İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

Tombala yı genelde erkek öğrenciler sevmez zaten. Onlar için de zıplamalı tombala yapın.eminim onu sever.heceleri karışık olarak kağıtlara yazın.halının üzerine serin, okuduğu heceye zıplasın.sonra da hecelerde zıplayarak kelime oluştursun.kelime oluşturduğu heceleri yerden alın.heceler azaldıkça zıplama zorlaşıcak ve daha eğlenceli olucak.umarım bu faydalı olur.

Tombala yı genelde erkek öğrenciler sevmez zaten. Onlar için de zıplamalı tombala yapın.eminim onu sever.heceleri karışık olarak kağıtlara yazın.halının üzerine serin, okuduğu heceye zıplasın.sonra da hecelerde zıplayarak kelime oluştursun.kelime oluşturduğu heceleri yerden alın.heceler azaldıkça zıplama zorlaşıcak ve daha eğlenceli olucak.umarım bu faydalı olur.

süper buna bayılacaktır allah sizden razı olsun inanın çok yardımcı oluyorsunuz
sizin gibi öğretmenlerin olduğunu görmek beni çok mutlu ediyor
öğrencileriniz ve velileliriniz çok şanslı

merhaba bayanlar.
benimde 1. sınıfa giden bir kızım var. ben onun okulunda memurum. sınıfa girmek istemiyor sürekli yanımda oturmak istiyor. ağlıyor genelde ilk dersler hep iknayla geçiyor artık sinirlerim tavan yaptı ne yapacağımızı şaşırdık pedagog arayışı içindeyim

merhaba bayanlar.
benimde 1. sınıfa giden bir kızım var. ben onun okulunda memurum. sınıfa girmek istemiyor sürekli yanımda oturmak istiyor. ağlıyor genelde ilk dersler hep iknayla geçiyor artık sinirlerim tavan yaptı ne yapacağımızı şaşırdık pedagog arayışı içindeyim
Böyle bir şeye hiç gerek yok. Bu durum annesi aynı yerde çalışan bütün çocuklarda olur.benim sınıfımda da aynı sorunu yaşayan öğrencim vardı.birkaç günde geçti sorun.şuanda müsait değilim ama akşam size nasıl davrandığımızı anlatırım.inşallah size de faydası olur.

merhaba bayanlar.
tekrar merhaba.şuanda benim sınıfımda kantincimizin çocuğu ve hizmetlimizin çocuğu var.ilk günlerde hizmetlimizin çocuğu da ağlaya ağlaya annesinin yanına gitmeyi adet haline getirmişti.ama bu olayın benimle sona ermesi gerektiğinin farkındaydım.annesine yapıcaklarımı önceden anlattım ve o da seve seve kabul etti.çocuk sınıfa geç giriyorsa veya ağlayarak giriyorsa ben çocuğa ceza veriyordum ve o tenefüse çıkarmıyordum.ilk tenefüs çok ağladı.kaçarak sınıftan çıkmaya çalıştı ama ben taviz vermedim.onunla beraber oturdum yanında ama çıkarmadım kesinlikle.tenefüs bittiğinde de bu cezayı neden aldığını,nasıl davranırsa birdaha bu cezayı yaşamayacağını anlattım.annesine de rica ettim,eğer yine ona gelirse ceza alacağını ve kendisinin de birşey yapamayacağını ifade etmesini söyledim.annesi de bunu yaptı.ve ertesi gün çocuğun bu alışkanlığı kesildi.ve ben de sınıfta onun bu yeni halinden ne kadar mutlu olduğumu belirterek onu ödüllendirdim.burada önemli olan öğretmenin ve sizin kararlı duruşunuz.ağlaması sizi yanıltmamalı.çünkü bazen ağlamak çocuklar için bir silah olabiliyor ve bunu kullanıyorlar.ben asla çocuklara kızan,kaba ifadeler kullanan,sesini yükselten bir öğretmen olmadım ama cezanın ve ödülün çocuk üzerindeki etkisini çok iyi kullanırım.bence öğretmenle konuşun,bu işi çözebilecek en güçlü etken öğretmendir çünkü.ve sizin işbirliğiniz...umarım faydalı olur.

günaydın.
ilginiz için teşekkür ederim aylin hanım.
ödül ceza olayını denedik fakat fayda etmedi bildiğine okudu. çok inatçı bi çocuk sınıfa hiç bi şekilde girmiyor sabah. odama katmıyorum gidiyor koridorda ağlıyor. rehberlik öğretmeni de konuştu. değişen hiç bir şey yok. herkesin söylediği ömrümde böyle çocuk görmedim oluyor. başa çıkamıyorum artık. öğretmeni izin vermediği halde ders ortasında çıkıp geliyor. otur diyormuş oturmuyormuş. çok zor durumdayım.

günaydın.
ilginiz için teşekkür ederim aylin hanım.
ödül ceza olayını denedik fakat fayda etmedi bildiğine okudu. çok inatçı bi çocuk sınıfa hiç bi şekilde girmiyor sabah. odama katmıyorum gidiyor koridorda ağlıyor. rehberlik öğretmeni de konuştu. değişen hiç bir şey yok. herkesin söylediği ömrümde böyle çocuk görmedim oluyor. başa çıkamıyorum artık. öğretmeni izin vermediği halde ders ortasında çıkıp geliyor. otur diyormuş oturmuyormuş. çok zor durumdayım.
Günaydın. Yanlış anlamayın lütfen ama bu olayı bitirebilecek kişi öğretmendir.çocuğun sınıftan çıkıp gitmesi doğal, otur dediğinde dinlememesi de doğal. Önemli olan öğretmenin kararlı tutumu demiştim size.sınıftan çıkarmak istemiyorsa çıkarmıycak, gerekirse kapıda duracak ama çıkarmıycak.onu dinlemiyor diye birşey olamaz, öğretmen sınıfta bu otoriteyi kurmalı diye düşünüyorum. Her çocuk inatçıdır ve tekrar söylüyorum, çocuğunuzun bu yaptıkları çok normal şeyler. Ama siz ona yanıma geliyor ağlıyor diye odaya almama veya kızma tepkileri gösterirseniz çocuk size karşı da asileşicek, ve bu tutumu başka davranışlarına da yansıycaktır.unutmayın, çocukların inatları çaresizlikleri karşısında kırılır sadece. Bu çaresizliği yapıcak kişi de öğretmen olmalı, siz değil.sınıfa aldığında sabahki tutumun nedeniyle dışarı çıkmıycaksın, dediğinde ve çıkarmadığında çocuk biraz ağlıycak ama başka yolu olmadığını anlayıp bu davranışını söndürecektir.

Yeğenim için 1ci sınıf kitap hatta Set önerirmisiniz doğum günü yaklaşıyor 11inde Bursa Nilüfer deyim de

Teşekkürler birde 444 sistemde ne önerirsiniz Set olarak zambakyayınlarından ADES eğitim seti ne dersiniz

teşekkür ediyorum fikir sahibi olmuş oldum ne kadar zor içmiş ya bu eğitim vermek çok bilgiden dolayı bilgi kirliliği var doğru kanağa ulaşmak ne kadar uğraş işmiş

Teşekkür ediyorum ilginiz için
Bunu buldum ne dersiniz ?
Dikkat Güçlendirme Seti dr Osman Aralık adeda yayınlarından

Teşekkür ediyorum ilginiz için
Bunu buldum ne dersiniz ?
Dikkat Güçlendirme Seti dr Osman Aralık adeda yayınlarından

osman abalı demek istedin galiba, benim yiğenim kullanıyor güzel bir set, bu dönem bitiyor zaten, belki böyle bir set daha faydalı olabilir

Düzeltmen için teşekkürler
şu tamamlama yapıyor ya klavyenin azizliğine uğramışım

Bende öyle düşünüyorum ama yorumlara göre şekillendireceğim

TEŞEKKÜR EDERİM.UMARIM YAZDIKLARIM FAYDALI OLUR.YARDIMCI OLABİLECEĞİM KONULAR OLURSA MUTLAKA CEVAP YAZARIM.VELİLER ÇOCUKLARA DERSLERİ KONUSUNDA NASIL YARDIMCI OLACAKLARINI BİLMEDİKLERİ İÇİN ÇOK VERİMLİ OLAMIYORLAR.BU NEDENLE BEN ÖNCE VELİLERE REHBERLİK EDİLMESİNİ,ONLARA ÇOCUKLARINA NEYİ NASIL ÖĞRETEBİLECEKLERİ KONUSUNDA YOL GÖSTERİLMESİ GEREKTİĞİNİ;SONRA ÇOCUKLARA ÖĞRETİME BAŞLANMASI GEREKTİĞİNİ SAVUNURUM HEP.ÇÜNKÜ İNANIN ÖĞRETİMDE DE EĞİTİMDE DE ÖĞRETMEN %20 ETKİLİDİR,AİLE VE ÇEVRE İSE %80 ETKİLİ.ÇOCUKLARIMIZ BİZİM CANLARIMIZ,ONLARIN GELECEKLERİNİ SADECE ÖĞRETMENE BAĞLAYAMAYIZ.VELİ OLARAK BİZ KENDİMİZİ NE KADAR ÇOK GELİŞTİRİRSEK ONLARA GELECEKLERİ İÇİN O KADAR FAZLA KAPI AÇMIŞ OLURUZ.
mrh aylin hanm.oğlum temmuz 28 doğumlu şuan özel bi anaokuluna gidiyor.seneye ilkokula göndermem zorunlumu olcak.ben gitmesini istemiyorum çok hareketli bi çocuk sıralarda oturup tenefüsü bekleyemez diye korkuyorum.şimdi bile ödev yaparken zorlanıyoruz.2 dk oturuyor çabuk sıkılıyor bana tavsiyeleriniz varmıdır

mrh aylin hanm.oğlum temmuz 28 doğumlu şuan özel bi anaokuluna gidiyor.seneye ilkokula göndermem zorunlumu olcak.ben gitmesini istemiyorum çok hareketli bi çocuk sıralarda oturup tenefüsü bekleyemez diye korkuyorum.şimdi bile ödev yaparken zorlanıyoruz.2 dk oturuyor çabuk sıkılıyor bana tavsiyeleriniz varmıdır
merhabalar.seneye gitmesi zorunlu doktordan sağlık raporu yoksa.benim size nacizane tavsiyem çocuğunuzu seneye okula yazdırdığınızda onu hemen bir spor dalına daha yazdırın.futbol olur,basketbol olur,çocuk enerjisini boşaltabileceği bir spor okuluna giderse okulda sizin beklediğiniz kadar problem yaşatmayacaktır.ayrıca okul bir düzendir,siz merak etmeyin,şuan sizi zorluyor,ama okula başladığında öğretmenini o kadar zorlamayacaktır düzene alıştığında.

X