İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

kesinlikle ya, okulun ciddiyetini anlamayacak kadar küçükler

Canım hemen düzelteyim 8 sene değil 5 sene aynı öğretmende okuyacak.6 . sınıfta branşlaşma başlıyor.Hatta 4 ten itibaren mihver dersler dışındakilere branşlar giriyor.Bence bayan ve erkek diye ayırmayın.Öğretmenin kişiliği ve çocuk sevgisi önemli.

kızlar, e-kayıta rağmen okula gidip kayıt ettirmek gerekiyormuş, aranızda giden var mı, ne kadar istediler?

e kayıt aday kayıttır.Yani çocuğunuzun adı e kayıtta hangi okulda varsa o okula aday öğrenci olmuştur.Asıl kayıt değil.Bu yüzden o okula gidip asıl kayıt yaptırmanız gerek.

e kayıt aday kayıttır.Yani çocuğunuzun adı e kayıtta hangi okulda varsa o okula aday öğrenci olmuştur.Asıl kayıt değil.Bu yüzden o okula gidip asıl kayıt yaptırmanız gerek.

Ayrıca 13 eylülde oryantasyon haftası başlayacak.Bu tarihe kadar asıl kaydınızı mutlaka yaptırın.Çocuğunuz sınıf arkadaşlarıyla beraber başlasın.Oryantasyon haftasına katılmazsa sorun yaşayabilir.

merhaba sevgili anneler benim de kızım 1. sınıfa başlıyor bu sene .4 haziran 2004 doğumlu.şansıma kendi çalıştığım okula çıktı kaydımız.daha kaydettirmedim çünkü 1 eylül de seminere başlıyoruz zaten.o zaman kaydettiririm.ihtiyaç listesi,okul ne ister ancak o zaman öğreneceğiz.kendi okulumda anasınıfına gitmesine rağmen ve öğretmeni arkadaşım olacak olmasına rağmen yine de tenefüs,beslenme,hijyen,arkadaş ilişkileri gibi konular beni endişelendiriyor.

inşallah kolay,sorunsuz ve başarılı bir yıl geçiririz.sizlerin olması,paylaşımlarınız şimdiden güç veriyor bana.

herkese selamlar,iyi geceler :))

hııım anladım, teşekkür ederim hocam ilginea.s.

biz bu şehre taşınalı 3 ay dolmadı daha, okula gittik aslında geçen hafta, kayıt için ikametgah vs.. alıp, ama müd. yard. daha kaydınız burda görünmüyor, e- kayıtta çıkıyor ama daha kaydınız gelmemiş gibisinden bişeyler söyledi, hiç anlamadım ne yalan söyliyim ne demek istediğini. Eylülden sonra gelin dedi bu hafta ya da ya da haftaya gideceğiz tekrar.
öğretmen ve sınıfların ne zaman belli olcağını sorduğumuzda 13 den sonra olacak dedi. yani 13 de okul açıkıyo zaten herhalde ilk 2 gün öğretmen sınıf falan belirlencek diye düşündüm
:sm_confused:

tekrar teşekkür ederim hocama.s.

hoşgeldin canımkaydirigubbakcemile5

tenefüs konusu ve wc konusu gerçekten düşündürücü, umarım tenefüslerde bahçede dolaşan öğretmenler oluyordur

hoşgeldin canımkaydirigubbakcemile5

tenefüs konusu ve wc konusu gerçekten düşündürücü, umarım tenefüslerde bahçede dolaşan öğretmenler oluyordur

tabiki her öğretmenin nöbet görevi var.şahsen ben nöbetim de wc ye gitmeye korkuyorum,olur da çocuklardan biri düşer yada kavga ederler falan.açılacak soruşturmayı bırak,vicdani yükümlülüğü fazla...

O düşecek çocuğu görüp yardımcı olmanız bir çocuğun acı çekmesine engel olmaktır bu da olması gereken bir durum bence. Siz öğretmenler onları koruyup kollamaya korkarsanız biz kimlere güveneceğiz. CADIARZU
Ben sınıf temsilcisiyim , okula gidipte dediğiniz gibi bir durumla karşılaşıp yardımcı dahi oluyorum... sizin daha duyarlı olacağınıza inanıyorum...
İşin hukuki durumu siz zarar verirseniz olur bence yardımcı olmanın bir müeyyidesinin olduğunu zannetmiyorum... a.s
Sevgiyle kalınız...

ben hiç bilmediğimden inşallah öğretmenler dolaşıyodur dedim, bu konuda nöbetçi öğretmenlerin olması güzelmiş
kaydirigubbakcemile5

e- kayıtta çıkıyosa zaten kayıtyapmak zorundalar.Bence gidip bir kez daha üstüne düşün.e kayıtta ismi çıkasn bir öğrenci için" kaydı burada görünmüyor"gibi bir ifade kullanılması yanlış.Ben de bu yıl 1. sınıf okutacağım.Bizim şubeler ve öğrencilerimiz belli oldu.Sınıf listeleri hazır.Yarın okula başlayınca alacağız.Oryantasyon haftası hazırlıklarını yapacağım.Öğrenci sayıları oryantasyon haftasından önce belli olur.Çünkü ben sınıf mevcuduma göre yaka kartı,boyama etkinlikleri vb hazırlayacağım.Mutlaka 13 eylülden önce kesin kayıtları yaptırın.Sevgiler

slm kızlar aranıza yeni katıldım.benim kızımda bu ssene 1.sınıfa başlayacak.ne zorlu bi süreçmiş allahım.haftalardır uykuya hasret kaldım.normalde buradaki okulda 1-4 sınıf arası öğlenci idi.bu sene sabahçı öğlenci 2 guruba ayırmışlar.arkadaşımın birisi kayıt günü sabahçı ve öğlenci öğretmenlerin ismini kağıtta gördüğünü söyledi.bizim istediğimiz öğretmenlerdi.bende kızımın uyku problemi olmasına rağmen hiç düşünmede gittim sabahçı yazdırdım.1 hafta sonra başka bi arkadaşım istediğimiz öğretmenle muhabbeti varmış ve öğlenci olduğunu söylemiş.çıldırdım kendi elimle kızımı ateşe atmış gibi hissettim.şu halde öğretmenin dediğine göre ve bizim düşündüğümüze göre sabahçı 1 öğretmen iyi öğlenci 2.o yüzden sabahçıda 3/1 şansımız var.öğlencide daha yüksek tabi.bu arada öğretmen seçemiyoruz.çocuğumu öğlenciye mi geçirtsem bi şekilde yoksa sabahçı daha hayırlısıdır belki diyip hiç dokunmasam mı.haftalardır bu konu beynimi yedi.belkide fazla abartıyorumdur.eşim bu konuda çok sakin belki böylesi daha hayırlıdır üzülme diyor ama nafile lütfen fikir verineyvahedigeldismile

bu arada kızımı kendi elimle ateşe attım gibi hissettim derken çocuğum uyku seven bi çocuk ana sınıfında da sabahçıydı.zorla uyandırıyodum bazen biraz geç götürüyodum.ama 1. sınıfta böyle bi ihtimal olmayacağı için ve çocuğu zorla uyandıracağım içindi.yoksa kesinlikle öğretmenden dolayı değil.

teşekkür ederim hocam, pazartesi gideceğiz tekrarkaydirigubbakcemile5

1. sınıf okutmanıza çok sevindim, bize de yardım edersiniz değil mia.s.a.s.

Hoşgeldin canım
a.s.

direk öğretmeni sorsaydın ya
kaydirigubbakcemile5

hanımlar ben bugün okulumuzu aradım.kayıt için okula gelmemiz gerekiyor mu diye sordum hayır dedi konuştuğum kişifisfisfisokul açılınca gelin dedi şubesi öğretmenide o zaman belli olacakmış

teşekkür ederim hocam, pazartesi gideceğiz tekrarkaydirigubbakcemile5

1. sınıf okutmanıza çok sevindim, bize de yardım edersiniz değil mia.s.a.s.

Tabii ki her türlü paylaşıma ve yardıma hazırım.İnanın biz birinci sınıf öğretmenleri de sizin kadar heyecanlıyız.Yarın okul açılıyor.Öğrenci listelerimizi alacağız.Sınıflarımızı süsleyeceğiz.13 'üne kadar çocukların sevebileceği her türlü etkinlikleri hazırlayacağız.Yeni bir başlangıç bizim için de.

Hoşgeldin canım
a.s.

direk öğretmeni sorsaydın ya
kaydirigubbakcemile5

Hoş bulduk canım.sordum tabiki ama müdür kesinlikle söylemedi belli değil okul açıldığı gün belli olacak dedi.ama inanmadım.kızım o kadar heyecanlı ki yeni arkadaşlarını öğretmenini yeni sınıfını çok merak ediyo.Allahım çocuklarımızın heyecanlarını hiç eksik etmesin.

kızım büyüdü artık bu sene 1. sınıfa gidicez kayıt için okulumuza gidiyoruz bugün :teytey:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…