İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

herkese iyi akşamşlar. uzun süredir takip edemedim burayı
bizim sınıfta okuyamayan 1 çocuğumuz kalmış .okuma yarışı yaptırıp sen birinci oldun sen ikinci falan numaralandırmış çocukları:. :KK19::KK20: ben baya kızgınım . çocukların böyle bir yarış içinde birbirlerini üstün ya da aşağı görmesi hoş değil :KK36:velilerin bazıları çok mutlulardı memnunlar. abartılı ödevler cabası nereye koşuyoruz anlayamıyorum bu kadar yoğunluk hem çocuğumu hem beni yıprattı. artık bana yalvarıyo çok sıkıldım dışarı çıkalım biraz oyun oynayabilirmiyim diye bugün hiç bişey yapmadık parka gittik dolaştık bende çok sıkıldım artık hadi ödevlerimizi yapalım demekten :KK19:bu kadar çok baskı iyice bıktırcak diye korkuyorum geçen gün bana ben okumak istemiyorum ev hanımı olcam dedi:KK50::KK37:

bizim sınıfta okuyamayan 1 çocuğumuz kalmış .okuma yarışı yaptırıp sen birinci oldun sen ikinci falan numaralandırmış çocukları:. :KK19::KK20: ben baya kızgınım . çocukların böyle bir yarış içinde birbirlerini üstün ya da aşağı görmesi hoş değil :KK36:velilerin bazıları çok mutlulardı memnunlar. abartılı ödevler cabası nereye koşuyoruz anlayamıyorum bu kadar yoğunluk hem çocuğumu hem beni yıprattı. artık bana yalvarıyo çok sıkıldım dışarı çıkalım biraz oyun oynayabilirmiyim diye bugün hiç bişey yapmadık parka gittik dolaştık bende çok sıkıldım artık hadi ödevlerimizi yapalım demekten :KK19:bu kadar çok baskı iyice bıktırcak diye korkuyorum geçen gün bana ben okumak istemiyorum ev hanımı olcam dedi:KK50::KK37:

Aynı durum bizde de var. Okuma yarışı yaptırıp sen 1. sen 2. oldun demiş öğretmen. Ben de hiç hoşlanmadım bu durumdan. Daha şimdiden kendilerini başarısız gibi hissetmeleri çok yanlış.

Ayrıca bizde de ödevler çok fazla. Artık ben bile çok sıkıldım. Çocuğumla ödev dışında bir şeyler yaparak vakit geçirmek istiyorum. Ama vakit yok. Resmen 7 yaşındaki çocuğun vakti yok! Bu nasıl bir sistem çarpıklığıdır Allah aşkına? Resmen gelişmiş ülkelerde ki eğitim sistemini 30 - 40 yıl önceden takip ediyoruz. Hangi gelişmiş ülkede bu yaşta ki çocuğa ödev veriliyor? Bilen varsa lütfen söylesin!
Çocuk mu yetiştiriyoruz yarış atı mı belli değil...

yaa kuzum dayanamam boşver o küçücük daha yapabıldıgını yapsın keşke ögretmen yarış yapacagına ödül verse:KK19: bizim ögretmenimiz öyle yapıyor.gulen yuz veriyor 10tane toplayan a top 50tane toplayana at oyuncak araba vs öyle seker cikolata verıyor. 11serilik kitabı bıtırene kalem kalemtraş silgi hediye ediyor ödül alamak için çabalıyorlar sen 1. oldun sen sonuncu çok kötü olur sonuncu:KK20:

valla ne yalan diyeyim bana fenalık geldi bu ödevlerden.hadi ben bi şekilde sabredebilirim ama çocuklar için iş zor:KK50:
bu akşamki ödev :

-bir adet dergi "h" harfi. 8 sayfa
-bir adet arkalı önlü fotokopideki cümleler deftere yazılacak
-bir adet kitap okunacak 10 sayfa
-açı yayınları çalışma yaprakları kitabı 125 e kadar demiş öğretmen biz 102.nci sayfadayısssss:84:

deyiverin şimdi bunların altından nasıl kalkıcazzzzzzz:KK14:

aliye canım ödüller daha mantıklı tabi .. bizimde ödül verdiği zamanlarda oluyo .. yapabilen için güzel ya yapamayan çocukların durumu ne ? benim yiğenşm 2. sınıfta bu yıl . annesi de babası da eğitimci .. geçen yıl hergün ağlıyodu .. ona çikolata verdi bana vermedi ... sevmiyorum öğretmenimi diye .. hani onlar bu ayırımı yapacak yaşta değiller .. aklı o çocuğun aldığı çşkolata da onu seviyo beni sevmiyo mantığıyla bakıyo olaya.
ödevler konusunda da kesinlikle güçlerinin çok çok üstünde . .çok zorlarsak ne olcak bilmiyorum . bildiğim tek şey kızımın okulu hiç sevmediği.:18: ağlayarak ödev yapmak beni de yıprattı onu da :KK5:çok küçükler ya daha :KK45:

aliye canım ödüller daha mantıklı tabi .. bizimde ödül verdiği zamanlarda oluyo .. yapabilen için güzel ya yapamayan çocukların durumu ne ? benim yiğenşm 2. sınıfta bu yıl . annesi de babası da eğitimci .. geçen yıl hergün ağlıyodu .. ona çikolata verdi bana vermedi ... sevmiyorum öğretmenimi diye .. hani onlar bu ayırımı yapacak yaşta değiller .. aklı o çocuğun aldığı çşkolata da onu seviyo beni sevmiyo mantığıyla bakıyo olaya.
ödevler konusunda da kesinlikle güçlerinin çok çok üstünde . .çok zorlarsak ne olcak bilmiyorum . bildiğim tek şey kızımın okulu hiç sevmediği.:18: ağlayarak ödev yapmak beni de yıprattı onu da :KK5:çok küçükler ya daha :KK45:

okonuda haklısın canım benim kız ögretmen caliou kalem traş silgi veriyor kıtabı bitirene diyor yada 50tane gulen yuz toplarsam at verecek benım 10tane oldu falan dıye heyecanlanıyor yarıştırmaktan daha iyi gibi geliyor ben çözemedim bu zamaneyi herseyi bahane ediyorlar zaten:KK19::) aşıcaklar inşallah ödevler cok olması hiç dogru degıl.bizim dün hiç ödevimiz yoktu arada rahat bırakmak gerklı sadece kitap okuması vardı benım kızda 1kez okudu oyun oynadı bende rahat bıraktım oynasın 1kez dedim:KK31:benim kızda ödev yapmayı sevmiyor ama okulunu ögretmenini çokk seviyor hasta olsa bıle gıtcem diye aglıyor küçükler daha aşıcaklar inşallah Allahın izniyle

Son düzenleme:
Bizim öğretmen hergün yıldız yarışması yapıyor..ezbere kel,meler söylüyor,doğru yazanlara şeker,badem,çikolata falan veriyor..çocuklar 1 tane badem için bile çok seviniyorlar..:KK52:

ya arkadaşlar benim oğlum hiç ders çalışmak istemiyor. televizyonun başından kaldıramıyorum. işte ayrı stres evde ayrı stres. bıktım usandım artık.

bizmkiler yarın sinemeya gideceklermiş bana ne olur gideyimmi izin veriyormusun dıye yalvadı bende ödevlerini yaparsan izin veririm dedim:KK19:ödevimiz coktu ben söylemeden 3sayfa matematik kitabı 2sayfa arkalı önlü fotokobi ödevini 1saate biridi inanamadım:KK53: birde yarın yerli malı kutluyacaklarmış kek yaptık yerli malı keki:KK1: havuçlu cevizli tarçınlı kek yaptık pek bi hamarattık yaniii:KK6:gaz iyi geliyoo valla :KK55:birde kitaplarını bıtır 15tatilde okulla beraber tatile gidecez yoksa ögretmen götürmez miş dedik onada bır hıs yaptı 2kıtabım kaldı dıyor bugun bastık gazı :KK1::KK4:hadi hayırlısı .

biraz önce japon bir psikologun yazısını okudum. çocuklara ev ödevi vermenin ne kadar yanlış olduğunu anlatıyor yazıda. özetle "aile eğitimi" denen şeye vakit kalması gerektiğini söylüyor. Çok da doğru söylüyor. Evde uygulamak istediğim düzen, vermek istediklerim hep eksik kalıyor. resmen nefret ettim şu ödevlerden!

bizimki dünakşam geldi yılbaşı partisi hazırlığı yapmam lazım dedi:KK53: hayırdır dedim,
-yılbaşına davetiye yapıcam ananeme babanneme vericem onlara hediye de alabilirmiyz anne dedi.
akşamki coşkusunu bölmek istemediğimden oturup kağıt kalemlerle boya yapmasına davetiye hazırlamasına müsaade ettim:KK48: sonra tabii ödeve oturduk fotokopi vermiş arkalı önlü 2 tane deftere yazılacak.ite kaka yazdık yatma saatine kadar.okunacak kitaplar kalıyor tabii haliyle tamamlayamıyoruz.çocukla inanıyorumki gerçekten bıkıyorlar.dün öğretmen sınıfta "ğ" harfiyel ilgili 8 sayfalık dergiyi ödev vermiş.bizimki ne yapmış ne etmiş tenefüse çıkmamış bitirmiş dergiyi okulda.maksat akşama ödev kalmasın kendince çözüm üretmiş işte:KK37::KK37:

bizimki dünakşam geldi yılbaşı partisi hazırlığı yapmam lazım dedi:KK53: hayırdır dedim,
-yılbaşına davetiye yapıcam ananeme babanneme vericem onlara hediye de alabilirmiyz anne dedi.
akşamki coşkusunu bölmek istemediğimden oturup kağıt kalemlerle boya yapmasına davetiye hazırlamasına müsaade ettim:KK48: sonra tabii ödeve oturduk fotokopi vermiş arkalı önlü 2 tane deftere yazılacak.ite kaka yazdık yatma saatine kadar.okunacak kitaplar kalıyor tabii haliyle tamamlayamıyoruz.çocukla inanıyorumki gerçekten bıkıyorlar.dün öğretmen sınıfta "ğ" harfiyel ilgili 8 sayfalık dergiyi ödev vermiş.bizimki ne yapmış ne etmiş tenefüse çıkmamış bitirmiş dergiyi okulda.maksat akşama ödev kalmasın kendince çözüm üretmiş işte:KK37::KK37:

canım mesajını okudum ve aynı olan halimize güldüm epey bi , bizde hala ite kaka yapıyoruz ödevleri ne zaman kendiliğinden zevkle yapacak çocuklar bu ödevleri bilmiyorum .

offf offff okumayı ıyı kotu öğrendı cok şukur okuyabılıyo ama hala yazamıyo :KK5:ders yapmak zorla cıldırcamben ya :KK53:

Son düzenleme:
:KK52::KK52:bugun zvanadan cıktım agla agla öldüm benim kız bazen çok iyi bazen kötü. bugun cok güzel okudugu kitabı berbat okudu. offfff :KK53:bazen sinirden nefes alamıyorum oracıga bayılacak gibi oluyorum. subat tatili cabukkkk gelllllll.

baya oldu bakamadım buraya..
ilk zamanlarki endişelerimiz yok oldu gitti çocuklar okumayı öğrendi şükürler olsun..
benimki hasta oldu 4 gün raporluylu arada da gitmedi.. telafi ettik kaçırdıklarımızı..
öğretmenn okuma belgesii vericek bu haftaaa hihohoyytttttt...
sınıfta kalıcak öğrenci yok fakat okumayı tam kavrayamayan 2 öğrencim var dedi..

oğlumun ben hiç söylemeden hatta ben yemek yapıyoken eline hikaye kitabı alıp okumasııı beni mütiş mutlu ediyoo musmutlu oluyorumm

$yilbasi-yeniyil-gif29[1].gif Başarı dolu günler sizinle olsun sağlıkla :))))

Resmin üzerine tıklayın...

:KK9::KK16:

Son düzenleme:
herkese mutlu sağlıklı bir yıl diliyorum...:KK19:

bizde cuma günü harfleri bitirdik.anne hayat bilgisine geçicez artık dedi..aslında itiraf etmeliyim yeni bişeylere başlamaktan korkuyorum:18: çok yorgun hissediyorum kendimi.sanki okul açılalı 2 sene oldu:KK50: çalıştığım için sanırım iyice bölündüm.bende ara tatili bekleyen annelerdenim belki biras nefes alır birlikte vakit geçiririz kızımla.bende izne ayrılacağım 15 gün.eminimm bu tatil ikimizede iyi gelicek...:nazar:

X