İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

Muhasebecilik mi rahat, ben hiç anlatmayım sana derdimi canım, muhaebeci hep arka planda kalır şirkette, masraf yiyen kalem gibi gözükür, satış elemanları gözdedir, bizde öyle en azından, ben de muhasebeci olduğum ve de devlette olmadığım için çoook pişmanım maalesef, ve yıllık iznimiz ne kadar biliyor musun, 10 gün sadece.:KK14::KK14::KK14:[/QUOTE]

sizin 10 gün iyiymiş.bizim muhasebeciler en fazla 1 hafta..

ftemizcim maşallah bir geldin pir geldin :)))))))

eeee hoşgeldin tabiii gözlerim aradı yani :)))

hepimize cevap vermişsin :))))

karar veremedim hangisine cevap yazsam :))))

Bana da öğretsene birden fazla alıntı ile cevaplamayı nolurrrr :KK1::KK1::KK1:
Canım alıntı ile cevaplanın yanında +'' varya, herkesin konuşmasının altında ona basarsan, toplu alıntılama yapabilirsin.

Muhasebecilik mi rahat, ben hiç anlatmayım sana derdimi canım, muhaebeci hep arka planda kalır şirkette, masraf yiyen kalem gibi gözükür, satış elemanları gözdedir, bizde öyle en azından, ben de muhasebeci olduğum ve de devlette olmadığım için çoook pişmanım maalesef, ve yıllık iznimiz ne kadar biliyor musun, 10 gün sadece.:KK14::KK14::KK14:

sizin 10 gün iyiymiş.bizim muhasebeciler en fazla 1 hafta..[/QUOTE]10 gün derken cumartesi-pazar da dahil canım.

Nerdesiniz kızlar :)

Hafta sonu planları yapıldı mı :)
Hafta sonu kayınvalidemlerdeyiz:KK54::KK54:

zelişim çok mutlusun..bir plan yok her zamanki hafta sonu..
Aslında hayatımda ters giden bir çok şey olmasına rağmen mutluyum. İzne çıkıyorum ya ondansır :)))

Canım alıntı ile cevaplanın yanında +'' varya, herkesin konuşmasının altında ona basarsan, toplu alıntılama yapabilirsin.

Çooook teşekkür ederim.

sizin 10 gün iyiymiş.bizim muhasebeciler en fazla 1 hafta..
10 gün derken cumartesi-pazar da dahil canım.

Hafta sonu kayınvalidemlerdeyiz:KK54::KK54:[/QUOTE]

Kayınvalide bide güzel yemek yapıyorsa süperdir :)

Biraz karışık olmul ama olsun artık :))))

Son düzenleme:
Aslında hayatımda ters giden bir çok şey olmasına rağmen mutluyum. İzne çıkıyorum ya ondansır :)))

10 gün derken cumartesi-pazar da dahil canım.

Hafta sonu kayınvalidemlerdeyiz:KK54::KK54:

Kayınvalide bide güzel yemek yapıyorsa süperdir :)

Biraz karışık olmul ama olsun artık :))))[/QUOTE]o karışıklık senden değil canım, önceki alıntı karışmış.

Nerdesiniz kızlar :)

Hafta sonu planları yapıldı mı :)

Ben yarın kısmetse oğlanı baskete başlatıcam 11-12 arası sonra alışveriş ve sonra kendimi bayram temizliğine vermem lazım ama nerden başlıcam bilmiyorum camlardanmı mutfaktanmı of of haftasonu ayrı bir yorgunluk bazen işe gelince dinlendiğimi farkediyorum:)

Ben yarın kısmetse oğlanı baskete başlatıcam 11-12 arası sonra alışveriş ve sonra kendimi bayram temizliğine vermem lazım ama nerden başlıcam bilmiyorum camlardanmı mutfaktanmı of of haftasonu ayrı bir yorgunluk bazen işe gelince dinlendiğimi farkediyorum:)

Allah kolaylık versin canım, biz yarın saat 14-15 gibi anca çıkabiliyoruz.

sana şimdiden kolay gelsin.. en zoru mutfak zaten..

Bayram için erken değil mi?

Birde basketbol için nereye gönderiyorsun?

Son düzenleme:
Bayram için erken değil mi?

Birde basketbol için nereye gönderiyorsun?

anca hallederim işlerimi canım bir tek haftasonları yapabiliyorum çünkü önümüzdede 2 haftasonu var gerçi bayram bahane oluyor işte genel bir temizlik.

basket için cerrahpaşa spor klubüne göndericem bana yakın.

anca hallederim işlerimi canım bir tek haftasonları yapabiliyorum çünkü önümüzdede 2 haftasonu var gerçi bayram bahane oluyor işte genel bir temizlik.

basket için cerrahpaşa spor klubüne göndericem bana yakın.

Kolay gelsin valla zor bu işler. Ev, iş, çocuk falan derken ömrümüz tükeniyor bak dertlendim yine :KK50::KK50:

Merhaba kızlar,
Birisi muhasebeciler rahat mı dedi yoksa bana mı öyle geldi:) Valla rahatlıktan kk ye girmeye bile zaman bulamıyorum.:)
Çok şükür haftasonu geldi. Evde geçen haftadan kalan ütü, yıkanacak çamaşır , yemek ve ödev bizi bekliyor olsa da h.sonu güzel. En azından çocuklarımla birlikte oluyorum.
Şu öğretmenler h.sonu ödevlerini de az verseler tadından yenmez di mi?

Kızlar bir de şu mental aritmetik denen şey hakkında ne düşünüyorsunuz. Ben benim kızı yollamayı düşünüyorum ama kesin karar vermedim.Faydalı olur mu acep?

Kızlar bir de şu mental aritmetik denen şey hakkında ne düşünüyorsunuz. Ben benim kızı yollamayı düşünüyorum ama kesin karar vermedim.Faydalı olur mu acep?

evet yoktun bugün :))

ben muhasebeci olsaydım derken yanlış anlaşılmasın bulunduğum ortamdaki duruma yorum yaptım :))))

mental aritmetik konusu geçen yıl oğlumun öğretmeni ile değerlendirdiğimizde henüz çok erken zaten ilkokul başlangıcı yeterince yorucu oluyor demişti.

Bizim şu aşamada amacımız dersleri kolaylayıp okumayı akıcı hale getirmek :)))

onu geçen yıl bende düşündüm bir ara bizim öğretmen istemedi sebebide sınıfta belli bir düzey var bir iki kişi gidip gerisi gitmezse sorun olurmuş çünkü okulda farklı orda farklı öğreniyolarmış çocuk kendi öğretmeninin öğrettiğini kabul etmek istemeyebilir sıkılırmış birde bizde bir veli matematik öğretmeni oda tavsiye etmedi şöyleki;toplama çıkarma tamam gayet güzel ezbere dayalı yapıyolar ama problem çözmeye geldimi tıkanıyolar dedi.Birde o kadar değişik fiyatlar varki kimi kurslar çok fazla sanki bana biraz iyice ticarete dökmüşler gibi geldi vazgeçtim ben ama sen istiyorsan gönderen arkadaşlara danış tabi artısı eksisi ne diye sanıyorum mental aritmetiğin 2 aşaması var 1.sınıfta birde 4.sınıfta gönderebiliyosun.4.sınıf bana daha mantıklı geldi çünkü kendi öğretmeninden alacağını aldıktan sonra o aşamaya gelmesi daha doğru geldi bana:KK34::KK34:

evet yoktun bugün :))

ben muhasebeci olsaydım derken yanlış anlaşılmasın bulunduğum ortamdaki duruma yorum yaptım :))))

mental aritmetik konusu geçen yıl oğlumun öğretmeni ile değerlendirdiğimizde henüz çok erken zaten ilkokul başlangıcı yeterince yorucu oluyor demişti.

Bizim şu aşamada amacımız dersleri kolaylayıp okumayı akıcı hale getirmek :)))

Yanlış anlayacak bir durum yok, şakalaşıyoruz burda.
Ben de şu mentali öğretmeniyle bir konuşayım diyorum bakalım ne diyecek. Haftaya toplantı yapacakmış nihayet.
Bir arkadaşım göndermişti 1.sınıfta oğlunu çok memnundu.Çok faydası oldu dedi ama çocuğuna göre de değişir tabi.

Selam canım,
Bizim okulda da broşür vermişler, ama ben de tamamen faydalı diye kimseden öyle bir duyum almadım, bir de ücreti çok pahalı geldi bana 120 saat toplamda, haftada 1 gün 4 saat, 1000 TL fiyat istediler ki, benim çocuğum daha toplama-çıkarmayı yeni öğreniyor, bir de onu nasıl öğrensin, kafası karışır, bir yerde okudum, ya okula başlamadan, ya da 5.-6. sınıfta gönderin diyordu, ne kadar faydalı orası da bir muamma.

onu geçen yıl bende düşündüm bir ara bizim öğretmen istemedi sebebide sınıfta belli bir düzey var bir iki kişi gidip gerisi gitmezse sorun olurmuş çünkü okulda farklı orda farklı öğreniyolarmış çocuk kendi öğretmeninin öğrettiğini kabul etmek istemeyebilir sıkılırmış birde bizde bir veli matematik öğretmeni oda tavsiye etmedi şöyleki;toplama çıkarma tamam gayet güzel ezbere dayalı yapıyolar ama problem çözmeye geldimi tıkanıyolar dedi.Birde o kadar değişik fiyatlar varki kimi kurslar çok fazla sanki bana biraz iyice ticarete dökmüşler gibi geldi vazgeçtim ben ama sen istiyorsan gönderen arkadaşlara danış tabi artısı eksisi ne diye sanıyorum mental aritmetiğin 2 aşaması var 1.sınıfta birde 4.sınıfta gönderebiliyosun.4.sınıf bana daha mantıklı geldi çünkü kendi öğretmeninden alacağını aldıktan sonra o aşamaya gelmesi daha doğru geldi bana:KK34::KK34:

Haklısın aslında, araştırıyorum bende.Bakalım öğretmeni ne diyecek.

X