İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

merhabalar, benim kızım da 2010 haziran doğumlu. bu sene ilkokula başladı. önceden anaokuluna göndermedim, çünkü yaşadığımız ilçedekiler çok bakımsız. şimdi zorunlu eğitim olduğu için mecbur ilkokula gidiyor ama içim hiç rahat değil. bugüne kadar el bebek, gül bebek yetiştirdiğim tomurcuğumu, merdivenlerden birbirini iten canavar gibi çocukların olduğu bir okulda bırakmak zorundayım. tuvaletler deseniz iğrenç bir şekilde, pislik yuvası, kokudan yanına yaklaşılmıyor. bugüne kadar şikayetlerimizden de henüz bir sonuç alamadık. böyle giderse gönüllü annelerle temizlik gurubu kurmayı düşünüyorum. vallahi her gün onu bırakıp eve dönerken içimden bir parça kopuyor resmen. o her seferinde ağlıyor, ben ise onun karşısında ağlamamak için kendimi zor tutuyorum. maddiyatımız olsa veya evde eğitim sistemi olsa, yani onu o okula göndermemek için ne imkanım olsa yapardım. anlamıyorum ve anlamayacağım, madem çocukların sağlık ve güvenliği sağlanamıyor, 6,5 yaşında küçük bir çocuğa (bazı çocuklar daha da küçük tabi) nasıl böyle sağlıksız ve güvensiz okullarda zorunlu eğitimi dayatıyorlar? hele benim kızım gibi narince, duygulu, içine kapanık çocuklar çok yıpranıyor. Allah yardımcımız olsun; bizim ve bizim gibi zorluklarla baş etmek zorunda kalanların. inşallah ciddi sorunlar yaşanmadan çocuğum kendine dikkat edebilecek seviyeye gelir. bu arada öyle bir okul ki, 3 giriş kapısından hiç birisinde nöbetçi yok. kapılar sürekli açık, çocuklar kafalarına göre çıkıyor, içeri girenler belli değil, konum olarak tam otoyol kenarında bir de.. off, vallahi düşündükçe içim daralıyor. okul zorunlu ve ihmaller zincirinin ortasında kalmışken, ve biz hiç bir şey yapamıyorken, çocuklarımızın hepsi Allah'a emanet...
Kızlar daha hassas oluyorlar 1. Sinifla 8. Sinif in aynı okulda olmasi başlı başına sıkıntı zaten . Kosustururken bizi bile devirecek halde oluyorlar . Tuvaletler bizde de aynı durumda yanından geçerken nefes almak imkansız . Yine aynı şekilde kapıda güvenlik yok herkes istediği gibi girip çıkabiliyor nereye gidiyosun diyen yok.
Çocuklarımızın hepsi Allah'a emanet :))

Kızlar daha hassas oluyorlar 1. Sinifla 8. Sinif in aynı okulda olmasi başlı başına sıkıntı zaten . Kosustururken bizi bile devirecek halde oluyorlar . Tuvaletler bizde de aynı durumda yanından geçerken nefes almak imkansız . Yine aynı şekilde kapıda güvenlik yok herkes istediği gibi girip çıkabiliyor nereye gidiyosun diyen yok.
Çocuklarımızın hepsi Allah'a emanet :))

aynen. bi de gelişmiş ülkeydik biz, değil mi? yoksa gelişmekte olan mıydı? neyse, her iki şekilde de bu tarz şeyler, "gelişim"le birlikte anılacak şeyler değil.. yazık yani, gerçekten yazık...

Herkese allah sabr ve kolaylik versin yavrucaklarimiza.. Cin işkencesi gibi :KK48:..

amiiin, aynen çin işkencesi gibi vallahi.

aynen. bi de gelişmiş ülkeydik biz, değil mi? yoksa gelişmekte olan mıydı? neyse, her iki şekilde de bu tarz şeyler, "gelişim"le birlikte anılacak şeyler değil.. yazık yani, gerçekten yazık...

amiiin, aynen çin işkencesi gibi vallahi.
allahherkese yardımcı olsun. oğlum bu sene ana okula gıdıyor. onumuzdekı sene ınşallah ılk okulu başlıcak. bı sorum var. ılk okul ders saatlerı nasıl oluyor? butun gun mu oluyor ya da yarım ?? kusura bakmayın yabancıyım okul ıle ılgili pek bilgim yok onun için soruyorum.:KK56:

merhaba arkadaşlar bu sayfa hep güncel kalsa geçen yılki gibi süper olur bence çünkü özellikle geçen yıl ilkokula başlayan çocukların ailelerinden öğreneceğimiz çok şey var.benim de oğlum bu yıl başladı 1. sınıfa.ilk haftalar oyun çizgi çalışmasıyla geçti harflere geçtikleri zaman biz de film koptu:) ödevlerini oyalana oyalana yapıyor beni de deli ediyor malesef :) güzel yapmadığı zaman siliyorum bu sefer neden siliyorum diye bana kızıyor bağırıyor o ödev zamanı bizde tam bir işkence oluyor.çocuğu dersten ödevden ve kendimden soğutuyorum ya ben bağırıyorum o da bana bağırıyor ne yapmalıyım bu konuda.

merhaba arkadaşlar bu sayfa hep güncel kalsa geçen yılki gibi süper olur bence çünkü özellikle geçen yıl ilkokula başlayan çocukların ailelerinden öğreneceğimiz çok şey var.benim de oğlum bu yıl başladı 1. sınıfa.ilk haftalar oyun çizgi çalışmasıyla geçti harflere geçtikleri zaman biz de film koptu:) ödevlerini oyalana oyalana yapıyor beni de deli ediyor malesef :) güzel yapmadığı zaman siliyorum bu sefer neden siliyorum diye bana kızıyor bağırıyor o ödev zamanı bizde tam bir işkence oluyor.çocuğu dersten ödevden ve kendimden soğutuyorum ya ben bağırıyorum o da bana bağırıyor ne yapmalıyım bu konuda.
Ah aynı ben
rehberlıkten yardım alın bence nasıl davranmanız gerektıgı konusunda ve sılmeyın bende cok sıldım
sılmemelıymısım halbukı

Ah aynı ben
rehberlıkten yardım alın bence nasıl davranmanız gerektıgı konusunda ve sılmeyın bende cok sıldım
sılmemelıymısım halbukı[/QUOTE
aslında nasıl öğrenirse öyle gider diye siliyorum napacağımı şaşırdım saat 6 da geliyor okuldan ödevlerine başladı gelince saat 10 oldu 4 sıra anca yazdı o da bağıra çağıra.ben sinir oluyorum o daha çok sinir oluyor anlamadım ki ne yapacağımı.silmesem mi dediğiniz gibi

Sılme sılme bak bız 2. sınıf olduk rehberlıge basvurdum hemen bır konumda var evde yazdıgı ve okulda yazdıgı seylerın resmını cekmıstım okulda oyle ozensız ve karısık kıa nlatamam
Buarada 6 da geldı dırek odevemı basladı anlatsana bıraz

BAYANLAR. SOYLESENIZE. OKUL SAATLERI NAIL OLUR? 1 SINIF İÇİN. TAM GUN MU YARIM GUN MU? NASIL ?

Sılme sılme bak bız 2. sınıf olduk rehberlıge basvurdum hemen bır konumda var evde yazdıgı ve okulda yazdıgı seylerın resmını cekmıstım okulda oyle ozensız ve karısık kıa nlatamam
Buarada 6 da geldı dırek odevemı basladı anlatsana bıraz
erken uyuyor canım benimki kreşe gitmişti bir buçuk yıl sabah erken gittiği için akşam da erkenden yatıyordu o alışkanlığını atamadı henüz üstünden bu yıl ilkokulda öğlenci gurubunda.6 da geldi karnının aç olup olmadığını sordum aç değil dedi.ödevlerim var dedi bende tamam dedim l harfine geçtiler ondan vermiş öğretmen yazmaları için saat 10 oldu bizimki artık ayakta uyuyacak ama 4 sıra anca yazdı yapmayacağım ben diyor öğretmen birşey demiyor yapmayanlara dedi bende kzıdım ağladım birde üzüldüm ben ne yapacağım böyle diye sabah işe gitmek için hazırlanırken uyandı ben ödevimi yapacağım dedi 10 dk da bitirdi ödevi ölür müsün öldürürmüsün??? yapabiliyo aslında ama çok çabuk sinirleniyor bu benden de kaynaklı çünkü bende çok çabuk sinirleniyorum ona bağırmaya başlıyorum bu sefer.buna nasıl engel olacağım bilmiyorum

okuluna göre değişir bu kimi okul tam gün kimi ikili eğitim veriyor
TWİNS BIRAZ DETAYLI Bİ ŞEKILDE ANLATIRMISINIZ? BU KONUDA ÇOK ACEMIYIM. UFAK B BILGİM YOK. YANI BAZİ OKULLAR 8 DEN 5 E KADER BAZILLARI 8 DEN 12 YE KADER?? BUNU MI DEMEK ISTIYORSUNUZ???

erken uyuyor canım benimki kreşe gitmişti bir buçuk yıl sabah erken gittiği için akşam da erkenden yatıyordu o alışkanlığını atamadı henüz üstünden bu yıl ilkokulda öğlenci gurubunda.6 da geldi karnının aç olup olmadığını sordum aç değil dedi.ödevlerim var dedi bende tamam dedim l harfine geçtiler ondan vermiş öğretmen yazmaları için saat 10 oldu bizimki artık ayakta uyuyacak ama 4 sıra anca yazdı yapmayacağım ben diyor öğretmen birşey demiyor yapmayanlara dedi bende kzıdım ağladım birde üzüldüm ben ne yapacağım böyle diye sabah işe gitmek için hazırlanırken uyandı ben ödevimi yapacağım dedi 10 dk da bitirdi ödevi ölür müsün öldürürmüsün??? yapabiliyo aslında ama çok çabuk sinirleniyor bu benden de kaynaklı çünkü bende çok çabuk sinirleniyorum ona bağırmaya başlıyorum bu sefer.buna nasıl engel olacağım bilmiyorum
pemı soyle yapsanız
kac sayfa bılmıyorumda bız suanda 8 kadar bısey yapmıyoruz
8 den sonra baslıyoruz yanı en azından oyun oynuyor kafası dagılıyor belkıde odaklanamadıgı ıcın bu kadar uzun suruyor cunku 10 kadar 4 satır az

TWİNS BIRAZ DETAYLI Bİ ŞEKILDE ANLATIRMISINIZ? BU KONUDA ÇOK ACEMIYIM. UFAK B BILGİM YOK. YANI BAZİ OKULLAR 8 DEN 5 E KADER BAZILLARI 8 DEN 12 YE KADER?? BUNU MI DEMEK ISTIYORSUNUZ???
okuluna göre bu tam gün olanlarda 8 den 5 ekadar değil yani bizim burda böyle belki özeller öyledir ama eltimin kızı tam gün gidiyor 9 dan 2 buçuğa kadar benim oğlum da öğlenci 12:30 dan 17:30'a kadar okul.mahallenizde ilkokul varsa sistemden otomatikman oraya kaydolursunuz. saatler okula göre değişir

okuldan okula degısır
kımısı sabah 7.30 ders baslıyor 12.30 da bıtıyor
oglencı olanlar 12.50 ders baslıyor 5.30 bıtıyor

veyahut sabah 8 oglen 3 olanlar var baglı bulundugunuz okula baglı

pemı soyle yapsanız
kac sayfa bılmıyorumda bız suanda 8 kadar bısey yapmıyoruz
8 den sonra baslıyoruz yanı en azından oyun oynuyor kafası dagılıyor belkıde odaklanamadıgı ıcın bu kadar uzun suruyor cunku 10 kadar 4 satır az
aynen canım bencede çok az ben dedim dünde biraz dinlen tv falan izle 1 saat sonra başlarız dedim ama dediğim gibi erkenden uyumak istiyor bu sorunda var akşam 2 sayfa vardı zaten kimileri çizgi şeklinde harfler birleştirme toplasan 5 satur yok kendi yazacağı birde defterine 3 sıra l harfi yazacaktı ama yapmadı beni de delirtti kendi de delirdi bende sinirleniyorum hemen o da benden görerek sinirleniyor işte engel olmam lazım kendime sanırım

aynen canım bencede çok az ben dedim dünde biraz dinlen tv falan izle 1 saat sonra başlarız dedim ama dediğim gibi erkenden uyumak istiyor bu sorunda var akşam 2 sayfa vardı zaten kimileri çizgi şeklinde harfler birleştirme toplasan 5 satur yok kendi yazacağı birde defterine 3 sıra l harfi yazacaktı ama yapmadı beni de delirtti kendi de delirdi bende sinirleniyorum hemen o da benden görerek sinirleniyor işte engel olmam lazım kendime sanırım
sende bıraz dınlen ona dınlensın en azından yetısmıcek gıbıydı 7.30 gıbı baslayın

sende bıraz dınlen ona dınlensın en azından yetısmıcek gıbıydı 7.30 gıbı baslayın
birde öyle deneyelim bakalım canım çok sağol yardımların için zor bir yıl bizi bekliyor :) birde ben öğrendiklerini tekrar etmesini istiyorum mesela e harfini l harfini birde 1 2 3 ü yazdım evdeki defterine 2 satur bunları yazalım unutmayalım dedim yapmıyor ben yapmayacağım unutmuyorum ben diyor

birde öyle deneyelim bakalım canım çok sağol yardımların için zor bir yıl bizi bekliyor :) birde ben öğrendiklerini tekrar etmesini istiyorum mesela e harfini l harfini birde 1 2 3 ü yazdım evdeki defterine 2 satur bunları yazalım unutmayalım dedim yapmıyor ben yapmayacağım unutmuyorum ben diyor
sabahları yapması ıcın bırakabılırsın ben hep oyle yapıyordum
yanı bu ısın tam yolunu bende bılmıyorum deneye deneye bulman gerekıyor bıseyler
sen agladım dedın ya bende oyleydım o yapmazdı ben aglardım ah ah

sabahları yapması ıcın bırakabılırsın ben hep oyle yapıyordum
yanı bu ısın tam yolunu bende bılmıyorum deneye deneye bulman gerekıyor bıseyler
sen agladım dedın ya bende oyleydım o yapmazdı ben aglardım ah ah
geçecek bugünlerde eminim ama ben de benden geçeceğim artık sabah da gösterecek kimse yok yanında düzgün yapmasını sağlayacak kimse yok bakalım bu akşam biraz oyun oynatacağım 7:30 gibi başlatacağım dersine birde bu yolu deneyelim 2.sınıfta rahatlarız inşallah senden öğreneceğim daha çok şey var canım eminim hem hayat konusunda hem çocuk konusunda.

X