İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

Ben kızımı 14'ünde göndermeyi pek düşünmüyorum 24'ünde başlasın.Zaten alışkın okula ana sınıfından..

Ben kızımı 14'ünde göndermeyi pek düşünmüyorum 24'ünde başlasın.Zaten alışkın okula ana sınıfından..

Filizim bu pek mümkün değil.. yani alıştırma dönemi ama esasında resmi olarak okul başlıyor. Sadece yumuşak geçiş yapıyorlar. Ayrıca meb sitelerinden 14'ü haftasının ders programını indirip görebilirsin. Alıştırma derken sadece çocukları okula alıştırma değil. Çocuklara okulun tuvaleti, kantini, sosyal alanları, sınıf olarak sıra olma, sınıflara dağılma eğitimini içeriyor. Yani artık sınıf oluyorlar. Alıştırmanın altındaki esas mantık bu. Ayrıca aynı hafta içinde velilerle toplantılar, onların da bir nevi eğitimi-alıştırması var. Yoksa eminim ki bu sene okula başlayacak birçok çocuk en azından ana sınıfından okula alışıktır. Neredeyse anasınıfı da zorunlu gibi oldu. Velhasıl yine de anne olarak sen bilirsin tabi ki

Anladım canım o zaman gönderirirm tabi..Ben bu kadarını bilmiyordum komşularım falan bişi yapmıyolar deyince...

tuvalet sıkıntısı bizdede var eğer temiz değilse imkanı yok girmez birde kapıyı üstüne açacaklarından korkuyor(anasınıfında birkere yaşadığı için)
içimize sinmiyerekte olsa kayıdını yaptırdık ayrıca bizim okulda 3 tane 5.sınıf öğretmeni tayin istemiş gelen öğretmenler kadrolumu olucak vekilmi sözleşmelimi belli değil çok sıkıntılı geçiriyoruz biz bu dönemi 2.sınıfta başka okula göndermeyi düşünüyorum
forma konusu açılmış bu senede forma giyilecek sanırım seneye mebin belirlediği kritrlerde sivil giyime geçilecek

kıyafet sordum okula eylulde kayıt için gelince belli olur dediler . forma derken nasıl önlük gibimi sizin deiğiniz birde her okulun degişik olabilir belki eylülde öğrenip alırım bende 14 ündeki egitim sabah 9-12 arasıymış herhalde bekleriz orda ...24 ünde ise öglenci olucaklar galiba

evet 1. sınıfların hepsi
öğlenci

eeee şimdi forma alıcaz seneye giymiceklermi

nası olcak yani masrafımız boşa gidicek

evet 1. sınıfların hepsi
öğlenci

Ya forma kalkcakmıymış kızlar ben kızımın okuluna gittim sormaya ama okul kapalıydı..Birde bizim okul 9-3 saatleri birde öğle yemeği var tabi gidip alıcam:KK43:kaç sefer.Tüm 1.sınıflar öğlencimi olacak ama bu sistemdekiler falan...

bazı okullar forma bazı okullar önlük istiyorlar okuluna bağlı birde bu serbest kıyafet uygulaması öncelik olarak müfredat okularında uygulanabilir eğer istedikleri gibi olursa ülke gneline yayılır emin değilim ama 2010-2011 eğitim yılında bu uygulamaya geçilecek her sene yeni uygulamlar getirdikleri
için bende emin olamıyorum

Ya forma kalkcakmıymış kızlar ben kızımın okuluna gittim sormaya ama okul kapalıydı..Birde bizim okul 9-3 saatleri birde öğle yemeği var tabi gidip alıcam:KK43:kaç sefer.Tüm 1.sınıflar öğlencimi olacak ama bu sistemdekiler falan...

9-3 saatleri arasında eğitim veren okullarda sabahçı öğleci uygulaması yok siz yinede okuldan bilgi edinin

Evet canım sabahçı-öğlenci yok ama hani dedim öle mi olcak artık aslında öle olsa daha ii olcak..

:sm_cool:
evet 1. sınıfların hepsi
öğlenci

yaaa gerçekten 1.sınıflar öğlencimi eminmisiniz bu bilgiyi okuldanmı verdiler acaba bize birşey söylemedilerde.eğer öyleyse inanılmaz mutlu olurum.zaten 09-15 saatlerini hiç anlamış değilim kimin aklına gelmiş acaba bu uygulama özelikle çalışan anneler için tam bir eziyet.çocuklarada öyle nerdeyse tüm günleri özellikle kışın okulda ve yollarda geçiyor oynamaya vakit bulamadan ders uyku yine okul.inşallah yarım gün olur.sabahçı yada öğlenci farketmez ama yarım gün olmalı kesinlikle.

:sm_cool:

yaaa gerçekten 1.sınıflar öğlencimi eminmisiniz bu bilgiyi okuldanmı verdiler acaba bize birşey söylemedilerde.eğer öyleyse inanılmaz mutlu olurum.zaten 09-15 saatlerini hiç anlamış değilim kimin aklına gelmiş acaba bu uygulama özelikle çalışan anneler için tam bir eziyet.çocuklarada öyle nerdeyse tüm günleri özellikle kışın okulda ve yollarda geçiyor oynamaya vakit bulamadan ders uyku yine okul.inşallah yarım gün olur.sabahçı yada öğlenci farketmez ama yarım gün olmalı kesinlikle.

ya evet bende bunu çok merak ediyorum ve bizim sistemde öle saçma bi sistem bende sabahçı-öğlenciye dönmesini istiyorum hatta sabahçı olmasına bile razıyım..

ben milli eğitimin sayfasına baktım ders saati uygulamasıyla ilgili bir çalışma var ve sabahçı öğlenci ayrımı yapılacak anladığım kadarıyla ama bu 2009-2010 öğretim yılı için geçerli olacakmı bunu net olarak göremedim.ama inşallah yarım gün olur.Çevremden görüyorum hem çocuk hem aile perişan oluyor bu sistemle.umarım iyi haberi en kısa amanda alırız heyecanla bekliyorum valla.Kesin bir bilgi sahibi olan varsa da eğer bilgi verirse çok mutlu olurum.

benım oğlumda 1.sınıffa başlayacak ve bütün 1.sınıflar öğlecı olacak sadece 14 eylülde alışma dönemınde sadece 1 hafta sabah 9 ve 12 arası gidecekler bu uygulama gecen yılda vardı bütün 1.sınırlar öğlecı hatta 5. sınıfa gidene kadar öğlecı kalacaklar bu uygulamayla küçük çocukların büyük çocuklarla aynı ortamda olmaması için yapılmış yanı küçükler arada ezılmesın dıye

bizim okuldaki sistem geçen senede 9-15 di bu senede öle olcak diolar değiştirmiycez diye milli eğitim kesin açıkladıysa yapmak zorundalar değilmi?

ben geçen sene bizim okula sormuştum anaokulundayken kızım
müdür yardımcısı 4.sınıfa kadar öğlenci olacaklar demişti
ama sadece bizim okulda mı yoksa Türkiye genelinde mi öyle olacak bilmiyorum

bizim okuldaki sistem geçen senede 9-15 di bu senede öle olcak diolar değiştirmiycez diye milli eğitim kesin açıkladıysa yapmak zorundalar değilmi?

evet bende öyle duydum büyükler küçükleri ezmesin ve küçükler çok erken saatlerde okula gelmek zorunda olmasınlar diye öğlenci olacaklarmış sebep buymuş eğer öyleyse 9-15 uygulaması olan okullar içinde aynı şey geçerli olmalı yoksa büyük haksızlık olur.Zaten çoğunlukla okullar 9-15 hala sabahçı öğlenci okullar varmıymış bilmiyordum.Benim merak ettiğim bu sene bu uygulama başlayacakmı başlarsa da türkiye genelinde başamalı.eğer ayrım olursa hep beraber milli eğitime şikayete hücuuuummm:)))):eek:klava:

okulu aradım şimdi bizde sabahçı öğlenci yokmuş 9-15 sistemi geçerli olcakmış.Off çok zor olcak..

X