İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

Tüm velilere mutlu sağlıklı bir yıl dilerim.Çocuklarınızın okumasını hızlandırmak için hazırlanmış çok güzel sunular var bunları intenetten bulup çalıştırın çok eğlenceli ve kesinlikle çok faydalı

artık kimseler yazmıyorbiz 11.kitaba geçtik tekerlemeler ve şiirler ezberliyecekmiş tekerlemeleri ezberledik 3sayfa şiirler kaldı:44: birde ödevler cokkk zorlaştı hele matematik çok zor yaa cok hızlı gidiyorlar kımse bişey anlamıyordur kesin .sanki aceleleri var anlamadımonluklar birlikler bu ne yaaa

canım öğretmenlerin yetiştirmesi gereken bir müfredat var ve zamanında yetiştirilmezse problem oluyor.ondan geçmiştir o konuya.

bir de canım aslında onluk birlikleri öğretmek kolay.şşu marketlerdeki renkli pipetlerden al 100 lük lerden.her renkten 20 tane vb var.onlardan 10 ar 10 ar deste yap lastikle birleştir ama saydır çocuğuna 10 olduğunu bilsin.birlikleri de tek tek saydır.mesela 23 ü öğreteceksen 2 tane 10luk deste ve 3 tane birlik aldır.o şekilde zevkli olur

benim oğlum hastaydı 1 hafta okula gidemedi bronşit ve kızıl olmuş 3 gün çok ateşliydi 1 haftada da kırmızılıkları geçti

sizlerdede varmı kızıl salgını
su çiçeğini geçen sene geçirmiştik

bu arada seslerimiz bittii
üzülsemmi sevinsemmi bilemedim

geçen gün 2 sayfa fotokopi vermiş 5 er kere okuncak 1 tanesi deftere yazılacak
oh dedim okumaya geçince ödevler azalacak galiba diyee

dün yine aynı şekilde 2 sayfa fotokopi

15 sayfalık hikaye kitabı vermiş okunacak ,15 tanede sorusu var ,sorular deftere cevapları yazılacak, 3 sayfa tuttu cevapları yazmak kaç saat sürdüğünü yazmıycam hatırlamak istemiyorum

çok geldi bana daha ilk defa eve kitap veriyosun çocuğun hevesi kaçtı valla

3 soru cevaplasa yeter az olsun öz olsun,işimiz var bu öğretmenle işimiz

şu eve ödev işine toplu bi çözüm bulmak lazım bireysel çabalar işe yaramıyo,

Son düzenleme:

bende aldım o pipetlerden çok faydalı oluyo

biz matematiğe yeni yeni başlıyoruz ,sayıları yazıyolar arada

bende sayı doğrusu üzerinde toplama çıkarmayı nasıl kavratırız diye düşünüyorum ,nettede pek bişey bulamadım

cok teşekkürler enkısa zamanda alıcam pipet

Bizim 2 sesimiz kaldı sadece belki bu hafta biter matematikte toplama işlemi yapıyoruz, dün not göndermiş herkeze evde bol bol tekrar yaptırın toplamayı diye abaküs boncuk kullanarak anlatın demiş öğretmen, seslerimiz bitince dikte çalışmasına geçeceğiz, diktenin hızlı okumada çok faydası oluyor, benim kızım matematikte biraz zorlanıyor ne yapacağım bilmiyorum bu daha sadece toplama daha yol uzun bakalım ne olacak inş kolay anlat dikkat sorunumuzda var korkuyorum ve ısrarla yarı yıl tatilini bekliyorum.

Arkadaşlar 1.sınıfa giden oğlum için tüm derlerin olduğu çalışma kitabı arıyorum ama genellikle test olacak konu anlatımı istemiyorum kitapçılara baktım ama istediğim gibi bir şey bulamadım
siz hangi yardımcı kaynakları kullanıyorsunuz :26:

bizde bugün aşı olduk şuan yatıyor hafif ateş yaptı :94:
dün akşam ödevimiz ilk defa yoktu kulaklarıma inananmadım zaten bizim kızda ne yapacağını şaşırdı.bende serbest bıraktım.bugün ise arkalı önlü 2 fotokopi vermiş yazılacakmış.dedim bari bugün vermeseydi ne dengesizlik yapmış çocuk kızardı yazarken yarım bıraktık yatıyor şimdi valla.bizimkilerde harfleri bitirdi ama hala bakıyorum defterde tekrar cümleler var.onluk birlik kavramına geçmişler baktım deftere örnek yazmışlar ama kaç kişi anladı bilmiyorum
ben aslında 15 günlük tatilde napıcaz merak ediyorum.korkarım tatil diye basıcaklar ödevi valla :18:
evde ödev konusunu topluca dile getirmek bile işe yaramadı-yukarda bi arkadaş bahsetmiş-inanın toplantıda söyledik yapmak istemiyorlar zorlanıyorlar bıkıyorlar vs ama daha zorlaşacak diye kestirip attılar kimsenin umrunda değil bu çocuklar ne durumda okulda 6 saat ders yapıyorlar eve geliyorlar anca yemek molası haydiii ödeve..bu çocuklar haftasonu bile dinlenemiyor nasıl bir sistem nasıl bir insafsızlık...

e okuldan kızımın karnesıne baktım hepsi 5 cok şukur bende bıraz gevsedım sankı dun cok sıkmadım ders yaparken su tatıl gelsede bıraz rahatlasak cok gerıldık cokkk:18:

e okuldan kızımın karnesıne baktım hepsi 5 cok şukur bende bıraz gevsedım sankı dun cok sıkmadım ders yaparken su tatıl gelsede bıraz rahatlasak cok gerıldık cokkk:18:

tebrik ederim, öğretmeniniz ne hızlıymış yaw

tebrik ederim, öğretmeniniz ne hızlıymış yaw

teşekkur ederız genelde hazır 1 2 sınıfların karnelerı 4 harfımız kaldı daha bitmedı ama 1 haftaya onlarda bıter inş 2 donem daha rahat olur kendımı cocugumuda cok yıprattım valla cokkk

Son düzenleme:
ay ne güzel maşallah canım kızına yaa bak panikledim şimdi okul numarasını unuttum iyimi akşamı zor ederim ben buğün, bizim buğün harflerimiz bitiyorr, yarı yılda ödevlerden dinlenme zamanımız olurmu bilmiyorum ama unutmaın diyede eğlenceli tatil kitapları alıp desteklemek istiyorum ama çabuk dikkati dağılan bi kızım var bakalım nasıl olacak.

benım kızımında dıkkatı cok cabuk dagılıyo daha yasıda kucuk 2005 aralık doğumlu cok zorlandım cokk ama okumayı başardı çok şukur böyle bı karnede beklemıyodum acıkcası sınavlardan pek parlak not almıyodu öğretmenı memnun sadece yetişemıyo söyledıklerıme onda dusuk alıyo o sınavları cok önemsemeyın dedı

teşekkur ederız genelde hazır 1 2 sınıfların karnelerı 4 harfımız kaldı daha bitmedı ama 1 haftaya onlarda bıter inş 2 donem daha rahat olur kendımı cocugumuda cok yıprattım valla cokkk

2. dönem daha rahat olucaz inşallah

bizim sesler bitti

artık ödevlerimizi daha rahat yapıyoruzama yinede çok ödev veriliyo bize
matematikte bugün onluk birlik görücekler bakalım anlayabilcekmi benim paşa

okumamaız biraz yavaş bu sabah itibariyle 1 dakikada 33 kelime okudu ,öğretmenimizin söylüyceği rakam önemli taabi ,bu gün toplantımız var

karnemiizi çoook merak ediyorum,çok heyecanlıyım,emeklerimizin karşılığını alıcaz inşallah

ağlamazsam iyidir karne töreninde

okulun ilk açıldığı günü düşünüyorum da ne kadar çok şey öğrendi bizim kuzular, eğitim sistemi yaşlarına göre çok ağır ama üstesinden geldiler Allahın izniyle ve bizim desteğimizle

Benim oğlanın da notların abaktım şimdi..
100 hepsi... 5 yani..
Çok sevindim...
Davranış notuda çok iyi....
İnşalalh hepimizin çocuklarının karnası böyle güzel olur...

karneler hazırmı kızlar çok şaşırdım valla ?
bizimde 2 gündür aşı sonrası burnumuzdan geldi diyebilirim.ateş ateş öldük valla sınıfta dün 13 kişi yokmuş çocuklar resmen mahvoldu insan 1 gün tatil yapar yaw.bizim 39.6 a kadar çıktı ateşimiz 2 gündür okula gidemiyor.bide buna ilave olan soğuk algınlığı çocuğu iyice hırpaladı.dün ateşliyken bi ara sayıklıyordu ödüm koptu.bugünde ananesinde,okula yollamadım .37 civarı seyrediyor...kuzucuklar hasta olmasın hepsi gülsün inşallah...

geçmiş olsun ne aşısıymış vurdukları böyle ateş yapmış

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…