İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

evet yoktun bugün :))

ben muhasebeci olsaydım derken yanlış anlaşılmasın bulunduğum ortamdaki duruma yorum yaptım :))))

mental aritmetik konusu geçen yıl oğlumun öğretmeni ile değerlendirdiğimizde henüz çok erken zaten ilkokul başlangıcı yeterince yorucu oluyor demişti.

Bizim şu aşamada amacımız dersleri kolaylayıp okumayı akıcı hale getirmek :)))

zeliş sizin için 10 gün çok iyi olacak inşallah okumayı ilerletirsiniz..

Zeliş,
Sen geçen yıl özel okula verdiğini söylemiştin yanılmıyorsam. Hangisine vermiştin ve neden aldın, nelerden memnun değildin? Ben olmazsa ortaokulda belki özel olabilir diye düşünüyorum da ondan sordum canım.

Selam canım,
Bizim okulda da broşür vermişler, ama ben de tamamen faydalı diye kimseden öyle bir duyum almadım, bir de ücreti çok pahalı geldi bana 120 saat toplamda, haftada 1 gün 4 saat, 1000 TL fiyat istediler ki, benim çocuğum daha toplama-çıkarmayı yeni öğreniyor, bir de onu nasıl öğrensin, kafası karışır, bir yerde okudum, ya okula başlamadan, ya da 5.-6. sınıfta gönderin diyordu, ne kadar faydalı orası da bir muamma.

Evet iki görüş var aslında kimisi çok iyi diyor kimisi işe yaramıyor diyor. Ben bunun biraz da çocukla ilgili olduğunu düşünüyorum. Onun için öğretmeninin görüşünü alacağım.

kızlar mrb nasılsınız bız ıyıyız sukur dun toplantımız vardı ıyı gectı sukur sızler nasılsınız umarım herkez ıyıydır

kızlar mrb nasılsınız bız ıyıyız sukur dun toplantımız vardı ıyı gectı sukur sızler nasılsınız umarım herkez ıyıydır

Ben şahsen cuma günleri çok iyi oluyorum cnm hatta şu saatlerde mutluluğum tavan yapıyo:KK1::KK1:ama pazar günü için aynısını söyliyemicem,ite kaka emekliliği görürmüyüz acaba gerçi ozamanda sağlık sorunları başlıyo aman bilemedim şimdi:)))mutluluktan ne yaptığımı biliyomuyum ben:KK14::KK14:

Ben şahsen cuma günleri çok iyi oluyorum cnm hatta şu saatlerde mutluluğum tavan yapıyo:KK1::KK1:ama pazar günü için aynısını söyliyemicem,ite kaka emekliliği görürmüyüz acaba gerçi ozamanda sağlık sorunları başlıyo aman bilemedim şimdi:)))mutluluktan ne yaptığımı biliyomuyum ben:KK14::KK14:

canım ne guzel senın haftasonu var en azından bende oda yok 7 gun calısıyorum :KK43:(((

haftasonunu dolu dolu gecırrrr

kızlar dun toplantıda bızım okulda saat 8.30 ve 9 arası tum okulun kıtap okuma saatıymıs ogretmenler ve ogrencıler herkez kıtap okuyormus cok sasırdım ve cok hosuma gıttıı

Zeliş,
Sen geçen yıl özel okula verdiğini söylemiştin yanılmıyorsam. Hangisine vermiştin ve neden aldın, nelerden memnun değildin? Ben olmazsa ortaokulda belki özel olabilir diye düşünüyorum da ondan sordum canım.

Şimdi Boncuk'cum :))) sorunu cevaplamaya çalışayım.

Geçen yıl oğlum 67 aylık olduğundan ve doktor raporu alsak mı almasak mı, yok efendim doktorlar raporu kolay vermiyor, vay efendim çocuk boylu poslu aklı başında falanda filan derken biz ilk okula başlattık ama hep endişeyle. Zaten küçük diye birde 2. çocuğu istemiyoruz diye 3 yıl devam ettiği kreşin ilkokuluna yani koleje başlamasına ve orda devam etmesine karar verdik. Bu kararı ben, babamız ve 3 yıl kreşte öğretmenliğini yapan anaokulu öğretmeni ile yine aynı okulun yöneticileri birlikte değerlendirdik.

Sonrasında oğlum okula uyum problemi yaşamadı ama okulda hiç ders yapmadı, inanın geçen yıl okulda oğlum 1 sayfa yazı yazmamıştır. düşününki okul döneminde 40 ın üzerinde kitap okuduk. Morpanın türkçe matematik yardımcı kitaplarını bitirdik ve okuduğumuz her kitabın değerlendirmelerini yazdık bunlar 3 defter dolusu biz bunların hepsini evde yaptık. Çok yıprandık.

Çocuğun derslere karşı ilgisizliği bizim bu konudaki acemiliğimiz okulda derdimizi anlatamamamız her allahın günü eve verilen sayfalarca ödevler, bunları tamamlayıp üstüne üstlük öğretmeni hala memnun edemeyişimiz vs. vs çooook neden vardı yani.

En büyük nedenlerden biri de benim artık 2. çocuğu düşünmem ve oğlumu özele gönderirisem belki onu göndeemezsem ayrım olur düşüncem.

Bunların hepsi devlete geçişimizde neden.

Ama şimdiki okulumuzun bu kadar iyi olabileceğini bilseydim inan ki geçen yıl özele göndermezdim. Verdiğimiz parayla kendimize eziyet çektirdik resmen.

Hiç kontrol etmeden gönderiyorum masamı toplamam lazım çünkü yanlış yazım varsa kusura bakmayın :)))

canım ne guzel senın haftasonu var en azından bende oda yok 7 gun calısıyorum :KK43:(((

nasıl yani hiç izinsiz ne yapıyorsun arkadaşım sen işlerini nasıl yetiştiriyosun kendi işinmi?hiç tatilsiz işmi olur merak ettim bak şimdi

bu kadar çalışmamızın karşılığında inşallah emekli oluruz..Allah sağlık versin..

Kızlar ben haftasonu pc yi hiç açmıyorum onun için pazartesi görüşürüz iyi bakın kendinize ve kuzularınıza:KK55::KK55:

kızlar dun toplantıda bızım okulda saat 8.30 ve 9 arası tum okulun kıtap okuma saatıymıs ogretmenler ve ogrencıler herkez kıtap okuyormus cok sasırdım ve cok hosuma gıttıı

valla süpermiş iş öğretmende bitiyor birazda çok okuyan okumayı seven bir öğretmense mutlaka bunu aşılıyor çocuklara sevindim sizin adınıza:)

canım bı ısletmenın mudurlugunu yapıyorum ayda 2 gun hafta ıcı ıznım var :KK43:(( malesefff ama alıstım bu tempoya hepsıne sukur yetısebılıyorumm bıde 18 aylık oglum var

Evet iki görüş var aslında kimisi çok iyi diyor kimisi işe yaramıyor diyor. Ben bunun biraz da çocukla ilgili olduğunu düşünüyorum. Onun için öğretmeninin görüşünü alacağım.
2.sınıf için erken bence canım, kafalarını karıştırırız diye düşünüyorum.

7 gün iş çoook fenan ya, Allah sabır versin.
Çok güzel bu fikir canım.

canım bı ısletmenın mudurlugunu yapıyorum ayda 2 gun hafta ıcı ıznım var :KK43:(( malesefff ama alıstım bu tempoya hepsıne sukur yetısebılıyorumm bıde 18 aylık oglum var
Ama sana da yazık, bebişine de zor, çalışma saatlerin nasıl peki, bebeğine yeterli oluyor mu?

Kızlar ya, bizim ödevler hiç bitimiyor, dün yine 10,30 a kadar yaptık, yarısı ancak bitti. 1 sayfa fotokopi göndermiş, 6 tane deste-düzine sorusu, sonra 5 kere çarpım tablosu 2'leri yazıp ezberletin demiş, sonra 5 kere alfabeyi yazıp ezberletin demiş,
bir de masa-anne-çocuk gibi 5-6 kelime vermiş, kelimelerin alfabe değerlerinin toplamını yapın demiş, ben bunu ilk defa duyuyorum, neyse
yardımcı kitaplarımız var, onlardan da 5-6 sayfa yapılacak var, çocuğa bunları yapmaya çalış dedim, şimdi işteyim, 14-15 gibi çıkarım, gidince devam etcez artık, ev işi mi yapcan, çocuğa dersi mi yaptırcan, offfffff of Allah biz çalışan bayanalara yardımcı olsun.
Bizden böyle işte kızlar..:KK16::KK16::KK16:

Kızlar ya, bizim ödevler hiç bitimiyor, dün yine 10,30 a kadar yaptık, yarısı ancak bitti. 1 sayfa fotokopi göndermiş, 6 tane deste-düzine sorusu, sonra 5 kere çarpım tablosu 2'leri yazıp ezberletin demiş, sonra 5 kere alfabeyi yazıp ezberletin demiş,
bir de masa-anne-çocuk gibi 5-6 kelime vermiş, kelimelerin alfabe değerlerinin toplamını yapın demiş, ben bunu ilk defa duyuyorum, neyse
yardımcı kitaplarımız var, onlardan da 5-6 sayfa yapılacak var, çocuğa bunları yapmaya çalış dedim, şimdi işteyim, 14-15 gibi çıkarım, gidince devam etcez artık, ev işi mi yapcan, çocuğa dersi mi yaptırcan, offfffff of Allah biz çalışan bayanalara yardımcı olsun.
Bizden böyle işte kızlar..:KK16::KK16::KK16:

ftemiz günaydın canım..ne kadar çok ödev vermiş öğretmen. okul yaşı geri çekildikçe dersler zorlaşıyor mu ne..:KK37:

sorunlarımız hep aynı malesef..

X