
geçen gün okul erken açılcakmış dedim, hayır anne 19 eylülde açılcak beni kandıramazsın dedi
okula karşı duyduğu bu özlem gözlerimi yaşarttı doğrusu:KK53::KK53:
zor bi yıl bizi beklicek galiba, olumsuz düşünmek istemiyorum ama öyle görünüyo

benim oğlumun tarihlerle arası çok iidir:KK52::KK52:kendi için yapılacak bir şey varsa hiç unutmaz 2 gün önceden hatırlatır:KK53::KK53::KK53:okulu özlemiş oğlun chess gözün aydınn :KK23::KK23::KK23:2. sınıf 1 .sınıftan kolay olacak dio tecrübeli anneler ama benim umudum yokkk :KK31::KK31::KK31:

ay şekerim kolaylığından zorluğundan ziyade bıkkınlık geliyo çocuklara ya, topla çıkar iki hep aynı iki:KK53::KK53::KK1:
yaz yaz yaz hep aynı şeyler
valla bakınca ben bile içimden ayyyy yetti diyorum
:KK1::KK1:
2. sınıfla da 3 sınıf aynıymış
aslında çocukların nasıl öğrenci olcakları 4. sınıfta ortaya çıkcak bakalım

Son düzenleme:
katılıyorum chess sana:KK31: şimdi aldıkları 5 ler benim için çok önemli değil
çocuk asıl kendini 4. sınıftan itibaren belli eder:97:
bu arada 2. sınıf kolay hanımlar büyük kızım beni pek yormadı çarpım tablosunda zorlandık biraz ama gerisi kolaydı
ödevlerini bile çoğunlukla yardım almadan yaptı:nazar:bu sene rahatız yani:KK9:

Son düzenleme:
katılıyorum chess sana:KK31: şimdi aldıkları 5 ler benim için çok önemli değil
çocuk asıl kendini 4. sınıftan itibaren belli eder:97:
bu arada 2. sınıf kolay hanımlar büyük kızım beni pek yormadı çarpım tablosunda zorlandık biraz ama gerisi kolaydı
ödevlerini bile çoğunlukla yardım almadan yaptı:nazar:bu sene rahatız yani:KK9:

ay canım hoca özet demesinde:KK1:

bizimki nefret ediyo yazmaktan hala

mesela kırmızı başlıklı kız hikayesini kesin, bi başlıklı kız varmış, onu tilki yemiş diye özetler, hepsi bu tüm özet
:KK60:

X