İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

Valla Benim morelimçok bozuk.Evimin yanında okul varken ,kaydı çok uzaga düştü.Nasıl yapacam bilemıyorum

bir aydan az bir zaman kaldı okulların açılmasına:) tatilde neler yaptınız arkadaşlar .okuma problem vs..vs.. yaptınız mı?

bir aydan az bir zaman kaldı okulların açılmasına:) tatilde neler yaptınız arkadaşlar .okuma problem vs..vs.. yaptınız mı?

Valla bizimki koca tatil sadece kitap okudu biraz,şimdiden sonra daha sıklaştırıcam kitapları .bide test kitaplarımız vardı onları yaptı.Ne çabuk geçti yaw iyiydik böle:)bu arada artık 2.sınıf topiğine yazıcaz

kızlar akıl verin benim kızla başım dertte hiç kitap okumak istemiyor okuması zaten zayıftı geliştirmek için zorluyorum oku diye ama türlü bahaneler en sonunda kitaptan korkuyorum gibi abuk birşey söyleyip ağladı. çalıştığım için zaten çok ilgilenemiyorum diye üzülüyorum birde o böyle yapınca hepten üzülüyorum. kitap aldım elime dedim hadi okuma saati herkes kendi kitabını okusun öyle oluncada okudum diyor sayfa atlıyor ama okumuyor. sesli okutup kontrol etmem lazım kelimeleri yuvarlıyor uyduruyor. test vs. olunca daha severek yapıyor ama soruları bile okumaya üşeniyor sorunun başını okuyup hemen cevap hakkında fikir yürütüyor halbuki soru başka şey istiyor. yazın annanede kaldığı için tüm gün tv izliyor daha 1. sınıfta böyleyse gelecek yıllardan korkuyorum yaaaa

canım kitapçıya götürüp, resimli erkinlikli bi kitap alırsan kendi istediği belki daha istekli olur, öğretmenlerin verdiği okuma kitaplara çocuklara pek cazip gelmiyo açıkcası, komik eğleneceği bi kitap al, öyle dene istersen

aldım canım ya her gittiğinde istediği bir iki kitabı alıyorum kendi seçiyor
önce bi kurcalıyor sonra kaldırıyor diğer kitapların yanına

mrhb bizde bu yil ana sinifina basliyoruz hayirlisiyla.ama bende kararsizim cok.ozel okul dusunuyoruz.3 tane var aklimizda ama karar veremiyorum.ozel okuldan memnun kalan veya gereksiz diyen arkdslardan tavsiye alabilirmiyim

canım mrb benım oglum 5.5 yasında baslayanlardan ıkı sene anaokula gonderdıgım ıcın bırıncı sınıfa verdım ve ıyıkıde vermısım hıc zorlanmadı yasıtlarından daha guzel okumayı soktu ozel okula gıdıyor sukurler olsun cok ılgılı bır ogretmenımız var eger maddı olanagın karsılıyorsa kesınlıkle ozel okul derım

arkadaşlar kızzım tam okullar açılınca 5 yaş 5 aylık olucak bir aydan dolayı okula kaydı düşmemiş fakat isteye göre kayıt yaparız demişler ama ezilir ana sınıfına yollayın dediler ama geçen sen gitti ana sınıfına ben napıcam şimdi çocuğu 5 yaşında okula 1.sınıfa başlayan varmı nasıl kolaymı zormu yapabiliyolarmı sizce 1. sınıfa gönderiyimmi görüşleriniz benim için çok önemli yazarsanız çok sevinirim

Ben 2çocuk annesi olarak anasınıfı 6yaş okumasını öneririm.kendi çocuğum biri 2.sınıf biri 5 yaş Ataşehir anafene verdim.ataşehir anafen çok güçlü kadrosu var.anaokulu müdiresi arkadaşımın yakını.

arkadaşlar oğlum bu yıl ilkokula başlayacak ,benim sıkıntım istanbula yeni tayin gelmiş olmamız,daha önce sakaryada şahin okullarına gidiyordu anaokulu olarak ve kalsaydık yine orada devam etmek istiyordum çünkü gerçekten donanımlı ve kaliteli bir okuldu.oğlum çok seviyordu okulunu ve arkadaşlarını.istanbul avrupa yakasındayım sarıyer.vakit zaten çok az kaldı ama özelmi devlet mi ikilemi acaip strese sokmuş durumda beni.özel okuldan devlet okuluna geçiş biraz absürb olacak.birde oğlum için rehberlik yönlendirmesi üstün yetenekli olduğu isterseniz aile olarak gidip belgelendrin dediklerinde biz buna ihtiyaç görmemmiştik.şimdi böyle bir durumda hangi okula vereyim özel okullar uçmuş burda fiyatları görünce şok olduk.bebek tevfik fikret okulunu önerdiler yakın bir arkadaşımız ancak sosyal artıları ve çok uzun bir zaman etütlü olduğu için hırpalanırmı kaygılarımda var.anlayacağınız kafayı yemiş durumda depresyondayım.tayin olaylarında en çok çocuklar etkileniyorlar avnatja çevireceklermi baklaım.yardımlarınızı bekliyorum

CNm merhaba
Merak ettım valla,ne yaptın?ana sınıfı mı 1.sınıf mı?

Okulumuza Pendik Seyit Top ilköğretimden Bir öğretmen atanmış merak ettim tanıyan çıkarmı nasıl bir öğretmendir diye

Benim oğlum birinci sınıfa başladı
Bende yeşilvadi anafen e verdim oğlumu

selam kızlar,
oglum anaokuluna gidiyor ve veliler olarak okulumuzda bu mental aritmek kursunu çocularımıza aldırıp aldırmayacagımıza karar vermeye çalışıyoruz.
Fikirler ikiye ayrılıyor; birincisi özel okullarda var. özel okula göndercek olanlar tamam alsın ancak devlet okuluna gönderceklerde öğretmen farklı şekilde öğretcek, çocuk daha önceden bunu öğrendiği için zorlancakmı?!?!?!?! ve de beyni farklı bir şekilde düşünmeye itip daha bir karışıklıgamı yol açacak???? şekilde.
Diğer görüş ise; denemekten zarar gelmez deniyelim görelim şekinde...

En kısa zamanda "çocugunu gönderip fayda yada zarar görenlerden" cevap gelirse çok çok çoooookkk mennun olurum. Şimdiden teşekkür ederim...

Merhaba.. Benim oğlum da 2008 mayıs doğumlu.. Bu yıl 1. sınıfa başladı.. Okula severek gidiyor ama o kadar yavaş ki yazı yazarken..
Çok sabırlı olmam gerekiyor sanırım.. acaba bu durum yaşından mı yoksa yapısı mı uyuşuk anlamadım? var mı benim durumum da olan
1.sınıf anneleri.. :)

Canım 2013-2014 eğitim öğretim yilinda cocugu 1.sinifa gidecekler diye bir baslik var oraya gel
bu arada tüm çocuklar ayni merak etme

Birinci sinif genel olarak sıkıntılıdır ki bu sistemle daha da sıkıntılı oldu. Ben sinif ogretmeniyim ayni zamanda da zihinsel engelliler sinif ogretmeniyim. Okullarda ogretmenler (vicdanli, sabirli olanlardan ve meslegini sevip benimsemis olanlardan bahsetmiyorum) yorucu cocuklarla ilgilenip enerji sarfetmek istemiyorlar. Bu nedenle uyum saglamakta zorlanan cocuklari hemen bize sepetliyorlar akillari sira. Aman dikkat edelim, evde cocuklarimizin neler yapabildiklerini, nasil ve neyi, ne kadar yapabildiklerini kendimiz olcmeye calisalim.
Her turlu sorununuzda yardimci olmaya calisirim.
Herkese sevgiler...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…