İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

Hoş bulduk canım.sordum tabiki ama müdür kesinlikle söylemedi belli değil okul açıldığı gün belli olacak dedi.ama inanmadım.kızım o kadar heyecanlı ki yeni arkadaşlarını öğretmenini yeni sınıfını çok merak ediyo.Allahım çocuklarımızın heyecanlarını hiç eksik etmesin.

anladım canımkaydirigubbakcemile5

:emir_bebek:kızım büyüdü artık bu sene 1. sınıfa gidicez kayıt için okulumuza gidiyoruz bugün :teytey:

hoşgeldin canım, güzel bi sene geçirir umarımkaydirigubbakcemile5

Merhaba benim oğlumda bu sene başlıyor. Acaba asıl kaydı yaptıran kimse yok mu ? Ben gittim gerekli evrakları öğrendim. Kısmetse yarın yaptıracağım.

Ben yaptırdım canım bir liste verdiler onları tamamlayıp götürdüm.Sonrada bir bağış karşılığı kaydını yaptılar

O düşecek çocuğu görüp yardımcı olmanız bir çocuğun acı çekmesine engel olmaktır bu da olması gereken bir durum bence. Siz öğretmenler onları koruyup kollamaya korkarsanız biz kimlere güveneceğiz. CADIARZU

Ben sınıf temsilcisiyim , okula gidipte dediğiniz gibi bir durumla karşılaşıp yardımcı dahi oluyorum... sizin daha duyarlı olacağınıza inanıyorum...
İşin hukuki durumu siz zarar verirseniz olur bence yardımcı olmanın bir müeyyidesinin olduğunu zannetmiyorum... a.s
Sevgiyle kalınız...

öncelikle orada olmamız zaten çocukların kavga etmesine,koşmasına yada arkadaşına yanlış bir şey yapmasına engel oluyor.çünkü sürekli koridorda geziyorum,sınıfları kontrol ediyorum.öğretmenlere güvenmeye devam edin lütfen çünkü onlara bir şey olursa bizim de canımız çok yanıyor.hukuki durumlar öğretmenin zarar vermesiyle olmuyor sadece,örneğin merdivenden düşme vs gibi sebeplerden de oluyor.ama zaten herkes dikkatli.yardımcı olurken de nöbetin getirdiği bir mecburiyetten değil,öğrencilerimizi çocuğumuz gibi görmemizden kaynaklanıyor.

sizin gibi sınıf temsilcileri öğretmenlerin resmen sağ kolu oluyor.ben ingilizce öğretmeniyim 6-7-8 lere giriyorum.sınıf annem olsa da sınıf öğretmenleri gibi çok bir işbirliğimiz olmıuyor temsilcilerle.bu açıdan çok önemlisiniz.iyi ki varsınız.

ben hiç bilmediğimden inşallah öğretmenler dolaşıyodur dedim, bu konuda nöbetçi öğretmenlerin olması güzelmiş
kaydirigubbakcemile5

evet yüreğiniz ferah olsun,şahsen benim okulumda müdür yardımcıları yerimizdemiyiz diye bizi kontrol ediyor.değilsen uyarı kağıdı yada sözlü uyarı geliyor.

slm kızlar aranıza yeni katıldım.benim kızımda bu ssene 1.sınıfa başlayacak.ne zorlu bi süreçmiş allahım.haftalardır uykuya hasret kaldım.normalde buradaki okulda 1-4 sınıf arası öğlenci idi.bu sene sabahçı öğlenci 2 guruba ayırmışlar.arkadaşımın birisi kayıt günü sabahçı ve öğlenci öğretmenlerin ismini kağıtta gördüğünü söyledi.bizim istediğimiz öğretmenlerdi.bende kızımın uyku problemi olmasına rağmen hiç düşünmede gittim sabahçı yazdırdım.1 hafta sonra başka bi arkadaşım istediğimiz öğretmenle muhabbeti varmış ve öğlenci olduğunu söylemiş.çıldırdım kendi elimle kızımı ateşe atmış gibi hissettim.şu halde öğretmenin dediğine göre ve bizim düşündüğümüze göre sabahçı 1 öğretmen iyi öğlenci 2.o yüzden sabahçıda 3/1 şansımız var.öğlencide daha yüksek tabi.bu arada öğretmen seçemiyoruz.çocuğumu öğlenciye mi geçirtsem bi şekilde yoksa sabahçı daha hayırlısıdır belki diyip hiç dokunmasam mı.haftalardır bu konu beynimi yedi.belkide fazla abartıyorumdur.eşim bu konuda çok sakin belki böylesi daha hayırlıdır üzülme diyor ama nafile lütfen fikir verineyvahedigeldismile

canım hayırlı olsun öncelikle ama sıkma canını.her işte bir hayır vardır.umarım öğretmen olayını istediğin gibi halledersin.çocuğundan yana da rahat ol,anasınıfı gibi olmayacak 1.sınıf.okumaya başladıkça,kitapları kullandıkça daha da istekli olacak gitmek için.evet sabah soğuğu olur ama alışır herkes gibi.bizimki mecburen öğlenci ama anasınıfında ne gğzel sabahçıydı ve beraber gidip geliyorduk.şimdi ben sabahçı o öğlenci bakalım nasıl olacak.keşke bizim öğretmen de sabahçı olsa..

hanımlar ben bugün okulumuzu aradım.kayıt için okula gelmemiz gerekiyor mu diye sordum hayır dedi konuştuğum kişifisfisfisokul açılınca gelin dedi şubesi öğretmenide o zaman belli olacakmış

kaydınız yapılmadıysa hemen gidin yaptırın.çünkü elden doldurup vermeniz gereken evraklar var.nüfus cüzdanı fotokopisi,muhtardan ikametgah,1 top A4 kağıdı,oturduğun evle ilgili su,doğalgaz,elektrik yada kira sözleşmelerinden en az ikisinin aslı.. bunlar benden istenen..

Tabii ki her türlü paylaşıma ve yardıma hazırım.İnanın biz birinci sınıf öğretmenleri de sizin kadar heyecanlıyız.Yarın okul açılıyor.Öğrenci listelerimizi alacağız.Sınıflarımızı süsleyeceğiz.13 'üne kadar çocukların sevebileceği her türlü etkinlikleri hazırlayacağız.Yeni bir başlangıç bizim için de.

hocam hayırlı olsun meslektaşız.bizim okuldaki öğretmenler de çok heyecanlı ama siz daha şanslısınız sanırım.bizim 7 sinde kura olacak o zaman öğrenciler belli olacak.kolay gelsin.sorunsuz ve başarılı bir yıl geçirirsiniz inşallah..

:emir_bebek:kızım büyüdü artık bu sene 1. sınıfa gidicez kayıt için okulumuza gidiyoruz bugün :teytey:

tebrikler..

Merhaba benim oğlumda bu sene başlıyor. Acaba asıl kaydı yaptıran kimse yok mu ? Ben gittim gerekli evrakları öğrendim. Kısmetse yarın yaptıracağım.

ben bugün yaptırdım.evrakları okulun internet sitesinden öğrenmiştim,onları hazırladım,oraya gidince de okulun verdiği formları doldurdum ve kaydı yaptırdım.

kendi okulumda bile kızımın nereye gideceği belli değil her şey kuraya bağlı..inşallah istediğim arkadaşlardan biri olur,diğerleri bu sene geldiler ve tanımıyorum :KK43:(

selamlar benim oğlumda kasım 2004 doğumlu.Aslında ekayıtta okulumuz çıktı ama deprem güçlendirme çalışması oldugundan 2 ay başka bir okula gideceklermiş ve öğlenci olarak.:KK43: ben çalışıyorum eşim e bakacak kimse de yok.Bende bize çok yakın başka bir okula gidip nasıl nakil aldırırm bilgisi istedm müdür bey!!!! den.Uzun bir kıvranmanın ve işi yokuşa sürmenin ardından 3000 tl verdi bir veli az önce kabul etmedim vallahi dedi :)
Yani 3000+ ile bu iş olur dedi.

Ne yapıcam bu para çok fazla.kötükedihüso

selamlar benim oğlumda kasım 2004 doğumlu.Aslında ekayıtta okulumuz çıktı ama deprem güçlendirme çalışması oldugundan 2 ay başka bir okula gideceklermiş ve öğlenci olarak.:KK43: ben çalışıyorum eşim e bakacak kimse de yok.Bende bize çok yakın başka bir okula gidip nasıl nakil aldırırm bilgisi istedm müdür bey!!!! den.Uzun bir kıvranmanın ve işi yokuşa sürmenin ardından 3000 tl verdi bir veli az önce kabul etmedim vallahi dedi :)
Yani 3000+ ile bu iş olur dedi.

Ne yapıcam bu para çok fazla.kötükedihüso

akannehirakannehir

Hosbuldum tesekkür ederim..Bizim okulda banka hesap numarası verdiler 100 tl yatırılması gerekiyormuş. Onun dekontuyla gidip kayıt yaptıracam. Bu ücret okuldan okula değişiyor mu acaba sizler ne kadar ödediniz ?

çok şükür bugün kaydımızı yaptırdık 400 tl :KK43:( lik bir bağış yaptık dekontu verdik asıl kaydımızı yaptı sayın müdürümüzalsanaalsanasmile

günaydın geçen sene çocuğu 1. sınıf olan arkadaşım ilk 3 ay yoğun geçer,ondan sonra hem çocuk okuma yazmayı öğrenir hem de ders çalışma alışkanlığı kazanır dedi.

Herhalde en az bağışda bulunan benim 20 lira ))))

400tl ve 100tl yi duyduktan sonra evet seninki çok az ama vermeyebilirdin.mesela bizim okulda geçenseneye kadar 50 tl idi bu sene hiç almıyorlar.milli eğitime bayağı şikayet var bu konuda sanırım.ben bağışta bulunmadım.:teytey::teytey::teytey:

Bu kadar çok para konusu konuşulmuşken benim de aklıma şu söz geldi:

Eğitimin pahalı olduğunu düşünüyorsanız, cehaletin bedelini hesaplayın.

Sokrates

Bu kadar çok para konusu konuşulmuşken benim de aklıma şu söz geldi:

Eğitimin pahalı olduğunu düşünüyorsanız, cehaletin bedelini hesaplayın.

Sokrates
ya bence bağışta bulunmak lazım ama durumu olmayanı zorlamamalı, ayrıca 5 bin,6 binler falanda çok abuk

bu arada hocam bişey sormak istiyorum cevap verirsen sevinirim
1. çocukların geneli kaç ayda okumaya başlıyor
bilmiyorumkismile

Arkadaşlarsizden bağış adı altında para istiyorlarsa hemen milli eğitim müdürlüğüne yada bakanlığa şikayet edin okul sizden para isteyemezlr

günaydın geçen sene çocuğu 1. sınıf olan arkadaşım ilk 3 ay yoğun geçer,ondan sonra hem çocuk okuma yazmayı öğrenir hem de ders çalışma alışkanlığı kazanır dedi.

evet canım öyle oluyor.gerçi çocuktan çocuğa fark ediyor ama genelde ilk 3 ay çok zor geçiyor gerisi daha kolay oluyor
geçen sene büyük kızım 1. sınıftaydı akıllı bir öğrenci olmasına rağmem ilk 2-3 ay çok zorlanmıştım benkafamçokkarıştıbu sene küçük kızımla nasıl olacak bilmiyorum artık

ya bence bağışta bulunmak lazım ama durumu olmayanı zorlamamalı, ayrıca 5 bin,6 binler falanda çok abuk

bu arada hocam bişey sormak istiyorum cevap verirsen sevinirim
1. çocukların geneli kaç ayda okumaya başlıyor
bilmiyorumkismile

canım soruna ben cevap vereyim
geçen sene kızımın sınıfında 2 ay içinde okumayı söken öğrencide vardı 2. dönem olmasına rağmen hala okuyamayan öğrencidebilmiyorumkismile
ama geneli 1. dönem sonunda okuma yazmayı sökmüştü.

kızlar selam
hihoyyyt
şimdi 1.sınıfa başlıcaklar 13 ünde başlıcaklar ya serbest kıyafetlemi gidecekler yoksa okul kıyafetleri ile mi bilmiyorumkismile ben serbest gidecekler o hafta diye duydum heralde o hafta alınacak kırtasiye malzemesi listesini falan veririler öğretmenleri değilmi

Burda Bulunan sevgili öğretmenlerimizden fikir almak istiyorum.Oğlum e kayıtta bir okula çıktı fakat deprem güçlendirme çalışması olduğundan 3 ay öğlenci gitmesi gerekiyor.
Çalıştığımız için bu çok mümkün değil.Bende bize yine çok yakın aramız 1 km kadar diğer okula gittim.
Nakil için 3000 TL istediler.E-kayıtta farklı okulda sonuçta ama aynı sınırlar ataşehir içi yani.Bu parayı ödemezsem sanıyorum müdür işi çözmeyecek.

Burada bulunan eğitimciler beni bilgilendirebilir misinz?

Ödemem gerekiyor mu sonuçta onların insiyatifinde.Ama bu insiyatif kötüye kullanılıyor.

Not: Bu arada nakil aldırmak istediğim okula giden çocukların % 80'i farklı ilçelerden geliyor.Arkadışımın çocuklarıda dahil...bilmiyorumkismile

X