İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

dünkü deneme sınavında 1 türkçe 1 matematik yanlışı var hayırlısı bakalım :)

bizde dağıtıldı ama kızım sütü çok sevmesine rağmen tadını beğenmediği için içmedi..

iyi ki de içmemiş.. baksana kaç çocuk hastaneye kaldırıldı... rezalet resmen!!!

adana bi çocuk ölmüş ya, bi öğretmen sitesinde öğretmen kendi yazmış, valla kanım çekildi, tüm tr de çocukların herşeyi tamamda bi sütleri eksikti, yayınlanan belgede mevsimsel süt fazlalığı stoklarını eritmek gibi bişey yazıyo, çöp tenekesimi çocuklarımız, gıcık oldum

Son düzenleme:
bu öğretmen arkadaş halen yazıyor, eğitimhane sitesi, 4 sınıf günlüğünde kendinizde okuyabilirsiniz, link vermek yasak olduğundan yapıştıramıyorum

bugun bizimkilere süt dağıtılması gerekiyodu dağıtılmamış, neden bilmiyorum
gerçi bizim sınıfta toplu beslenme yapıldığından bi gün süt bi gün ayran içiyolar zaten
umarım hiç dağıtılmaz bu bedava sütler
bzimde tam dağıtılacağı sırada sınıflara uyarı gelmiş. biz dün ikinci bir kağıt daha geldi .oğlum anne az daha senin yüzünden zehirlenecektim dedi.ikinci kağıdı kendi doldurdu :KK52:
bizde dağıtıldı ama kızım sütü çok sevmesine rağmen tadını beğenmediği için içmedi..

iyi ki de içmemiş.. baksana kaç çocuk hastaneye kaldırıldı... rezalet resmen!!!
çok büyük bir rezalet:KK19::KK19: bugün sonuçlar çıkacak .nasıl bir kılıf uydurulacak merak ediyorum:KK19:
dünkü deneme sınavında 1 türkçe 1 matematik yanlışı var hayırlısı bakalım :)
:nazar::nazar::nazar:
bu öğretmen arkadaş halen yazıyor, eğitimhane sitesi, 4 sınıf günlüğünde kendinizde okuyabilirsiniz, link vermek yasak olduğundan yapıştıramıyorum
tüylerim diken diken oldu :KK14::KK14::KK14:çocukların sağlığı ve canlarını nasıl hiçe sayarlar:KK47::KK47: söyleyecek o kadar çok şey varki:KK14:

:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:tebrikler

biz de bu sıralar sürekli tatil yapıyoruz:KK53: üç beş gün tatil görünce okula zor adapte oluyor :KK14::KK14::KK14:

inşallah hakkınızda hayırlısı olur:KK34::KK34: biz henüz sınava girmedik bakalım ne olacak :KK31:öğretmeni bilsemden övgüyle bahsetmedi.Eskisi gibi değil dedi .oğlum girmek istediği için sınava katılsın dedim .

sıla için güzel olurdu.biz çocuklarımız için en iyisi düşünüyoruz en iyisi olsun istiyoruz. ama herşey istediğimiz gibi olmuyor :KK31:

günaydın canım .zaman azaldıkça çocukların keyifleri de yerinde oluyor .oğlum yaz planlarına başladı :KK52::KK52::KK52:
ah canım biz de istiyoruz ama ancak istiyoruz işte yapacak bişey yok

okullarda dağıtılan sütlerden hastaneler dolmuş taşmış veliler isyanda :18::18::18::18:
depoda 5 gün kalan bayat süt dağıtıldı deniliyor :KK14::KK14::KK14:

ya zaten bu iş benim hiç içime sinmemişti, keşke kağıdı istemiyoruz diye imzalasaydım

ne sütü, skt ne, hangi firmanın, ve açıkcası kim parasal çıkar sağlıyo bu işten bilemiyorum

nedense çocukların iyiliği içinmiş gibi hissetmedim

adana bi çocuk ölmüş ya, bi öğretmen sitesinde öğretmen kendi yazmış, valla kanım çekildi, tüm tr de çocukların herşeyi tamamda bi sütleri eksikti, yayınlanan belgede mevsimsel süt fazlalığı stoklarını eritmek gibi bişey yazıyo, çöp tenekesimi çocuklarımız, gıcık oldum

bzimde tam dağıtılacağı sırada sınıflara uyarı gelmiş. biz dün ikinci bir kağıt daha geldi .oğlum anne az daha senin yüzünden zehirlenecektim dedi.ikinci kağıdı kendi doldurdu :KK52:

çok büyük bir rezalet:KK19::KK19: bugün sonuçlar çıkacak .nasıl bir kılıf uydurulacak merak ediyorum:KK19:

:nazar::nazar::nazar:

tüylerim diken diken oldu :KK14::KK14::KK14:çocukların sağlığı ve canlarını nasıl hiçe sayarlar:KK47::KK47: söyleyecek o kadar çok şey varki:KK14:
kılıf hazır canım bu çocuklar bu yaşa kadar süt içmedi ya alerjileri yeni çıktı ortaya
ya da çok falan içtiler hani bir bardak süt çok gelir çocuğa malum evde ancak yudum yudum bulabiliyor yurdum insanı böyle şeyleri

ben en baştan hayır dedim sebebimse kimlerin faydalanacağı idi olaylardan sonra ne kadar haklı oluğumu anladım
bu ülkede radrasyonlu fındıklar dağıtıldı bozuk aşılar vuruldu arkadaşlar şaşırdım mı hayır
ama allah büyük uğraşsalar bu kadar rezil olamazlardı dakka bir gol bir oldular resmen olan çocuklara oldu
neyse söylenecek çok şey var da yine sözün bittiği yerdeyiz

ah canım biz de istiyoruz ama ancak istiyoruz işte yapacak bişey yok

kılıf hazır canım bu çocuklar bu yaşa kadar süt içmedi ya alerjileri yeni çıktı ortaya
ya da çok falan içtiler hani bir bardak süt çok gelir çocuğa malum evde ancak yudum yudum bulabiliyor yurdum insanı böyle şeyleri

ben en baştan hayır dedim sebebimse kimlerin faydalanacağı idi olaylardan sonra ne kadar haklı oluğumu anladım
bu ülkede radrasyonlu fındıklar dağıtıldı bozuk aşılar vuruldu arkadaşlar şaşırdım mı hayır
ama allah büyük uğraşsalar bu kadar rezil olamazlardı dakka bir gol bir oldular resmen olan çocuklara oldu
neyse söylenecek çok şey var da yine sözün bittiği yerdeyiz

süt alerjisindendir ,aç gelinmiştir,baheneler bir değil ki bin :KK19::süt konusunu kapatacak bir gündem çıkar ayıplar kapanır yine :KK14::KK14:

karamuktan haber alanınız var mı?geçenlerde chessde sormuştu bebiş erken mi geldi

süt alerjisindendir ,aç gelinmiştir,baheneler bir değil ki bin :KK19::süt konusunu kapatacak bir gündem çıkar ayıplar kapanır yine :KK14::KK14:

ben de dilekçeyi değiştirdim...

istemiyorum dedim..

kızım sütü çok seviyor ama bu sütün tadı berbat dedi!!!!!!!

ben de kendi aldığım sütü koyuyorum beslenmesine

benimki dün içme dediğim halde içmiş çok sever çünkü ama son zamanlarda ben bayağı azaltmıştım, biraz midem bulandı dedi, en çok hoşuna giden okul sütü akıl küpü yazıyor olması, sloganlar çocuklarda işe yarıyo demekki:KK53::KK53:
neyseki bugun öğretmen kimlerin annesi içme dedi el kaldırsın demiş, bizimkide kaldırmış allahtan bugün yırttık:KK53::KK53:

karamuk inşallah iyidir
sek'in üstüne yazı yazılanları var ya tavsiye ederim sloganı oraya yazın ben öle yapıyorum =))
hala daha olayları duyduğu halde hala içirenler var ya hakediyorsun diyesi geliyor insanın
ama olan yine bizim vergilere oldu
dilekçe sayısına göre geliyor sütler şimdi vazgeçseler de kimse gelip dilekçeyi değiştirmiyor sütler hala geliyor dağıtılıyor çocuklar da çöpe atıyor
devletin malı deniz nasılsa

karamuk inşallah iyidir
sek'in üstüne yazı yazılanları var ya tavsiye ederim sloganı oraya yazın ben öle yapıyorum =))
hala daha olayları duyduğu halde hala içirenler var ya hakediyorsun diyesi geliyor insanın
dilekçe sayısına göre geliyor sütler şimdi vazgeçseler de kimse gelip dilekçeyi değiştirmiyor sütler hala geliyor dağıtılıyor çocuklar da çöpe atıyor

karamuk inşallah iyidir

canım bizim sınıfta iki görevli dağıttıp, içirip, boşları topluyomuş, boş kutular sayılıyor sanırım:KK53:

bugün annesi içmesini istemeyenlere dağıtılmamış, artık iademi edecekler, yoksa boş kutularla beraber mi atçaklar bilemiyorum

Arkadaşlar merhaba nasılsınız?
Uzun zamandır yazamadım.Malum sınav stresi yeniden başladı.
Ara sınav notlarım çok iyi geldi,çok mutluyum.Matematik hariç :KK43:
Şimdi o notlar boşa gitmesin diye daha sıkı çalışmam gerekiyor.
Oğluş okula gidiyor ama iyice saldı kendini.
Perşembe günü deneme sınavı olmuşlar.Bu defaki bir yayınevinin değil.
Kitapçığın üzerinde bir amblem yok.Veliler MEB in yaptığını söyledi ama emin değilim.
60 soru da 4 Türkçe yanlışı var.Bakalım hayırlısı pazartesi açıklanacak.
Yaz tatili için neler düşünüyorsunuz?
Geçen yaz bizimki çok sıkılmıştı evde.Komşu, arkadaş yok.Bu yazda aynı şeyleri
yaşasın istemiyorum.Neler yapabilirim bilmiyorum.
Buraya yazmayı özlemişim, yazdıkça yazasım geliyor.
Hoşçakalın...(Bu arada bizimkide sütleri içmiyor çantaya koyup eve getiriyor.Ardadaşları ile konuşuyorlarmış.''Anne bunlar zehirli biliyormusun?'' diyor.)
:KK71::KK71::KK71:

Son düzenleme:
Kitapçığın üzerinde bir amblem yok.Veliler MEB in yaptığını söyledi ama emin değilim.
Hoşçakalın...(Bu arada bizimkide sütleri içmiyor çantaya koyup eve getiriyor.Ardadaşları ile konuşuyorlarmış.''Anne bunlar zehirli biliyormusun?'' diyor.)

halledersin sen canım, azimlisin maşallah:13:

valla yaz tatili sorunsalı bizde de var, spora gidiyo yazında devam eder ama yeterli değil tabii, ingilizce kursları yalan, bizde düşünüyoruz ne yapsak diye, tek çocuk, apartmanda yaşıtı yok, kuzenleri başka şehirde... pöff

kızlar selammmmm nasılsın
chess canım yok daha buralardayım bebişimizle kısmetse mayıs sonunda tanışacağız işeyrinde son günlerim o nedenle pek giremiyorum yerime bakacak kıza işleri devrediyorum sürekli benim pc de o oluyor birde fabrika başkayere taşınıyor onun telaşesi var yoğun yani buralar kısmetse ayın 14ünden sonra evde olucam artık
valla bizim bu yaz kısmetse canımızın sıkılmaya vaktimiz kalmaz oğlum zamanının çoğunu kardeşi ile geçirecek işallah

merhaba canım iyiyiz çok şükür yok bi yaramazlık tebrik ederim sınav için işallah diğerlerini de sorunsuz atlatırısn
ay sorma bizimkide iyice saldı kendini biz de birde sokak olayı olunca okuldan gelir gelmez sokakta hiç ders yapmak istemiyor tabi oyun şuan daha tatlı geliyor
bu arada bizimkilerede süt dağıtıldığını daha perşembe günü öğrendim ben de eve kağıt gelecekte izin vermiyorum diye imzalayıp göndereceğim diyorum kendi kendime meğer eve kağıt gelmiş bizim babaanne ile dede imzalayıp göndermiş okula bana da söylemyi unutmuşlar daha yeni öğrendim bizimkide içiyomuş e mübarek tv de o kadar zehirlenmeler gösteriliyo da nasıl hala bana söylemiyolar çocuğun okulda süt içtiğini düşündükçe sinirlerim tepeme çıkıyor ya dedim benden habersiz niye izin veriyosunuz içiyomuş kaç gündür de bişey olmamış hey allahım dedim ya olsa nolacak bişey nasıl cevabını verecekler çok merak ediyorum ay deliriyorum böyle benim çocuğum hakkında başakalrı karar verdiği zaman ben de oğlana söyledim içimiceksin eve al eve getir diye o da çocuk işte herkes içertken ben bakıcam mmı diye ben de yanında süt götür onlar içerken sen de onu iç dedim ama dinleyen kim dün yine içmiş ben de eve gelince bi güzel haşladım valla :KK50:
hayır benim anlamadığım ısrarla ve inatla hala dağıtmaya devam ediyolar bu nasıl bir cesarettir aklım almıyor bzim burda bir ilçede 2005 yılından beri okullara hergün süt dağıtılıyor ama sütler günlük sağılıyıp geliyor ve mühendiler tarafından hergün kontrol edilip uygun koşullarda taşınarak okullara dağıtıp bekletmeden içiliyor ve şimdiye kadarda hiç böyle bişey duyulmadı valla hi bu işten yine birileri cebini dolduruyor ama hadi hayırlısı çıkar kokusu yakında işallahh.......

halledersin sen canım, azimlisin maşallah:13:

valla yaz tatili sorunsalı bizde de var, spora gidiyo yazında devam eder ama yeterli değil tabii, ingilizce kursları yalan, bizde düşünüyoruz ne yapsak diye, tek çocuk, apartmanda yaşıtı yok, kuzenleri başka şehirde... pöff

Teşekkür ederim.
Yazın yaşadıklarımız aynı.Bizimde ne akraba,ne komşu,ne arkadaş sorma yani...
Üzülüyorum çocuklarımız adına.

merhaba canım iyiyiz çok şükür yok bi yaramazlık tebrik ederim sınav için işallah diğerlerini de sorunsuz atlatırısn
ay sorma bizimkide iyice saldı kendini biz de birde sokak olayı olunca okuldan gelir gelmez sokakta hiç ders yapmak istemiyor tabi oyun şuan daha tatlı geliyor
bu arada bizimkilerede süt dağıtıldığını daha perşembe günü öğrendim ben de eve kağıt gelecekte izin vermiyorum diye imzalayıp göndereceğim diyorum kendi kendime meğer eve kağıt gelmiş bizim babaanne ile dede imzalayıp göndermiş okula bana da söylemyi unutmuşlar daha yeni öğrendim bizimkide içiyomuş e mübarek tv de o kadar zehirlenmeler gösteriliyo da nasıl hala bana söylemiyolar çocuğun okulda süt içtiğini düşündükçe sinirlerim tepeme çıkıyor ya dedim benden habersiz niye izin veriyosunuz içiyomuş kaç gündür de bişey olmamış hey allahım dedim ya olsa nolacak bişey nasıl cevabını verecekler çok merak ediyorum ay deliriyorum böyle benim çocuğum hakkında başakalrı karar verdiği zaman ben de oğlana söyledim içimiceksin eve al eve getir diye o da çocuk işte herkes içertken ben bakıcam mmı diye ben de yanında süt götür onlar içerken sen de onu iç dedim ama dinleyen kim dün yine içmiş ben de eve gelince bi güzel haşladım valla :KK50:
hayır benim anlamadığım ısrarla ve inatla hala dağıtmaya devam ediyolar bu nasıl bir cesarettir aklım almıyor bzim burda bir ilçede 2005 yılından beri okullara hergün süt dağıtılıyor ama sütler günlük sağılıyıp geliyor ve mühendiler tarafından hergün kontrol edilip uygun koşullarda taşınarak okullara dağıtıp bekletmeden içiliyor ve şimdiye kadarda hiç böyle bişey duyulmadı valla hi bu işten yine birileri cebini dolduruyor ama hadi hayırlısı çıkar kokusu yakında işallahh.......

İnşallah canım sağol.
Bebeğe çok az kaldı.Dediğin gibi bu yaz sıkılmaya vaktiniz olmayacak.Ne güzel imreniyorum size.:nazar:Birde ben cesaret edebilsem ikinci bebeğe.Evet insanın canını sıkıyor çocuğu hakkında kararlar alınıp,bıra
kın fikir sormayı haber bile verilmemesi.Bizimde babaannemiz sünnet düğünü planı yapmış.Yer bakılmış,tarih kararlaştırılmış:KK52:.Eşime dedim benide davet ederler heralde sonuçta annesiyim değil mi?:KK53:Sütü
bizimkide eve getiriyor.Hatta dün eşim bir tadına bakayım ne içiyor bu çocuklar dedi o içti.

X