İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

Allahım dumur oldum desem yeridir. Maşallah kızlar sizinkiler yakında okumayı yazmayı sökerler.

Bizde güya Ankaranın göbeğinde, iyi bir devlet okullundayız. Daha cuma günü L harfini gördüler. Napmaya çalışıyor bu öğretmen anlamadım. Kağnı gibi gidiyor kadın yav. Töbe töbe:KK20:

normal olanı bu zaten ilk grup zor oluyor bunlarda mantığını kavrarlarsa sonrakiler çorap söküğü gibi geliyor o yüzden canınızı sıkmayın o kadar aceleye gerek yok geç olsun güç olmasın diye boşuna dememişler :KK6:

Merhaba arkadaşlar , benim kızım da bu yıl başladı 1.sınıfa.
Bu hafta başı itibarı ile , ela ,lale ,ala ,al ,el ,el ele ,ele kelimelerini yazıp okuyabiliyor.
İlk okuma kitaplarının birinci kitabını ( ince olanlar) kendi kendine okumaya başladı.
Talat , Ata , et al , ip atla... bende şaşırdım açıksası.
Allah bozmasın güzel gidiyoruz , öğretmenimiz çok ilgili , şansımız yaver gitti çok şükür.

Tüm miniklere başarılar...

Bizde bugün "a" yapmışızz..

ela kalem(kalem resmi) al...

1 sayfa bu cümle ödevimiz idi..

"a" 2 sayfa kitapdan yazıp çalışıldı..
1sayfada fotokopi ödevimiz var

oğlum okuldan gelince yemek yemeden gömüldü "a" laraa yapimde bitsin diyoo uyanık çabuk bitircek pc,tv..
aman yapmasa zor olurdu kendi yapıyo şükür..
fotokopi ödevinide bazılarına vermedi yazamayanlara vermedi dedi oğluş.. pek bişe anlamadımm..:44:
7 öğrencimiz var yazamayan sanırım onlara vermedi aileleriyle sürekli konuşup duruyo öğretmen..

Hala işteyim ödevimiz ne bilmiyorum ama Doğa ile telefon konuşmamız da.. " anneee neden ödev diye bir şey yapmışlar " sorusuna ne yanıt vereceğimi düşünüyorum :)

günaydınlar

hafta sonu düğünümüz vardı memlekete gittik yol falan ödevle ilgilenecek halimiz olmadı hiç dergideki ödevimizden 5 sıra kadar dedemiz yaptırdı o biraz motive etmiş bakalım biraz kendime güvenim geldi diyormuş dedesine. Dün akşamda 5 sıra büyük L ,bide elle çalıştık. Anca okadar ama o bile iyi bizim için bir sıra bile yaptıramıyordum çocuğa nasıl bir inat bilmiyorumki .
Ama azda olsa çizgi çalışmanın faydasını görmeye başladık gibime geliyor hepsi bitarafta olan e ler l ler güzelleşmeye başladı .

dün sidetli yagmur yuzunden okullar tatıldı ödevlerimizi zar zor yapmıştık .kagıt kalemi eline aldımı sıkılan kızıma yazı tahtası aldık ela yaz lale yaz calışması yaptık cok sevdi tavsiye ederim sılıp yazması hoşuna gıttı:)yanlız ben biraz önce fark ettim ödevini evde unutmuş:KK30: havalar sogudu artık hasta falan olmasa bari:97: evler sıcak dışarısı soguk uzun kollu terletiyor kısa kollu üşütüyor:KK31:

dün sidetli yagmur yuzunden okullar tatıldı ödevlerimizi zar zor yapmıştık .kagıt kalemi eline aldımı sıkılan kızıma yazı tahtası aldık ela yaz lale yaz calışması yaptık cok sevdi tavsiye ederim sılıp yazması hoşuna gıttı:)yanlız ben biraz önce fark ettim ödevini evde unutmuş:KK30: havalar sogudu artık hasta falan olmasa bari:97: evler sıcak dışarısı soguk uzun kollu terletiyor kısa kollu üşütüyor:KK31:

evet bizde okulda bir seri aldık,onun içinde tahta değil ama;sil yap tarzında birşey var..kalemide var,önce ondan çalışıp sonra deftere yapıyoruz..........:KK34:
bugünkü ödevimiz-lale-ela-ele-ala 2 sayfa....

Son düzenleme:
evet bizde okulda bir seri aldık,onun içinde tahta değil ama;sil yap tarzında birşey var..kalemide var,önce ondan çalışıp sonra deftere yapıyoruz..........:KK34:
bugünkü ödevimiz-lale-ela-ele-ala 2 sayfa....

gerçekten faydalı birşeymiş şu tahta misali şeyler :) bizimde 2sayfa ata top at ,ela top at topların resmi yapılıyor.bir sayfada büyük A

Lale ela el ele..
ela Lale lale al..
bu gibi cümleler yazıyolar..
ve öğretmen bugün tahtaya yazıp okutmuş öğrendikleri bu harflerle cümleleri..

ayyy gittikçe zorlaşıyor karışıyor oğlum bazen karıştıyor "al" lara la diyor üst üste okutunca karman çorman bişiler oluyor..
ayyy ya sabırrrr

bizde bugün 'a' ya geçmişiz .ödevimizde A ve l idi.
öğretmeni tahtaya ''a l '' yazmış ve kalemini atmış.
çok hoşuna gitmiş hiç unutmuyor hemen yazıp aynısını yapıyor.:))

benim kız daha al el okuyamıyor öğretmen talata geçmiş bileee off nasıl olacak bu iş hiç bilmiyorum

inşallah güzelim inşallah korkuyorum valla herkez şakır şakır okuyacakta benim kız hala bakacak diye...

bizde bugün t lere geçtik e - l - a hepsi çok iyiydi okuyodu kendi başına yazıp kendi başına okuyodu öğretmen hep aferin diyomuş ama bugün t lerde karıştı bildiğinide şaşırıyo sınıfta tahtaya kaldırmış öğretmen 1 ini yapmış diğerini yapamamış eve geldi bi ağlama bi ağlama ben bugün okulda başarısız oldum diye kızım ne sordu öğretmenin diyorum hatırlamıyorum diyor bende iyi olunca artık zorlanmayız herhalde diyordum nerdeee gittikçe zorlaşıyo yaaaaa:KK43:((((

biz hala ancak ''el ele'' tutuşup geziyoruz. ''ela ata et at''mıyor yani :)
biraz ağırdan alıyor bizim okul. neyse vardır bir bildikleri deyip geçiyoruz. ''el ele''yi bile daha bugün öğrendiler.

ödev konusu ise tam bir facia. nasıl düzene girer bilmiyorum.

birde bugün sınıfta çok yaramaz bir çocuk var, gaza getirip tehdit etmiş bizimkini, bir kıza vurması için.

oda vurmuş :KK43:

eve geldi hemen ''anne bir şey konuşmamız lazım'' deyip odaya geçti. anlattı. iki gözü iki çeşme ağlıyor. bizimki kıza vurmuş ama çok çok üzülmüş. sonra iki kere özür dilemiş falan. konuştuk. zaten kendi kendine anlamış ama tabi yaptığı çok kötü. yarın süslü bir kalem alıp hediye edecek arkadaşına. bir daha umarım yaşanmaz böyle tatsızlıklar.

bizde daha "t" geçmedik..
talat daha atlet gicekkk
talat ot atcak
talat et atcak

büyük ""A" öğrenmişlerrr
lale elaaa ele ele geziyorlar şimdilik..
dün oğlumdan soruu..
cümle şu:
ela el ele
__Anneee ela kimle elele?
__ne bilim oğlummm birisi yok
__birisi yoksa nasıl el ele

ayyyy valla cevapda veremiyorum artıkk

bizde daha "t" geçmedik..
talat daha atlet gicekkk
talat ot atcak
talat et atcak

büyük ""A" öğrenmişlerrr
lale elaaa ele ele geziyorlar şimdilik..
dün oğlumdan soruu..
cümle şu:
ela el ele
__Anneee ela kimle elele?
__ne bilim oğlummm birisi yok
__birisi yoksa nasıl el ele

ayyyy valla cevapda veremiyorum artıkk
:KK1: süper valla bu çocuklar..
Ela.yla Lale.den fenalık gelecek zaten :))
Benim oğlumda hecelemeoe zorlanıyo ya.Nasıl olcak bilmiyorum. Bide hiç ödev yapmak istemiyor.2 sayfa yazıyı ancak 2 saatte bitiriyoruz.O da ben başını beklersem.Ya çişi geliyor ya uykusu,ya su istiyor .sıkıldım diyor.içime fenalık geliyo ya.Onlarla beraber bizde öğreniyoruz resmen. Bi de bu el yazısını icat edeni esefle kınıyorum..:KK47:

biz hala ancak ''el ele'' tutuşup geziyoruz. ''ela ata et at''mıyor yani :)
biraz ağırdan alıyor bizim okul. neyse vardır bir bildikleri deyip geçiyoruz. ''el ele''yi bile daha bugün öğrendiler.

ödev konusu ise tam bir facia. nasıl düzene girer bilmiyorum.

birde bugün sınıfta çok yaramaz bir çocuk var, gaza getirip tehdit etmiş bizimkini, bir kıza vurması için.

oda vurmuş :KK43:

eve geldi hemen ''anne bir şey konuşmamız lazım'' deyip odaya geçti. anlattı. iki gözü iki çeşme ağlıyor. bizimki kıza vurmuş ama çok çok üzülmüş. sonra iki kere özür dilemiş falan. konuştuk. zaten kendi kendine anlamış ama tabi yaptığı çok kötü. yarın süslü bir kalem alıp hediye edecek arkadaşına. bir daha umarım yaşanmaz böyle tatsızlıklar.

ayy canım yaa nekadar hisli bir cocuk maşallah :nazar:bizim ela ya lale ye ata ya birde dün talat katıldı ot et atıyorlar ata falan :KK52:

X