İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

neden sorum çünkü benim oğlan yetişkin gibi okuyabiliyor, diğerleri öğrenene kadar sıkılır diyorum, sadece 1 dönem sorun olabilir o zaman

öyleymiş canım sertbest gitceklermiş, tanışma falan filan, öğretmende o zaman vercekmiş liste falan

inşallah sorunsuz şekilde atlatırız canım.çocuklarımız mutlu ve rahat olsun da..cevap için teşekkür ederim.

ben kıyafetleri aldım ama tamamlamayanlar olur diye sanırım serbest gidilecek.ilk gün sebest götürürüz sonra duruma göre hareket ederiz.eğer formasını giymiş öğrenciler varsa benim kızım kesin ben de giyeceğim diye tutturur :))

canım tam olarak nasıl cevap vereceğim bilmiyorum.ama bu para isteyen okul eğitim açısından seni cezbediyorsa ve parayı da verebileceksen bu okula kayıt yaptır.çünkü kayıtta çıkan okul için harika bir okul ama depremden dolayı öğlen gidilecek falan demiyorsun.sanırım arkadaşlarının okuluna kayıt ettirsen iyi olur.ama para neden bu kadar fazla?ataşehir diye mi?vermesen olmaz mı?

1. sınıf öğrencileri 13 eylülde başlıycaklardı okula ama referandum dan dolayı 14 dünde açılacakmış 13 eylülde okullarda temizlik yapılacakmış okuldan bize 14 eylülde gelin dediler .... sizde bi araştırın isterseniz

Benim kızım bu sene 1.sınıfa başlıyor. biz kiracıyız ve seneye temmuz ayında evi boşaltmamız gerekiyor. yani önümüzdeki yıldan itibaren evimize en yakın okul burası olmayacak. bu durumda seneye çocuğun okulunu mu değiştiricez, yoksa zaten 1.sınıfı burada okuduğu için 8.sınıfa kadar aynı okulda okuma hakkı doğuyor mu?

Bilen varsa ve yardımcı olursanız çok sevinirim.

yok canım o zaman değiştirmene gerek kalmıyor orda okumaya devam ediyor sen başka bir semte de gitsen sen almadıkça 1.sınıfa nerde başladıysa ordan devam ediyor a.s

maşallah oğluna okumayı sen mi öğrettin canım yazabiliyor mu peki
eğer yazmayı bilmiyorsa o da onu öğrenir pek sıkılmaz bence

banada 14 eylülde gelin dediler sebebini sormadım demek referandumdan dolayıymışCADIARZU

Çok teşekkür ederim. Her yıl kayıt yapılmıyor anladığım kadarıyla. bir kere kapağı attın mı, sen isteyene kadar kimse seni çıkaramıyor:) doğru mu anlamışım:)

bizim okul sbs'de ilk 10'a girdiği için çok talep var. çok talep olunca da sorun çıkarıyorlar kayıt sırasında. kim çok para verirse onun kayıt önceliği doğuyor. diğer kızım da ana sınıfına başlayacak aynı okulda. neredeyse kayıt yapmayacaklardı, çok yığılma var diye. (aslında para istiyecekti de altyapı yapıyordu kendince) neyse sonuçta okulu birbirine katmak zorunda kaldım. Halbuki daha ilk günden niye ters düşeyim, niye kötü veli olayım. ama olmuyor işte. insanı zorla çirkef yapıyorlar.

evet canım biz kayıt için bugun gittik, bizede 14 ü dediler, 12 sinde okullarda oy kullanılcak ya herhalde o yüzden, toparlanmak açısından

maşallah oğluna okumayı sen mi öğrettin canım yazabiliyor mu peki
eğer yazmayı bilmiyorsa o da onu öğrenir pek sıkılmaz bence

saol canım, yok ben öğretmedim kendi öğrendi, bi kaç öğretmene danıştık onlarda okuması önemli değil, yazmasını bilmiyosa sıkılmaz dediler, yazmayı bilmiyor, bakalım sıkılmaz inşallah

İstanbul,İzmir ve Bursa da yaşayan arkadaşlar için konuşuyorum.MEB 'in Algida ile birlikte organize etitği"Okulda Hareket Var" projesi14 eylül günü 1. sınıflarda başlıyor.Bugün okula gelen formatör eşliğinde bu projenin sunumunju izledik.Oryantasyon haftası boyunca her güne 4 oyun olacak şeklinde 20 oyundan oluşan bir çalışma.Gün gün planlanmış.Oyunlarla yapılan bir uyum programı olacak.Tanışma,kendini tanıtma,okulu tanıma vb çok güzel hazırlanmış etkinlikler var.Bir sürü materyal kullanılarak yapılacak resim ve üç boyutlu çalışmalar mevcut.20 eylülde sona eriyor.21 eylülde birler normal eğitime geçiyor.
Uyum haftasında kıyafet serbest.İsteyen okul kyafeti isteyen serbest giyebilir.Biz bugün sınıflarımızı süsledik.Koridorları süsledik.Camları resimlerle boyadık.14 eylülde çocukları kapıda palyaço karşılayarak bayrak, balon,çukulata verecek.Sonra bahçede arı ve şirinler kostümlü anasınıfı öğrencileri oyunlar oynaqyacak.Müzik eşliğinde diğer öğrenciler de oyun oynayacak.İsteyenler şarkı söyleyecek.Sonra da öğretmenleri eşliğinde sınıflarına gidecekler.

İşte keşke ödemesem keşke 500 falan istese ama yok adam garip bi şekilde 3000 altı olmaz diye pazarlık yapıyor.İyide nakil olabilecek birşey ve istese alır.Kaydının çıktığı okul standart bir okul para isteyen okul ise ataşehirin en iyisi.:) sanırım ona güveniyor.Yeni geldi bu müdür.Önceki oldukça insaflıydı.Tabii hangi görüşten olduğunu söylememe gerek yok herhalde.İnsafsızlık bu yaaaa

Canim, ben onceki sayfalarda bu konuyla ilgili sikayetimi belirtmistim, hatta ilkokul1. sinifa kayit parasi cok istiyorlar diye bir baslikta acmistim, bildigim kadariyla ozetleyeyim...
Eger kaydinizin bulundugu okulun disinda bir okula yazdirmak istiyorsaniz kontenjandan yapabiliyorsunuz ama buyuk bir bagis karsiligindamafoldumben

aaa gerçekten çok hoş bi organizasyon peki bu diyelim ki bursada ki bütün okullarda mı olacak yoksa belli başlı pilot okulla mı seçilecek eğer bütün okullarda olacaksa çocukalrın okula alışması için gerçekten çok güzel bir etkinlik a.s

ya biz bi türlü öğretmen bulamadık, çok sıkıldım öğretmen aramaktan

ya vallahi bizde daha ayarlayamadık bakalım eşim bugün yine gidecek okula ama bizim işimiz biraz şansa kaldı çünkü bu sene 1. sınıflara yeni öğretmenler geliyomuş yani okulun bilindik öğretmenleri değil artık şansımıza nasıl çıkarsa dedik bizde a.s

chessciğim öğretmen var bikaç tane ama yönlendiren yok.müdüre dedik istediğimiz öğretmeni kesinlikle yapamam dedi.okul aile birliğinden arkadaşlara falan söyledim bakalım olursa.yada şansa kalmış artık.3öğretmenden 2si iyi belki istediklerimizden birine düşer .inşallaaaaaahhh:Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq:

öğretmen seçmemize izin vermiyorlar zaten şansınıza yani
en azından burda böyle benneyaptımkibir ara para veren istediği öğretmeni seçebiliyor dediler ama yine de emin değilimfisfisfis
salı günü hepsi beli olacaka.s
inşallah iyi öğretmenlere düşerler:Saruboceq:

bugün gitmiş eşim okula öğretmneler daha belli değilmiş ama diyo hep geçn genç öğretmenler vardı diyo heralde onlar yeni gelenler dedi ay allahım hayırlısı ile bi başlasalar hiç sevimiyorum şöyle bi iş belirisz olduğu zaman daha kıyafetlerini almadık okul söylemiyomuş nerden alıncanı eğer söylerse bu sferde siz o mağazalarla ortak çalışıyosunuz diyolarmış o yüzden artık söylemiyorlarmış mağaza ismi
ya birde bişey sorcam sizce genç bir öğretmende mi okumalarını tercih edersiniz yoksa yaşlı ve tecrübeli bir öğretmende mi?

valla kızlar bağış karşılığı öğretmen seçtiriyolar sanırım ama ben yönetimden isim alamadım, hepsi çok iyidir bu sene 1. sınıflar çok şanslı dendi, yönetime güvenesim var çünkü artık öğretmen aramaktan sıkıldım, yönetim kayıt için para istemedi ama öğretmen için bin liraya kadar çıkardım doğrusu ama güvenilir bi öğretmen tavsiyesi alamadım kimseden

açık konuşmak gerekirse yönetim bana öğretmen seçmeyin belli öğretmenler kendilerini sivrildiyor özellikle, dışarıda edüt durumları için gibisinden bişeyler söyledi

konuştuğum müd. yard. bana samimi geldi açıkcası, istese şu öğretmen iyi der, yüklüce bi bağış isterdi, vermeyede hazırdık, ama yapmadı.

karamuk canım bence ortayaşlı en iyisi, genç olursa tecrubesiz, yaşlı olursa tahammülsüz olur diye korkuyorum, en iyisi 30-45 arası diye düşünüyorum ama...

ay valla bilmiyorum yaa hayırlısı ile bi başlasa şu okul da herşey belli olsa okul açılacak daha sınıfalrı belli değil öğretmenler belli değil bilmiyorumkismile evet canım o öğretmen seçme işinin bağış toplamak için olduğunu bende birkaç kişiden duydum eşimin konuştuğu müdür yardımcısıda söylemiş bütün öğretmenlerimiz iyi diye ama işte insan yinede tereddüt ediyo valla biz kararımızı verdik seçmicez öğretmen falan şansa bıraktık çok da üstüne gidip zorlamamak lazım diye düşünüyoruz sonuçta iş biraz da çocukda bitiyo çocuğun içinde varsa zaten her şartta başarılı olur

bencede asıl önemli olan öğrenci eğer içinde varsa zekası iyiyse sizde çocuğunuzla ilgilenirseniz her koşulda başarılı olur çocuk:hooray:
bu yüzden öyle yüklü bağış yapmayı falan gereksiz görüyorum bizden geçen sene kimse para istemedil öğretmende seçtirmediler
bu senede aynı olur sanırım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…