İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

slm kızlar,dün akşam herkeste bir gelişmeler olmuş galiba bizimkide anneannesinde yapmış ödevini çok şaşırdım eve geldiğinde kitap okudu yarım saat bide anne tahtama çarpma işlemi sor dedi 2 lerden 3 lerden yazdım tahtasına yapmış hemen sevindim.biz akşam yine 3 er 100 e kadar ritmik sayma 4 er de 80 e kadar sayma yaptık 4 leri daha güzel sayıyoruz 3 lerde takılıyoruz biraz bir haftaya ben iyice oturturum sayma işlerini diye düşünüyorum.

Çok sevindim canım kendi başına çalışmaya başlamasına, benim ki de başlar inşallah. Neyse ki benim kızım da amaan boşver demiyor, bitirecek illa ki ödevlerini, mesela ben kızıyorumya, aman ben gidiyom diyorum, kendi başına yapamasa da ablasına soruyo, veya gelip benden özür diliyor, tekrar devam ediyoruz.

merhaba hanımlar ..benim oğlum da 2. sınıfa başladı bu yıl..

inşallah sıkıntısız bir yıl geçiririz hepimiz...

bizim oğlumuz da düzinelerde destelerde..

geçen yılki son konuları tekrar yapmaya başladılar sanırım..geçen yıl düzine deste öğrenip bırakmışlardı..

türkçede yine tekrar son konudan başladılar..sesli harfler sessiz harflerle

slm kızlar,dün akşam herkeste bir gelişmeler olmuş galiba bizimkide anneannesinde yapmış ödevini çok şaşırdım eve geldiğinde kitap okudu yarım saat bide anne tahtama çarpma işlemi sor dedi 2 lerden 3 lerden yazdım tahtasına yapmış hemen sevindim.biz akşam yine 3 er 100 e kadar ritmik sayma 4 er de 80 e kadar sayma yaptık 4 leri daha güzel sayıyoruz 3 lerde takılıyoruz biraz bir haftaya ben iyice oturturum sayma işlerini diye düşünüyorum.

Gözünaydın canım, darısı bizimkilerin başına. Biz henüz o konuya geçmedik canım.

geçen yılki son konuları tekrar yapmaya başladılar sanırım..geçen yıl düzine deste öğrenip bırakmışlardı..

Merhaba canım,
Ben geçen sene hatırlmayorum deste düzine görmüşler miydi? İnşallah güzel bir yıl olur hepimiz için.

Selam kızlarr,
Dün akşamki ödevimiz, matematikten 13 adet deste-düzine sorusu, deftere yazılıp çözülecek, 4 kıtalık bir şiir deste ile ilgili, Türkçe'den de 5-6 kelime vardı, baş harfi alfabenin kaçıncı harfiyle başlıyor, böyleydi kızlarr, ödevler ilk başta bana yine çok geldiği için kızımı çok sıkıştırdım, hadi hadi çabuk çabuk diye, 9.45 gibi bitti sanırım. Ama maalesef kızım hala problemlerin nasıl çözüleceğini bilemiyor, çoğunlukla ben söylüyorum, umarım zamanla kendi de öğrenir, soruyorum bilemiyor, kzııyorum ben de, offf sabır lazım yine bize.

canım başında durma çocuğun ..

ben de bu aralar başındayım..ama genellikle arkasında duruyorum..bakmıyor gibi yapıyorum..

çünkü eğer baktığımı görürse cevabın benden gelmesini bekliyor..

diğer türlü kendi başının çaresine bakmaya çalışıyor..

bir de ""senin için çok kolay bir soru..yapabilirsin eminim ""denilince de çocuk zaten baştan motive oluyor.

Merhaba canım,
Ben geçen sene hatırlmayorum deste düzine görmüşler miydi? İnşallah güzel bir yıl olur hepimiz için.

biz bölge değiştirdik..geldiğimiz yerde deste ve düzineleri görmüşlerdi...saatte de buçuk ve tam saatleri öğretmişti öğretmenimiz..

burda görmüşler miydi bilemiyorum..ama deste ve düzeneden başladı öğretmen.

türkçede de yine sesli harf sessiz harfleri bulduruyor kelime içinde..

bizim öğretmenimiz biraz hırslıymış...aslında nakil olarak geldik..öğretmen seçtik ..ama öğretmen seçemezsiniz diye başka bir öğretmene verdiler bizim oğlanı..

biraz da fazla ödev verirmiş ev için..yandık yani bu yıl

ama çocuğun yanında öğretmen fazla ödev verirmiş demiyorum ..yoksa yine kendini haklı çıkartıp öğretmenin suçu gibi gösterip ödevlerin yarısını yapmayacak diye korkuyorum..

bu yüzden "ay bütün öğretmenler aynı sayfa kadar ödev veriyormuş oğlum "demek zorunda kalıyorum.

İnce sesli kalın sesli öğrenmedik daha da, harflerin sayı değerlerini toplama veriyo, mesela a 1, b 2 gibi o şekilde, diyor ki çanta kelimesinin sayıl değerlerini toplayın, önceden öyle birşey duymadım ben hiç, ne faydası varsa çocuklara artık, vardır demek ki verdiklerine göre.

yok canım bizim öğretmenimiz böyle ödevler vermiyor.

ama matematikten sayı değerini bulduruyor..

mesela 23 sayısının onlar ve birler basamağındaki sayıları yazıdırıyor falan..

bir de bu onlar ve birler basamağını da geçen yılın sonunda öğretmenimiz göstermişti..

ve çift sayı tek sayıları da öğretmişti..

ben de unutmasın diye arada bir sormuştum hatta yazın..

işte ne bileyim 35 sayısı tek sayı mıdır ,çift sayı mıdır ? diye

ben de bu aralar başındayım..ama genellikle arkasında duruyorum..bakmıyor gibi yapıyorum..

bir de ""senin için çok kolay bir soru..yapabilirsin eminim ""denilince de çocuk zaten baştan motive oluyor.

haklısın canım ama çalışıyorum ve de akşam 10 'a kadar ibitirmemiz gerekiyor, sabah da 7.30 gibi kalkıp evden çıkmak zorundayız, o nedenle kendi başına bırakamıyorum, vakit dar yani. Yine de denemeye çalışayım bakalım, sağol.

biz bölge değiştirdik..geldiğimiz yerde deste ve düzineleri görmüşlerdi...saatte de buçuk ve tam saatleri öğretmişti öğretmenimiz..

burda görmüşler miydi bilemiyorum..ama deste ve düzeneden başladı öğretmen.

türkçede de yine sesli harf sessiz harfleri bulduruyor kelime içinde..

bizim öğretmenimiz biraz hırslıymış...aslında nakil olarak geldik..öğretmen seçtik ..ama öğretmen seçemezsiniz diye başka bir öğretmene verdiler bizim oğlanı..

biraz da fazla ödev verirmiş ev için..yandık yani bu yıl

ama çocuğun yanında öğretmen fazla ödev verirmiş demiyorum ..yoksa yine kendini haklı çıkartıp öğretmenin suçu gibi gösterip ödevlerin yarısını yapmayacak diye korkuyorum..

bu yüzden "ay bütün öğretmenler aynı sayfa kadar ödev veriyormuş oğlum "demek zorunda kalıyorum.
Evet canım dememek lazım, çok hırslı olmak da iyi mi kötü mü bilemiyorum ya, daha çok küçükler.?

yok canım bizim öğretmenimiz böyle ödevler vermiyor.

ama matematikten sayı değerini bulduruyor..

mesela 23 sayısının onlar ve birler basamağındaki sayıları yazıdırıyor falan..

bir de bu onlar ve birler basamağını da geçen yılın sonunda öğretmenimiz göstermişti..

ve çift sayı tek sayıları da öğretmişti..

ben de unutmasın diye arada bir sormuştum hatta yazın..

işte ne bileyim 35 sayısı tek sayı mıdır ,çift sayı mıdır ? diye
Deste düzinelerden başka bir konuya geçemedik 2 haftadır, bakalım bugün belki değişir konuları.

Kızlar ya, bizim ödevler hiç bitimiyor, dün yine 10,30 a kadar yaptık, yarısı ancak bitti. 1 sayfa fotokopi göndermiş, 6 tane deste-düzine sorusu, sonra 5 kere çarpım tablosu 2'leri yazıp ezberletin demiş, sonra 5 kere alfabeyi yazıp ezberletin demiş,
bir de masa-anne-çocuk gibi 5-6 kelime vermiş, kelimelerin alfabe değerlerinin toplamını yapın demiş, ben bunu ilk defa duyuyorum, neyse
yardımcı kitaplarımız var, onlardan da 5-6 sayfa yapılacak var, çocuğa bunları yapmaya çalış dedim, şimdi işteyim, 14-15 gibi çıkarım, gidince devam etcez artık, ev işi mi yapcan, çocuğa dersi mi yaptırcan, offfffff of Allah biz çalışan bayanalara yardımcı olsun.
Bizden böyle işte kızlar..:KK16::KK16::KK16:

Sizin öğretmen coşmuş :))) yapabidiniz mi hepsini bari?

3 sayfa önlü arkalı fotokopimiz vardı
birinde 100 den geriye saymalar 2 şer 3 er 4 er 5 er ... hadi 2 şer neyse de diğerlerini yapamıyor parmakla saya saya yazdık:)
birde 10 tane kelime var mesela çanakkale harflerini ayırıyor kaç karf, ince seslisini ayrı yaz kalın seslisini ayrı ve sessizini ayrı.... ince sesli kalın sesli öğrendiniz mi siz...okuma parçası vardı oradan sorular başka genel test gibi bişey....bide kitap okuma zaten sorun canı istemiyor çocuğun bitsin diye zorladıkça okuldan soğutçam sankim ............

Valla bu saymalar şu sıra bizimde problemimiz. 5er 10ar ve 2 şerde sorun yok ama 3er ve 4er leri nasıl ezberleticez bilmem birde 10e kadar ya.. Ömür törpüsü :)))

İnce sesli kalın sesli öğrenmedik daha da, harflerin sayı değerlerini toplama veriyo, mesela a 1, b 2 gibi o şekilde, diyor ki çanta kelimesinin sayıl değerlerini toplayın, önceden öyle birşey duymadım ben hiç, ne faydası varsa çocuklara artık, vardır demek ki verdiklerine göre.

Valla bu bahsettiklerinden hiç gelmedi henüz.

valla dün kuzenim geldi onun oğluda 4.sınıfa gidiyor bu sene gözüm çok korktu kızlar şöyleki onlardada matematikten örüntü varmış ama onların örüntüsü birkaç sayıyı çarpıp devamında bölüyomuşsun ama sayıların birbiriyle alakası yok dedi kuzenim ben anlamadımki çocuğa anlatayım dedi karmakarışık bişey dedi eyvah dedim 4.te yandık onun için şimdiden biraz hızlandırmakta fayda var aslında öğretmenlere bazen kızıyoruz çok ödev falan diye ama sisteme ayak uydurmak lazım yoksa işimiz yaş

Ya yapmayın böyle valla şimdiden gözümüz korkuyor. Napçazz biz yaaa :))))

Selam kızlarr,
Dün akşamki ödevimiz, matematikten 13 adet deste-düzine sorusu, deftere yazılıp çözülecek, 4 kıtalık bir şiir deste ile ilgili, Türkçe'den de 5-6 kelime vardı, baş harfi alfabenin kaçıncı harfiyle başlıyor, böyleydi kızlarr, ödevler ilk başta bana yine çok geldiği için kızımı çok sıkıştırdım, hadi hadi çabuk çabuk diye, 9.45 gibi bitti sanırım. Ama maalesef kızım hala problemlerin nasıl çözüleceğini bilemiyor, çoğunlukla ben söylüyorum, umarım zamanla kendi de öğrenir, soruyorum bilemiyor, kzııyorum ben de, offf sabır lazım yine bize.

Sabır sabır ihtiyacımız olan ilk şey ikincisi zaman :))))

Hoşgeldiniz aramıza :))))

Biz sinirli takılıyoruz sizde durumlar nasıl?

Kendimizi düşünüp çok güldüm valla :))))

Ben arkasında dursam yada beni görmese bırakır ödevi falan gider dünya varmış diye :))))

Günaydın kızlar,akşam benimki tırıs tırıs anne bugün öğretmen değerlendirme yaptı ama kötü alıcam galiba kızacaksın değil mi dedi bende kızmamda üzülürüm dedim neden kötü alıcaksın peki dedim basamak adlarıyla değerlerini karıştırıyo o yüzden o soruyu yapmamış halbuki biliyo akşam tekrar yaptık gayet güzel yapıyo işte bu yüzden üzülürüm dedim bildiğin şeyi yapmazsan yada yanlış yaparsan üzülürüm dedim.90 değilde 60 alırım diyo bide gülermisin ağlarmısın neyse akşam bayağı tekrar ettirdi bana,tahtaya sorular sor ben yapim dedi basamaklarla ilgili gerçi tekrar yapıcaktık zaten haftasonu ama öğretmen hızlı davranmış napalım bu sefer böyle olsun:))

akşam bişi vardı yapamadık aynı soruyu yapamayan aynı sınıftaki 2 komşum bana geldi :)
yarın getirip buraya yazim ama yazılmazda bulmaca gibi kutular vardı çizmeye çalışırım :)))))))))))))))

Sizin öğretmen coşmuş :))) yapabidiniz mi hepsini bari?

Valla bu saymalar şu sıra bizimde problemimiz. 5er 10ar ve 2 şerde sorun yok ama 3er ve 4er leri nasıl ezberleticez bilmem birde 10e kadar ya.. Ömür törpüsü :)))
Yaptık canım, cuma akşamı yarısını yaptık, cumartesi de ablası ile bitirdiler.

Günaydın kızlar,akşam benimki tırıs tırıs anne bugün öğretmen değerlendirme yaptı ama kötü alıcam galiba kızacaksın değil mi dedi bende kızmamda üzülürüm dedim neden kötü alıcaksın peki dedim basamak adlarıyla değerlerini karıştırıyo o yüzden o soruyu yapmamış halbuki biliyo akşam tekrar yaptık gayet güzel yapıyo işte bu yüzden üzülürüm dedim bildiğin şeyi yapmazsan yada yanlış yaparsan üzülürüm dedim.90 değilde 60 alırım diyo bide gülermisin ağlarmısın neyse akşam bayağı tekrar ettirdi bana,tahtaya sorular sor ben yapim dedi basamaklarla ilgili gerçi tekrar yapıcaktık zaten haftasonu ama öğretmen hızlı davranmış napalım bu sefer böyle olsun:))
Kötü olmuş gerçekten, hem bilip de yapamaması, böyle böyle alışacaklar ne yapalım.

akşam bişi vardı yapamadık aynı soruyu yapamayan aynı sınıftaki 2 komşum bana geldi :)
yarın getirip buraya yazim ama yazılmazda bulmaca gibi kutular vardı çizmeye çalışırım :)))))))))))))))
Neymiş o acep merak ettim bak şimdi?
Biz de dün yine matematik üzerine çalıştık, 19 soru vardı, deftere yazılıp çözülecek, onları yaptık, neyseki deste-düzineleri anlamaya başladık sonunda. Bir de hikaye kitabı okuduk, okumamız yavaş ama. Dün arkadaşım vardı aynı sınıfa giden oğlu var, öğretmenle görüşmüş, sınıfta okumayı unutan çocuk bile varmış, düşünün artık, yine bizimkiler iyi neyse ki.

Neymiş o acep merak ettim bak şimdi?
Biz de dün yine matematik üzerine çalıştık, 19 soru vardı, deftere yazılıp çözülecek, onları yaptık, neyseki deste-düzineleri anlamaya başladık sonunda. Bir de hikaye kitabı okuduk, okumamız yavaş ama. Dün arkadaşım vardı aynı sınıfa giden oğlu var, öğretmenle görüşmüş, sınıfta okumayı unutan çocuk bile varmış, düşünün artık, yine bizimkiler iyi neyse ki.

bugün okula götürecekti alamadım yanıma yarın alırım :) bide bazı sorularda valla 2 şıkta tereddüt ettiğim oluyor :)) okumayı sevmiyor istemiyor bu yüzden hadi diye diye okuyor ve yavaş okuyor :KK43:( örüntülerde zorlanıyor bide.. çok mu daldan dala atlanıyor deste düzine derken basamak sayı değeri örüntü vs vs benim bile kafam karıştı hiç birini tam öğrenemedi ki çocuk

bugün okula götürecekti alamadım yanıma yarın alırım :) bide bazı sorularda valla 2 şıkta tereddüt ettiğim oluyor :)) okumayı sevmiyor istemiyor bu yüzden hadi diye diye okuyor ve yavaş okuyor :KK43:( örüntülerde zorlanıyor bide.. çok mu daldan dala atlanıyor deste düzine derken basamak sayı değeri örüntü vs vs benim bile kafam karıştı hiç birini tam öğrenemedi ki çocuk

çok haklısın bence.. sindire sindire gitseler olacak aslında. birini tam öğrenemeden diğerine geçiyorlar..

Biz atlamadık neyseki, basamak değerine falan geçmedik henüz, dün doğal sayıları görmüşler, 1 basamaklı 2 basamaklı doğal sayılar vs... yavaş gidiyor bizim öğretmen, bu da iyi oluyor yanii. Şık derken testmi veriyor öğretmen?

X