İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

bugün gittim tekrar okula kayıt için 14 ünde bir haftalık 9-12 arası egitim varmış sonra 24 ünde ise öğlen gidiceklermiş. yani saat 12-30 dan 5 e kadarmış birde arkadaslar bankaya para yatırılıyormuş galiba bagış gibi duydunuzmu nüfus fotokopisi dosya kagıdı falan gerekli şeyler tekrar pazartesi gidicem :bbo:

istanbulda nerdesiniz siz.bize sadece bir dosya verdiler bu bilgileri doldurun dediler.birde bize arkası yine doldurulacak boş zarf aldırdılar kırtasiyeden onada bilgileri yazdık ayrıca herhangi ödenmiş bir fatura ve nüfus fotokopisi birde 2 top a4 kağıdı istediler bu kadar para konusu filan geçmedi ama ben tuzladayım burda 9-15 e devammış okul böyle dedi.sizin okul daha öncede mi sabahçı-öğlenciydi acaba.

ya arkadaşlar çocuklar zaten kayıtlı niye para filan veriyorsunuz.Vermeyince ne yapacak zorlamı alacak lütfen milli eğitim böyle okulları ve memurları ihbar edin diye duyuruyor.Otomatik kaydı yapılmış çocuğu bunun için okula almamak gibi bir durumları olamaz e-kayıt yüzünden okulların gelir kapıları kapandı bunun için ne koparırsak kardır diyorlar.Lütfen herkesten 20 alsa hesaplayın ayrıca toplanan paralar okul ihtiyacınamı gidiyor bir düşünün.Okul başladığı zaman zaten herkesten şuna ihtiyaç var bu lazım diye para toplayacaklar bizim kayıtta verdiğimiz paralar birilerinin cebine gidiyor.Ben 150 den kapı açıp vermem diyince 3 taksit yapalım, 100 olsun 4 taksit yapalım diye pazarlık yapanları bile gördüm.Bağış veya her ne isim altında olursa olsun okulun para istemesi kesinlikle yasak.

herkes işi bilio arkadaşlar napcaksın mecbur yatırıyosun işte...

bizde 50 lira verdik isterseniz bğış yapın isterseniz fotokopi kağıdı vs. benzeri şeyleri alın denildi
milli eğitim okullara yeteri kdar ödenek vermiyor bu kesin velilerde eli mahkum bırakılıyor şikyet edin deniliyorda etsen bile sonuç alabiliyormusun hayır okullarda sistemin işleyişini bildiği için raht bir şekilde bağış talep edebiliyorlar inci kolyeninde belirttiği gibi bağışlar okul ihtiyacını karşılamak için kullanılmıyor ki devlet okullarının hali ortada

kızlar bizdende bi top fotokopi kağıdı istediler ama ben onu okullar açılınca alıcam çünkü anasınıfında da istediler erken verenlere kağıtlar kayboldu yine alacaksınız dediler

yani kendi öğretmenine verin yoksa idare hallediyo

istanbulda nerdesiniz siz.bize sadece bir dosya verdiler bu bilgileri doldurun dediler.birde bize arkası yine doldurulacak boş zarf aldırdılar kırtasiyeden onada bilgileri yazdık ayrıca herhangi ödenmiş bir fatura ve nüfus fotokopisi birde 2 top a4 kağıdı istediler bu kadar para konusu filan geçmedi ama ben tuzladayım burda 9-15 e devammış okul böyle dedi.sizin okul daha öncede mi sabahçı-öğlenciydi acaba.
ben bahçelievlerdeyim evet sistem böyle sabahçı öğlenci şeklinde dediler yani alışma haftası ayın 14 ünde sabah 9-12 ye kadar 24 ünde ise saat yarım yani 1-5 arası dediler.öncesini bilmiyorum ama.bana resmen 100 tl dendi aynı a4 kagıdı nüfus fotokopisi dendi ama en fazla 40 yatırcam yani fazla veremem:umursamaz:

Arkadaşlar hepinize merhabalar,
Yazdıklarınızı okuduğum kadarıyla eklemek istediklerim var. E-kayıtla çocuğunuzun kayıt yerini görsenizde kendiniz gidip kayıt ettiriniz...

9 - 15 okul olması tabiiki zor ama okullarda yemek verilmiyormu?... bu konuda bilgi sahibi değilim , bilgilendirirseniz sevinirim.

14- 18 arası çocuk - veli birlikte rehber öğretmenler eşliğinde eğitim görülecek... bilgisi olmayanlar için birçok arkadaşım izne çıkıyor bulunabilmek adına... Aşağıdaki linkten takip edebilirsiniz...

ıSTANBUL VELı EĞıTıM PROJESı

MEB 'lığı ile ilgili her türlü sorunuzun cevabını aşağıdaki linkten bilgi edinebilirsiniz...

T.C. Milli Eğitim Bakanlığı.

Çocuğunuzun kayıtlı göründüğü okulu görebilmek için aşağıdaki linki tıklayıp çocuğunuzun kimlik numarasını giriniz...

e-Okul ılkÖğretim Uygulamaları

Hepinizin çocuklarına başarılar diliyorum arkadaşlar. Biz büyüklerede Allah yardım etsin güç kuvvet sabır versin ... :Saruboceq::nazar:opuyorumnanaktan

Son düzenleme:
9 - 15 okul olması tabiiki zor ama okullarda yemek verilmiyormu?... bu konuda bilgi sahibi değilim , bilgilendirirseniz sevinirim.
okul özel olursa verilio canım yoksa eve gelio çocuk...

okul özel olursa verilio canım yoksa eve gelio çocuk...

Bu durumda evi uzak olanlar için zor ama hem çocuğa hemde velisine..... :çok üzgünüm:

çocuk eve gelemezse veliler okula yemek götürüyor sınıflara çocuklar ile veliler doluşup yemek yediriliyor yemek saatinde.Artık o sınıfın ne kadar sağlıklı bir ortam olabileceğini siz düşünün.Çocukların kendi kalabalığı yanında birde velilerin sınıftaki kalabalığı olacak.Ben okulla bu konuyuda konuştum yani yemek saatinde öğretmen hiç olmazsa yemeye başlayana kadar çocukların 10-15 dk başlarında bulunsa diye ama öğretmenlerinde dinlenmeleri lazımmış.Siz veliler bir araya gelip kendiniz ayarlama yapın dediler.Yani herşey biz annelerin omuzlarında arkadaşlar allah minik yavrularımıza ve bize sağlık ve sabır versin.

çocuk eve gelemezse veliler okula yemek götürüyor sınıflara çocuklar ile veliler doluşup yemek yediriliyor yemek saatinde.Artık o sınıfın ne kadar sağlıklı bir ortam olabileceğini siz düşünün.Çocukların kendi kalabalığı yanında birde velilerin sınıftaki kalabalığı olacak.Ben okulla bu konuyuda konuştum yani yemek saatinde öğretmen hiç olmazsa yemeye başlayana kadar çocukların 10-15 dk başlarında bulunsa diye ama öğretmenlerinde dinlenmeleri lazımmış.Siz veliler bir araya gelip kendiniz ayarlama yapın dediler.Yani herşey biz annelerin omuzlarında arkadaşlar allah minik yavrularımıza ve bize sağlık ve sabır versin.

evet ya çok fazla yükleniolar bence velilere....................

Benim çevremdeki 9-15 sistemi ile eğitim verecek devlet okullarının hepsinde yemekhane var ..Bu sene ne olacak bilmiyorum ama geçmiş dönemlerde çocuklara okulda yemek verildiğini biliyorum..

arkadaşlar sayfaları okuyorumda 20-30 tl.bağış yapanlar var, yada en fazla 50tl.
en aç gözlü bizim okul galiba 100 tl.aldılar benden,istemeye istemeye verdik mecburen.
bu para okula kalacaksa iyide,başkasının cebine girerse haram zıkkım olsun.
hani bağış istemek yasaktı bu nedir yıllardır,ne koparırsam kardır mantığı,gerçekten çok saçma,o zaman herkesten aynı parayı iste,bazıları da duyduğuma göre hiç vermemiş, peki o zaman afedersiniz ama biz enayi konumuna düşmüyormuyuz?

arkadaşlar üsküdar haci selim ağa ilkokulu yani nam-ı diğer taş mekteb hakkında bilgisi olanlar varmı benim oğlum bu yıl nasipse oraya gidicek.. okul hakkında hiç bilgim yok.. katkılarınızı bekliyorum...

merhaba sevgili 1. sınıf anneleria.s.
ben geçen yıl 1. sınıf okutmuş bir eğitimciyim...
kaygılarınızı,sorunlarınızı,mutluluklarınızı paylaşmak için fırsat buldukça aranızda olmaya çalışacağım...
aranızda, oğlu bu yıl 1 sınıfa gidecek olan çok değerli bir arkadaşım var...hem LUNACANIMIN hem de sizlerin minişlerine sağlıklı,mutlu ve başarılı bir yıl diliyorum...
inanın bana herşey yolunda gidecek...

Benim çevremdeki 9-15 sistemi ile eğitim verecek devlet okullarının hepsinde yemekhane var ..Bu sene ne olacak bilmiyorum ama geçmiş dönemlerde çocuklara okulda yemek verildiğini biliyorum..

Bende duymuştum ama her yerde yok demekki, fisfisfis

arkadaşlar sayfaları okuyorumda 20-30 tl.bağış yapanlar var, yada en fazla 50tl.
en aç gözlü bizim okul galiba 100 tl.aldılar benden,istemeye istemeye verdik mecburen.
bu para okula kalacaksa iyide,başkasının cebine girerse haram zıkkım olsun.
hani bağış istemek yasaktı bu nedir yıllardır,ne koparırsam kardır mantığı,gerçekten çok saçma,o zaman herkesten aynı parayı iste,bazıları da duyduğuma göre hiç vermemiş, peki o zaman afedersiniz ama biz enayi konumuna düşmüyormuyuz?
bizden de 100 istedi bizim okulda ben 50 yatırcam bi sorun olmaz inşallah...

yatırınca dekontla gidince diycem artık inşallah huysuzlanmazlar pazartesi artık..

X