İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

MERHABA, BENİM OĞLUM DA BU SENE 1.SINIF ÖĞRENCİSİ. TOPLAMA İŞLEMLERİNİ ÖĞRENİYORUZ :) TOPLANANIN OLMADIĞI İŞLEMLERDE HANGİ YOLU NASIL ANLATMALIYIM BU KONUDA DESTEĞİNİZİ BEKLİYORUM. AÇIKLAMALARINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.

TEŞEKKÜR EDERİM.UMARIM YAZDIKLARIM FAYDALI OLUR.YARDIMCI OLABİLECEĞİM KONULAR OLURSA MUTLAKA CEVAP YAZARIM.VELİLER ÇOCUKLARA DERSLERİ KONUSUNDA NASIL YARDIMCI OLACAKLARINI BİLMEDİKLERİ İÇİN ÇOK VERİMLİ OLAMIYORLAR.BU NEDENLE BEN ÖNCE VELİLERE REHBERLİK EDİLMESİNİ,ONLARA ÇOCUKLARINA NEYİ NASIL ÖĞRETEBİLECEKLERİ KONUSUNDA YOL GÖSTERİLMESİ GEREKTİĞİNİ;SONRA ÇOCUKLARA ÖĞRETİME BAŞLANMASI GEREKTİĞİNİ SAVUNURUM HEP.ÇÜNKÜ İNANIN ÖĞRETİMDE DE EĞİTİMDE DE ÖĞRETMEN %20 ETKİLİDİR,AİLE VE ÇEVRE İSE %80 ETKİLİ.ÇOCUKLARIMIZ BİZİM CANLARIMIZ,ONLARIN GELECEKLERİNİ SADECE ÖĞRETMENE BAĞLAYAMAYIZ.VELİ OLARAK BİZ KENDİMİZİ NE KADAR ÇOK GELİŞTİRİRSEK ONLARA GELECEKLERİ İÇİN O KADAR FAZLA KAPI AÇMIŞ OLURUZ.

MERHABA, BENİM OĞLUM DA BU SENE 1.SINIF ÖĞRENCİSİ. TOPLAMA İŞLEMLERİNİ ÖĞRENİYORUZ :) TOPLANANIN OLMADIĞI İŞLEMLERDE HANGİ YOLU NASIL ANLATMALIYIM BU KONUDA DESTEĞİNİZİ BEKLİYORUM. AÇIKLAMALARINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.
Merhaba, seve seve yardımcı olurum.yalnız şuan Okuldayım. Akşam yazarım birkaç yöntem. Iyi günler. ..

ilginize teşekür ederim
bunları seçtim internet hatimleri sonucu bu içerikleri şeçtim ve şipariş geçtim ilerleyen dönemlerde nasıl bir fark ve gelişmeyi sizlere aktaracağim umarım faydalı olur ..

Meraklı Minik dergisi yıllık abonelik Fiyat 50,00 TL
link http://www.tubitak.gov....er/icerik-merakli-minik

, her ayın 1inde çıkan 32 sayfalık bir dergi. 2007 yılından beri aylık olarak yayımlanan dergi, 3 ve üzeri yaşlardaki çocuklara sesleniyor. Aylık baskı sayısıysa ortalama 50.000 adet. Derginin her sayısında ayrı bir tema işleniyor. İçinde çocukların keşif, araştırma ve merak duygularını harekete geçirecek yazılara, etkinlik önerilerine ve oyunlara yer veriliyor. Dergiyle birlikte oyun kartları, masaüstü oyunu, maket, maske ve poster gibi derginin içindeki yazıları destekleyici ekler veriliyor. Derginin içeriği, bir yetişkinin desteği ve yönlendirmeleriyle okunacağı düşünülerek hazırlanıyor. Derginin amacı, çocukların merak, keşif, öğrenme gereksinimlerini karşılamak, onlara bilimin gündelik yaşamın bir parçası olduğunu göstermek ve bilimsel düşünme becerileri kazandırmak.

zambak yayınlarından
PAPİ İLE OKUMA VE YAZMA SETİ Fiyat 79,00 TL
link http://zambak.com/Ilkokul/Yayinlar.aspx?Set=4

4+4+4 sistemine göre hazırlanmıştır
Yeni sisteme uyumlu oyunlu,eğlenceli Okuma Yazmaya hazırlık fasikülleri (5 Adet)
Çıkartmalı ve tamamı renkli kitapçıklar
Boyamalar, Çizgi alıştırmaları
Ses, hece, kelime, cümle ve metin çalışmaları
İnteraktif CD destekli sesi hissettirme, kavratma ve okuma yazma çalışmaları
Hücreleme Yöntemine göre düzenlenmiş 17 kitapçık
Gözlük kullanılarak yapılan eğlenceli okuma etkinlikleri
Matematik alıştırma kitapçıkları (2 Fasikül)
Klavuz çizgili 2 adet yazı defteri
Hızlı Okuma kitapçığı (2 adet)
Okuma Belgesi

Adeda Yayıncılık
Dikkati Güçlendirme Seti 1. Sınıf Fiyat 85,00 TL
link http://www.adeda.com.tr...-Seti-1-Sinif,PR-7.html

DGS İLE İLGİLİ HEDEFLER / GENEL FAYDALARI

Öğrenme sistemini aktif bir şekilde çalıştırıp ders başarısını artırır.
Dikkat becerilerinde artış olur, ders ve akademik alandaki dikkat hataları azalır.
Çalışmaya ve öğrenmeye karşı istek artar, okuldaki performansı yükselir.
Görsel alana girenleri fark eder ve ayırt eder, masa başı ders çalışmalarındaki başarısı artar.
El göz koordinasyonu artar, performans ödevlerinde üretkenliği artırır.
İnce motor becerilerinde artış olur, el becerileri gelişir.
Dinleme becerisi artar, işitsel algısında kuvvetlenme olur.
Planlama ve sıralama becerilerinde artış olur, karşısına çıkan problemlerde fayda sağlar.
Okuma ve okuduğunu anlamaya fayda eder.
Zihinsel enerjinin bir konuya odaklanmasına yarar.
Düşünme becerilerini destekler, yorumlama becerisini geliştirir.
Esnek düşünebilmeye yardımcı olur. Kısa süreli bellek, uzun süreli bellek gelişimine fayda sağlar.
Farklı bakış açıları ile problem çözmeye yarar sağlar.
Aritmetik becerisine katkı sağlar.
Soyutlama becerisine fayda sağlar.
Sözel becerilerini artırır.
Unutkanlığı azaltır. Kavrama süratini geliştirir.
Farklı açılardan öğrenme becerisini destekler.

PSİKOLOJİK FAYDALARI

Sürükleyicidir, başarılı olma duygusunu pekiştirir. Kendine güveni özellikle akademik özgüveni artırır.
Okulu ve çalışma sevgisini artırır.
Kağıt, kalem ders ve öğrenme olumlu hale gelir.
Boş zamanlarını değerlendirir.
TV ve görsel araçların yol açtığı problemlerin azalmasına yardımcıdır.
Duygu ve öfke kontrolü artar.

ÖNSÖZ

Dikkat, ilginin bir konuya odaklanmasıdır. Algı ise, dikkatin beyindeki sürecidir. Dikkat ve öğrenme, insan için olmazsa olmaz karakteristiklerdendir. Dikkatini kullanamayan, odaklanma problemi yaşayan, dikkatini devam ettirmekte zorluk çeken kişiler, hayatta her alanda zorluk çekmektedirler. Özellikle ders ve akademik konularda bu zorluk daha da artmaktadır. Hayatın ilk yıllarından beri dikkat konusunda zorluk yaşayan çocuklar, öğrenme konusunda daha dezavantajlı konuma girmektedir. Çocuğun bir şeyi öğrenmesi için, ona ilgisini toplaması ve beyne o bilginin ulaşması gerekir. Öğrenmenin dört temel basamağından ilki olan input (giriş), dikkat eksikliği olan kişilerde yeterince çalışmaz. Yani; kişi, öğrenme için bilgiyi zihnine aktaramaz. Bu durumda öğrenme, daha verimsiz hale gelir. Hele hele yoğun dikkat gerektiren okuma, yazma, ders çalışma ve dinleme gibi çalışmalarda dikkat eksikliği kişiyi olumsuz etkiler. Dikkatini veremedikçe öğrenemez, öğrenemedikçe zihinsel faaliyetlerden uzaklaşabilir.
Dikkat sistemi kullanıldıkça gelişir. Dikkat ve odaklanmayı sürdüren kişilerde, beyindeki görsel ve işitsel algı merkezleri daha iyi çalışır. Algılaması iyi olan çocukların ise öğrenme süreçleri daha iyi hale gelir. Dikkat görsel algının olumsuz olmasından kötü yönde etkilenir.
Dikkat eksikliğinin sebepleri tam olarak bilinmemektedir. Yapılan çalışmalarda beyinde frontal korteks bölgesindeki fonksiyonların yetersizliği, beyindeki nörotransmiter sistemindeki sorunlar, gelişimsel olarak yaşanan etkilenmeler dikkat eksikliğine yol açabilir. Dikkat eksikliğinin fiziksel ve ruhsal sıkıntılarla da oluştuğunu biliyoruz. Dikkat eksikliğinin en sık karşılaşılan türü; dikkat eksikliği - hiperaktivite bozukluğudur.
Dikkat eksikliği yaşayan çocuklarda işlevsellik kaybı dediğimiz sorun varsa; yani çocuk evde, okulda, sokakta dikkat problemlerinden dolayı sorunlar yaşıyorsa, hemen tedavi edilmesi gerekir. Dikkat eksikliğinde çocuk ve genç psikiyatrisi uzmanları ile yapılan görüşmeler sonucunda durum netleştirilerek, tedaviye başlanır. Dikkat eksikliğinde tedavinin yanısıra, dikkati artıran egzersizlerle de destek olunabilir.
Dikkati Güçlendirme Seti ve hedeflerimiz:
Kitapta; görsel dikkatini odaklama, dikkatini devam ettirme, benzerlikleri fark etme, ayrıntıları fark etme, eşleştirme, planlama, organize olma, işitsel hafıza, görsel hafıza, el göz koordinasyonu, ince motor becerilerin desteklenmesi, görme alanının aktif kullanılması, genel bilginin artırılması gibi amaçlar vardır.
Bu yaş grubu, kitapta karşısına çıkan her safhayı rahatlıkla yapamayabilir. Çocuğun sayfa karşısına çıktığında; işlem mekanizmasını, problem çözme tekniğini öğrenmesini, görsel dikkatini kullanmasını, yapamadıklarını yardım ile yapıp becerilerini artırmasını, ileriki hayatta gerekli olacak temel kavramları öğrenmesini,matematik, işlem becerileri için alt yapı oluşmasını hedeflemekteyiz. Kitapta görülen semboller, harflere ve rakamlara benzeyebilir. Bu yaştaki çocuklara okuma yazma öğretmekten ziyade, ileride kullanacağı sembolik öğrenme becerilerine ön katkı yapılması ve çocuğun öğrenme ve algılama sürecini hızlandırmak için alt yapı oluşturulması hedeflenmiştir. Çocuk yapamadığında uygun ses tonu ve yaklaşım ile incitmeden öğretilmeli, çocuğun öğrenme düzeyi desteklenmelidir.
Okula hazırlık yılları olan 4-6 yaş arası çocuklarda dikkat ve öğrenme ile ilgili temeller atılmazsa, ders ve öğrenme süreçlerdinde zorluk oluşur. Çocuk, zamanından önce bazı şeyleri kendi kapasitesi ile öğrenebilir. Ancak zamanında öğrenmesi gereken şeylerde zorlanmadan baskı yapmadan, öğrenmeden soğutulmadan öğretilmeye çalışılmalıdır. Çalışma süreleri, sıkıcı olmadan 5 - 10 dakikalık dilimler halinde olmalıdır. Çocuğu zorlamak, yapamadığında eleştirmek ve incitmek, onu sıkıntıya sokabilir. Ödül, pozitif mesaj verilmesi, önce yapabildiklerinin ön plana çıkartılması ve aferin, akıllı çocuk gibi kelimelerle desteklenmesi gerekir. Unutmayınız, çocuğun ilk öğretmeni anne - babadır.

Doç. Dr. Osman ABALI
Çocuk ve Genç Psikiyatristi
İstanbul Üniversitesi Öğretim Görevlisi
İstanbul 2012
osmanabali@yahoo.com

KİTAP UYGULAMA TALİMATLARI

1. Dikkati güçlendiren egzersizler çocuğun yaşına uygun olarak hazırlanmıştır.
2. Yaşına uygun egzersizlerden çok hata yapan çocuklar bir alt yaş grubu olan kitapları çalıştıktan sonra kendi yaşlarına uygun kitapları çalışmaya devam edebilirler.
3. Çalışmaların her birinin üzerinde talimatlar ve yönergeler bulunmaktadır.
4. Çocuğun kendi başına yapması ve sonrasında, cevap anahtarında birlikte kontrol edilmesi mümkündür. İsterlerse anne baba veya eğitimcilerle birlikte de çözebilirler. Önemli olan yoğunlaşma ve çözümle sonuca gitmektir.
5. Çalışma süresinde sınır bulunmamaktadır. Çocuklar istedikleri kadar egzersiz yapabilirler. Mümkünse her bir sayfadaki egzersiz çözülmeli, sayfa atlaması yapılmamalıdır.
6. Her bir sayfa için çözme süresi değişmektedir. Ortalama 2-5 dakikalık süre her bir sayfa için yeterli kabul edilebilir. Bazı egzersizler bu süreyi aşabilir bazıları daha kısa sürede yapılabilir. Bu sebeple çocuğa serbest zaman verilmesi daha iyi olacaktır.
Yani cocuk istediği kadar sayfaya yoğunlaşabilir. Eğer yapamıyorsa sonuç gösterilerek sorunun cevabından öğrenmesi sağlanmalıdır.
7. Mümkünse her gün çalışmalar yapılmalıdır. Bu yapılamazsa çok uzun ara vermeden egzersizlere devam edilmesi daha faydalıdır. Ancak uzun bir zamana yayılsa bile kitabın bitirilmesi ana hedef olmalıdır.
8. Çocuğun günlük calışma süresi 10 dakikadan 60 dakikaya kadar çıkabilir. Zaman kısıtlaması yoktur. Günün herhangi bir saatinde yapılabilir.
9. Eğer çocuk kendi yaşının kitaplarını bitirmişse bir üst yaş grubuna gecerek çalışmalara devam edebilir. Bu durum çocuğun dikkat seviyesinin yüksek olduğunu gösterir.
10. Çocuklar hata yaptığında uygun bir iletişim dili ile doğrusu gösterilmelidir.
11. Derslerden kalan zamanlarda bu çalışmalar rahatlıkla yapılabilir.
12. Çocuğun çok hata yaptığı egzersizler farklı şekillerde tekrarlanarak bu hatalar azaltılabilir.
13. Kitabın ilerleyen sayfalarında hata oranının azalması beklenir.
14. Dikkatin egzersizlerle güçlendirilmesi keyif, dinamizm ve motivasyon süreci ile desteklenmelidir.

Merhaba, seve seve yardımcı olurum.yalnız şuan Okuldayım. Akşam yazarım birkaç yöntem. Iyi günler. ..
Aylin öğretmenim, benim çocuğum da seneye 1.sınıfa başlayacak.şimdiden aşağıdaki setlerden birini almam erken mi? Seneye alacak olsam gari adlı üyenin aşağıdaki tavsiyelerinden hangisini önerirsiniz? Veya başka hangi setleri önerirsiniz? Cevaplarınızi heyecanla ve merakla bekliyorum.:KK15:

tekrar merhabalar.çocuğunuz toplama işlemini öğreniyorsa size hem toplama işleminde uygulamanız gereken tekniklerden hem de bir toplananın nasıl bulunabileceği konusunda tekniklerden bahsedeyim.şuan yine uzun uzun yazamıycam ama tekrar girip ayrıntı paylaşıcam inşallah.toplananın birinin verilmediği durumlar için yapmanız gereken şey önce çocuğa mantığı kavratmak olmalıdır.bu da çocuğa anlatmanızla değil yaşatmanızla mümkün olur ancak.bunun için sek sek oyununu önerebilirim size.sek sek oyununda çizgisiz kağıtlara sayıları yazın ve kağıtları sarı büyük kartonların ortasına yapıştırın.yapacağınız işlemdeki sonucu ise başka renk bir kartona yapıştırın.
: KK49:örnek yazıyım: 2+....=7 işleminde 1 den 7 ye kadar sayıları yazın ve sarı renk kartona yapıştırın.sonucu yani 7 sayısını ise kırmızı renk kartona yapıştırın.kağıtları yere tek sıra halinde dizin,aynı sek sek oyunundaki gibi.hepsi tek sıra olucak ve sırayla (1 den 7 ye kadar) olucak.en sona 7 yi koyun.işlemde 2 yazdığı için çocuğunuza 2 kartonu sekerek geçmesini söyleyin.çocuk 2 karton zıpladıktan sonra önünde kırmızı kartona ulaşmak için kaç karton kaldığını sorun.yani kaç defa daha zıplaması gerektiğini sorun.size sonucu söyliycektir.
: KK51:veya ....+5=7 olsun.5 karton zıplasın.geriye kırımızıya ulaşmak için kaç karton kaldığını sorun.kaç defa zıplaması gerektiğini sorun.zıplayarak söylesin size kaç karton kaldığını.bu oyunla birkaç işlem yaptıktan sonra masaya oturun ve kağıt üzerinde bu işlemi yaptırırken de çocuğa bak sen şuan bu kadar karton zıpladığını hayal et,şimdi önünde kaç karton kaldı zıplaman gereken diye sorun.bu hem onun hayal dünyasını geliştirir,hem de sonuca anlayarak ulaşmasını sağlar.gerekirse çocuk oturduğu yerden zıplıyomuş gibi de yapabilir.
: KK14:aynı işlemi isterseniz parmaklarınızla da yapabilirsiniz. 3+....=9 işleminde sarı keçeli kalemle 8 parmağınızı işaretleyin.9.parmağı ise mavi renk kalemle işaretleyin.isterseniz yüz yapın kalemlerle.üç çocuk uyumuş deyin ve 3 parmağınızı kapatın 3 verildiği için.geriye uyutacağımız kaç çocuk kaldı diye sorun...bunu da sonra kağıt üzerinde yaparken çocuğun bu oyunu sürekli hayal ederek yapmasını sağlayın.2. sınıfta bu oyun değişicek tabi,çünkü 2 basamaklı sayılar girecek devreye...toplama ve onlar basamağı birler basamağı olaylarını da daha geniş bir zamanda anlatırım size.umarım faydalı olur.şimdilik hoşçakalın...

Aylin öğretmenim, benim çocuğum da seneye 1.sınıfa başlayacak.şimdiden aşağıdaki setlerden birini almam erken mi? Seneye alacak olsam gari adlı üyenin aşağıdaki tavsiyelerinden hangisini önerirsiniz? Veya başka hangi setleri önerirsiniz? Cevaplarınızi heyecanla ve merakla bekliyorum.:KK15:
yanlış anlamanızı istemem ama ben şuan piyasadaki hemen hemen bütün setleti incelemiş ve çoğunu kullanmış bir öğretmen olarak hiçbirini önermiyorum.çünkü bu setlerin çoğunda veliye neyin nasıl yapması gerektiği anlatılmamış.sadece çocuk için bol bol renkli sayfalar düzenlenmiş ama oyunlarla anlatım diye bir kısım konulmamış.ki asıl velilere lazım olan şey de bu...bana sorarsanız set için daha erken.ben alıcam derseniz de a1 i öneriyorum.ama beklerseniz eğer benim kendi hazırladığım bir fotokopi seti var,hem hafıza etkinlikleri hem oyunlarla öğretme hem velilere yol gösterici bir set.bu kadar deneyimden sonra kendi öğrencilerimden kullanmak için hazırlıyorum.size de gönderirim seve seve.yanlış anlamayın lütfen,ücretsiz göndericem.bu olayı ticari yapmıyorum ben,sadece setleri beğenmediğim için kendime hazırlıyorum,kitap değil zaten,renkli fotokopiler...1- 2 ay içinde biticek inşallah.ama dediğim gibi yok ben alıcam derseniz a1 i öneririm.

yanlış anlamanızı istemem ama ben şuan piyasadaki hemen hemen bütün setleti incelemiş ve çoğunu kullanmış bir öğretmen olarak hiçbirini önermiyorum.çünkü bu setlerin çoğunda veliye neyin nasıl yapması gerektiği anlatılmamış.sadece çocuk için bol bol renkli sayfalar düzenlenmiş ama oyunlarla anlatım diye bir kısım konulmamış.ki asıl velilere lazım olan şey de bu...bana sorarsanız set için daha erken.ben alıcam derseniz de a1 i öneriyorum.ama beklerseniz eğer benim kendi hazırladığım bir fotokopi seti var,hem hafıza etkinlikleri hem oyunlarla öğretme hem velilere yol gösterici bir set.bu kadar deneyimden sonra kendi öğrencilerimden kullanmak için hazırlıyorum.size de gönderirim seve seve.yanlış anlamayın lütfen,ücretsiz göndericem.bu olayı ticari yapmıyorum ben,sadece setleri beğenmediğim için kendime hazırlıyorum,kitap değil zaten,renkli fotokopiler...1- 2 ay içinde biticek inşallah.ama dediğim gibi yok ben alıcam derseniz a1 i öneririm.
Ne kadar harikasınız yaaaaa:KK19::KK36:Seve seve kabul ederim.siz çok değerli bir öğretmensiniz.umarım değeriniz bilinir hep.sizi takibe alıcam.lütfen siz de beni alın.değerli çalışmalarınizı heyecanla bekliyorum.siz nerde ögretmenlik yapıyorsunuz? Ilkokul ögretmenisiniz değil mi??:KK45::KK68::KK9:

Aylin öğretmenim bir de ingilizce eğitimi olarak yayınevi vs.ne önerirsiniz? Sırf bu yüzden koleje mi göndersek kredi çekip de diye düşünmüyor degiliz o_O

Aylin öğretmenim bir de ingilizce eğitimi olarak yayınevi vs.ne önerirsiniz? Sırf bu yüzden koleje mi göndersek kredi çekip de diye düşünmüyor degiliz o_O
yazdıklarınız beni onurlandırdı.teşekkür ederim.tuzlada sınıf öğretmeniyim ama çok okul değiştiriyorum.eşim subay malesef:KK43:(bu nedenle her gittiğim okulda 1.sınıf alıyorum.bu yıl yine 1.sınıf öğretmeniyim mesela...seneye yine tayini çıkıcak eşimin,yine 1.sınıf:))ingilizce konusuna gelince,ben çocukların özel okula gitmesi taraftarı değilim.kendi çocuklarımı da özel okula göndermiyorum.çünkü çocukların ilkokulda alabilecekleri bilgiler, alması gereken bilgiler kısıtlıdır.fazlasını öğrenmez bir çocuk,sadece önden gider öğrenirken ilkokulda.yani 2.sınıfta öğrenmesi gereken konuları 1.sınıfın sonunda öğrenir,3.sınıf konularını 2.sınıfta vs. vs.vs.ama farklı bilgiler öğrenmez.bu nedenle verilen para gereksizdir özel okullara.şimdi özel okul için ayıracağımız parayı biriktirip üniversitede istediği,geleceğinin çok daha parlak olduğu bölümlere yazdırmakta kullanmak daha mantıklı geliyor bana.bu bir fikir tabiki,belki yanlış düşünüyorum ama benim fikrim bu yönde.yabancı dil konusuna gelince,mutlaka gerekli.çok çok önemli...ben bu olayın da okul dersleriyle beraber gitmesini istemem.bu çok ayrı ve çok önemli bir konu. bu nedenle bunun okulları ayrı olmalı.yabancı dil kurslarına göndermek çok daha mantıklı bana göre.ayda 1000tl özel okula vermek yerine ayda 150-200liraya yabancı dil kursuna göndermek daha iyi olur diye düşünüyorum.ama belirttiğim gibi,bunlar sadece benim fikirlerim...sizin düşüncelerinizi etkilemek istemem.bu konuda yetersiz olduğum için size tavsiyede de bulunmak istemem.bilgim olmayan konuda sizi yanlış yönlendirmiş olurum çünkü...hoşçakalın...

yazdıklarınız beni onurlandırdı.teşekkür ederim.tuzlada sınıf öğretmeniyim ama çok okul değiştiriyorum.eşim subay malesef:KK43:(bu nedenle her gittiğim okulda 1.sınıf alıyorum.bu yıl yine 1.sınıf öğretmeniyim mesela...seneye yine tayini çıkıcak eşimin,yine 1.sınıf:))ingilizce konusuna gelince,ben çocukların özel okula gitmesi taraftarı değilim.kendi çocuklarımı da özel okula göndermiyorum.çünkü çocukların ilkokulda alabilecekleri bilgiler, alması gereken bilgiler kısıtlıdır.fazlasını öğrenmez bir çocuk,sadece önden gider öğrenirken ilkokulda.yani 2.sınıfta öğrenmesi gereken konuları 1.sınıfın sonunda öğrenir,3.sınıf konularını 2.sınıfta vs. vs.vs.ama farklı bilgiler öğrenmez.bu nedenle verilen para gereksizdir özel okullara.şimdi özel okul için ayıracağımız parayı biriktirip üniversitede istediği,geleceğinin çok daha parlak olduğu bölümlere yazdırmakta kullanmak daha mantıklı geliyor bana.bu bir fikir tabiki,belki yanlış düşünüyorum ama benim fikrim bu yönde.yabancı dil konusuna gelince,mutlaka gerekli.çok çok önemli...ben bu olayın da okul dersleriyle beraber gitmesini istemem.bu çok ayrı ve çok önemli bir konu. bu nedenle bunun okulları ayrı olmalı.yabancı dil kurslarına göndermek çok daha mantıklı bana göre.ayda 1000tl özel okula vermek yerine ayda 150-200liraya yabancı dil kursuna göndermek daha iyi olur diye düşünüyorum.ama belirttiğim gibi,bunlar sadece benim fikirlerim...sizin düşüncelerinizi etkilemek istemem.bu konuda yetersiz olduğum için size tavsiyede de bulunmak istemem.bilgim olmayan konuda sizi yanlış yönlendirmiş olurum çünkü...hoşçakalın...
Ben de sizin gibi düşünüyorum aslında.ama yine de bir "acaba "oluyor insanda.sanıyorum yayınevi , eğitim seti gibi bir öneriniz olmayacak veya unuttunuz yazmayıo_O
sürekli yer değiştirmek zor olmalı.allah size ve sizin gibi eğitim neferlerine ve askerlerimize yardımcı olsun.:KK16::KK15:

Ben de sizin gibi düşünüyorum aslında.ama yine de bir "acaba "oluyor insanda.sanıyorum yayınevi , eğitim seti gibi bir öneriniz olmayacak veya unuttunuz yazmayıo_O
sürekli yer değiştirmek zor olmalı.allah size ve sizin gibi eğitim neferlerine ve askerlerimize yardımcı olsun.:KK16::KK15:
ingilizce konusunda çok bilgi sahibi olmadığım için set veya yayınevi önerisinde bulunamam size.bulunsam da yanlış olur.bu konuda ingilizce öğretmenleri çok daha sağlıklı bilgiler ve tavsiyeler verebilir size.ama dediğim gibi,ben bu konuda bilgi sahibi değilim...

ingilizce konusunda çok bilgi sahibi olmadığım için set veya yayınevi önerisinde bulunamam size.bulunsam da yanlış olur.bu konuda ingilizce öğretmenleri çok daha sağlıklı bilgiler ve tavsiyeler verebilir size.ama dediğim gibi,ben bu konuda bilgi sahibi değilim...
Tamam canım.tesekkür ederim.:))

Nekadar güzel bir yüreğiniz var tamda bir eğitimciye yarışacak enginlikte
hay yüreğinize sağlık aylin öğretmenim birikim çalışmasını bitirdiğinizde bende rica edebilirmiyim çünkü sizin gibi veliye yönelik gerçekten kaynak yok 1 haftadır neti hatim ettim sayılır şuan burda olduğumdan anlayabilirsinizki müteşekkir im bulduğum a gönlünüze göre yaşamanız dileğimle

hay yüreğinize sağlık aylin öğretmenim birikim çalışmasını bitirdiğinizde bende rica edebilirmiyim çünkü sizin gibi veliye yönelik gerçekten kaynak yok 1 haftadır neti hatim ettim sayılır şuan burda olduğumdan anlayabilirsinizki müteşekkir im bulduğum a gönlünüze göre yaşamanız dileğimle

Merhaba. Teşekkür ederim yazdıklarınız için.onure oldum inanın.çalışmam bitince seve seve gönderirim.umarım faydalı olur.hoşçakalın.

A1 yayıncılığın Seti gerçekten farklı bir yaklaşım göstermiş hayvanları kullanarak ta farklı boyut getirmişler hoş olmuş bu setide hediye etmek vacip oldu

tekrar merhaba.bir önceki yazışımda zamanım az olduğu için bu yöntemi anlatamamıştım,şimdi anlatıyım istedim:toplananın verilmediği zamanlarda dansa kaldırma oyunu da etkili olabilir.bu oyun genellikle 10 dan fazla sayı olduğunda daha etkilidir.şöyleki:
8+....=15 işleminde eşittir işaretinin sol tarafı erkekler masası kabul edilir.sağ tarafı da yani sonucun olduğu tarafta kızlar masası olarak kabul edilir.masadaki 8 erkek diğer masadaki kızlardan 8 tanesini dansa kaldırırsa masada kaç kız kalır?veya masada kalan kızları kaldırmak için kaç erkek daha gerekir? diye sorulur.gerekirse erkek ve kadın resmi çizilir altlarına...
yalnız bu oyun çıkarma işlemini öğrenmişlerse daha etkili olur.öğrenmemişlerse resim çizerek yaptırın mutlaka...yada daha önce anlattığım şekillerde anlatın.
faydalı olması dileğimle...

Modellemeniz bi harika yeğenim matematik işlemlerine gelmediler lakin sayıları tanıyor 20ye kadar internette interaktif basit tek basamaklı oyun lâ dans modellemesiyle çalışma yaptık kaldıramıyorum pc nin başından bir kağıtta verdim önce kızları ciziyor sonra erkekler İ dans odasına topluyor harikaaa ☺☺☺

Modellemeniz bi harika yeğenim matematik işlemlerine gelmediler lakin sayıları tanıyor 20ye kadar internette interaktif basit tek basamaklı oyun lâ dans modellemesiyle çalışma yaptık kaldıramıyorum pc nin başından bir kağıtta verdim önce kızları ciziyor sonra erkekler İ dans odasına topluyor harikaaa ☺☺☺
Faydalı olmasına çok sevindim. ..

Internetteki bahsettiğin şeyin linkini atar mısın bana c a nım??o_O

X