İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

Ahh ahhh canım ya, bu konu son zamanlarda aklımı çok kurcalıyo tam kendi içimde kendimi ikna ediyorum pat bişey çıkıyor vazgeçiyorum. Malum oğlumda pek kolay bir çocuk değil onunda etkisi büyük tabi. Ona sorsan istiyor bir kardeş ama, bir sürü amalarımız var...

çok düşünmeye gelmez canım bu işler..yap gitsin bir kardeş oğluşuna..:KK3:

kızlar ikişer çocuk mu vardı herkeste..

benim tek canım

evvet size soru yazim :) burak beden eğitimi dersinde boy sırasına göre sıralandıklarında baştan 6. sondan 17. oluyor sıralamada kaç öğrenci var

bunda takıldık.
birde bulmaca kutuları gibi kutulardan oluşturulmuş E harfi düşünün. aşağı doğru 5 kutu yana doğru 3 sıra 4er kutu var. bunlar 4 farklı renk, 4 sütun farklı renk.. en alt sol köşedeki kutuda 74 yazıyor. aşağıya yüzlük tablodan bazı bölümler verilmiştir.uygun sayıları yazın diyo.. pek anlatamadım ama :))) ne buuuuuuuu

benim tek canım

evvet size soru yazim :) burak beden eğitimi dersinde boy sırasına göre sıralandıklarında baştan 6. sondan 17. oluyor sıralamada kaç öğrenci var

bunda takıldık.
birde bulmaca kutuları gibi kutulardan oluşturulmuş E harfi düşünün. aşağı doğru 5 kutu yana doğru 3 sıra 4er kutu var. bunlar 4 farklı renk, 4 sütun farklı renk.. en alt sol köşedeki kutuda 74 yazıyor. aşağıya yüzlük tablodan bazı bölümler verilmiştir.uygun sayıları yazın diyo.. pek anlatamadım ama :))) ne buuuuuuuu

canım ya bizde de var böyle sıraya girmiş insanlar ile ilgili sorular..çok da anlamıyor bizim ki sanırım...anlattım hee tamam dedi ama anladı mı anlamadı mı bilmiyorum..

ben söyle anlattım..

boş bir kağıda kısa kısa 6 tane çubuk çizdim...bunlar insan dedim...6. kişiyi daire içine aldım..bu burak dedim mesela..

sonra 6. kişinin arkasına 16 kişi daha çizdim kısa çubuk olarak ..yine sondan 17 . kişi burak olmuş oldu...yani baştan 6. kişi ve sondan 17 kişi aynı kişiler..

6 . kişinin önünde 5 kişi var..
17 . kişinin arkasında 16 kişi var..

5+16 =21 kişi diye anlatabilirsin

biraz karışık olmamıştır inşallah..

daha kolay nasıl anlatılır bilemiyorum..

Son düzenleme:
benim tek canım

bunda takıldık.

tablodan anlamadım canım ben..resim yok mu..çekip koysan daha iyi yardımcı olurduk

benim tek canım

bunda takıldık.

Bunlarda nedir böyle allah allah yaa.

Evet belki tarayıp eklerseniz daha iyi olur.

Ahh ahhh canım ya, bu konu son zamanlarda aklımı çok kurcalıyo tam kendi içimde kendimi ikna ediyorum pat bişey çıkıyor vazgeçiyorum. Malum oğlumda pek kolay bir çocuk değil onunda etkisi büyük tabi. Ona sorsan istiyor bir kardeş ama, bir sürü amalarımız var...

merhaba;
benimde 1 oğlum var 2. sınıfa gidiyor..
konuya tesadüfen girdim ve sizin yazınızı okuyunca kendimi buldum sanki
tek farklı yanlarımız benim oğlum çok uysal bir çocuk..
ama 2. çocuk benim de kafamı çok kurcalayan bir mesele..
aynen bende tam karar veriyorum sonra vazgeçiyorum
bu rahat yaşantımı bırakmak istemiyorum vs. vs.
ama bayramdan sonra gözümü karartıp bu işe adım atıcam hiç birşey düşünmeden bodoslama dalıcam :KK70:
bence siz de öyle yapın..
çalışıyor musunuz?

merhaba;
benimde 1 oğlum var 2. sınıfa gidiyor..
konuya tesadüfen girdim ve sizin yazınızı okuyunca kendimi buldum sanki
tek farklı yanlarımız benim oğlum çok uysal bir çocuk..
ama 2. çocuk benim de kafamı çok kurcalayan bir mesele..
aynen bende tam karar veriyorum sonra vazgeçiyorum
bu rahat yaşantımı bırakmak istemiyorum vs. vs.
ama bayramdan sonra gözümü karartıp bu işe adım atıcam hiç birşey düşünmeden bodoslama dalıcam :KK70:
bence siz de öyle yapın..
çalışıyor musunuz?

Öncelike aramıza hoş geldin canım.

Evet çalışıyorum. Oğlumun doğumunda çok kısa süreliğine ara verdim işe.

Benim planlı olmak zorunda şimdi karar versem en erken 1,5 - 2 yıl sonra olabilir ne yazık ki.

Sen hangi şehirdesin Ayça.

Son düzenleme:
Öncelike aramıza hoş geldin canım.

Evet çalışıyorum. Oğlumun doğumunda çok kısa süreliğine ara verdim işe.

Benim planlı olmak zorunda şimdi karar versem en erken 1,5 - 2 yıl sonra olabilir ne yazık ki.

Sen hangi şehirdesin Ayça.

ben Bursa dayım cnm..
çalışıyorsan senin işin bir kademe daha zor evet
ama sen şimdiden kesin karar ver 1.5 2 yıl çok uzun süre çünkü :KK1:
ve senin yaşında gelmiş ben 25 yaşındayım daha ama oğluşun yaşı büyüyor araları yeteri kadar açıldı
artık açılmasın yani :))

benim tek canım

bunda takıldık.

öğrencileri çizip anlatmaktan başka bir yol yok.

Bugünlük benden bu kadar canlar iyi bakın kendinize. Bu gün erken kaçıyorum görüşürüz...

X