İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

günaydın chess :KK34::KK34:
dün okuldan gelen haber canımı sıktı:KK14: öğretmenler okula arkası sağlam olan velileri çağırdı .okul dağıldıktan sonra kapalı kapılar arkasında toplantı yapıldı .bizim okul ortaöğretim olacak ve ilkokulda okuyan çocuklar tasfiye edilecek (çocuklar mal ya):KK19::KK19:.bzim hangi okula düşeceğimizi okul belirleyecek. bütün çocuklar farklı yerlere dağılacak :KK19:çocukların bütün düzeni dengesi değişecek :KK14::KK14::KK14::KK14::KK14: bizim okul ilkokul ve ortaokulu içinde barındıracak kapasiteye sahip olduğu halde belli bir güç tarafından ilk bizim okulun ismi yazıldı :KK14:imzalar toplandı arkası sağlam olanlardan rica edildi .tepkisiz kalmalayım okulumuzu dağıtmayalım diye ama ümit yok gibi :KK14::KK14:
olan yine bize oldu kısacası:KK14::KK14::KK14::KK14:en azından öğretmeni arkadaşları ile eğitimini tamamlasaydı.ben bu okula yazdırmak için çok uğraştım.diğer okullardaki 2.sınıflara göre biz daha ağır daha zor şeyler öğrendik başka okuldaki eğitim hafif kalacaktır
ben neye yanacağımı şaşırdım :KK14:

ne kadar saçma canım ya, bu yazdıkların legal değil diye tahmin ediyorum
benim bildiğim buna müfettişlerin karar vereceği, olur mu hiç öyle şey, şaşırdım valla
öff, evde değiştirmiştiniz :KK43:

günaydın chess :KK34::KK34:
dün okuldan gelen haber canımı sıktı:KK14: öğretmenler okula arkası sağlam olan velileri çağırdı .okul dağıldıktan sonra kapalı kapılar arkasında toplantı yapıldı .bizim okul ortaöğretim olacak ve ilkokulda okuyan çocuklar tasfiye edilecek (çocuklar mal ya):KK19::KK19:.bzim hangi okula düşeceğimizi okul belirleyecek. bütün çocuklar farklı yerlere dağılacak :KK19:çocukların bütün düzeni dengesi değişecek :KK14::KK14::KK14::KK14::KK14: bizim okul ilkokul ve ortaokulu içinde barındıracak kapasiteye sahip olduğu halde belli bir güç tarafından ilk bizim okulun ismi yazıldı :KK14:imzalar toplandı arkası sağlam olanlardan rica edildi .tepkisiz kalmalayım okulumuzu dağıtmayalım diye ama ümit yok gibi :KK14::KK14:
olan yine bize oldu kısacası:KK14::KK14::KK14::KK14:en azından öğretmeni arkadaşları ile eğitimini tamamlasaydı.ben bu okula yazdırmak için çok uğraştım.diğer okullardaki 2.sınıflara göre biz daha ağır daha zor şeyler öğrendik başka okuldaki eğitim hafif kalacaktır
ben neye yanacağımı şaşırdım :KK14:

Bu nasıl bir şeydir okuyunca çok şaşırdım bakalım bizim başımıza neler gelecek.

. Canim sınav baraj 65 di oğlum 60 puanla maalesef kaybetti çok üzüldü kuzucum çok ağladı anne dedi 1 soru daha yapsaydım kazanacaktim onun bu haline ben çok üzüldüm sizin sonuclar belli oldumu falasının oğlu mülakata girmişti sonucları belli oldumu acaba hayırlısı demekki nasip değilmiş

. Canim sınav baraj 65 di oğlum 60 puanla maalesef kaybetti çok üzüldü kuzucum çok ağladı anne dedi 1 soru daha yapsaydım kazanacaktim onun bu haline ben çok üzüldüm sizin sonuclar belli oldumu falasının oğlu mülakata girmişti sonucları belli oldumu acaba hayırlısı demekki nasip değilmiş

kıyamam ya, puan söylenmiyo diye biliyordum, keşkede söylenmeseymiş, kıl payı kaçırdı diye bu kadar üzüldü herhalde, üzmesin kendini o kadar da önemli değil, belki seneye yine girer

bizimki yarın açıklancakmış canım, müd. yard. a bildirilcekmiş

sizinki ne kadar hızlı açıklanmış, şaşırdım, sizdemi okuldan öğrendiniz

. Yok Canim biz internetten öğrendik 2 günde hemen açıklandı zaten gecen senede aynı 5 puanla kaçırmıştı seneye galiba yok bu sınav burda sadece 2. Sınıflara olacakmış galiba olursada şayet düşünmüyorum çünkü cocuğum hayal kırıklığına uğruyor çok üzülüyor inşallah senin olgusun olumlu sonuc alır

. Yok Canim biz internetten öğrendik 2 günde hemen açıklandı zaten gecen senede aynı 5 puanla kaçırmıştı seneye galiba yok bu sınav burda sadece 2. Sınıflara olacakmış galiba olursada şayet düşünmüyorum çünkü cocuğum hayal kırıklığına uğruyor çok üzülüyor inşallah senin olgusun olumlu sonuc alır

hepimizin çocukları için en hayırlısı neyse o olsun canım, daha çok küçükler, yolları çoook uzun

ne kadar saçma canım ya, bu yazdıkların legal değil diye tahmin ediyorum
benim bildiğim buna müfettişlerin karar vereceği, olur mu hiç öyle şey, şaşırdım valla
öff, evde değiştirmiştiniz :KK43:
malesef ki doğru.dün kağıt yolladılar 90 eğitimci ve 2500 çocukla mağdur oluyoruz okulumuz bu mevcudu içinde bulunduran bir okul olduğu halde ortaöğretim olması hepimizi mağdur edecektir biz 4+4 olmak istiyoruz yazıyordu:KK14::KK14:bu imzalardan birşey çıkacağını sanmıyoruz :KK14::KK14:müffetişler de gelmişti:KK14:

hayırlısı olsun canım hayatları boyunca ne sınavlar görecekler :KK34::KK34:kıl payı kaçırmasıda üzücü olmuş.

bizim ayın yirmisinde bilsem sınavımız var ne olcak bakalım:KK14: sorular nasıldı ?çalıştıracak olsam neler üstünde durcam :KK14:

Canim genelde sekillerle ilgili sorular soruluyor oğlum anne kuzey Güney ileilgili sorular sordular dedi ritmik saymaya ilgili dedi ama oğlumun soyleyisiyle hiç gördüğümüz konularla ilgisi olmayan sorular soruldu dedi oğluna basarılar diliyorum umarım kazanır

benimkide kazanamamış sağlık olsun, meldam ek olarak oğlumun girdiği sınavda, eş anlam, eş sesli bulma gibi sorularda varmış

Canim genelde sekillerle ilgili sorular soruluyor oğlum anne kuzey Güney ileilgili sorular sordular dedi ritmik saymaya ilgili dedi ama oğlumun soyleyisiyle hiç gördüğümüz konularla ilgisi olmayan sorular soruldu dedi oğluna basarılar diliyorum umarım kazanır

benimkide kazanamamış sağlık olsun, meldam ek olarak oğlumun girdiği sınavda, eş anlam, eş sesli bulma gibi sorularda varmış

teşekkürler :KK54::KK54::KK54::KK54:ritmik sayma ,yönler örüntü ,hiç sevmediği konular. eş sesli ve eş anlamlı sorulara ilgisi var hayırlısı olsun .
chess zeliş çocukların canları sağolsun :KK34:bunların ilk sınavlar ilk tecrübeleri :KK34:ben girme dedim oğlum istedi katılmayı.

tabii canım, teşekkür ederim, zaten düşüncelerimi biliyosun bu konuda ki, geçmiş sayfalarda çok konuşmuştuk:13:

ya bizim okul ortaokulmu olcak ilkokul mu çok merak ediyorum, sanırım ortaokul olursa, sınıfın dağılması öğretmenin değişmesi durumu olabilir, velilere de kimse bişey söylemiyoki, bu okullar neden bu websitelerini efektif kullanmaz anlamıyorum, duyur işte sitede, millet bilsin, kendini hazırlasın, ev değiştircekse ona göre değiştirsin
bütün yaz, düşün dur
:KK53::KK53:

Bizimde BELLİ deil en son ilkokul olacak demişlerdi ama,okul çok büyük sınıfları ayrıştırırlarmı bilemiyorum.

merhaba kızlar coşku sınavı açıklanmış
benimkinin 1 türkçe 1 matematik yanlışı vardı
1 türkçeyi de haberi yok boş bırakmış :KK53::KK53::KK53::KK9::KK9::KK9::KK9:
ve sınıfta 4. okulda 9. olmuş :KK34:
geçen sınavın 1. si olan çocuk sınıfta 8. okulda 18 . olmuş

genelge yayınlandı artık kesinleşti, valla öğretmenlerde dahil kimse bişey bilmiyoki, okullara müfettişler inceleme yapıyormuş, bazı okullar tamamen ilkokul bazıları tamamen ortaokul olacak, keşke ortaokula gidecek olanların okulları değişse, sonuçta daha büyükler, gidip gelme işini tek başlarına hallederler
en çokta öğretmenin değişme durumu korkutucu ya, umarım değişmez, yeni öğretmene alışmak, huyunu suyunu öğrenmek veliler için bile zor valla
yakın okullar biri ilköğretim biri orta kısım olacaktı müfettişler gelmişti okullara şimdi genelge gelmiş ikili öğretim sabahçı öğlenci olacak diyor,ama valilik karışıp kendi düzenlemeye gider yine ilk orta ayırır mı henüz bilmiyoruz normalde bunun için haziranda toplantı yapılacaktı
yani eylüle kadar muallakta bence her an herşey olabilir umurlarında değil ki insanlar ona göre ev almış taşınmış işini gücünü ayarlamış
onlar kendi atlarını koşturuyorlar
Arkadaşlar söylemiştim oğlum bizim sütleri eve getiriyor.
İlk üç gün gelen sütlerde aynes yazıyordu kenarında.
Şimdikilerde oğuz gıda yazıyor.
Dikkatimi çekti.
bu işi bile düzgün yapamıyorlar eve gitmesi kesinlikle yasak ama bak kimi gönderiyor kimi göndermiyor kimsenin birbirinden haberi yok sonra bişey olunca da yok inek kaçtı yok çocuk içti hasta oldu
aynes iyi marka bildiğim kadarıyla, denizli markası...

oğuz gıdayı hiç duymadım

sizde boş kutuları toplamıyolar demekki, bizde içmelerini bekleyip boş kutuları topluyolarmış, herhalde sayım içindir.

boşları topla, süt çeeek
:KK52::KK53::KK1:

anneler günü için bi ekinliğiniz, bi şeyiniz olcakmıymış hanımlar, sınıfçak

okulda kahvaltı sınıfça da piknik yaptık öğretmen ağladı bizi de ağlattı yine güzeldi bugün
sevgili anneler anneler gününüz kutlu mutlu olsun

tekrar söylüyorum arkadaşlar artık okuldan bişey beklemeyin hadi bizimkiler nispeten yırttı ama gene de siz evde ne verirseniz kar

tekrar söylüyorum arkadaşlar artık okuldan bişey beklemeyin hadi bizimkiler nispeten yırttı ama gene de siz evde ne verirseniz kar

ya canım bişey sorucam sen bilirsin, şimdi ilk dört sınıfta sadece sınıf öğretmeni derslere girecek değil mi, yani ilkokullarda branş öğretmeni olmayacak, aksi taktirde okulların ayrılması falanda saçma olur herhalde
:26:

ya canım bişey sorucam sen bilirsin, şimdi ilk dört sınıfta sadece sınıf öğretmeni derslere girecek değil mi, yani ilkokullarda branş öğretmeni olmayacak, aksi taktirde okulların ayrılması falanda saçma olur herhalde
:26:

şuanki durum öyle ama dediğim gibi canım hergün yeni bir şey çıkıyor daha neler değişir okul açılana kadar bilmiyorum

peki sen evde ne veriyosun canım, ne tavsiye edersin, yaz da geliyo, naptıralım çocuklara, işin uzmanı olarak tavsiyelerini bekliyorum:13::13:

merhaba hanımlar,

iki hafta sonra karneler girilmeye başlar, konuşcak bişey kalmadı artık diyosunuz ha, yaz için planlarınız varsa paylaşırsanız feyz alırım belki
:13:

X