İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

:KK1: süper valla bu çocuklar..
Ela.yla Lale.den fenalık gelecek zaten :))
Benim oğlumda hecelemeoe zorlanıyo ya.Nasıl olcak bilmiyorum. Bide hiç ödev yapmak istemiyor.2 sayfa yazıyı ancak 2 saatte bitiriyoruz.O da ben başını beklersem.Ya çişi geliyor ya uykusu,ya su istiyor .sıkıldım diyor.içime fenalık geliyo ya.Onlarla beraber bizde öğreniyoruz resmen. Bi de bu el yazısını icat edeni esefle kınıyorum..:KK47:

aynen bende icat edeni rencide ediyorumm...

Yaaa ezber gidiyor gibi geliyordu dün bana ezberlemiş yani el lale el ele ezber gidiyor hemen şak şak okuyor..
çıkardım başka kitapdan okuttum az düşünüyoo öyle okuyoo ezber yapmasalar keşke anlayarak okusalar..
Birde benimkii uydurmayı seviyoo cümle sonu neyle biter önce tahmin ediyoo
"T" lere henüz geçmediler fakat ben talat atlet al bunu okuttum talat atlet ver diyo
,Hani sonuna ne uyarsa onu sallıyoo birde yüzüme bakıyoo yüzümde mi yazıyo evladım diyorum heceleri çarparak oku..

başında durma canımm ben ilk zamanlar bekliyordum sıkıntıya gelemiyoo şimdi önüne veriyorum ödevini yaz ben gelip kontrol edicem arada bir diyorum gelip kontrol ediyorum..
Kötü yazmışsada okadardan bişe olmaz diyoo ayy fenalar fenaa çok rahatlar..

ayy canım yaa nekadar hisli bir cocuk maşallah :nazar:bizim ela ya lale ye ata ya birde dün talat katıldı ot et atıyorlar ata falan :KK52:

biz yarın t ye geçicez

ela lale el ele çok gezdi yaz yaz fenalık geldi artık dün 9 sayfa fotokopi vardı
yarın talatla atada katılıcak aralarına

benim oğluş çok ii diyo öğretmenimiz okuma yazmada sorun yok ,ezbere yazabiliyo

yazmayı pek sevmiyoruz ama

yarış yapmakta artık eskisi gibi işe yaramıyo

bizim öğretmne burayımı okuyo ne tek ayak cezasıda vermiyo artık ,benim oğlanda ödevleri sallıyo :KK55:

bizde daha önce bahsetmiştim okulda şekillerdeyken karalamaya dönüşüyodu yaptıkları evde süper artık değişti evdede süper değil aslında kötü değil herkes beğeniyo ama ben dikkatli yaz dedğimde öyle güzel yapıyoki hep öle yapsın istiyorum kızım bak bu ne güzel hepsini böyle yapsan diyorum aman pek sinirli bi bağırıyo bana anlamıyorumki seni ne istiyosun ne farkı var ikisinin ,diyorum kızım sende bakarsan anlarsın bana verdiği cevaba bakın hayır hiçte farklı değil yazı işte sen abartıyosun :KK43:((

ayyyy cıldıracaktım :KK53:2sayfa okuma vermiş 3kere okuyun demiş biz 1kez okuduk ama ben kafayı yiyecektim :KK52:ali talat ela ata el elle aile at et atla atlet alet ayyyy bunlar sürekli bir araya gelip gelip okumaya calıştık:KK37: benim kız en sonunda karıştırdı a ya e ye a hepsi birbirine girdi:KK36:sonunda bıraktık uyudu kuzum okuyana ödül varmış bizimki alamıyacak gibi Allah ögretmenlerine sabır versinnnn:26:bu arada eşime cokkk kızıyorum ögretmenini arayıp durumunu soralım dıyorum aratırmıyorrrrrrrrr

Son düzenleme:
bugün öğretmen dikte yaptırarak sınav tarzı bişey uygulamış.
hepsini doğru yaptım dedi ama bi baktım kağıda hepsi doğru değil :)
haberi bile yok ne yaptığından.

bugün ödevimiz düne göre daha azdı. sabaha 10 dk lık bir kısım kaldı sadece.
e - l - el - le - ele - elle kombinasyonları ile uğraşıp duruyoruz. hala a diyemedik bir türlü :KK66:

bir de dünkü vukuattan sonra o kıza kalem ve çıkartma alıp verdik. bugün tüm tenefüslerde beraber gezmişler. :KK70:
öğretmeniyle de konuştum. inşallah bir daha böyle bir olay yaşamayız.

biz e a el al lı anca tanıdık bizim öğretmen talatları atletleri de geçip i lere başladı ayy ben kafayı yicem bizde uçuyoruz atlı koşturyor sanki arkamızdan

biz e a el al lı anca tanıdık bizim öğretmen talatları atletleri de geçip i lere başladı ayy ben kafayı yicem bizde uçuyoruz atlı koşturyor sanki arkamızdan
Bende de aynı problem vardı okuldaki hıza bizim kız yetişemeyince bi tanıdık vasıtasıyla öğretmen bulduk. Çok şükür rahat ettim. Şimdi hiç bir problem kalmadı.Haftada iki saat öğretmen geliyor. Bu bile yetiyor. Baktım herşey yolunda gayet güzel gidiyor. 4. sınıftaki oğluma da aldırmaya başladım özel dersi maddi durmunuz iyiyse tavsiye ederim.

Bende de aynı problem vardı okuldaki hıza bizim kız yetişemeyince bi tanıdık vasıtasıyla öğretmen bulduk. Çok şükür rahat ettim. Şimdi hiç bir problem kalmadı.Haftada iki saat öğretmen geliyor. Bu bile yetiyor. Baktım herşey yolunda gayet güzel gidiyor. 4. sınıftaki oğluma da aldırmaya başladım özel dersi maddi durmunuz iyiyse tavsiye ederim.

evet canım bi kaç gündür düşündüğüm bu benimde başka türlü olmıyacak, çünkü benimde sinirlerim yıpranıyor ücret ne kadar istiyor sizin öğretmen...

evet canım bi kaç gündür düşündüğüm bu benimde başka türlü olmıyacak, çünkü benimde sinirlerim yıpranıyor ücret ne kadar istiyor sizin öğretmen...

30 TL alıyor saatine canım ama böyle bişe yapacaksan mutlaka araştır öyle yap. Bundan muzdarip kişilerde var ben memnun oldum 4. sınıftaki oğlumada aldırıyorum.Ama tam tersi durumda olan da var tabi. Söz konusu çocuklarımız olunca herşey değişiyor.

30 TL alıyor saatine canım ama böyle bişe yapacaksan mutlaka araştır öyle yap. Bundan muzdarip kişilerde var ben memnun oldum 4. sınıftaki oğlumada aldırıyorum.Ama tam tersi durumda olan da var tabi. Söz konusu çocuklarımız olunca herşey değişiyor.

tamam canım tşk ederim

Nerde oturuyosun? Sen bi araştır olmadı ben yardımcı olurum sana. Bizim öğretmenle de konuşurum.

uyku çöktü iyice :) ben uyuyayım artık. Dediğim gibi yap araştır iyice.Benim sütten ağzım yandı daha önce seninki de yanmasın. Umarım atlatırsın bu sıkıntını sende benim gibi Allahın izniyle. yardımcı olabilecegim bi durum olursa mesaj at. Hadi iyi geceler cnm

ayyyy cıldıracaktım :KK53:2sayfa okuma vermiş 3kere okuyun demiş biz 1kez okuduk ama ben kafayı yiyecektim :KK52:ali talat ela ata el elle aile at et atla atlet alet ayyyy bunlar sürekli bir araya gelip gelip okumaya calıştık:KK37: benim kız en sonunda karıştırdı a ya e ye a hepsi birbirine girdi:KK36:sonunda bıraktık uyudu kuzum okuyana ödül varmış bizimki alamıyacak gibi Allah ögretmenlerine sabır versinnnn:26:bu arada eşime cokkk kızıyorum ögretmenini arayıp durumunu soralım dıyorum aratırmıyorrrrrrrrr

3 kere gene iyiymiş
bizim 2 sayfa 10 kere 10 dan aşağı okutmuyo öğretmneimiz ama okudukça daha çok şaşırıyolar ben dün artık okutmadım 5 kere okuduk sabahta 1 kere okuttum güzel okudu

ingilizce dersimi

anlayamadım ben:44:

Aynen bizimde öyle.Koştur koştur gidiyoz.Dün Atilla vardı ya..Ama çocuk karıştırıyo okuyamıyo.Her öğretmenin sistemi farklı demekki. Allah hepimize sabır versin valla..:KK53:

bizde daha a dergisini bitirmeden t ye geçtik okulda onun cd lerini izliyorlarmış biraz okuma falan çalışması yaptık . Benim oğlumun ödevi söyleme gibi bir derdi yok ödevim yok deyip dikiliyor. Öğretmende ödev yazmayınca evde kendi çabamızla bişeyler yapmaya çalışıyoruz .
Talat maceralarına bizde başladık "talat ata ot at"

Yeni bir yöntem ben şarkı söylüyorum oğlum yazı yazıyor "ılgaz anadolunun sen yüce bir dağısın" anne bu şarkı beni çok rahatlatıyor sen söyle ben yazayım diyor. :KK9: Kaç defa dön baştan söyledik hatırlamıyorum aman yazsında herşeye razıyım.

selam kader arkadaşlarım ,benim kızımda 1. sınıfa başladı bu yıl, şimdi (ela)yazıyoruz
okumayla ilgili bir sorunumuz yok fakat ders yaptıramıyorum ,yazıyor bir sıra ikinci sıraya gelince
ya çişi gelir, ya acıkır, ya su ister ,ya uykusu gelir,ya kolum ağrıdı,canım sıkıldı ,
ayyyyy valla bitmiyor bahaneleri yaa ,çok zormuş çocuk yetiştirmek:KK14:

X