İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

mecburen derse odaklanıyoruz zelişcim ya.. bizimkiler kendi başına ödev yapamıyor, ödevler anca bitiyor sonra uykusu geliyor.
ödev arasında geçirdiğimiz 5-10 dk larımız var...bu 5-10 dk lar bize yetmiyor malesef.

Bizimde aynı ne yazık ki bazen o kadar kötü oluyorumki bu durumdan anlatamam. Çokda doğru değil ama oğluşu yanıma alıp sarılıp uyuyorum valla

haklısın..5-10 dakika yetmez ..daha çok küçükler..sıkılıyorlar ister istemez.

Bizimde aynı ne yazık ki bazen o kadar kötü oluyorumki bu durumdan anlatamam. Çokda doğru değil ama oğluşu yanıma alıp sarılıp uyuyorum valla

yani ben de sarılıp uyumayı seviyorum..ve anneye sarılıp uyuyan ya da sabah kalktığında anne babanın yatağına gelen..onlara sarılıp yatan çocukların öz güvenleri ve psikolojileri daha iyi oluyor diye bir yerlerde duymuştum..

benim bir arkadaşım kesinlikle çocuklarını yatağına almaz..onlara aşkım,canım, gibi kelimeler kullanmaz.çocuklarının biri 7 yaşında diğeri 5yaşında ,,.....,,,.cinsel kimlikleri etkilenir diye..çocuk ileride annesi ile sevgilisi ya da karısı arasında karmaşa yaşamasın diye duymuş o da bir yerlerden..o da onun düşüncesi ..

Son düzenleme:

Aaaa buna da ayrı bi şaşırdım bu ne ayol

Peki ilerde sevgi, bağlanmak gibi daha ciddi problemler yaşarsa ne olacak

Son düzenleme:
Aaaa buna da ayrı bi şaşırdım bu ne ayol

Peki ilerde sevgi, bağlanmak gibi daha ciddi problemler yaşarsa ne olacak

kesinlikle öyle..ileride daha bir problemli kişiler olabilir bu çocuklar..
zaten biz onlara gittiğimizde çocuklara benim hitap şeklim tutumum karşısında bakıp kalıyor çocuklar..bana yaklaşmaya çalışıyor..

bekli onlarada sevgi dolu kelimeler kullanır mıyım diye..

aslında arkadaşım çok akıllı kadındır..okur , araştırır, babası doktor arkadaşımın..ama böyle düşünmüş..ben uygulayamam doğrusu istesemde..ama arkadaşım yaratılış olarak da buna musait demek ki..

küçükken araya koyulan mesafeler büyüyünce de devam eder diye düşünüyorum bende..

Katılııyorum

Eminim öyledir yoksa yaptığı şeye inanmasa yapamaz heralde zor olur yani.

Benim oğlum hiç yanımızda sürekli yatmaya alışmadı 40 günden sonra hep kendi odasında uyudu. Odasının kapısı hep açık durur bizim kapımızda açıktır.

Ama işte bazen o ister anneciğim yanında uyuyabilirmiyim diye bazende ben derim hadi bu gece birlikte uyuyalım diye ama sabah çoğunlukla kendi yatağında açar gözünü

Son düzenleme:
küçükken araya koyulan mesafeler büyüyünce de devam eder diye düşünüyorum bende..

evet olabilir ..

çünkü çocukları sözünü dinliyor çok ..

yani yatma vakti geldiğinde hadi yatağa dediği zaman ikisi de tıpış tıpış yataklarına gidiyor...ikilettirmiyorlar.

ben ise yatağa hadi diye diye dilimde tüy bitiyor..gitmiyorlar..

illa ben de onlarla yatacağım.

bizim büyük oğlan hiç kendisi yatamaz..hala ben onun yatağının bir kenarına kıvrılırım...o zaman uyur..

küçük öyle değil..illa ki benim yatağımda yat demez..ama odada olmazsam yatmaz ikiside..

sabahları bizimkilerde kendi yataklarında gözlerini açıyor..ama işte uykuya dalarken illa ben odada olacağım..yazın yere yastık atıyorum..öyle yatıyorum..ama kış geldi ..

arada da sabah gelirler yatağa...ama hoşumuza gidiyor bizim ...hep gelseler keşkemmm

Son zamanlardaki en etkili yatağın yolunu gösterme şeklidir heralde.

"Hadi ama oğlum biraz daha kitap okuyalım" hemen uyku geliyor

Son zamanlardaki en etkili yatağın yolunu gösterme şeklidir heralde.

"Hadi ama oğlum biraz daha kitap okuyalım" hemen uyku geliyor

kitap okumak zor geldiği için mi hemen uyku geliyor..

bizim oğlan da yapıyor bunu da...ondan biliyorum.

oğluşu tek bırakma zelişcim düşün artık..

Ahh ahhh canım ya, bu konu son zamanlarda aklımı çok kurcalıyo tam kendi içimde kendimi ikna ediyorum pat bişey çıkıyor vazgeçiyorum. Malum oğlumda pek kolay bir çocuk değil onunda etkisi büyük tabi. Ona sorsan istiyor bir kardeş ama, bir sürü amalarımız var...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…