İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

Maalesef bu şekilde oluyormuş. Eğer okulun kontenjanı dolarsa eviniz yakın bile olsa almıyolarmis. Bi uğrayın derim.Eylul 5 te sınıflar belli olacakmış kurayla

Maalesef bu şekilde oluyormuş. Eğer okulun kontenjanı dolarsa eviniz yakın bile olsa almıyolarmis. Bi uğrayın derim.Eylul 5 te sınıflar belli olacakmış kurayla
ama okulun kapısında öyle yazıyordu e okulla kayıt olunduğunu sınıfların kura usulü belirleneceğini

en iyisi okulu arayıp bilgi alayım teşekkürler

Ben 1 ay önce gidip öğretmeni seçtim komşumuz tavsiye etti onun büyük kızıda bu öğretmene gitmişti şimdi onun küçük kızı ve benim oğlum aynı sınıfa gidicekler hayırlısıyla :)

Kurban bayramında sonra okula uğrayıp öğretmenle bi tanışın dedi müdür bey 19 eylül de okul açılıcakmış ama kontenjan dolmuşsa eğer öğretmeni sınıfı kura belirliyor diye biliyorum.

kıızım 21.10.2010 doğumlu. kimisi başlat diyor kimisi başlatma. kafam karmakarışık. sizce kızımı bu yıl ilkokula başlatmalı mıyuım. yoksa bir yıl geç mi başlatsam

1 ay degil 1 hafta.bu sene uygulanmayacakmış.

Merhaba herkese! Okula bu dönem başlayacak olanlar için çekiliş yapıyorum. Bir çanta, içi defter kalem cetvel gerekli öngördüğüm her şeyi almaya çalıştım. Katılırsanız çok sevinirim. Bir kişiye okul ihtiyaçlarının -öngördüğüm- tamamını hediye etmek istedim.

2010 Mart dogumlu olup cocugunu 1sinifa gondermeyen varmi acaba ben zorunlu biliyordum fakat anaokuluna kayit yaptiranlari duydum.Varmi aranizda bu yasta 1.sinifa gondermeyen?

2010 Mart dogumlu olup cocugunu 1sinifa gondermeyen varmi acaba ben zorunlu biliyordum fakat anaokuluna kayit yaptiranlari duydum.Varmi aranizda bu yasta 1.sinifa gondermeyen?

biz gecen sene 67 aylık basladık okula.
Zorlandık elbette ders saatlerı uyku saatlerımıze geldı ayrıca ben calısıyorum sabahları yokum , zorluguda var suanda uzerımden aman ıyı kı gecen sene gıtmıs bu sene hıc kafam cekmezdı dıyorum
Buarada bu kadar zorlanmaya sınıfta 5. kısıydık okumayı soken yıl sonunda hala 1.5 yas buyuk okumayı sokemeyen cocuklar vardı.
Bellı olmuyor bu ısler

Okula küçük başlayan çocuklar en büyük zorluğu 4. Sınıfta yaşıyor. Soyut işlemlere geçiş döneminde yaşın gereği zorluk çekebiliyorlar. Mümkün olduğunca yaşında başlatmaya çalışın derim.

Bir öğretmen olarak Ocak-Şubat-Mart 2011 doğumluları velileri bence dikkatle izlesinler. Okula başlama kararının ardından zorlandıklarını görüyorsanız dilekçe ile alma hakkınız var. Öğretmeni ile iletişimde olun. Nisan 2011 sonrası hiç kayıt etmeyi düşünmesin bence, çocuk okumayı şu anda bilse bile. Okumayı öğrenmek en basit basamak inanın. Küçük yaş grubu daha erken okuyor hatta. Ama üst düzey becerilerde, matematik vb derslerde çok zorlanıyoruz bu grupla.

Oğlum aralık 2010 doğumlu ilkokula göndermeyi düşünsemde ki hala kararsızım net kararı bu hafta vereceğiz şu anda 69 aylık yoksa seneye 81 aylık olarak mı gitse bilmiyorum.
Evet harfleri biliyor, gayet güzel sayıyor ama biraz zor arkadaşlık kuran bir çocuk, girişken değil, kalem tutup birşeyler yazmak ise sadece 10 dakika uğraştığı bir şey fakat bu sene anaokulunda metropolitan testinde psikolog okula gidebilir dedi.
Ama ben sonra ki sınıflarda zorlanır mı onun kararsızlığındayım tecrübeli anneler sizce ne yapmalıyım??

Merhaba ben de kizimi bu sene ilkokul 1. Sınıfa yolluycam, ama izmire tayinim yeni çıktı , suan Buca Şirinyerde oturacagimiz belli ama çevredeki hangi okul daha iyi ve öğrenci profili nasıl bilmiyorum yardım edin, Lütfen

Güzel bir şekilde başladık, devamı gelir inşallah

Okul dönemine zorlu başladık ne yazık ki!
Okula gitmede ya da arkadaslariyla hiçbir sorun yok fakat odev zamanı geldiği zaman inanılmaz agresif bir durum takiniyor..Kriz ortamini yatistirmaya çalışsak da bu durum saniyorum biraz sabır gerektirecek bir süreç. ..Allah herkese sabır versin...

Bizim oryantasyon zamanimiz oldu.O yüzden oyun vs.. kismini orda geçirdik. ..Çok fazla bir ödev değil.2 satır "e" harfi yazdı. ..gerisi boyama, bilmece Vs. ..Ama bu süreç her koşulda beni korkutuyor.2 yaşından beri okulà gittigi için çocuk bıktı artik

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…