İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

bizde para lafı filan olmadı.İstenseydide vermezdim zaten.Zaten çocuğum o okula devlet tarafından kaydedilmiş.Okul başlayınca almayacaklarmı okula çocuğu yani sen para vermedin diye çok saçma.Zaten tüm yıl sürekli para isteyecekler bizden yapılacak denen ama nedense hiç yapılmayan şeyler için.Ben yemekhanesi olan devlet okulu hiç görmedim ama belkide vakıf okullarıdır onlar genelde özel okulların yemekhaneleri var diye biliyorum.Maalesef ya çocuklarımızı hergün eve getirip yedirip götürücez hem onları hem kendimizi yoracaz yada tüm veliler okula gidip sınıfın içinde hep beraber çocuklarımızı yediricez.İki şahene seçenek ben daha hangisini uygulayacağıma karar veremedim doğrusu.kaydirigubbakcemile3

bizde para lafı filan olmadı.İstenseydide vermezdim zaten.Zaten çocuğum o okula devlet tarafından kaydedilmiş.Okul başlayınca almayacaklarmı okula çocuğu yani sen para vermedin diye çok saçma.Zaten tüm yıl sürekli para isteyecekler bizden yapılacak denen ama nedense hiç yapılmayan şeyler için.Ben yemekhanesi olan devlet okulu hiç görmedim ama belkide vakıf okullarıdır onlar genelde özel okulların yemekhaneleri var diye biliyorum.Maalesef ya çocuklarımızı hergün eve getirip yedirip götürücez hem onları hem kendimizi yoracaz yada tüm veliler okula gidip sınıfın içinde hep beraber çocuklarımızı yediricez.İki şahene seçenek ben daha hangisini uygulayacağıma karar veremedim doğrusu.kaydirigubbakcemile3

canım bu sene biraz yorucu olacak gibi,yada şöyle yaparız,beslenme çantası koyarız onlar kendileri yer ,gerçi bizimki yemek deyince depar atarak kaçıyor ama neyse :)

arkadaşlar, bu yıl hangi dersler olacak müfredatı bilen varmı? örneğin, beden dersi kesin var bize şimdiden eşofman takımı aldırdılar..başka neler olacak acaba?? yine el yazısı ile başlıyacaklar değilmi?

merhaba sevgili 1. sınıf anneleria.s.
ben geçen yıl 1. sınıf okutmuş bir eğitimciyim...
kaygılarınızı,sorunlarınızı,mutluluklarınızı paylaşmak için fırsat buldukça aranızda olmaya çalışacağım...
aranızda, oğlu bu yıl 1 sınıfa gidecek olan çok değerli bir arkadaşım var...hem LUNACANIMIN hem de sizlerin minişlerine sağlıklı,mutlu ve başarılı bir yıl diliyorum...
inanın bana herşey yolunda gidecek...

Canım benekcim benim.Pozitif enerjin burayı da aydınlatmış ne güzelll...Onca işine rağmen buraya da o idealist ruhunla sayısız katkılar sağlayacağını adım gibi biliyorum.

Bu arada iyi dileklerin için çokk teşekkür ederim hayatım,ben de sana sorunsuz,her anlamda oldukça başarılı bir yıl diliyorum hayatım..kaydirigubbakcemile3

Ben yemekhanesi olan devlet okulu hiç görmedim ama belkide vakıf okullarıdır onlar genelde özel okulların yemekhaneleri var diye biliyorum.Maalesef ya çocuklarımızı hergün eve getirip yedirip götürücez hem onları hem kendimizi yoracaz yada tüm veliler okula gidip sınıfın içinde hep beraber çocuklarımızı yediricez.ıki şahene seçenek ben daha hangisini uygulayacağıma karar veremedim doğrusu.kaydirigubbakcemile3

Sizin ıstanbulun neresinde ikametgah ettiğinizi bilmiyorum ama Avrupa yakasında Yeşilköy-Ataköy civarlarında 9-15 sistemi ile eğitim veren okullarda yemekhane var.Bunlar vakıf okulu falan değil,önceki yazımda da yazdığım gibi bunlar devlet okulu......

Canım benekcim benim.Pozitif enerjin burayı da aydınlatmış ne güzelll...Onca işine rağmen buraya da o idealist ruhunla sayısız katkılar sağlayacağını adım gibi biliyorum.

Bu arada iyi dileklerin için çokk teşekkür ederim hayatım,ben de sana sorunsuz,her anlamda oldukça başarılı bir yıl diliyorum hayatım..kaydirigubbakcemile3

Sizin ıstanbulun neresinde ikametgah ettiğinizi bilmiyorum ama Avrupa yakasında Yeşilköy-Ataköy civarlarında 9-15 sistemi ile eğitim veren okullarda yemekhane var.Bunlar vakıf okulu falan değil,önceki yazımda da yazdığım gibi bunlar devlet okulu......
teşekkür ederim bitanem...o senin güzelliğin...
canım iki gün önce farkettim bu topiği..belki annelere faydalı olabilirim diye düşündüm..ama gördüğüm kadarıyla burada pek ihtiyaç yok banayerimseniben
yazı konusundaki tereddütlerini gidermek için,oğluşuna minik bir test uygula:bir kağıda düz bir çizgi ve dalgalı bir çizgi çiz..oğlundan makasla bu çizgilerin üzerinden kesmesini söyle(her iki çizgiyi ayrı ayrı)eğer kesebiliyorsa bitişik yazıda zorlanmayacağına emin olabilirsin..
bitanecim bundan sonraki paylaşımlarımızı bizim topikten yaparız,eminim kızlar hoşgöreceklerdir...seni çoook öpüyorumopuyorumnanaktan
buradaki tüm annelerin yavrularına da başarılar diliyorum...

canım iki gün önce farkettim bu topiği..belki annelere faydalı olabilirim diye düşündüm..ama gördüğüm kadarıyla burada pek ihtiyaç yok banayerimseniben
yazı konusundaki tereddütlerini gidermek için,oğluşuna minik bir test uygula:bir kağıda düz bir çizgi ve dalgalı bir çizgi çiz..oğlundan makasla bu çizgilerin üzerinden kesmesini söyle(her iki çizgiyi ayrı ayrı)eğer kesebiliyorsa bitişik yazıda zorlanmayacağına emin olabilirsin..
bitanecim bundan sonraki paylaşımlarımızı bizim topikten yaparız,eminim kızlar hoşgöreceklerdir...seni çoook öpüyorumopuyorumnanaktan

Benekcim henüz okullar açılmadı..Okullar açıldığı,günler ilerlemeye ve bizim bıcırıklar bu maratonda koşmaya başladıkları zaman eminim hepimiz siz eğitimcileri o kadar çok arayacağız ki buralarda..:eek:

Bahsettiğin testi de hemen yapıcam şimdi...(Tabii benimkinin keyfi isterse)..Sonucunu seninle paylaşırım canım...Çok teşekkürlerrr...kaydirigubbakcemile3

Ben kızımı 14'ünde göndermeyi pek düşünmüyorum 24'ünde başlasın.Zaten alışkın okula ana sınıfından..

sınıftaki diğer öğrenciler tanışıp kaynaşacak.seninki sonrada aralarında yabancı gibi kalmasın canım....benim okul uzak ilk hafta serviste yok yinede götürüp getiricem okula..anasınıfından biliyorum çünkü sonradan gelen kolay alışamıyo sınıfa.

ah ah cok heyecanlıyım büyük oğlumda da çok heyecanlıydım ..o şimdi 18 ine girdi ikinci oğlumdada aynı heyecanı yasıyorum..14 ünde 9-12 arası bende bekliycem bakalım ama tereddütüm ayın 24 ünde 12 den 5 e kadar inşallah durabilir inşallah alışır oğluşum yarın esas kayıta gidicem sabah büyük oğlum bagış için bankaya gidicek öğlende okula gidicez kıyafete bakıcaz kıyafeti tam göremedim ama pantolon kravat gömlek okulun arması var hırkası da var çok şirin zemuszemus

sınıftaki diğer öğrenciler tanışıp kaynaşacak.seninki sonrada aralarında yabancı gibi kalmasın canım....benim okul uzak ilk hafta serviste yok yinede götürüp getiricem okula..anasınıfından biliyorum çünkü sonradan gelen kolay alışamıyo sınıfa.

evet canım o da doğru götürcem hafta içide kıyafetlerini alacağım...

Mavi benekciğim senin topiğinin adı nedir ?... bu konuyla alakalıysa (1. sınıf velileri ) burada paylaşırsanız sevinirim...uzun zamandır paylaşımlarda bulunuyoruz... :uhm:

Son düzenleme:
bugün kayıdımız okulda yapıldı valla bagışıda ancak yarısını verdim kıyafet aldık çünkü çocuğa bi okul cantası kaldı hafta sonuna kadar halledicez .haftaya kısmetse 9-12 arası hazırlık baslıyor. 24 ünde ise 12.30 ders baslıyor saat 5 e kadar..öğlenciyiz yani...

bugün kayıdımız okulda yapıldı valla bagışıda ancak yarısını verdim kıyafet aldık çünkü çocuğa bi okul cantası kaldı hafta sonuna kadar halledicez .haftaya kısmetse 9-12 arası hazırlık baslıyor. 24 ünde ise 12.30 ders baslıyor saat 5 e kadar..öğlenciyiz yani...

Hadi hayırlısı olsun inşallah. Mezuniyetlerinide görmek nasip etsin yüce Rabbim...:Saruboceq:
Başarılar ve kolaylıklar dilerim canım... Ahhh ahhh az kaldııı... akannehir

hayırlı uğurlu olsun inşallah öğlenci olmasınada ayrıca çok sevindim.Keşke bizde olabilsek.:KK43:(

şasırdım canım zaten niye degişik uygulamalar var 1.sınıf için sabah 9 dan 3 e kdar olması çok tuhaf ya keşke bizimki gibi olsaymış sagol.sizinde hayırlı olsun herkes için.

ben bu hafta ev taşıycam mafoldumbendaha ordaki okula kaydını yaptırmadık kızımın
kısmetse yarın halledicez o işi bende hiç bilmiyorum okul saatinin nasıl olduğunu ama kızlarımın öğlenci olmalarını istiyoruma.sküçücük çocuklar sabahçı olurlarsa çok zorlanırlar
bu arada okul için hiçbir hazırlığımız yok bu ev taşıma işi bütün planlarımızı altüst ettiakannehirbu hafta çok yorucu ve yoğun geçecek benim için anlaşılan:bbo:

ben bu hafta ev taşıycam mafoldumbendaha ordaki okula kaydını yaptırmadık kızımın
kısmetse yarın halledicez o işi bende hiç bilmiyorum okul saatinin nasıl olduğunu ama kızlarımın öğlenci olmalarını istiyoruma.sküçücük çocuklar sabahçı olurlarsa çok zorlanırlar
bu arada okul için hiçbir hazırlığımız yok bu ev taşıma işi bütün planlarımızı altüst ettiakannehirbu hafta çok yorucu ve yoğun geçecek benim için anlaşılan:bbo:

Allah kolaylık versin canım hem okul açılıyor hem taşınma hemde Ramazan kafamçokkarıştı Bende okul için sadece kıyafetlerini aldım diğer şeyler okul açılınca liste veriyorlar yanlış birşeyler almamak adına tekrar tekrar almayayım... Arkadaşlar buradan sizlere bir uyarıda da bulunmak istiyorum. Çocuklarımız çek çekli çantaları istiyorlar. Bende oğluma alacaktım ki , kırtasiyedeki satıcı bayan çekçekli almamamı tavsiye etti çünkü küçük oldukları için çek çek çocukların omuriliğinde yamukluk oluşturuyormuşşş ...
Hatta başka biryerde konu geçti arkadaş okullarında çekçekli çantanın yasak olduğunu söyledi. Bizde oğlumla doktorumuzla görüştük o da tam isabet buyurmuşsunuz dedi o da tavsiye etmedi. Oğlumla da çekçekli çanta almaktan vazgeçtik... :eek:lmaz:
KK hanımlarına duyrulur... zemuszemus

Mavi benekciğim senin topiğinin adı nedir ?... bu konuyla alakalıysa (1. sınıf velileri ) burada paylaşırsanız sevinirim...uzun zamandır paylaşımlarda bulunuyoruz... :uhm:

canım,benim topiğim eğitimle ilgili değil...diyetle ilgili bir topik...
ama ben fırsat buldukça buraya da uğrayıp,elimden geldiğince paylaşımlarda bulunmaya çalışacağım..

canım,benim topiğim eğitimle ilgili değil...diyetle ilgili bir topik...
ama ben fırsat buldukça buraya da uğrayıp,elimden geldiğince paylaşımlarda bulunmaya çalışacağım..

Bende bize artık uğramayıp kendi topiğinde yazacaksın sandım eğer topiğin eğitimle ilgiliyse diye...akannehir bilgilendirme için teşekkürler canım... kolaylıklar dilerim bilgilerinize ihtiyacımız var... kaydirigubbakcemile5

X