İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

Özel yeteneği olan, sınıfa göre üstün beceri gösterdiği düşünülen öğrenciler bu sınava yönlendirilir.
Eğer sonuç düşünüldüğü gibi çıkarsa o çocuklar eğitim-öğretimine Bilsem'de devam ederler.
10 kişiden az sınıflarda proje merkezli etkinliklerle..

çok tşkler aydınlattığınız için, biraz dün gece araştırdım zor bir sınav yazanlar var ama kısmet denesin bir şansını kuzu.

slm ben daha yeni gördüm burayı ilk dönem bitti ama oğlum dora çok şükür sıkıntısız ilk dönemi bitirdi ve artık okur yazar oldu gururum...

Kixlarr bişey sorcammm 1. Sınıfata okuyan çocukları olan velilere günlük ödevi dışında kitap okumadan dahil başka ne gibiii seylerrt yaptiriyorsunuzzx çocuklarınıza soyler misiniz şimdiden teşekkür ederimmm

Biz her gün okulda ne ogrendılerse hızlıca bı konu tekrarı yapıyoruz mesela unlu unsuz harfler alfabe sıramaası gıbıydı en son.
Okuldan verılen 16 sayfalık kıtabı okuyor zaten daha fazlasına gerek kalmıyor vakıtte kalmıyor

merhaba arkadaşlar forumun bu kısmını yeni keşfettim. benim kızım da bu sene 1 de.
devlet okulunda. iyi bir okul. sabahçı. öğlen 12:40 ta ders bitiyor. ortaokulda inşallah ingilizce eğitimini iyi veren bir ortaokul düşünüyorum.
etrafımda herkes yok özel okul şöyle yok böyle. eminim iyidir ama ben de memnunum.
Tek eksiğimiz ingilizce olacak. bu konuda birşey düşünüyor musunuz?

merhaba hanımlar size birşey danışmak istiyorum benim oğlum 71 aylık bu sene okula gitmesi gerekiyor ama ben gitmesini istemiyorum anasınıfına bir yıl daha gitmesini istiyorum bu yüzden de rapor almakta istemiyorum okula kaydı çıkmıştır heralde napacam bilmiyorum yardım edin ben çorumdan yazıyorum

neden acaba? çocuğun psikolojisi bozulmasın. eğer illaki istiyorum diyorsanız müdürle konuşun. bir soun olacağını sanmıyorum.

Merhaba..

Benim oğlum 2011 Mart doğumlu 2 yıldır özel anaokuluna gidiyor. Bu sene ilkokul 1. sınıf için yaşı tutuyor. Vermek istiyorum ama herkes bir şey söylüyor. Sizlere danışmak istedim. Sizin çocuklarınız kaç yaşında başladı. Yardımcı olursanız sevinirim :)

Merhaba benim kizimda 2010 mayisli bu sene basliyacak 1 e.bence 1 yildaha durabilirsiniz ama bu seferde anaokulundan sikiliyor cocuklar benim kizim oyle oldu cunku

Küçük yaşta başlayan öğrenciler okuma yazma sürecinde hep arkadaşlarının gerisinde kalıyor, kasları gelişmediği için yazı yazmakta zorlanıyorlar, arkadaş ortamında pasif kalıyorlar, çekingen davranıyorlar... Benim gözlemlediğim bunlardı paylaşmak istedim. Fakat bazı öğrencilerde yaşları tam olmasına rağmen küçüklerden daha kötüydü. Sonuç olarak iki grupta okuma yazmayı öğrendi hatta küçükler görevini yerine getirmeyenlerden daha iyiydi.
İş ailede bitiyor bu süreç ciddiye alınmalı mutlaka öğretmen ne diyorsa aksatmadan yapılmalı ve her akşam kitap okutulup dikte yapılmalıdır. tacsizprenses tacsizprenses

merhabalar bizde bu yıl mini mini 1 oluyoruz 2 yıl anaokuluna gittik. Benim sorum okulun ilk haftası veliler kaç gün okula gidiyor ben 1 ay boyunca okula gittiğini söyleyen bi veliyle karşılaştığımdan panik oldum biraz çocuğun tavrına da bağlı tabi de 1 ay nedir yaaa var mı fikri olan:KK57:

Merhaba,
Velileri sınıfların olduğu katlara bile çıkartmadık sadece ilk geldiğinde sınıfa teslim etti asla kapıda beklemedi veliler çünkü çocuk anneyi görünce dahada fazla ağlıyor. ayazz77 ayazz77

Anasınıfına gittikleri için çocuklar alışkın oluyor zaten ilk hafta oryantasyon haftasıdır çocuklar birbirlerinin isimlerini öğrensinler kaynaşsınlar diye dramalar yaptırılır oyun oynatılır içiniz rahat olsun.

Arkadaslar benimde oglum 1.sinifa baslicak.Okulumuz belli.kayit icin neler gerekli henuz okula ugayamadim.Bilgi verirseniz sevinirim.

X