İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

eskiden olduğu gibi ilkokul ortaokul lise olacak canım yani aynen dediğim gibi ilkokul denecek ve seneye yürürlüğe konacakmış, 4 sınıfta ilkokuldan mezun olacak çocuklar, ve ortaokula meslek seçmiş olarak başlayacaklar, o yaştaki çocuk meslek seçiminden ne anlarsa artık

Peki bizim çocuklar da mı 4.yılın sonunda mezun olacak?

yoksa sadece seneye başlayanlar mı bu sistemde olacak?

off bu ne ya!!! biliyor musunuz ben de bir kredili sistem mağduruyum. hayatımızı karartmıştı o dönemde kredili sistem:KK43:

off bu ne ya!!! biliyor musunuz ben de bir kredili sistem mağduruyum. hayatımızı karartmıştı o dönemde kredili sistem:KK43:

ben bizim öğretmenle konuştum bizim içinde geçerliymiş.:KK5:.yani 3 sene sonra ortaokula gidecekler..:KK53:

evet canım 4. sınıfta mezun olcaklar, bir sene ertelenme ihtimali varmış ama yinede 2. sınıfa giden oğlumda 1. sınıfa gidenlerde 4. sınıfta mezun olcak, yasa kesinleşmedi ama bu kısmı kesin çıkcak yasanın, yani kararlılar
aynen bende kredili sistem mağduruyum

kızlar geçmiş senelerde 1.sınıflar için sbs gibi bir sınav yapıyorlarmış acaba sorularını bulanınız varmı intten bulamadım ben veya bilgisi olan:emir_bebek:

kızlar geçmiş senelerde 1.sınıflar için sbs gibi bir sınav yapıyorlarmış acaba sorularını bulanınız varmı intten bulamadım ben veya bilgisi olan:emir_bebek:

kitapçılarda 1.sınıflar için bile sbs test kitapları var. onlardan almanı tavsiye ederim. ama konu anlatımlı alma, çok gereksiz. sadece test olsun içinde

evet canım 4. sınıfta mezun olcaklar, bir sene ertelenme ihtimali varmış ama yinede 2. sınıfa giden oğlumda 1. sınıfa gidenlerde 4. sınıfta mezun olcak, yasa kesinleşmedi ama bu kısmı kesin çıkcak yasanın, yani kararlılar
aynen bende kredili sistem mağduruyum

maalesef biraz önce yasa çıktı. aslında iyi uygulanacağına inansam çok güzel bir sistem...

ama bizde olmayacak yaaa...

almanyada ki sistemin benzeri anladığım kadarı ile. ama orada uygulama mükemmel. sınav diye birşey yok. herkesi beceri ve yeteneğine göre okullara ayrılıyor. bizde bunu nasıl yapacaklar?
nasıl canım sıkkın anlatamam

insanı en çok sıkanda belirsizlik, mesela 1,2,3 de notlar ortalamaya yansımıyodu hala öylemi olacak, ortaokul seçmeleri nasıl olacak, sbs kalkıyo yerine ne gelecek, müfredat nasıl değişecek, şimdikinden farklı dersler olacak mı vs... vs... sorular ve belirsizlikler
bu arada ilkokul, ortaokul kelimelerinden vazgeçilmiş, 1. kademe, 2. kademe dencekmiş yine, diğer sorunların yanında önemsiz bi ayrıntı ama

niye bilmiyorum ama bu sistemi heyecanla bekliyorum ben .. oğlum 7 . sınıfta en çok onun için bekliyodum onları kapsamadı.. sbs kalksa ne muhteşem olur at yarışı yordu bizi artık ama ne yazıkki oğlum için koşuşturma devam .. kızım için inşallah bekliyorum ben :KK9: sistem korktuğumuz gibi olmayacak arştırdıkça hoşuma gitti ...en çok neye kabiliyeti varsa onu okuyacak harika bu .. 4. sınıf biraz erken gibi geliyodu ama arkadaşlarımdan yurt dışında olanlardan hiç erken olmadığını farkettim onlar 3 yaşında başlıyorlar 5 yaşında okuma da öğreniyorlar ... aileler hep arkalarında zaten yönleririz inşallah .. dua ediyorum inşallah tüm yavrularımız için hayırlı uğurlu olur :KK42::KK9:

5 yaşındaki çocuk okur bencede hatta 7 yaşındakinden hızlı öğrenir belkide okumayı, ama yazamaz ki, kas gelişimiyle alakalı bişey
ben yeni yasanın en çok ilkokulun 4 yıl olması ve haftalık ders saatinin 30 dan 25 e düşecek olmasını sevdiğim, diğer şeyleri olumlu görmüyorum kendi adıma. sbs kalkıyo ama okul türlerinin artmasıyla bence başka sınavlar gelir, adı değişir sadece sınavın
umarım hayırlı olur, bizede bunu dilemek kalıyo zaten

ayy benim oğlum 4.sınıftan sonra hangi mesleği seçerdi acaba düşünüyorumda oyuncaklarını kırıp sonrada tamir etmeye bayılıyor evdeki bütün tamir aletleri nekadar saklamaya çalışsamda onun elinden geçmiştir belkide geleceğin ustası olcak kimbilir?:KK1:

benim kız da bilim kadını olacakmış bizimde acayip icatlarımız var hatta böceğe allerjisi var bir gün kalktım kolonyayı allerji kremini bir iki kremi karıştırmış kendine kaşıntı ilacı yapmış tabi halıyıda mahvetmişti:)))bunun gibi bir çok şey kurutma makinası falan yapmıştı:)))

eee öyleyse ilkokul 4.sınıfta bitecekse 5.sınıf dersleri ne zaman görülecek .he 5.sınıf dersleri orta1 de görülürse ortaokul dört yıl neden oluyor ne gerek var sadece adı değişecek ben öyle anladım sizler?

benim kız da bilim kadını olacakmış bizimde acayip icatlarımız var hatta böceğe allerjisi var bir gün kalktım kolonyayı allerji kremini bir iki kremi karıştırmış kendine kaşıntı ilacı yapmış tabi halıyıda mahvetmişti:)))bunun gibi bir çok şey kurutma makinası falan yapmıştı:)))

o deney merakı bizimkindede var anasınıfında ne görse eve gelip birebir uyguluyor çocuk bazen mutfağa bir giriyor şekeri,yağı,artık ne bulursa hepsini birbirine katmış neymiş deney yapcakmış..

kimyager olcak desene, kozmetik sektöründe çalışır ne güzel:13:

eee öyleyse ilkokul 4.sınıfta bitecekse 5.sınıf dersleri ne zaman görülecek .he 5.sınıf dersleri orta1 de görülürse ortaokul dört yıl neden oluyor ne gerek var sadece adı değişecek ben öyle anladım sizler?

valla canım sanırım dört farklı ortaokul tipi olcakmış ve bolca seçmeli ders, mesleklere yönelik, bende gazetelerden takip ediyorum ordada bi gün yazılan diğer günü tutmuyo, yaşayıp görcez anlaşılan

o deney merakı bizimkindede var anasınıfında ne görse eve gelip birebir uyguluyor çocuk bazen mutfağa bir giriyor şekeri,yağı,artık ne bulursa hepsini birbirine katmış neymiş deney yapcakmış..

bizimki anasınıfında öyle şeylerde görmedi ama ruhunda var çocuğun anasınıfına gitmeden başladık:)))

kimyager olcak desene, kozmetik sektöründe çalışır ne güzel:13:

bişi olacak ama ne olacağını bende çözemedim en son 1. dönemde ders çalışma makinası tasarlamıştı neymiş dersi makinaya koyacakmış o makinanın düğmeleri olacakmış düğmelerin üzerinde rakamlar olacakmış sonra kaç cümle yazması gerekiyorsa o düğmeye basacakmış o kadar cümleyi makina yazıp verecekmiş buna çocuğum yazı yazmayı sevmiyordu da 1. dönem hahahaa işte türk zekası dedim bende:))))

peki bu durumda 4.sınıftan sonra ne çeşit okullar olacak?
kaç çeşit olacak?

neye göre karar verilecek?

X