İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

öğretmen bize çocuk için önce kalemtraş, silgi, sayı boncuğu, boya kalemi gibi ihtiyaçlardan oluşan bir liste vermişti. sene boyu gereken şeyler. hepsi toplam 75 TL tuttu. sonra da kitaplardan oluşan bir set aldık, o da 50 TL. kılık kıyafeti için 130 TL vermiştik yanlış hatırlamıyorsam. arada extra ufak tefek şeyler istiyor, tahta kalemi vs. gibi. şu ana kadar bizden istenenler bu kadar. (tüm bunlar okuldan okula az-çok değişebilir)

ama unutmadan söyleyeyim, servise vermedik, o da olsa kaç tutardı bilmiyorum. bir de sınıf için masa örtüsü, perde yaptıranlar var, bizim öğretmen henüz öyle bir şey istemedi. sonra da istemez umarım.

kısaca devlet okulu da olsa, maddiyatı iyi olmayanlar için masraflar zorlayıcı olabiliyor. gerçi öğretmen durumu iyi olmayanların kendisiyle görüşmesini istemişti, sanırım o şekilde olanlara yardım ediliyor.

öğretmen bize çocuk için önce kalemtraş, silgi, sayı boncuğu, boya kalemi gibi ihtiyaçlardan oluşan bir liste vermişti. sene boyu gereken şeyler. hepsi toplam 75 TL tuttu. sonra da kitaplardan oluşan bir set aldık, o da 50 TL. kılık kıyafeti için 130 TL vermiştik yanlış hatırlamıyorsam. arada extra ufak tefek şeyler istiyor, tahta kalemi vs. gibi. şu ana kadar bizden istenenler bu kadar. (tüm bunlar okuldan okula az-çok değişebilir)

ama unutmadan söyleyeyim, servise vermedik, o da olsa kaç tutardı bilmiyorum. bir de sınıf için masa örtüsü, perde yaptıranlar var, bizim öğretmen henüz öyle bir şey istemedi. sonra da istemez umarım.

kısaca devlet okulu da olsa, maddiyatı iyi olmayanlar için masraflar zorlayıcı olabiliyor. gerçi öğretmen durumu iyi olmayanların kendisiyle görüşmesini istemişti, sanırım o şekilde olanlara yardım ediliyor.[/QUOTE
ben başka bı şey duydum, o da öğrencinin ilk gunden beri 500 tl gebi verıyor. ne için anliyamadım. yada acaba ben mı yanlış anladım. [ilk okul için }:silah::cry:

ben başka bı şey duydum, o da öğrencinin ilk gunden beri 500 tl gebi verıyor. ne için anliyamadım. yada acaba ben mı yanlış anladım. [ilk okul için }:silah::cry:

belki de 500 tl yıl boyu bizden istenecek toplam miktardır. biz daha yolun başında sayılırız, bakalım zaman neler gösterecek.. :KK64:

bu arada ilköğretimde evde eğitimin önü açılsın diye imza kampanyası başlamış. change.org'de, bilirsiniz belki. ben de imzaladım.

umarım bu kampanya sonuç verir. çocuğun devlet okullarının bakımsız ortamında okumasındansa, ev ortamında özgürce, çocukluğunu doya doya yaşayarak öğrenmesi çok daha güzel. veliler için de türlü zorluklar aradan çıkmış olur.

hem avrupa vs'de de evde eğitim yasal hak. ee, gelişmişlikse tüm amaç, bu hakkımızı da isteriz. :) inşallah olur.

Bu konu bayağı sessiz kalmış.
N sesine geçtim dün, yazılar biraz bozulmuş ödevleri de biraz artırmayı düşünüyorum.

Bizim de bugun O sesine gectiler , benim kızım da odev den fazla okutursam sıkılıyor. odev kadar okursa bu sefer de harfleri unutuyor. :KK43:

benimki de uzun süredir az-çok okuyup yazabildiği halde, okuldan sonra bildiklerini de unutmaya başladı. ya el yazısı şeklinde olduğundan kafası karışırıyor, ya da fazla ödev yüzünden yorulduğu için böyle oluyor. ama ne çocuğumun ne de kendimin canını bunlarla sıkmamaya kararlıyım inşallah. elimden geldiğince öğrenmesi için çabalıyorum. küçüğüm de çabalıyor. yine de düzelmezse canımız sağolsun, nasılsa zamanla öğrenir inşallah :)

hanımlar merhaba benim de bu yıl 1.sınıfa giden oğlum var yazmada problem yok yazmayı kavrıyor ama okuma da zorlanıyoruz tekrar da yapamıyoruz düzenli olarak bu yüzden unutuyor sanırım. pekiştirmelerde zorlanıyoruz.günlük plan mı yapsam ki ödevlerden de vakit kalmıyor bazen

Nalan 'dan nefret ediyorum :sinirli::sinirli::sinirli:

çok karışık geliyor isyan bayrağını dün çektik evde kaos vardı yazık bize çocuğumuza öğretmenlere de oy oyyy :mad:

Bende kızıma ela demeye başladım , Nalan ve talat da nefret edilmeyecek gibi değil hani
Olduğu kadar valla, zorlamiyorum nasıl olsa öğrenecekler okumayı yazmayı ,biraz geç olsun napalim strese girmeye gerek yok

Morpa kampüs varmış almayi düşünüyorum ama kullanan varmı acaba yada duyan aranizda kızım da 1.sınıfa başladı i sesine geçtik bizde

Morpa kampüs varmış almayi düşünüyorum ama kullanan varmı acaba yada duyan aranizda kızım da 1.sınıfa başladı i sesine geçtik bizde
Ben sınıfta kullanıyorum çok hoşuma gidiyor.
Google playde okuma yazma öğreniyorum diye bir program var, onu kullananlar da çok memnun kaldı, deneyebilirsiniz.

Ben sınıfta kullanıyorum çok hoşuma gidiyor.
Google playde okuma yazma öğreniyorum diye bir program var, onu kullananlar da çok memnun kaldı, deneyebilirsiniz.
El yazısıyla yazılmış kısa hikayelerden oluşan ve cocugun ilgisini çekecek , 1. sınıf için kitaplar almak istiyorum . Siz ne önerirsiniz acaba ?

Teşekkür ederim morpa kampüs aldım açınca kızım da dedi öğretmenimiz bize açtı aynısını diye ogretmenimiz de kullanıyormus evde de açıyorum günün tekrarını yapmış oluyoruz kızım severek izliyor.

Teşekkür ederim morpa kampüs aldım açınca kızım da dedi öğretmenimiz bize açtı aynısını diye ogretmenimiz de kullanıyormus evde de açıyorum günün tekrarını yapmış oluyoruz kızım severek izliyor.
bu morpa kampüs ne canım netten üye olmak için falan bir yer var o mu?biraz daha anlatır mısın ?

Bu konu bayağı sessiz kalmış.
N sesine geçtim dün, yazılar biraz bozulmuş ödevleri de biraz artırmayı düşünüyorum.
merhaba benim oğlum da bu yıl 1.sınıfta yalnız çalışma düzenini bir türlü oturtamadım.ben çalışıyorum oğlum 6 da geliyor bende 5 buçuk gibi evde oluyorum.yemek yapma yeme dinlenme derken saat 7 buçuğu buluyor.ödevlere oturmaya o kadar zorlanıyoruz ki birde sürekli dikkati dağılıyor.aile apartmanındayız eltimin çocukları geliyor babannesi geliyor bakayım diye gelen giden bitmiyor yani.bu da sinirimi bozuyor benim.çocukların zaten dikkati çabuk dağılıyor tam ödeve başlıyor güzelce kapaı çaldı mı hemen koşturuyor bir daha da başına oturtmak için uğraşıyorum birde çabuk uykusu geliyor.ödev yapmaktan okuma yapamıyoruz çoğu zaman doğal olarak da harfleri unutmaya başlıyor.bana neler tavsiye edebilir siniz?bir düzen kurmalıyım kendimize öyle değil mi ?

arkadaşlar yukarıda yazdığıma sizinde fikirleriniz varsa yazın lütfen sayfa güncel kalsın yardım alalım fikir alalım birbirimizden

X