İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

Ben bugün gideceğim öğleden sonra bakalım ne isteyecekler haber veririm ama ben vermeyi düşünmüyorum kendileri bilirler Ben İzmirde yaşıyorum milli eğitim müdürlüğü e-kayıt şikayet hattı açmış herhangi bir zorlukta bizi arayın diyorlar bu e-kayıt işinide zaten kayıt parası yüzünden çıkarmadılarmı ? zaten çok param olsa giderim ii okula yazdırırım Ayrıca bu okulda kura ile öğretmen belli olacak dendi okul aile birliği başkanı bayanla görüştüm oda bana 600 lira verirsen istediğin öğretmene yazdırırsın dedi.Yani her yolun başı para hakkımızda hayırlısı olsun bakalım

Ben bugün gideceğim öğleden sonra bakalım ne isteyecekler haber veririm ama ben vermeyi düşünmüyorum kendileri bilirler Ben İzmirde yaşıyorum milli eğitim müdürlüğü e-kayıt şikayet hattı açmış herhangi bir zorlukta bizi arayın diyorlar bu e-kayıt işinide zaten kayıt parası yüzünden çıkarmadılarmı ? zaten çok param olsa giderim ii okula yazdırırım Ayrıca bu okulda kura ile öğretmen belli olacak dendi okul aile birliği başkanı bayanla görüştüm oda bana 600 lira verirsen istediğin öğretmene yazdırırsın dedi.Yani her yolun başı para hakkımızda hayırlısı olsun bakalım

tamam canım dönünce yazkaydirigubbakcemile5

Haıylısıyla okula kayıt olduk geldik ama yüreğim cız etti sınıflar 45 kişilikmiş ben şoka uğradım hiç beklemiyordum böyle bir şeyi ))) sınıfını belli ettiler kura çekerek malum konuıya geldi müdür yardımcısı para istediler bende para veremeyeceğimi söyledim sonuçta benim çocuuğum oraya kayıtlı allem etti kallem etti 20 lira verdim çünkü 45 kişiyi duyunca yazdırdığıma bile pişman oldum en az 50 lira alıyorlarmış 30 lirayı okul açılınca alırız dedi tabi bende verirsem.

Haıylısıyla okula kayıt olduk geldik ama yüreğim cız etti sınıflar 45 kişilikmiş ben şoka uğradım hiç beklemiyordum böyle bir şeyi ))) sınıfını belli ettiler kura çekerek malum konuıya geldi müdür yardımcısı para istediler bende para veremeyeceğimi söyledim sonuçta benim çocuuğum oraya kayıtlı allem etti kallem etti 20 lira verdim çünkü 45 kişiyi duyunca yazdırdığıma bile pişman oldum en az 50 lira alıyorlarmış 30 lirayı okul açılınca alırız dedi tabi bende verirsem.

bizim sınıf mevcutlarıda öyleymiş galiba ya

öğretmenide belli mi, hayırlısı olsun canımkaydirigubbakcemile5

Yok öğretmen belli değil 14 eylül salı günü sabah başlayacaklar o gün onlarda kendi aralarında kura çekeceklermiş tabi sözde kura .çekecekler çünkü okulun en iyi öğretmenini bağışı fazla yapanlara yazmışlar gerçi süpermen olması lazım 45 kişilik bir sınıfta ne kadar verimli olabilir tartışılır.Bu sene anlaşılan biz velilere çok iş düşüyor beraber artık bizde mini mini birler olacağız.Bu sene böyle gidecek artık ama seneye yazdan ev kiralayıp ikametimi değiştireceğim eşimlede konuştum o da şok oldu beklemiyordu bu kadar fazla ve pişman olduk bu saatten sonra yapacak bir şey yok bu sınıf mevcuduyla oğlum zeki bir çocuk olsa nereye kadar gidebilirki

bide okullar 13 de açılcak diyolar, 14 nde öğretmen belli olsa öyle geçse o gün, 15 inde çocuklar ders yapabilcek, oda belki

geçen sene bizden kayıt için para istemediler.öğretmende kurayla belli oldu sanıım.bize şu sınıfa gidecek dendi sadece ama ilk veli toplantısında 100 küsür para verdik pc projeksiyon perde falan alındı.bunu hatırlıyorum CADIARZU
bu sene ne olacak bilmiyorum artık ama şu para verirsen istediğin öğretmene çocuğunu yazdırabilme durumu burda da varmış diğer veliler söylüyordu.eğer meblağ yüksek olmazsa bende tavsiye edilen birkaç öğretmenden birinin sınıfına yazdırmayı düşünüyorum kızımı
bu arada geçen sene kızımın sınıfı 32 mevcuttu 45 gerçekten çok fazla ohaoldumsmile32 bile çok aslında ama iş biraz bize de düşüyor işteboshayallersmile

yok zaten ders yapmıyacaklarmış tanışıp kaynaşacaklar ertesi gün zaten öğretmenlerin toplantısı olur gidecekleri 2 gün bir şey 20 eylülde kıyafetlerini giyip giderler artık .Mihriban ben 30 lara hazırlıklıydım ama 45 ya el insaf gerçektende öğretmene de yazık çocuklarada

yok zaten ders yapmıyacaklarmış tanışıp kaynaşacaklar ertesi gün zaten öğretmenlerin toplantısı olur gidecekleri 2 gün bir şey 20 eylülde kıyafetlerini giyip giderler artık .Mihriban ben 30 lara hazırlıklıydım ama 45 ya el insaf gerçektende öğretmene de yazık çocuklarada

öyle canım 45 çok fazla burda sanırım en fazla 30-35 arası öğrenci oluyo
bu arada ilk hafta ders yok sadece okulu sınıfını tanıyo çocuklar

doğru diyosun, herhalde o arada ihtiyaç listeleri kitaplar falan alınır

ben memnunum canım yaaa.yaşlı bir bayan öğretmen tecrübeli yani
kızımda seviyor öğretmenini bir sorun yaşamadık şu ana kadar

neden sordum biliyo musun?

bazı tadınıklar, bu öğretmen seçme işinin para toplamak için bahane olduğunu düşünüyo
yani bi öğretmeni sivriltip bu öğretmen çok iyidir, çocuğununun bu öğretmenin sınıfına gitmesini istiyosan şu kadar para verceksin diyolarmış ama o öğretmen dedikleri gibi öğretmen değil
ay anlatabilmişimdir umarım
:bbo:

doğru diyosun, herhalde o arada ihtiyaç listeleri kitaplar falan alınır

neden sordum biliyo musun?

bazı tadınıklar, bu öğretmen seçme işinin para toplamak için bahane olduğunu düşünüyo
yani bi öğretmeni sivriltip bu öğretmen çok iyidir, çocuğununun bu öğretmenin sınıfına gitmesini istiyosan şu kadar para verceksin diyolarmış ama o öğretmen dedikleri gibi öğretmen değil
ay anlatabilmişimdir umarım
:bbo:

anladım canım ne demek istediğinia.s
belkide öyle yapanlarda vardır bilemeyeceğim ama ben bu öğretmen seçme işini pek sağlıklı bulmuyorum zaten.:1closedeyes:bir öğretmene biri iyi diyor biri kötü yani aynı öğretmen hakkında o kadar farklı yorumlar yapılıyor ki insan kime güveneceğini bilmiyor
belki de en iyisi kadere razı gelmek şansımıza kim denk gelirse yanikaydirigubbakcemile3
birde şu var canım çocukda önemli çocuk çalışkansa velide çocuğuyla ilgileniyorsa başarı bir şekilde geliyor ama çocuğun içinde yoksa veli gereken ilgiyi göstermiyorsa çocuğuna öğretmen ne yapsın benneyaptımki

arkadaşlar öğretmen seçerken bayan yada erkek olsun diye isteyen varmı.ben erkek düşünüyorum ,erkek çocuk sahibi olduğum için erkek öğretmen daha iyi disiplin eder diye düşünüyorum.geçen sene anasınıfı öğretmeninin söylediklerini hiç umursamıyordu, erkeklerden genelde çekinir.sizce doğrumu düşünüyorum.

bilmiyorum ki, çocuğun karakterine göre değişir herhalde, çok hareketliyse doğru düşünüyor olabilirsin

bilmiyorum ki, çocuğun karakterine göre değişir herhalde, çok hareketliyse doğru düşünüyor olabilirsin

evet oğlum biraz hareketli bi çocuk,aslında sadece buda değil sebep genelde çevremde bayan öğretmenlerin daha kaprisli olduğunu duyuyorum buda beni etkiliyor.erkek öğretmenlerle sanki daha az sorun yaşanıyor gibi.sonuçta 8 sene öğretmenimizle beraber yol alacağız verdiği iyi eğitimin yanında çocuklara olan tutumuda önemli diye düşünüyorum.

bende bu konuyu araştırmıştım bi aralar erkek mi bayan mı diye ama hangi öğretmen tanıdığıma sorsam herhangi bir fark olmadığını söylediler, kardeşimde öğretmen bu arada, oda fark yok demişti ama tabii çocuğun çok hareketliyse erkek öğretmenden daha çok çekinecektir bayan öğretmene göre. Ama benim gönlümden geçen kendi oğlum için bayan öğretmen, henüz öğretmen belli değil bakalım

Son düzenleme:
bende bu konuyu araştırmıştım bi aralar erkek mi bayan mı diye ama hangi öğretmen tanıdığıma sorsam herhangi bir fark olmadığını söylediler, kardeşimde öğretmen bu arada, oda fark yok demişti ama tabii çocuğun çok hareketliyse erkek öğretmenden daha çok çekinecektir bayan öğretmene göre. Ama benim gönlümden geçen kendi oğlum için bayan öğretmen, henüz öğretmen belli değil bakalım

aslında haklısında öğretmenine göre değişebiliyo ama bu konuyu öğretmenlerden çok velilere danışmak lazım sonuçta onlar kendi aralarında böyle bir ayrım yapmazlar veliler özelliklede 5.sınıf velileri daha tecrübelidir diye düşünüyorum.çocuğa göre de değişebiliyor bir yakınımızda kızını özellikle erkek öğretmene vermeyi düşünüyor evde babasına çok düşkün olduğu için.tercihler çocuğun kişiliğine göre yapılmalı herhelde.

benim kızımın öğretmeni bayan olmasına rağmen çok disiplinli sert bir yapısı var
çocuklarla pek canım yavrum diye konuşmaz
bazı veliler bundan biraz şikayetçiydi ama sanırım öğretmende sınıfta disiplini bu şekilde sağlayabiliyordu.bu benim düşüncem tabiiCADIARZU
yine de 1. sınıf çocuklarına daha sevgi dolu yaklaşılmasından yanayım ben :1hug:sonuçta daha çok küçükler masumlar okula alışmaya çalışıyolar
öğretmenler biraz daha candan davranabilirleryerimseniben

X