İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

bencede asıl önemli olan öğrenci eğer içinde varsa zekası iyiyse sizde çocuğunuzla ilgilenirseniz her koşulda başarılı olur çocuk:hooray:
bu yüzden öyle yüklü bağış yapmayı falan gereksiz görüyorum bizden geçen sene kimse para istemedil öğretmende seçtirmediler
bu senede aynı olur sanırım

çok doğru söylüyosunuz bence de hiç gerek yok öyle yüklü paralar vermeye iş tamamen çocukda bitiyor. bizim mesela bir tanıdık çocuğunu 1. sınıfa başlayacağı zaman bursanın en iyi ilkokuluna yazdırıdı ama yazdıran kadarda ne taklalar attı ne bağışlar yaptı ama gelgelelim çocuğun dersleri iyi değil yani okul iyi olsa öğretmen iyi olsada çocuk istemedikten sonra başarı zaten olmaz a.s

ay valla bilmiyorum yaa hayırlısı ile bi başlasa şu okul da herşey belli olsa okul açılacak daha sınıfalrı belli değil öğretmenler belli değil bilmiyorumkismile evet canım o öğretmen seçme işinin bağış toplamak için olduğunu bende birkaç kişiden duydum eşimin konuştuğu müdür yardımcısıda söylemiş bütün öğretmenlerimiz iyi diye ama işte insan yinede tereddüt ediyo valla biz kararımızı verdik seçmicez öğretmen falan şansa bıraktık çok da üstüne gidip zorlamamak lazım diye düşünüyoruz sonuçta iş biraz da çocukda bitiyo çocuğun içinde varsa zaten her şartta başarılı olur

bencede asıl önemli olan öğrenci eğer içinde varsa zekası iyiyse sizde çocuğunuzla ilgilenirseniz her koşulda başarılı olur çocuk:hooray:
bu yüzden öyle yüklü bağış yapmayı falan gereksiz görüyorum bizden geçen sene kimse para istemedil öğretmende seçtirmediler
bu senede aynı olur sanırım

yok kızlar ya, benim öğretmen seçmek istememdeki sebeb aman çocuğumun dersleri iyi olsun, matematiği süper olsun falan değil
benim sebebim öğrencilerini seven dövemeyen sövmeyen bi öğretmen olması yani ben öğretmeni çok iyi öğretmesinden değil insani özelliklerinden dolayı seçmek istemiştim, bizim şu yazdığımız topikte bile geçmiş sayfalara bakarsanız dayak olayları var çok üzücü
şahsen benim için iyi öğretmen çocuğa hakaret etmeyen, şevkatini esirgemeyen öğretmendir, çünkü çocuklarımız daha oyun çocuğu, bol bol hoşgörüye ihtiyaçları var

müd. yard. la konuştuktan sonra ben de oluruna bırakmaya karar verdim, güvendim müd. yard. doğrusu
kaydirigubbakcemile5

Ah biz anneler !İş çocuğumuza gelince nasılda telaşlı oluyoruz.hepsinin farkındayız aslında.herşeyin çocuğumuzda bittiğinide biliyoruz ama gelgelelim söz anlat anne yüreğine.şahsen ben elimden geleni yapayım en iyi öğretmene düşmesini sağlayayım sonunda keşke biraz çaba gösterseydimde istediğimiz öğretmene düşseydi demeyeyim diyorum.Geriye kalan kızımda bitiyo elbette.arkadaşlar sizin eşleriniz bu durum karşısında ne yapıyo.Mesela benimki felaket derecede sakin.şansa bırak diyo ama ben elimden geleni yapmak istiyorum.tabi şuda var o kadar uğraşıp memnun olmayacağımız birine düşmeyiz umarım.Allahııımm yardım et lütfeennn:uhm:

Ah biz anneler !İş çocuğumuza gelince nasılda telaşlı oluyoruz.hepsinin farkındayız aslında.herşeyin çocuğumuzda bittiğinide biliyoruz ama gelgelelim söz anlat anne yüreğine.şahsen ben elimden geleni yapayım en iyi öğretmene düşmesini sağlayayım sonunda keşke biraz çaba gösterseydimde istediğimiz öğretmene düşseydi demeyeyim diyorum.Geriye kalan kızımda bitiyo elbette.arkadaşlar sizin eşleriniz bu durum karşısında ne yapıyo.Mesela benimki felaket derecede sakin.şansa bırak diyo ama ben elimden geleni yapmak istiyorum.tabi şuda var o kadar uğraşıp memnun olmayacağımız birine düşmeyiz umarım.Allahııımm yardım et lütfeennn:uhm:

ay aynen benimkide son derece rahat:bbo::bbo:

yok kızlar ya, benim öğretmen seçmek istememdeki sebeb aman çocuğumun dersleri iyi olsun, matematiği süper olsun falan değil
benim sebebim öğrencilerini seven dövemeyen sövmeyen bi öğretmen olması yani ben öğretmeni çok iyi öğretmesinden değil insani özelliklerinden dolayı seçmek istemiştim, bizim şu yazdığımız topikte bile geçmiş sayfalara bakarsanız dayak olayları var çok üzücü
şahsen benim için iyi öğretmen çocuğa hakaret etmeyen, şevkatini esirgemeyen öğretmendir, çünkü çocuklarımız daha oyun çocuğu, bol bol hoşgörüye ihtiyaçları var

müd. yard. la konuştuktan sonra ben de oluruna bırakmaya karar verdim, güvendim müd. yard. doğrusu
kaydirigubbakcemile5

evet canım ya öğretmenin insani yanı da ayrı olay tabi allahım evlatalrımızı hayırlı insanlarla karşılaştırısn allah öyle şeyler yaşatmasın bize o kadar hevsliler ki okula gitmey şuan en ufak bişey onalrı okuldan soğutabilir ki benim oğlumu soğutur biliyorum .mafoldumben

evet canım ya öğretmenin insani yanı da ayrı olay tabi allahım evlatalrımızı hayırlı insanlarla karşılaştırısn allah öyle şeyler yaşatmasın bize o kadar hevsliler ki okula gitmey şuan en ufak bişey onalrı okuldan soğutabilir ki benim oğlumu soğutur biliyorum .mafoldumben

evet canım ya, işte demek istediğim buydukaydirigubbakcemile5
şimdi yaşayacakları öğretmen kaynaklı kötü tecrubeler geleceklerinide etkileyebilir sonuçta, umarım iyi insanlara denk gelir çocuklarımız, sonuçta 5 sene aynı kişiyle muahttap olacağız, az buz bişey değil önemli bi mevzuu

valla bizimkide rahattı da ben şimdi okul işlerine onu koşturuyorum yani benim zorumla ilgilernmek zorunda kalıyo anaokuluna yazdrırıken herşeyi ile ben ilgilendim şimdi de o ilgilensin valla görsün bu işlerin öyle kolay olmadığını git şunu sor bunu sor diye ben gönderiyorum yoksa babalar nerde bizim kadar telaşe yapacak hayatta nasılsa bu sefer kendisi demişti öğretmen seçmek için ne kadarsa vverelim diye onu da ben vazgeçiridm şuan gerek yok öğretmen seçmeye diye a.s

evet canım ya, işte demek istediğim buydukaydirigubbakcemile5
şimdi yaşayacakları öğretmen kaynaklı kötü tecrubeler geleceklerinide etkileyebilir sonuçta, umarım iyi insanlara denk gelir çocuklarımız, sonuçta 5 sene aynı kişiyle muahttap olacağız, az buz bişey değil önemli bi mevzuu

tabiki çok önemli bir mevzu çünkü 1. sınıfta yaşadıkalrı şeyler tüm okul hayatalrını etkileyecek o yüzden bu noktada öğretmen çok önemli çocukalra yaklaşımları açısından a.s

tabiki çok önemli bir mevzu çünkü 1. sınıfta yaşadıkalrı şeyler tüm okul hayatalrını etkileyecek o yüzden bu noktada öğretmen çok önemli çocukalra yaklaşımları açısından a.s

hep söylüyorum öğlenci gurubunda 3 öğretmenden 2 si iyi diye.tercih etmediğimiz öğretmen illaki eğitim yönünden değil.sonuçta aynı konular aynı müfredat.istemediğimiz öğretmen çok sert ilk karşılaşmam okulda birisini azarlıyodu.eşide aynı okulda öğretmen.arkadaşım demişti eşini sürekli azarlıyo diye.Düşünsenize bizim yavruları yer valla.:1no2:ama okul açılınca bu öğretmen düşerse soluğu müdürün odasında alıcam ve değiştirmek için elimden geleni yapıcam.Allahım inş bunlara gerek kalmaz. sıksıntılarımız bi bitseydi

Kızlar bi arkadaşım kayıt için bugün okula gittiğinde biz her şeyi ayarladık,okul açıldığı gün öğrenirsiniz demiş müdür.Muhtemelen yavrularımızın öğretmenleri belli oldu.Türkiye'nin her yerinde aynı mı bilemem.Allah herkesin hakkında hayırlısını versin inş.:Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq:

6 gün kaldı, öğretmeni çok merak ediyorumbilmiyorumkismile

bende en çok öğretmenin sitresini yaşıyorum bakalım şansımıza nasıl biri olacak.okul vakti yaklaştıkça daha bir heyecanımız artıyor.ne zormuş ya bu işler.önceden velilere bakınca gülerdim ne çok abartıyolar diye ama şimdi aynı şeyleri bizde yaşıyoruz.yavrularımızın hakkında hayırlısı neyse o olsur inşallah.

Kızlar bi arkadaşım kayıt için bugün okula gittiğinde biz her şeyi ayarladık,okul açıldığı gün öğrenirsiniz demiş müdür.Muhtemelen yavrularımızın öğretmenleri belli oldu.Türkiye'nin her yerinde aynı mı bilemem.Allah herkesin hakkında hayırlısını versin inş.:Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq:

Dün sınıf listemi aldım arkadaşlar.28 öğrencim var 6 tanesini tanıyorum zaten.Diğerleriyle de salı günü tanışacağım.Ben de sizin kadar heyecanlıyım.

geçen sene bende yazmıştım buraya çok heycanlıydım
allah kolaylık versin ailelere çok şey düşüyo
güzel ve kolay bi sene geçirirsiniz inşallah
çok güzel bi heycan

benimde kızım 1. sınıfa başlıyor bende çok heyecanlıyım çocuklardan çok bizler heyecan yapıyoruz inş. hepimize hayırlı bir yıl olur

Kızlar şimdi okuldan geldim, oğlumun öğretmeni halen belli değil, :bbo:
bu arada tüm 1. sınıflar öğleci olcakmış

ben oğlumun naklini yapamadım:çok üzgünüm: dünya para da istiyorlar :1shok:
eli cömert olanın öğretmen seçme şansı varmış :eek:klava::eek:klava:
kayıt etmek ayrı dert öğretmen tercihi ayrı dert :çok üzgünüm:

kaydirigubbakcemile5

chess beraber başlıyoruz ilkokula :dance::dance:
öğretmen seçimi çok önemli canm katılıyorumkaydirigubbakcemile5çocuğu okumayı okulu sevdiren öğretmen oluyor a.s geçen yıl komşunun oğlunda tanık oldum adananın en iyi okuluna gönderdiği halde öğretmeni çok sert ketum sinirli bir adamdı çocuğa yapmadığı kalmadı :çok üzgünüm:
ben bunları gördükten sonra çok araştırdım öğretmeni

X