İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

canım bızde gecen böyle sorular gordük

hangı onluga daha yakın dıye soruyordu

mecela cetvel var..
mm.ler var.

işaret 16 mm. de
hangı onluga yakın dıye soruyor..
10 mu 20 mı dıye..

sanırım sızın de oyle benzınlık sorusu ..

evet aynen ondan :)

birinde 67 fındık diğerinde 73fındık

73 fındıgı olan dıgerıne 3 fındık verırse eşitlik saglanır

ama kafadan çözmesi lazım..yanı işlem yap desen çokcuk nasıl yapar bilmıyorum..

evet bende işlemle nasıl anlatacağımı bilemedim

İmmuzinc Şurup | İlaç Pedia | Eczacılar ile Anlaşılır İlaç Bilgisi, Yan Etkiler, İlaç Fiyatları

canım bak bu

ben 45 tl ye alıyordum gecen yıl
ama 2 ay kadar yetıyordu..kesınlıkle deger arkadasımm.

eczanelerde satılıyorçç

kızlar balıkyağı veren var mı? dikkati artırıyomuş falan dediler ümitlendim :))))

67 ve 73 rakamları çok yüksek rakam. aslında bu rakamları 1 ila 10 arasından yazıp küçük rakamlarla
anlamasını sağlamak daha iyi olurdu

haklısın ..

yanı baslangıc olarak öyle yapmalılar...

allah kolay versın çocuklarımıza..

Kızlar buranın dışında ayrı bir sohbet topiği mi açsak. Her konuda fırsat buldukça yazarız. Ne dersiniz?

kızlar balıkyağı veren var mı? dikkati artırıyomuş falan dediler ümitlendim :))))

Ben daha 3-4 yaşlarındayken vermeye başlamıştım ama doktorumuz pek faydası olmadığını doğrudan balık tüketmesi gerektiğini söylemişti. Vermeyi bırakmıştık.

canım ben vermıyorum...

nice mutlu huzurlu 10 yıllar geçirin inşallah :)
amın sagol canım

şimdiden nice sağlıklı, mutlu, huzurlu yıllara..
tesekkur ederım...

Tebrikler canım daha nice mutlu huzurlu senelere inşallah. Yaş kaç bu arada?
36 yaşım canımçtesekkur ederım

Kızlar buranın dışında ayrı bir sohbet topiği mi açsak. Her konuda fırsat buldukça yazarız. Ne dersiniz?
bana uyar arkadaslar

basamak isimleri ve değerlerini çok karıştırıyolar,ben çok üstünde durdum şimdilik aştık bunu bakalım unutmazsa sık sık tekrarlamak lazım.
Evet canım maalesef bol bol alıştırma yapıcağız başka çare yok.

Canım ne diyeceğimi bilemiyorum, yaşı küçük mü başladı okula acaba? Bir de bu balık yağı şurupları var, doktora gidiyormuşsun gerçi ama onları tavsiye etmediler mi? Zeka geliştirici yiyecekleri, ceviz falan yedirmeye çalış canım, inşallah zamanla herşeyi atlatırsınız, ne de olsa onlar çocuk, çok da yüklenme ne olur, moralini bozarsan ve de okumaktan soğursa emin ol daha da zor olur herşey, bool sabırla herşeyin hakkından geleceksin inşallah.

İyi dileklerin için teşekkür ederim canım. Bizim sorunumuz zeka ile ilgili değil ki dikkatini toplayamıyor. Ve dikkati çok çabuk dağılıyor. Geçen yıl sırf bizim içimizi rahatlatmak için doktor zeka testi istedi sonuçlar çok iyi geldi sadece dikkat dağınıklığı var hiperaktivite de yok. Geçen yıl dikkat güçlendiren etkinlik kitapları aldım oyun gibi geldi ona yaptı yeterli olmuyor dikkatini toplayamadığı için lideri izleme alışkanlığı kazanamıyor buda ancak zamanla gelişecek ilacıda bu yüzden kullanıyoruz sadece anlık çözüm için değil.

Oğlum erken başladı okula geçen yıl 5,5 yaşındaydı şuan 6,5 yaşında. Biz en büyük hatayı orda yaptık zaten.
Anladım canım, ama dediğin gibi daha çok küçük, oyun çağında çocuk, inşallah zamanla halledersiniz.
canım bizim oğlan da dün 6 ları ritmik yazıyordu..

bence hızlı gidiyor öğretmenler..nedir bu yarış anlamış değilim ya...
bizim öğretmenimiz de soru bankaları aldırdı..çeşitli yayınlardan..
farklı matematik.
arı yayınları türkçe
6 adet soru bankası aldırdı.

hatta hafta sonu sadece matematik soru bankasından 35 sayfa yapılacak diye ödev verdi..
onun yanında başka kitaplardan da ödev vardı.

bizim öğretmenimiz için çok ödev verir demişlerdi zaten
dün akşam da 3 farklı yayının soru bankalarından eş anlamlı kelimelerle ilgili test çözdürdü..
(1 yayından test çözdürmek neden yetmiyor anlamadım.)

6 şar ritmik yazma vardı.

1 adet matematik fotokopi kağıdı vardı .yaptık.

türkçe kitabından da parça vardı.parça ile ilgili test
vardı.

yani 2 günlük hafta sonu tatilinde dünyanın ödevini veren öğretmen 9 günlük bayram tatilinde ne ödev verir korkuyorum açıkcası.

kolay gelsin çocuğunuza ..inşallah rahatlıkla atlatır sınavını...

benzer sorular soruyor bizim testlerde de ...
Ay inanmıyorum 35 sayfa ödev mi, o ne Allah aşkına, ne yapmaya çalışıyor bu öğretmenler?

Oğlum erken başladı okula geçen yıl 5,5 yaşındaydı şuan 6,5 yaşında. Biz en büyük hatayı orda yaptık zaten.

benim oğlumda 5,5 yaşında başladı bu yüzden gerçekten zorlanıyoruz.
dün biraz hastalandı ödevlerimizi çok az yapabildik..
Geçmiş olsun canım, Allah şifa versin.

bugün alıntı yaparak yazmalarda bir gariplik mi var. bana mı öyle geldi :44:
Alıntılar karışmış da ondan canım.

slm kızlar.. akşam matematik ödevlerimizde zorlandık. birde hergün başka konu veriyor daldan dala çocuk anlamıyor. mesafelerle ilgili bişey vardı soruları not edeyim kızlara yazayım dedim unuttum. birinde iki benzinlik koymuş arada araba var benzini bitti hangisine gitsin demiş ama bunu öyle karışık sormuşki :) başka soru birinin 67 fındığı diğerinin 73 fındığı var eşitlenmesi için napmak lazım. bu soruyu nasıl çözer? sınıfta görmedinizmi dedim hayır dedi. bitane karışık vardı unuttum bak şimdi :) yarın getirim hepsini
Anlamıyorum nasıl ödev veriyolar ki?

12 ekım evlılık yıldönumum kızlar
10 yıl bıtıyor allahın iznıyle
Allah nice mutlu seneler nasip etsin canım.:KK16::KK16:

canım ben vermıyorum...

amın sagol canım

tesekkur ederım...

36 yaşım canımçtesekkur ederım

bana uyar arkadaslar
Ben de 37 yaşındayım ve de 17 yıllık evliyim:KK16::KK16: Şubatta da bizim yıldönümümüz geliyor kızlar, Allah herkese mutlu mesut seneler nasip etsin inşallah.

Ben de 37 yaşındayım ve de 17 yıllık evliyim:KK16::KK16: Şubatta da bizim yıldönümümüz geliyor kızlar, Allah herkese mutlu mesut seneler nasip etsin inşallah.

Ne mutlu size 2 tanede avlat sığdırmışsınız 17 seneye Allah ağzınızın tadını hiç bozmasın:)

amin inşallah. bende 36 yaşındayım 17 yıllık evliyim... lise 2'ye giden kızım var..

Ne mutlu size 2 tanede avlat sığdırmışsınız 17 seneye Allah ağzınızın tadını hiç bozmasın:)
Allah razı olsun, hepimize mutlu mesut sağlıklı ömürler nasip etsin.
amin inşallah. bende 36 yaşındayım 17 yıllık evliyim... lise 2'ye giden kızım var..

Ay ciddi misin, ne çok ortak noktamız var maşallah lise 2 mi? Sen de erken evlenmişsin benim gibi demek ki, 20yaşında evlendim ben.

Ay ciddi misin, ne çok ortak noktamız var maşallah lise 2 mi? Sen de erken evlenmişsin benim gibi demek ki, 20yaşında evlendim ben.[/QUOTE]
erken evlendim bende ..78 liyim. 19 yaşında evlendim.

Ay ciddi misin, ne çok ortak noktamız var maşallah lise 2 mi? Sen de erken evlenmişsin benim gibi demek ki, 20yaşında evlendim ben.
erken evlendim bende ..78 liyim. 19 yaşında evlendim.[/QUOTE]

Çocuklar açısından iyi oluyor erken evlilik, ne güzel 36 yaşında lise 2 de kızın var, benim de öyle, boyum kadar kızım var. Allah bahtlarını da açık etsin inşallah. Sen hangi şehirdeydin canım?

erken evlendim bende ..78 liyim. 19 yaşında evlendim.

Çocuklar açısından iyi oluyor erken evlilik, ne güzel 36 yaşında lise 2 de kızın var, benim de öyle, boyum kadar kızım var. Allah bahtlarını da açık etsin inşallah. Sen hangi şehirdeydin canım?[/QUOTE

evet çocuk açısından çok iyi..benim kızımda boyumu geçti.. küçük olan oğlum..
ben denizli de oturuyorum.

X