İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

Çocuklar açısından iyi oluyor erken evlilik, ne güzel 36 yaşında lise 2 de kızın var, benim de öyle, boyum kadar kızım var. Allah bahtlarını da açık etsin inşallah. Sen hangi şehirdeydin canım?[/QUOTE

evet çocuk açısından çok iyi..benim kızımda boyumu geçti.. küçük olan oğlum..
ben denizli de oturuyorum.

ben geç evlendim..26 yaşındaydım evlendiğimde..büyük oğlum 2 ye gidiyor..

küçük oğlum 2,5 yaşında daha..

Çocuklar açısından iyi oluyor erken evlilik, ne güzel 36 yaşında lise 2 de kızın var, benim de öyle, boyum kadar kızım var. Allah bahtlarını da açık etsin inşallah. Sen hangi şehirdeydin canım?[/QUOTE

evet çocuk açısından çok iyi..benim kızımda boyumu geçti.. küçük olan oğlum..
ben denizli de oturuyorum.
Ben de Antalya da oturuyorum canım.

ben geç evlendim..26 yaşındaydım evlendiğimde..büyük oğlum 2 ye gidiyor..

küçük oğlum 2,5 yaşında daha..
Allah bağışlasın canım, bahtları açık olsun inşallah. Ayrıca 26 yaş gayet normal, biz erken evlendik. Bir de o yaşa kadar dolu dolu yaşadıysan ne güzel sana, sonuçta evlendiğin anda özgürlüğün gidiyor. Ben de imkanım olsa 26 yaşına kadar durmak isterdim yani.

Allah bağışlasın canım, bahtları açık olsun inşallah. Ayrıca 26 yaş gayet normal, biz erken evlendik. Bir de o yaşa kadar dolu dolu yaşadıysan ne güzel sana, sonuçta evlendiğin anda özgürlüğün gidiyor. Ben de imkanım olsa 26 yaşına kadar durmak isterdim yani.

evet 26 normal biz çok acele etmişiz ftemiz cim..:KK1:

Sizde ingilizceler nasıl gidiyor arkadaşlar bana çok laylaylom geliyo hayır eve bir ödev veya herhangi bişeyde gelmiyoki anlıyim kitapları var ama oda sınıfta dolaplarında duruyo dersten derse alıyolarmış ordan birde ingilizce öğretmenleri sınıf arkadaşlarının babasıymış adam toplantıda çocukları sıkmayalım şöyle yapmıyalım falan filan anladımki ingilizcenin adı olacak sadece birde güzel yardımcı kitap aldırmıştı ingilizceden bakalım zamanla daha iyi anlıcaz ne olduğunu...

aslında 26 yaş normal demi..evet meslek yüksek okulunda okudum o ara..sonra çalıştım vs..
zaten eşimle de 20 yaşımda tanıştık..çıkmaya başladık..

ama o üniversite okuyordu..ben de
sonra askerlik vs..
ancak 26 yaşımda da evlendik..
çok şükür.
evet 26 normal biz çok acele etmişiz ftemiz cim..:KK1:
yani 26 yaş normal..bir de hemen çocuk olsun istemedik..29 umda da anne oldum.çok şükür ALlah arattırmadı..istediğimiz zaman hemen oldu...o da geç sayılmaz aslında..ama işte ne bileyim ..şükür halimize

Sizde ingilizceler nasıl gidiyor arkadaşlar bana çok laylaylom geliyo hayır eve bir ödev veya herhangi bişeyde gelmiyoki anlıyim kitapları var ama oda sınıfta dolaplarında duruyo dersten derse alıyolarmış ordan birde ingilizce öğretmenleri sınıf arkadaşlarının babasıymış adam toplantıda çocukları sıkmayalım şöyle yapmıyalım falan filan anladımki ingilizcenin adı olacak sadece birde güzel yardımcı kitap aldırmıştı ingilizceden bakalım zamanla daha iyi anlıcaz ne olduğunu...
evet ..kitap okulda

Son düzenleme:
ben çıkıyorum arkad aşlar..

bakalım öğretmenimiz ne ödev vermiş bu akşam için..

ah soru bankaları sayfalarca veriyor yaww..

sanki üniversiteye hazırlanıyor çocuklar..

ben sıkılıyorum ama belli etmiyorum...yoksa çocuk kaçacak ..ödev falan yapmayacak.

Ay hiç sorma, baştan savma 2 kere gördüler zaten daha, bu hafta girmedi, onda da dediğin gibi direk meslekleri yazdırmışlar. Kitapta da bişey yazmıyor zaten arkadaşlar, bolcana resim var, listen yazıyor, sanırım cd eşliğinde olması gereken bir kitap.

ben çıkıyorum arkad aşlar..

bakalım öğretmenimiz ne ödev vermiş bu akşam için..

ah soru bankaları sayfalarca veriyor yaww..

sanki üniversiteye hazırlanıyor çocuklar..

ben sıkılıyorum ama belli etmiyorum...yoksa çocuk kaçacak ..ödev falan yapmayacak.
Allah kolaylık versin arkadaşım.:KK16::KK16:

Günaydın kızlarr,
Dün yine 1 sayfa fotokopimiz vardı, bir yüzü Türkçe, bir yüzü Matematik. Matematikden basamak değerlerine 1 eklenirse, 2 çıkarılısa kaç olur veya, onlar basamağındaki sayıdan 2 çıkarılıp, birler basamağına 3 artırılmasıyla elde edilen sayı kaçtı vb... sorular vardı 8 tane, deftere yazıp çözdük. Türkçe de de alfabetik sıralama vardı yine, alfabadeki bazı kelimeleri ........h.......... şeklinde 10-15 kadar harf vardı bunlardan önce ve sonra gelen harfleri yazınız diyordu. Ayrıca 8 tane de içinde 5-6 kelime vardı onları alfabetrik sıraya koyunuz diyordu, harfleri sıralamada zorlandık, matematikte de biraz zorlandı, biraz anladı, en önemli mesele zaten soruyu anlaması, soruyu anlaması için birkaç kere okutuyorum, biraz sıkılıyo ama anlamadan da hiç olmnuyor. Allah kolaylık versin hepimize de çocuklarımıza da.:KK16::KK16::KK16:

Günaydın hepinize,matematikten 93 almış benimki bir soruyu eksik yapmış oda tamamen dikkatsizlik ben zaten aldığı puanlarda değilim ama bildiği şeyleri dikkatsizlikten yanlış yada eksik yapınca ifrit oluyorum yoksa bilmese yapamasa neyse dicem üzerinde durucam,öğreticem.Dikkatli olmayı öğrenmek zorundalar malum artık herşey sınavla.Yarında hayat bilgisinden değerlendirme varmış o dersten ne çalıştıracam onu bilemiyorum işte bana çok gereksiz geliyor o ders,artık defterleri kurcalayıp bulucaz bişeyler:)

Günaydın arkadaşlar,

Dün eve giderken oğluşun öğretmeni aradı baya konuştuk saolsun. Genel durumla ilgili konuştuk iyiye gidiyor dedi. Oğlumla zaten eve gitikten sonra telde konuşmuştuk. Önceki akşam yazdığımız yazılara yıldız vermiş öğretmen arkadaşlarına göstermiş birde stiker yapıştırmış alnına çok mutlu olmuş bizimki. Akşam o gazla yarım kalan metni bitirdik yazdık. Biz biraz erken yazmışız metnin 2. bölümünü dün okulda yazdırmış öğretmen ona da söyledim günlük ödev takibimizde sıkıntı olduğunu. Matematikten paralar konusuna geçmişler ama sadece paraları tanıtmış bir şey yapmayın dedi.

Birde kızlar, akşam telde konuşurken öğretmen dedi ki, sizin gibi bir annesi var oğlunuzun emin olun çok başarılı olucak bu zor zamanları atlatacaksınız dedi. Allahım ben bir kötü oldum gözlerim doldu :KK14::KK14:

Günaydın hepinize,matematikten 93 almış benimki bir soruyu eksik yapmış oda tamamen dikkatsizlik ben zaten aldığı puanlarda değilim ama bildiği şeyleri dikkatsizlikten yanlış yada eksik yapınca ifrit oluyorum yoksa bilmese yapamasa neyse dicem üzerinde durucam,öğreticem.Dikkatli olmayı öğrenmek zorundalar malum artık herşey sınavla.Yarında hayat bilgisinden değerlendirme varmış o dersten ne çalıştıracam onu bilemiyorum işte bana çok gereksiz geliyor o ders,artık defterleri kurcalayıp bulucaz bişeyler:)

günaydın arkadaşlar..tebrik ederim..maşallah..

evet soruyu yanlış okumalarından kaynaklaanıyor zaten hataları..olumlu soruyu olumsuz okuyabiliyorlar..

bizim oğlumuz da geçen 100 almıştı..dün 63 almış..2 soruyu yanlış yapmış..63 almış.

dünkü ödevlerimiz yine çok fazla idi..

3 ayrı soru bankasından örüntülerle ilgili olan sorular yapıldı..yaklaşık 70 tane soru vardı.

1 adet bulmaca vardı..eş anlamlı kelimeler vardı.yaklaşık 65 adet kelime var..mesela 1 - faaliyet..yazıyor..
1 numaralı kutucukları bulup eş anlamlısını yazıyoruz.

arkasından 1 adet türkçe kitabından parça vardı..parçayı okuyup konu ile ilgili testi cevapladık.

6 şar ritmik saymayı öğrenmiş bizim oğlan...şimdi 60 dan geriye ritmik sayma yazdırıyor.

günaydın arkadaşlar..tebrik ederim..maşallah..

evet soruyu yanlış okumalarından kaynaklaanıyor zaten hataları..olumlu soruyu olumsuz okuyabiliyorlar..

bizim oğlumuz da geçen 100 almıştı..dün 63 almış..2 soruyu yanlış yapmış..63 almış.

dünkü ödevlerimiz yine çok fazla idi..

3 ayrı soru bankasından örüntülerle ilgili olan sorular yapıldı..yaklaşık 70 tane soru vardı.

1 adet bulmaca vardı..eş anlamlı kelimeler vardı.yaklaşık 65 adet kelime var..mesela 1 - faaliyet..yazıyor..
1 numaralı kutucukları bulup eş anlamlısını yazıyoruz.

arkasından 1 adet türkçe kitabından parça vardı..parçayı okuyup konu ile ilgili testi cevapladık.

6 şar ritmik saymayı öğrenmiş bizim oğlan...şimdi 60 dan geriye ritmik sayma yazdırıyor.

Valla sizede maşallah canım,bu kadar ödev haftaiçi bunaltır çocuğuda senide bize dün hayat bilgisinden yardımcı fasüküllerden vermiş ödev 8 sayfa o bile sıktı yani gerçi test ama zaten hayat bilgisini ben sevmediğim için sıkılıyorum..

Günaydın arkadaşlar,

Dün eve giderken oğluşun öğretmeni aradı baya konuştuk saolsun. Genel durumla ilgili konuştuk iyiye gidiyor dedi. Oğlumla zaten eve gitikten sonra telde konuşmuştuk. Önceki akşam yazdığımız yazılara yıldız vermiş öğretmen arkadaşlarına göstermiş birde stiker yapıştırmış alnına çok mutlu olmuş bizimki. Akşam o gazla yarım kalan metni bitirdik yazdık. Biz biraz erken yazmışız metnin 2. bölümünü dün okulda yazdırmış öğretmen ona da söyledim günlük ödev takibimizde sıkıntı olduğunu. Matematikten paralar konusuna geçmişler ama sadece paraları tanıtmış bir şey yapmayın dedi.

Birde kızlar, akşam telde konuşurken öğretmen dedi ki, sizin gibi bir annesi var oğlunuzun emin olun çok başarılı olucak bu zor zamanları atlatacaksınız dedi. Allahım ben bir kötü oldum gözlerim doldu :KK14::KK14:

senin yazını okurken bende çok duygulandım cnm herşey onlar için biz ne için uğraşıyoruz hep onlar için sende bunun mükafatını alacaksın mutlaka öğretmenin tutumuda hoşuma gitti,öğretmen veli işbirliği içinde olursa bana göre aşılmıyacak sorun yok:))

herkese günaydın..

siz baya bir aştınız ne güzel maşallah diyelim..

bizimde dün ödevimiz azdı.. 30 kadar kelime vardı bunlarla ilgili cümle kurun diye. onları bitirdik.öğretmenin verdiği hikaye kitabından
az da olsa 4 sayfa okuduk.

Valla sizede maşallah canım,bu kadar ödev haftaiçi bunaltır çocuğuda senide bize dün hayat bilgisinden yardımcı fasüküllerden vermiş ödev 8 sayfa o bile sıktı yani gerçi test ama zaten hayat bilgisini ben sevmediğim için sıkılıyorum..

hiç sorma aynısını düşünüyorum..ama ne yapacağımı bilmiyorum..

diğer çocuklar da sıkılıyor eminim...

çoçuk dersten başını kaldırdığında suratı sapsarı kesilmiş oluyor.okuyup ,yazmaktan.

Günaydın arkadaşlar,

ay maşallah oğluşuna...çok sevindim...

annesini de tebrik ediyorum yani..

:nazar:En Büyük TÜRKİYE:nazar:En Büyük TÜRKİYE:nazar:

senin yazını okurken bende çok duygulandım cnm herşey onlar için biz ne için uğraşıyoruz hep onlar için sende bunun mükafatını alacaksın mutlaka öğretmenin tutumuda hoşuma gitti,öğretmen veli işbirliği içinde olursa bana göre aşılmıyacak sorun yok:))

Evet canım her şey onlar için umarım alnımızın akıyla bitiririz inşallah bu süreçleri. Evet öğretmen çok ilgili çocuklarla özellikle sıkıntılı çocukları sınıf düzeyine çekmeye kararlı.

ay maşallah oğluşuna...çok sevindim...

annesini de tebrik ediyorum yani..

:nazar:En Büyük TÜRKİYE:nazar:En Büyük TÜRKİYE:nazar:

Teşekkür ederim canım.

Son düzenleme:
Günaydın arkadaşlar,

zelişcim gözün aydın.. çok sevindim.. öğretmenden güzel şeyler duymak insanı çok mutlu ediyor.:KK16:

hiç sorma aynısını düşünüyorum..ama ne yapacağımı bilmiyorum..

diğer çocuklar da sıkılıyor eminim...

çoçuk dersten başını kaldırdığında suratı sapsarı kesilmiş oluyor.okuyup ,yazmaktan.

Geçen hafta rehber öğretmenle görüşmüştüm, eve geldiğinizde sadece derse odaklanmayın çocukla mutlaka hergün ders dışında zaman geçirin diyor. Öğretmenimizde aynı fikirde. Aslında çok doğru farkında olmadan çocuklarla ilişkimizi yıpratıyoruz...

zelişcim gözün aydın.. çok sevindim.. öğretmenden güzel şeyler duymak insanı çok mutlu ediyor.:KK16:

Sorma arkadaşım ya, o kadar iyi geldi ki çok hasta olmama rağmen bütün akşam ağzım kulaklarımda dolaştım valla.
Ödev yaptırırken daha sakin davrandım ve bu çocuğa da olumlu yansıdı daha istekliydi

X