İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

aslinda birinci sinif iki ve 3 leri her gün ögleden sonra okul yapmiycaklar.bizim burda 3 sinifa kadar sadece haftada bir gün oluyor okullari diger ögleden sonralari herkes farkli kurslara götürüyor.spor .yüzme,el becerileri artsin diye .cesit cesit.

birde türkiyedeki yaz tatilini cok uzun yapiyorlar ona da cözüm bulmamalari lazim.türkiyedekiler memnun mu bilmem???
bizim burda parca parca yaparlar.ilk tatilimiz bu ayin sonunda olcak 2 hafta.okul acildiktan bir bucuk ay sonra oluyor. sonrasinda bir hafta yilbasi geliyor.nisanda bahar bayrami var 2 hafta.haziran sonuda 7 haftalik yaz talili oluyor.

çok güzel bir uygulama.Avrupa ile aramızdaki fark burda işte.Bizde çocukların yaptığı tek şey ders.Okula başladıkları gibi derse boğuyorlar çocuklarımızı birde son yıllarda performans derleri veriyorlarki bunu anne babaların yaptığını öğretmenlerde biliyor yani çocukların pek yapamayacağı şeyler.Ama müfredat böyleymiş.Burda çocuklar ve öğetmenler müfredata bağlı ve onu uygulayıp zamanını yetiştirmek zorunda yani çocukların ne öğrendiği ne kadar öğrendiği pek önemli değil.Sizde olduğu gibi bedensel ve ruhsal gelişimin iyileştirilmesi için hiçbirşey yapılmıyor.Çocukların tek yaptığı resim derslerinde kağıttan çiçek yapmak :)) Bunlar devlet okulları için geçerli birde türkiyede özel okullar var maddi durumu iyi olanlar çocuklarını oraya gönderiyor tabiki özel okullar devlet okullarından çokdaha iyi şartlar sunuyor.Çocuklarımız tüm yıl çok yoruluyorlar yaz tatili süresi ancak yeterli oluyor aslında sizdeki uygulama bizdede olsa eğitim çok daha zevkli ve kolay olurdu diye düşünüyorum.Bence siz oldukça şanslısınız.

bencede incili kolye şikayet edelim millli eğitime...

kesinlikle kayıtsız kalınmamalı yeni ders saati uygulamasına bence.Öğleci olacak çocukların canı kıymetlide bizimkilerin değilmi??Amaç miniklerin ezilmemesi zorlanmaması ise neden ayrım yapılıyor okuldan okula anlayamıyorum.Ben zaten milli eğitimin sayfasına girip şikayetimi çoktan dile getirdim bana ne zaman cevap gelir yada gelirmi bilmem ama çoğunluk olursak mutlaka şikayetimiz dikkate alınır gibi geliyor bana.Nede olsa bakanımız sn.Çubukçuda bir bayan bizi duyacağını ve anlayacağını umuyorum !!!!!!!!!Zaman azalıyor ve ben hem çok heyecanlıyım hemde korkuyorum kızıma bakıyorum daha küçücük nasıl kalkacak bu zorluğun altından sağlığını koruyamamaktan da endişeliyim.Günde kaç kez gidip gelecek hiç kolay değil umarım birileri duyar ve dikkate alır ama tepkisiz kalmamalıyız.

bende yazacağım canım hemen....çok haklısın!!!!!!!!!!!!!!!!!!

incili kolye hangi adres mail attın canım ben bulamadım..

bugün gittim tekrar okula kayıt için 14 ünde bir haftalık 9-12 arası egitim varmış sonra 24 ünde ise öğlen gidiceklermiş. yani saat 12-30 dan 5 e kadarmış birde arkadaslar bankaya para yatırılıyormuş galiba bagış gibi duydunuzmu nüfus fotokopisi dosya kagıdı falan gerekli şeyler tekrar pazartesi gidicem :bbo:

sizin saatleriniz çok iimiş canım.bizde verdik bağış adı altında ama biz okula verdik..

canım sakıncası yoksa ne kadar verdiniz siz bankaya okula bagışmış yatırılacak

canım ben çok karşı çıktım vermek zorunda değiliz fln diye artık olmadı en düşük 20 imiş bende 20 verdim...

ya tutturabildiklerine istiyolar işte...ben çok karşıyım almaya hakları yok aslında o 20 yi bile zorla verdim yani bu nasıl iş anlamıyorum...

en fazla 40-50 normal o bile çok şu an bana kıyafeti zaten 60 tl buluyo yazık hiç düşünmüyorlarmı güya para alınmayacaktı ne yani 40 versem kayıt yapmıyacakmıkafamçokkarıştı

ya canım zaten kayıt otomatik yapılıyorr.ben dedim bunu vermesemde mecbur okul açılınca çocuğum buraya gelmiycekmi dedim evet dedi.eee dedim..ya işte yardım fln ihtiyacı var okulumuzun ölelikle verdim..

X