İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

hanımlar hepimizin gözü aydın gözbebeğimiz çocuklarımız senenin başında okula başladıkları zamanla şimdiki zamanda yaşadığımız duygular çok farklı ve de güzel.
rabbim hepimizin evladının yardımcısı olsun .
bizim de karnemiz 100 üzerinden hepsi 5 .
kendim de eğitimci olduğum için malum bizim işlerimiz eve de yansıyor topike sık uğrayanlardan değilim bu konuda ben sınıfta kaldım biliyorum.
artık 2. sınıf anneleri olduk yuppppppiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
herkese sağlıklı mutlu huzurlu tatiller dileğiyle....
tatilde elbette durmak yok hafifletilmiş de olsa yazma , okuma , problem çözme etkinliklerine devam .
bizimkisi tatil çalışma kitabını şimdiden yarıladı bile.
günlük yazıyor.
kitap okuyor, anlatıyor.
problem çözüyor.
toplama - çıkarma işlemleri yapıyor defterine.
bizden haberler böyle sevgiyle kalın...

ben de 1. sınıfların topiğine yazmıştım herkes buraya taşınmış şimdiden ne güzel

merhaba kızlar

nasıl geçiyor kuzularla tatil

çalışmalara başladınız mı

benim ki sadece kitap okuyor henüz
:13:

Son düzenleme:
baktım mj lara cvp yok nereye kayboldular diodumm

geçmiş tekrarı yapıoruz arada
yaz tatiline adapte olamadım henüz günlerim boş boş geçiyorrrrr

ay kızlar, bizimkinin hayat bilgisi pek iyi değil, bu gün öğretmenin hediye ttiği kitabı koydum önüne, resmen bunalıma girdi, sürekli çişi geldi, susadı, sivri sinek ısırıkları kaşındı da kaşında

ay dedim bu kadar eziyet olcaksa boşvereyim zaten tüm sene içini bayan şeyler, çalıştırmıcam hiç ders...

ama düzenli hergün yatmadan okuma alışkanlığı edindi kendiliğinden

burdan da size çok sevdiği kitapları yazmak istiyorum, sizin kuzular da sever belki...

saftirik greg'in günlüğü diye bi kitap aldım geçen d&r dan 200 küsür sayfa iki günde bitirdi, tüm seriyi istedi ama daha almadım

ejderha avcıları okulu serisini bitirdi 19 kitap

katie kazoo nun okul maceraları diye bi seri var onun sadece 11 kitabını almıştım hepsini bitirdi

şimdide haylazlar okulu diye bi seri okuyo 7. kitapta, seri 12 kitap diğer kitaplarıda sipariş verdim çünkü çok sevdi

Son düzenleme:

bzim sürekli bunalımda yazın adapte olamıyor öğrtmnin verdiği 900 syflık tatil kitaplarını önünde görünce 14 tane hikaye kitabı özeti olunca hep hasta oluyor
maşallah cnm kuzucuğunabzim tatil kitapları da sıkıcı geldi bu kitaplara bi bakimm inşallah sever

ooooooo kızlar selamm bakıyorum 2.sınıf annelerine yazmaya başlamışız ben de 1.sınıf topiğine bakıyom kimsecikler yok diyodum. nasılsınız kuzucuklar nasıllar tatil nasıl geçiyor
valla biz de daha bu hafta başladık tatil kitabına ilk hafta hiçbişey yaptırmadım 2.hafta zaten sünnet oldu bir haftada öyle geçti bu hafta artık başaldık hergün işe giderken tatil kitabından ödev veriyorum zoraki yapıyor gerçi ama yapıyor el mahkum akşam gelince ben kontorl ediyorum yapamadıkalrını birlikte yapıyoruz ve hergün 2 tane de hikaye okuyor böyle geçiyor işte tatil ama çok fazlada sıkıştırmıyorum

allah damatlığınıda göstersin canım, valla bayağı bişeyler yapıyormuşsunuz ya, verimli geçiriyosunuz tatili ne güzel:13:

hepinize merhabalar kızlar 1.sınıf topiğinde çok fazla birlikte olamadım sizlerle inşallah buradan paylaşımlarımıza devam ederim tabi bebekten fırsat buldukça. hepinizin kuzularına maşallah hepside çok güzel karneler getirmişlerdir herhalde,sizlerede geçmiş olsun koskoca bir yılı atlattınız.bizim karnemizde hepsi 5 geldi. kitap okuma, ders çalışma sorunu malesef bizdede var.ben zorlamazsam hayatta oturmuyor başına oturuncada ya karnı acıkıyor ya tuvaleti geliyor bin türlü bahane anlayacağınız.şu kitap okuma alışkanlığını nasıl kazandıracağımı bilemedim.birde çocuklara bebekliğinden itibaren kitap okuyun,bir kitaplık edindirin okuma alışkanlığını kendiliğinden edinir diyor uzmanlar hepsinide yaptım ama nafile.ben okursam çok güzel dinliyor ama iş kendine geldimi köşe bucak kaçıyor.

darısı damat oluşuna inşallah ben sünneti çıkartamadım aradan yazın yapcam diyorum bi türlü kısmet olmuyor

slm cnm
oğlum pc yi sevdiği için 1.sınıf testleri yazıorum google 1.2. sınıf testleri çözüyor orda link vermek yasak olabülür die yazmadımm ordan yararlanıyor testlerden . kitapları da chessin önerdiği kitaplara bakcam ilgisini çekti
allah damatlığınıda göstersin canım, valla bayağı bişeyler yapıyormuşsunuz ya, verimli geçiriyosunuz tatili ne güzel:13:
siz neler yapıorsunuz cnm

slm kızlar iyiden iyiye bizde tatile alıştık.kitaplara gelince hiç elimize bile almak istemiyoruz ben hiç ders yaptıramıyorum ne yazıkki cumartesi günü biraz test çözdü tatil kitabından oda tabiki zorla çoğunu atmış 10 sorunun 8 i yanlış okumadan işaretleyip geçmiş oğlum kitap oku seç kendine 1 kitap okuyalım diyorum odasına girip kapıyı kitliyor okumamak için

darısı damat oluşuna inşallah ben sünneti çıkartamadım aradan yazın yapcam diyorum bi türlü kısmet olmuyor

sağolun kızlar amin işallah cümlemize göstersin
ay meldamcım oldu bitti valla iyileşiverdi de biran evvel yaptır sende çocuk da kurtulmuş olur

siz neler yapıorsunuz cnm

valla canım türkçeyle hayat bilgisi dedinmi bizimkini bi alerji tutuyo, o yüzden o derslere hiç girmiyorum, çalıştırmıcam o derslerden, mat sevdiği için kasmadan mat çalıştırıyorum 40 dk kadar, ama bol kitap okuyor
kızlar çocuğunuzun sevdiği tarzı bulursanız bence okur, bizimki komik kitaplar sevdiğinden haylazlar okuluna ve saftirik greg serisine bayılıyor resmen, mesela bu akşam haylazlar okulu serisinden 2 kitap okudu 120 sayfalık ikiside...
ama mesela macera tarzı kitap okutamıyorum, komik kitaplarda kısıtlı, bu yüzden bende bi yerde tıkanıcam gibi görünüyor kitap okutma konusunda, bakalım...

Son düzenleme:
OKul öncesi yaşlı bir veliden biraz bilgi almak istermisiniz.:)

KIzım okula ilk başladıgında fi tarihinde kendisine öğretmenlerin çalışmayan çocukları gözlerinden anladıgını söyleyip okul dönemi şartlarımı sıralamıştım..

1- Ne olursa olsun okula yarım saat kala ders çalışılmıycak.. Ders yapılmamışsa o şekilde gidilecek. (bunu deniycek okula gitmeden ders çalışmak istiycektir izin verilmemeli)

2- Okuldan gelişten 1 saat sonra ertesi günün ödevi yapılacak. Bir saatten önce asla ders çalışılmıycak. (geldigi an ders yapmaya çalışacaktır mani olun)

Ve ögretmenin mutlaka telefonu olsun sizlerde... Ders çalışmadıgında çocuktan habersiz ögretmeni arayıp derse kaldırmasını rica edin... Böylece ders çalışmadıgında öğretmenin anladıgı fikrine inanacak.Kurallar ilk okul bir ve ikide uygulanacak. Son olarak öğretmenin önünde götürün özellikle matematikte onlar sayılardayken siz toplamayı ögretin misalen öğretmen ögretmeye başladıgında tekrarlama olacak ve daha iyi kavrıycak.

Ve son söz asla iyi nota ödül alıp kötü nota kızmayın ki okumanın onun görevi oldugunu anlasın.Karne ödülü yok istedigini bir hafta sonra alın ama karnede degil. Veeee üniversite okuycanmı vs yok kesinlikle ilk bitince orta orta bitince lise lise bitince üniversite okunacak bu yerleşsin bellegine. Ve kimseyle kıyaslamayın ali okuyormuşta fatma iyiymişte vs . yok. Sonuç= ilk ögretimde teşekkür takdir getirmiş ve üniversite bitirmiş bir çocuk. Saygılar.

Karamuk allah damatlıığını göstersin inşallah darısı benim başıma.Chess senin dediğin kitaplara bakmaya gittim cumartesi günü yaramazlar okulu yokmuş onu getirecekler saftrik greg vardı ondada yabancı isimler olduğu için pek cazip gelmedi Benim oğluşda bu tubitakın kitapları var hayvanlarla ilgili onları beğendi onlardan aldık

haylazlar okulu canım... onda yabancı isim yok, mesela isimleri fırtına öğretmen, cingöz, concon diye koymuşlar, bitane alırsınız beğenirse seriyi netten al bence, çünkü netten çok daha ucuza geliyo
:13:

Son düzenleme:
sağolun kızlar amin işallah cümlemize göstersin
ay meldamcım oldu bitti valla iyileşiverdi de biran evvel yaptır sende çocuk da kurtulmuş olur
ay inşallah cnm dr bir tatilden gelseee

chess aldım saftirik greg i felaket hanry serisinide aldımm felaket hanry ilgisini çekti haylaz bi çocucuğun hikayeleri ilgisini çekti bakalım ne sonuç alcam
benim oğlan sevdiği halde hayat bil. ve türkçeyi ders yap dediğim an sıkıntı başlıyorrrr
evimi satma telaşı yeni eve geçme telaşı derken çocuğu hiç bir faliyete götüremedim sıkıcı bi tatil geçiriyoruzzzzzz

felaket henryi bilmiyorum bende ona bakayım, kitabı kalmadı hiç evde...
hayırlısı olsun canım, evi satıp okulun yakınından mı alcanız napcanız
:26:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…