İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

evett artık hızlı hızlı okuyoruz,haftasonu oğluma kitap aldım düz yazıyla yazılmış macera kitabı yazıları iriydi 90 sayfa 1 saate kalmadan okudu bitirdi kitabı,zevkine uygun kitaplar olunca bir hevesli okuyor hoşuma gitti.Matematikten biraz dikkatsizlikten kaynaklanan hataları var ikili işlemlerde unutabiliyor mesela problemde hem toplama hem çıkarma işlemi var toplamayı yapıp bırakmış sınavda.haziranın 3 ünde sene sonu gösterimiz var piyeslerinde rollerini ezberlediler şimdi onu bekliyoruz heyecanla.Yaz tatili için bol bol test kitapları almayı düşünüyorum matematik için pratik yapması lazım birde hergün okuma kitabı,ufaktanda çarpım tablosunu ezberletmeyi düşünüyorum sıkmadan hergün azar azar

Sene sonu geldi ama bu topikte hiç kıpırtı yok.Neredesiniz arkadaşlar?çokmu yordu bu dönem sizi?sene sonu hazırlıklarınız varmı?Bizim okuma bayramımız ve sene sonu gösterimiz bir olacak 3 haziranda,okulda değilde kültür merkezinde olacak provalarımız var yarın heyecanlıyız,oğlum hem sunucu olmuş hemde hazırlanan gösteride rolü var.Ezberlerimizi yaptık bekliyoruz..

canım bizdede hazırlıklar tam gaz ılerı devam edıyorrr 8 hazıranda ıkuma bayrammımız var pastamızı kesıcez bırcok gosterı yapacaklar halkoyunu pıyes spor koro turkce ve ıngılızce sarkı soyleyecekler :)) kıyafetlerımızı sectık son gaz harıl harıl calısıyorlar tabı ders ve odevlerımızde yanında cabası :)) proplerdeyız halen uclu ıslemler yapıyorlar problemlerde

Selam herkese :) arada baksam da cevap yazmıyordum. benim kızımda çok şükür hızlı okuyor, hikaye okuma yarışması yaptık 3 hafta boyunca hikayeler okuduk, özetler çıkardık ama sonuca değdi yorulmamız :) matematikte 2-3 işlemli problemlerdeyiz, 5 lere kadar çarpım tablosunu ezberliyoruz. onluk bozarak çıkarma ve eldeli toplamaları pekiştiriyoruz.hergün her dersten yaprak test çözüyorlar sınıfta ama dikkatsizliklerinden dolayı hatalar yapabiliyor. okulda yaptığı yanlış soruyu evde sorunca doğru cevaplıyor.. bazende çıkarma yerine toplama yapıyor veya tam tersi oluyor. tatilde bunları daha çok pekiştireceğim..

Dil bilgisinden birleşik kelimeleri işlediler en son.. tatilde yapacağımız yardımcı kitaplarımız ve yaprak testlerimizi hazırladık.. 2. sınıftan itibaren deneme sınavına girecekleri için test çözmeye çok ağırlık veriyor öğretmenimiz sınavda yanılmamaları için.. Bittik tükendik ama karneleri alınca yorgunluğumuz geçer inşallah.. okuma bayramı yapacağım demişti öğretmenimiz ama hala tık yok sanırım vazgeçti :)

selamlarkafverengi canım nasılsın senin kızdamı 1 e gidiyor ben daha küçük sanıyodum..benim oğlan çok isteksiz canım yaaa nerdeyse herşeyi zorla yapıyoroku desek kırk bahane ödev diyince kaçacak yer arıyor buda bizi çok yoruyorallahtan eşim öğretmen ve o ilgileniyor genelde yoksa hepten kafayı yerdim benaslında senin bu yazdıklarını biz aylardır yapıyoruz,yani öğr.çok hızlı,ilk 2 ayda okudu ve problemler başladı hemde bi anda 3 basamaklı işlemlere geçti çocuklarında seviyesi üstünde olunca çok bıktılar tüm veliler şikayetçi,çocuklar isteksiz diye

5 lere kadar çarpım tablosu fazla geldi bana da,pek uygulayan yok sanırım 1.sınıf müfredatta 1 leri 2 leri öğrendik te geri kalanını ben yaza öğrenir dedim.aradaki farkı bulma problemleri yapıyolar şu an.Bizimde ilk dönem notlar daha iyiydi,şimdi en düşük notumuz 78 ama öğretmenimiz girmiş karne notlarını e-okula hafta sonu hepsini 100 olarak.Çok saçma hatalar yapıyolar mesela türkçede karşıt kelimeleri sormuş öğretmen iyinin karşıtı olarak güzel'i işaretlemiş ve baktım sınıftan bi kaç çocukta aynı hataya düşmüş dikkatsizlik çok yoksa bilmediğinden değil.

merhaba yazını görünce sormak istedim

benim de oğlum 1. sınıfa gidiyor ve sormak istediğim bi kaç soru olacak

mesela şu aşamada 1 dakikada kaç kelime okuyor olmaları gerekir

sizin sınıfınızda öğrenciler kaç kelime okuyorlar

2 aşamalı problemlere geçtiniz mi çocuklar anlayıp yapabiliyor mu

cevaplarsanız sevinirim

Şu aşamada bizimkiler ortalama 50 kelime okuyor, bir köy okulu için normal kelime sayıları. Şehir okullarında 60-70 okumaları gerekiyor.
2 aşamalı problemlere geçtik, genel olarak yapabiliyorlar. Biz problemlere geçtiğimizde çok fazla modelleyerek yaptık, sürekli anlatarak işledik. Çok yavaş başladık ama şu an hepsi problemin ne demek istediğini anlıyorlar, yapamayan da işlem hatası yapıyor.
Bir kaç öğrencim de çarpma ve bölmeye geçti, konularımız bittiği için artık bol bol okuma, yazma ve problem çözme yapıyoruz

teşekkür ederim cevapladığınız için :))

karne notları girilmiş ...güzel bir karne ...hayırlısı olsun diyorum AMAAAA bir dunya ev ödev veren ögretmenleri kınıyorummmmmmmmmmmmmmmmmmmmm demeden geçemicem....

Dün okuma bayramımız vardı kültür merkezinde çok güzel geçti,kızlar bir prenses oğlanlar bir yakışıklıydı,babalar gününüde kutladılar şimdiden.Artık 2.sınıf olduk çok duygusal anlar yaşadık dün.Sizlerde durum nasıl arkadaşlar?varmı sene sonu faaliyetleriniz?

merhaba anneler
karneleri aldınız tatili hak ettiniz
kuzularınız kadar
66 aylık çocugu olup da okula yoolayan var mı
yada çeverenizde gördüğünüz bildiğiniz
sorun yaşadılar mı
keşke yollamasaydık dediler mi
yardımcı olur musunuz lütfen

benim biarkdaşım bu yıl göndermişti çok zorluk çekti
bizim sınıfta da vardı ufak çocuklar öğretmenn de onların çok zorlandığını söyledi ben de bunu gördüm
ama küçük olmasına karşın çok iyi de olan vardı
öğr. küçüklerde algılama problemi yaşadığını söyledi büyük çocuklara 1 kere söylediğim şeyleri küçüklere 3-4 kere söylediğim halde anlamakta çok zorluk çekiyorlar diyordu
biraz da çocuğun kendiyle alakalı durum sanırım

mrb benım oglum 66 aylık basladı okula 2 sene anaokuluna gıttı mecburen 66 aylık verdım ıyıkıde vermısım hıc zorlanmadım cok guzel okuyor ve yazıyor belkı ozel okul oldugu ıcın zorlanmadım sagolsun ogretmenımız devamlı arkasındaydı her zman arar sorar cok ılgılı sımdı karnemızın hepsı 5 :)) ama cok odevımız var

benim oğlumda bu eylülde 66 aylık olacak ama ben 1. sınıfa vermek istemiyorum ne yapabilirim bilgi sahibi olan varsa cevap verebilir mi?
geçen sene anasınıfına gitti çok zorlandık anlayışsız birde öğretmene düştük şimdi kara kara düşünüyorum ( rapor almakta kalkmış galiba ne yapacağız ya ((((((

okul başlayacağı sıralar oğlum 58 aylık olacak geçen sene anaokuluna gitti. kendisi ilgiyi üstüne çekmekte sınır tanımadığı için bütün okul tanıyor... bu sene birinci sınıf okutacak öğretmenlerin ikisiylede konuştum ikiside verebileceğimi ve kendilerinin oglumu okutmaktan mutlu olacaklarını söylüyor... biz bir basamaklı sayıları toplayıp çıkartıyoruz. harfleri vermek istemedim çünkü kimi öğretmenler önceden okuma yazma öğrenen cocuklara önyargılı yaklaşıyor başta benim eltim :) buna rağmen dergilerden gazetelerden harflerin cocugunu bakarak yazıyor sanırım yeterince anlattım oglumu maşallahı var sıpanın ama benim kaygılarım cok...
ya sıkılırsa...
ya zorlanırsa...
zorlanıp sıkılırsa sogumasından korkuyorum.
anasınıfını ögretmenimiz ise eger anasınıfına tekrar vermeyi düşünürsem daha cok sıkılacagını düşünüyor çünkü boyama falan yapmıyor artık küçük işiymiş onlar varsa yoksa rakamlar harfler işi
sizce ne yapmalıyım?
(buarada onlar baba ogul 1.sınıftan yanalar )

Merhaba cnm naçizhane fikrim çocuğun erken okula başlaması çocukla ilgili bir olay siz çocuğunuzu iyi tanımışsınız artık hazır olduğunu hissediyorsunuz sanırım anlatımınızdan ben öyle anladım,çocuk bilgileri almaya hazırsa çekinmeyin yollayın derim ben.Benim arkadaşımım kızı şu an beş yaşında bilmediği yok bu 7 yaşında üniversiteyi bitirir diyorum benBazı çocuklar öğretileni hemen kapmaya meğilli sizinkide onlardan biri galiba,derslerde 40dk.sıkılmayacağını düşünüyorsanız,dikkat süresini ölçüp yollayın.

istanbulda tavsiye edebileceginiz özel okullar neresidir 1. sınıfa baslıyacak yigenim var bu sene istanbula tayınlerı cıktı okul arıyorlar en iyi guvenılır bı okul tavsıye edermısınız

mrhb bizde bu yil ana sinifina basliyoruz hayirlisiyla.ama bende kararsizim cok.ozel okul dusunuyoruz.3 tane var aklimizda ama karar veremiyorum.ozel okuldan memnun kalan veya gereksiz diyen arkdslardan tavsiye alabilirmiyim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…