İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

hızlı okuma kitapları var cnm onlardan alıp çalıştırabilirsin

bizim öğretmenimiz bi kitap önerdi onu aldık ve her akşam tekrar yapıyoruz çok faydalı bir kitap

.

Okula gitmesini oneren arkadasim 1.sinif okutmadi o yuzden fikir almak istedim. Oglum 2014 eylulun sonunda 63 aylik olucak tabi cocugun gelisimi ile ilgili ancak ben oyun cocugu olarak goruyorum zaten uzun yillar okulagidicek biraz daha buyusun bari. Tesekkur ederim cevaplariniz icin de...

arkadaşlar banada yardım lütfen.oğlum 1-sınıf. matematikte zorlanıyoruz.toplama çıkarmada.daha yeni başladılar matematiğe.kolay anlaşılır tavsiye edebileceğiniz bir yardımcı kitap varmı? ders yaparken zorlanıyoruz.bende ona göre nasıl anlatacağımı bilemiyorum.yardımlarınıza şimdiden teşekkürler.

merhaba çocuğunuz hiç anaokuluna gitmedi mi

canım gerçek hayattan oyunlaştırarak anlatırsan, muhtemelen hızlıca anlıcaktır, internettede bi sürü oyun var bununla alakalı, onlarda faydalı olur tahminim

ben kitap bilmiyorum bu konuyla alakalı arkadaşlar tavsiye eder belki, öğretmeniniz kaynak kitap dergi kullanmıyor mu, kullanıyorsa gerek yok aslında ama kullanmıyorsa gerekebilir

slm bayadır yzmamıştım
akşam bi soru vardı
çok net hatırlamıyorum ama kirazın mı karpuzun mu alfabetik sıralamada daha önce geldiğini soruyor
bide doktorun eş anlamlısı
ben mi abartıyorum yoksa öğretmen mi çok fazla abartıyor anlamadım
çocuk kiraz karpuz ayıramıyor açıkçası
hekim kelimesini duymuşluğu da yok
matematikte iki işlemli problemler sizde de var mı
işte ali 5 yaşında ayşe ondan 4 yaş büyük ikisinin yaş toplamı nedir gibisinden
geçmişi okuyamadımda toptan yazim dedim :)

slm,bizdede vardı mesala inormlara geçtiklerinde m harfini öğrenmedikleri için o zaman mağaraya in diyorlardı.Hatta değerlendirmede çıkmıştı köpeğe it diyorlardı.resimlerini veriyodu öğretmen altına in,it yazıyolardı ama şimdilerde yok pek eş anlamlılar.matematikte bizdede var ikili işlemler hemde çok.Çift rakamları alt alta toplamaya geçtiler.alfabeyi sırasıyla sayıyolar ezberlediler.3 kıtalık şiirler ezberletiyor ve yazdırıyor deftere,performans ödevimiz var matematikten örüntü yapılacak 4 tane ondan da not vericekmiş,varda var.

Ooo maşallahınız var :))) Alfabeyi ezberledi bizimkide ama 2. harfe göre kelime sıralayamıyor daha..performans vermedi. Hiç hecelememesi lazım okurken diyor ama heceliyor arada...Hergün 1 hikaye okusun dedi ama ben işten eve gidip yemek vs. sonrada ödevler kitaba zaman kalmıyor uykusu geliyor

2008 mart doğumlu oğlum eylülde 66 aylık olacak
şu an özel bir ana okuluna gidiyor
2 şer 2 şer 5 eer 5 er sayıyor sayılardan 20 deler
ufak ufak toplama işlemi yapıyor
harflerden e deler
sadece yazıyolar elleri alışsın diye
sesleri vermiyolar
şimdi ben bu oğlumu okula göndersem mi gönder mesem mi bilemiyorum
okula göndersem hangi okul devlet mi özel mi
devletse tüm gün mü yarım gün mü
şaşkınım hemde çok

bizdede aynen benim eve gelişim 8 i buluyor akşam anca ders yapıyoruz ama ben tembihliyorum sabahları anneaneye gidince okucaksın diye,orda okuyo allahtan.Öyle böyle zor kısmı atlattılar, haftasonları bol bol okursunuz sizde kitap.

Hikaye kitaplarının özetini çıkartıyoruz sizde varmı öyle bişey. hikayeyi okuyor ama sonuna gelince tamamını hatırlamıyorki

Hikaye kitaplarının özetini çıkartıyoruz sizde varmı öyle bişey. hikayeyi okuyor ama sonuna gelince tamamını hatırlamıyorki

yok biz daha kitap özetlerine geçmedik,salı günü bi sayfada resimli bi anlatım vermiş sadece bu resimden öykü yazmanızı istiyorum demiş oda basitti sadece resimler vardı,konusuda kolaydı yazdı.gezileriniz oluyormu sizin?bizimkiler yarın florya akvaryuma gidecekler.

valla bu çok zor bir karar,kendi çocuğunuzu en iyi siz tanırsınız yapabilir diyorsanız gönderin zaten seneye özelede gitse devletede gitse kendi yaş grubuyla olacak,bu sene sınıfta 2005-2006-2007 doğumlu vardı mesela benim oğlumda 2005 aralık doğumlu diye geçen yıl göndermedim bu yıl başladı ama rapor almadan başlıyanlarda çoğunlukta olduğu için sınıf bi düzeyde olur.benim şahsi fikrim her zaman yaşında gitmesi yönündedir,66 aylıklar her bakımdan küçük kalıyo okulda,daha oyun çağındalar ben görünce üzülüyorum gerçi yukarıda yapabilirse diye yazdım ama hepsi yapabilir yapamaz diye bişey yok fakat bazıları gerçekten rahat atlatırken bazıları çok yıpranıyo 1-2 ayın bile önemi çok büyük bence,bende çok ikilemde kalmıştım sene sonu doğumlu göndersemmi göndermesemmi diye ve geçen yıl göndermedim hiçte pişman değilim.

Arkadaşlar bizim öğretmenimiz artık abaküsle işlem yapmalarına izin vermiyor, zihinden yapın diyor, ama benim ikizler çok zorlanıyor özellikle çıkarma işleminde mesela bugün 16-5 sormuş yapamamışlar zihinden yapın demiş.Siz nasıl yaptırıyorsunuz kolay bir yöntemi var mı?

sinemaya gittiler bir kez

ben çıkacak sayı kadar geri say diyorum bilmiyorum doğrumu yapıyorum :)
16 dan 5 çıkacak 5 parmağını açıyor 16dan geri doğru parmaklarını sayıyor :) abaküs yok güya ama parmak var

Merhabalar.
Artık okumayan öğrencim kalmadı (2 ay geç gelen öğrenci hariç). Ama maalesef hala heceliyorlar. Biz birleştirilmiş sınıflı bir köy okulu olduğumuz için biraz daha yavaşız, veli ilgisizliği de buna çok büyük etken. Türkçe konularında 5N 1K sorularını cevaplayabilmeleri, basit imla ve noktalamaları yapabilmeleri gerekiyor. Cümle büyük harfle başlar, özel isimler büyük harfle başlar gibi. Hece bilgileri de olması gerekiyor.
Matematikte en son toplama işleminde verilmeyen toplananı bulmayı işledik, çıkarmada verilmeyen çıkanı bulmaya geçeceğiz. İşlemlerde zorlanmaları çok normal, düzenli çalışma ile bir haftada alışacaklarına eminim. İşlemleri geriye veya ileriye saydırarak yaptırmak gerekiyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…