İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

öyle demişsin ama canım az buz değil 8 sene, dibinde okul varken neden servise binsin ki hem
belki seneye değiştirirsiniz, ama o zamanda öğretmeni arkadaşları değişmiş olur, çocuklar böyle şeylere önem veririr, galiba diğer okul olsa mahalledeki arkadaşlarıyla beraber olcaktı, belkide birbirlerini kollıcaklardı tenefüslerde falan
:hulya:

Benim oğlumda 27/08/2004 doğumlu bizimde gidip okula kayıt için başvurmamız gerekli ama gideceği okulu hiç sevmediğim için gitmek bile gelmiyor içimden.Bende çok heyecanlıyım bu arada nasıl bir yol izleyeceğimi bilmiyorum bazen düşününce korkuyor insan.Oğluma bakıyorum allahım diyorum bu çocuk kendini nasıl koruyacak daha çok küçük Bazende diyorum keşke çalışmasaydım en azından oğlumu kendim takip edebilirdim Böyle kafam karmakarışık

valla güzelim o kaygılar hep var eyvahedigeldismile onlar şuanda anaokulu ortamına alıştılar öyle olacak zannediyolar gerçi biz anlattık anaokulu gibi olmayacağınıa.s anaokulunun ilk 2-3 günü çok çekmiştik ilk 2 gün hiçbişey yoktu gayet mutlu gitti sonra bi başaldı gitmicem demeye 3 gün zorla gönderdik ve zor ikna ettik gidene kadar öğretmeni diyodu burda hiçbir problemi yok gayet mutlu diyodu bilmiyorumkismile işallah okula başalyıncada aynı şeyi yapmaz ondan kaygılanayıyorum çok şuanada ama çok hevesli a.s
birde dediğin gbi bizler çalışıyoruz heran her dakka yanalrında olamıyoruz o da ayrı bir dert zaten:sinifsinif:

2 gün sonra doğum günü, şimdiden kutlu olsun canım oğlunun yeni yaşıkaydirigubbakcemile5

nacizane tavsiyem okulu değiştirmeyi düşünmüyorsan sakın oğlunun yanında okul hakkında negatif bi cümle kurma boş bulunup, ağızdan çıkan herşeyi kayıt ediyolar valla

kendini koruma konusu benimde canımı sıkıyor, bizim anaokulu sadece anaokuluydu, öğretmeni çok iyiydi, ortam çok güzeldi

ama şimdi tenefüslerde falan kendinden kaç yaş büyüklerle beraber olcak, o büyük çocuklar korkutuyor beni, kantine gitcek, wc ye gitcek

gerçi böyle böyle mücadeleyi öğrencekler ama...

umarım korkularımız boştur

kızım geçen sene okula başlayınca benimde aklımdan geçti bu konular
daha çok küçük ezilir mi acaba dayak yer mi falan gibisindenbenneyaptımki
benim kızlarımda çok sessiz ve masumlar.şükür bir sorun yaşamadı.birazda kendi sessizliğinden kimseye bulaşmadığından olabilir ama sınıfta erkek çocukları çok fenaydı bazı veliler şikayetçiydi bazı öğrencilerden hatta kızlardan bile dayak yiyenler olmuştu maalesef:1no2:
yani bu birazda çocuğunuzun yapısıyla ilgili sanırımCADIARZU
uslu durana pek karışan olmuyo
şükür ben sorun yaşamadım ne şikayet aldım ne de duydum çocuğumla ilgili
inşallah böyle devam eder:Saruboceq:

ya canım aslında kızlar biraz daha şanslı bu durumlarda, çünkü kızlar kızlarla, erkekler erkeklerle muhatap oluyo, kızlarda da pek şiddet eğilimi olmuyo
ama erkek çocuklarını bazı aileler özellikle saldırgan yetiştidiği için, yaşıtlarından olmada bile büyük erkek çocuklar yüzünden endişeleniyo insan

maalesef dediğin gibi canım bu nedenle erkek anneleri daha dikkatli olmalı
çocuğuna sana karışan olursa öğretmenine git söyle diye tembihle şimdiden.aklıma başka birşey gelmiyorfisfisfis
sonuçta sürekli başlarında duramayız okula böyle böyle alışacaklar işteyerimseniben

Chesscim iyi dileklerin için tşkler.Malesef erkek çocukları için tenefüsler birer facia birbirlerini itenimi ararsın güreş tekvando yapanımı çocuklar yerlerde sürünüyor beni endişelendirende bu benim oğlum da sessiz bir çocuk dayak yer gelir anaokulundada öyle olmuştu şimdi burda kime dert anlatacaksın Geçen gün oğlumun okulundan bir çocukla konuştum ilkokul 3 e geçmiş şok oldum resmen çocuğun konuşmalarından biz diyor 1e gidenleri dövüyoruz onlar küçük ya diyor aman allahım dedim o gece gözüme uyku girmedi haklarında hayırlısı olsun yeni başlayan çocuklarımızın.
Birde kızlar ilkokulların kontenjan açığı oluyormu acaba ? bir kaç kişiden duydum eğer okulda varsa açık kontenjan oraya kayıt yapılabiliyormuş adres değiştirmeden .

öyle canım bakalım daha ne öğretmen belli ne sınıf

valla kızlar desenize erkek anneleri olarak işimiz çok zor a.s

öyle canım malesef

ohooo, sonrada anneleri eleştirirler okul bahçesinde bekliyorlar diye:umursamaz:

sorduğun soru ile alakalı benim bilgim yok canım, yollamak istediğin okula telefon açıp sorsan en sağlıklı bilgiyi alırsın sanırım

bazı veliler ikameti başka yerde gösteriyormuş nufustan öyle hallediyormuş sanırım

duyduğun şey doğru. eğer göndermek istediğin okulda kontenjan açığı varsa bağış karşılığında yapıyorlar kayıtını.bizde bu şekilde kayıt yaptıracağız.benim en çok düşündüğüm şeyde oğlumun tenefüslerde ne yapacağı,büyüklerden dayak yer aralarında ezilir diye çok korkuyorum.rabbim evlatlarımızı korusun.ev hanımı olsakta pek bişey farketmiyo sonuçta sürekli başlarında duramıyoruzk ki kendilerini korumayı öğrenmeliler birşekilde

Canım benim okul yarı döneme kadar tadilatda yine aynı öğretmenler ve aynı arkadaşları olacak.Yarı dönem gidip gelecek ama ikinci dönem başlıyacağı okulda bize pek yakın sayılmaz.Bizim mahalledeki müdür de bağışla kabul ediyor oda en az 5000tl ay ne yapacağım bilmiyorum arap saçı herşey vardır bunda da bir hayır bakalım....

anladım canım, bu ne ya 5000 ler 6000 ler bi arkadaştanda 6000 istemişler
o kadar parayı verecek olsak özele yollarız
sempatiksalakcinnisempatiksalakcinni

anladım canım, bu ne ya 5000 ler 6000 ler bi arkadaştanda 6000 istemişler
o kadar parayı verecek olsak özele yollarız
sempatiksalakcinnisempatiksalakcinni

evet yani bu sene iyicene abarttılar bu kayıt parası meselesini ne bu yani nasıl verecek insanlar bu paralrı bizim burda da bi olkul var 7-8 milyardan başlıyo kayıt ettirmek istersen bir de ayda en az da 200-300 tl aylık masrafı var ama özel okul değil şimdi zaten özel okullar bile daha makul fiyatara indi oraya gönderceğime özel okula gönderirim daha iyii

3000 tl istediler benden dün arkadasımı gönderdim istediğim okula baksın diye veliymiş gii malum demişler bizler bağışlarla ayakta duruyoruz sizin çocuklarınza harcıyoruz o yüzden böyle bir okuluz demiş 3000 tl bağış birde projeksiyon cihazı istemişler bunları verdikten sonra 3-5 fazla veririm özele gönderirim daha iyi Bu saatten sonra okul arayışıma son verdim e kayıttaki okula göndercem zaten oğlumun içinde varsa bir cevher doğudada yaşasak çıkar batıda yaşasak çıkar (kendi kendini teselli eden veli)

aman allahım, valla ben korkmaya başladım, eylülde gel dedilerdi bize, bakalım nolcakeyvahedigeldismile

valla canım, ben e kayıtta çıkan okula yollayacak olmama rağmen korkuyorum, e kayıta rağmen para alıyorlarmış, tamam verelim, helali hoş olsunda usturuplu bişey isterler umarım

kızlar, e-kayıta rağmen okula gidip kayıt ettirmek gerekiyormuş, aranızda giden var mı, ne kadar istediler?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…