İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

kıyamam ya nasıl üzülücek şimdi

bizim öğretmenimiz okuma yarışınaa başladı benimki 3. oluyo hep hırs yaptı 1. olcam diye

yılsonundaa hepsinin dakikada 80 kelime okuması gerekiyomuş

okuyayamayan yaz tatilinde çalışıp 2. sınıfa dakikada 80 kelime okuyup gelicekmiş

şimdilik iyi olanların 45 iin üzerinde okumasını istiyo son yarış perşembe günü

son ana kadar ders yapıcazz
tatil ödevleerini düşünmek bile istemiyoruuummmm

bizim çocukların resim beden yaptıkları yok pek

matematikte onlukları görmedik daha ,3 dergi bitirdik

matematik demişken mental aritmatiğii bileniniz varmı

biz cumartesi günü gittik ,bayağı faydalı bişeye banziyo sanırım devam edicez

zekaya çok olumlu etkileri varmış ,dikkati artırıyomuş daha bi sürü şey

kızlar dakida tutarken nasıl yapıyoruz hiç bilmediği bir metni direk okutuyor muyuz yoksa 2. kez okurkenki süreyimi tutuyoruz çünkü ciddi bir fark oluyor. ben hiç bilmediği bir şeyi okutuyordum ama şimdi kendi çocukluğumu hatırladımda öğretmen yarıştan önce metne bi göz gezdirin derdi...

Son düzenleme:

bizim öğretmen eve bir çizelge gönderdi en az ve en çok okuduğu kelime saısını yazıyoruz evet arada ciddi bir fark oluyo

okulda göz gezdirin diyomuş öğretmeni ondan sonra okutuyomuş

kızlarr çok sevinçliyimmmm

oğluşumun notları hepsi 100

inşallah hep böyle devam eder

emeklerimizin karşılığını almak çok güzell

ilk günlerimizi hatırlıyorumda talatı okuyamıyoduk,sıra nalana gelicek diye strese giriyoduk

heps geçti Allaha şükür

darısı bütün öğrencilerin başına

tebrikler krakker, bizim sınıftan bi çocuk gidiyo yazdan beri soroban abaküse, ama bilmiyorum halen matematikte sınıfın iyilerine yetişebilmiş değil, bende çok araştırmıştım bi ara ama nedense tr de yetkin kurs varmış gibi gelmedi, videolara bakarsan o olağanüstü alıştırma yapanlara, hiç türk videosu yok, hepsi ya japon ya çin
ama aklını karıştırmak istemem tabii, denemkten bişey olmaz bir zararı yok sonuçta

teşekkür derimmm

türkiş abaküs nasıl olur

bende şüpheliyim ama deniycez artık

sonradan keşke gönderseydim dememek için

teşekkür derimmm

türkiş abaküs nasıl olur

bende şüpheliyim ama deniycez artık

sonradan keşke gönderseydim dememek için

tabii canım, muhtemelen çocuktan çocuğada çok fark ediyodur, hayırlısı olsun sizin için, gelişmeleri paylaşırsan sevinirim:13:

benim oğluşumunda tüm dersleri 100 bu arada ben okuma yaptırdığımda daha önce hiç görmediği metni okutuyorum şu an itibariyle 40 ı geçiyor.öğretmeni çok memnun oğlumdan

1. Sınıf öğretmeni olarak sizin gibi ilgili velilerimin olmasını inanın çok isterdimm öğretmenleriniz çok şanslı o kadar çaba sarfetmeme rağmen çocuklar bomboş okula geliyor emeklerime acıyorum

mental aritmetiği duyunca atladım hemen.burda başlıyormuş fiyatı 1200 dediler haftada 1 gün 3 saat.açıkçası benim için 3 basamaklı sayıyı kafasından çarpması önemli değil ben matematik kavrama yeteneği gelişecekmi ona bakıyorum.yani ben mesela problem çözmekten nefret ederdim kavrayamazdım çok zorlandığım derstir mat.sevmiyorm da.şimdi bu mental aritmetik buna çözüm olacakmı.ben inanmıyorum nedense konu hakkında konuştuğunda da çok tatmin olmadım açıkçası.,
bu arada dün mat.dergisi vermiş öğretmen kitap sonunda kesirlerle ilgili test vardı.ben artık son gelen dergilerin testlerini yaptırmıyorum.çünkü anlamıyor.bakın geçenki testten örnek soru yazacağım :

-birinci sınıfa giden kutay yedinci doğumgününü kutluyor.5.sınıfa gittiğinde kaçıncı doğumgününü kutlayacak?

dünkü testen soru :
-8 tane kiraz var.bu sekiz kirazla kaç kızın kulağına küpe yapılabilir.?
söyleyin arkadaşlar bunlar okulda yapılmadan evde nasıl yapılır yada okuyup geçilsede kaç çocuk fikir yürütüp anlayabilir.öfff bıktım vallaaa:84:

haklısınız bende çocuğu ayaklı hesap makinası yapmak ne kadar faydalı olacakki diye düşünmüştüm, mutlaka faydası olacaktır ama olmazsa olmaz değil, aslında vakti olsa yinede yollardım ama okul zaten yoruyor birde hafta sonu buna vakit ayırmayalım dedim ders 1 saat sürse bile hazılığıydı yoluydu derken kaç saat gidiyor...
bir yandanda nasıl çalıştığını merak ediyorum hep showlar varda şöyle kullanılır diye bir dokuman bulamadım alttarafı bir abaküs sabit bir mantık ile işliyordur öğrenmesi zor olmasa gerek...

kendiniz öğretmek isterseniz türkiye-soroban diye bi site var, orada dökümanlar videolar var, hatta indirebileceğiniz iki kitap var, biliyosunuz bu sistemin en az 2 sene uygulanması gerek, kitaplardan biri 1. sene biri 2. sene çalışılcak, ben baktım da çok emek harcamak lazım, ben harcarım diyen varsa buradan faydalanabilir. İsterseniz hepsi buradada abaküste satılıyo, japon abaküs diye aratın
ayrıca farklı farklı çok kurs var, anladığım kadarıyla eğitmenler iki haftalık bi kurstan geçerek hoca oluyorlar, hepsi aynı şeyi veriyo aslında bu yüzden fiyat için diğer kurslarada bakın bence

Son düzenleme:

valla bu sorular benim oğluma geliyo şimdi, bölme çarpma konusu, 2. sınıf düzeyi gibi geldi sorular

Bizim elimizde bu günlerde 10 kıtalık istiklal marşı var ezberlenicek diye geldi oğlum.
Birer kıta okutturup yarışma var katılmak istermisin diye sormuş öğretmeni katılmıyacağımı söyledim dedi oğlum , neden annecim ezberleyebilirsin dedim başarabileceğimi sanmıyorum :44: diyor. Ben ortaokulda ezberlediğimi hatırlıyorum hatta her ezberleyip okuyana Türkçe öğretmeni sözlü notu olarak 10 veriyordu.

kendi kararını vermiş işte ne güzel, açıkcası 1. sınıfta andımızı bile ezberleyemiyolar ki, istiklal marşı gibi 10 kıtalık, bilmedikleri kelimelerle dolu bi şiiri ezberlesinler, üstelik anlamını anlayacak kadar soyut düşünemiyorlarken bu yaşta

çok teşekkür ederim canım inceleyeceğim, hoca olmak 2 haftalık eğitimle oluyorsa bende en azından kullanmayı öğrenirim herhalde:))

selam
uzun zamandır uğrayamadım buraya.
bilgisayarı formatlayınca şifrede gitti... neyse sonunda yeniden gelebildim.
bizim hayat bilgisi ve matematik kitaplarının 1. ciltleri bitti.
Türkçede son sayfadalar bugün oda biter.
tatilde 16 sayfa fotokopi (her güne 1 sayfa)
günlük ve her güne hikaye var ki hikayeler 2 kez okunacak...
tatil falan yok yani :)
karne hepsi 5 ama hb 96 dan T 97,5 dan 5 gerisi 100
ciddi ciddi not veriyorlar yani. beklemiyordum bunu hiç!

biz karnemizi aldıkkkdün okuma bayramımız vardı dınlensinler diye carşamba perşembe tatıl oldu okul cumada yola cıkacagımız için bugun babamız aldı karnemizihepsi 5ing,lizce belge birde başarı belgesi verdiler topladık belgeleri insallah hep böyle gider birde ismini yazılı oldugu bardak hediye etmişler süper çeyizine koyacam10tane hıkaye kitabı birde tatil kitabı aldık

harbiden abartıyorlar bazen.bende öyle hatırlıyorum orta 1 de ezberlemiştik on kıtayı birden.ne zannediyorlar bilmiyorum bide öğretmenler benim sınıfım mükemmel olacak diye çocukları hırslarının kurbanı yapıyorlar.bizimkide 9 tane hikaye kitabı vermiş dün.bide set aldık içinde dilbilgisi ve matematik kitabı-bisürü yaprak test-bide cd var.yaprak testlerden bi soru gördüm şöyleydi :
-aşağılardan hangisi cumhuriyet ilanından sonra giyilen kıyafetlerdir?cevaplarda fotolar vardı
a) moda dergisinden alınmış bir manken fotosu üzerinde bir etek üstünde bir gömlek elinde çantası ve havalı saçlarıyla bir foto koymuşlardı
b) folklor kıyafetiyle bi bayan
c) fes giymiş yandan görüntülenmiş bi adam

cumhuriyet ilanı konusunu ve detaylarını hiç görmediler buda ayrı bir konu:44:

Hanimlar ben ilkokul ögrencilerine etüd ôgretmenligi yapiyorum her dersten.. Eksiklik gördügünüz yetisemediginiz durumlarda ben yardimci olabilirim sizlere.. Grup dersleride veriyorum
İster evinizde isterseniz benim evimde.. İstanbul avrupa yakasinda oturuyorum sevgiler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…