İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

ilk gün için bişey demedilerde bu arada kitaplar çift yani türkçe örnrgin hen türkçr ders kitabı var hemde türkçe çalışma kitabı vermişler. hepsi bu şekilde ders yazan galiba okula gidecek olan.

Demek her dersten 2 kitap var... Bizim artık perşembe verirler herhalde... Bizim öğretmenimiz evde hiç ders çalışılmayacak diyor.
Oğlumun okulu sabah tan akşama kadar etüdlü o sebeple...

Bizim öğretmenimiz, belli bir ders programı olmayacağını o yüzden tüm kitapların yanlarında bulunması gerektiğini söyledii..
Çantamız baya ağır olacak, okulumuz sitemizin içinde, 50 metrelik mesafede, pencereden takipte edebiliyorum.. kızım anne ben gelirim kendim diyordu ama , o çantayla onu kendi başına okula gönderemem....

O kadar eşya taşıyamaz onlar yaaa daha çok küçükler...

bizde kitap almadik verilen ödevlri yaptı bende yarın grip aşısı yaptıracağim havalar soğudu hasta olmasın dıye

Herkese tekrar iyi bayramlar.Benim kızımda okulunu sorup duruyor özlemiş zaten bayramın 1.günü sabahı erken kalkmış ben kahvaltı hazırlarken anne ben hazırım hadi gidelim artık okula dedi bir baktım okul kıyafetlerini giymiş hazırlanmış hem şaşırdım hem çok güldüm.Okulun olmadığına zor ikna oldu Çok ağladı ben bayram istemiyorum okula gitmek istiyorum diye.İnşallah tüm öğrenim hayatı boyunca böyle istekli olur.Öğretmenimiz dergi vermişti tatilden önce tatilde dergiden bazı ödevler verdi ancak kızım tüm dergiyi tatilden önce bir gecede yapıp bitirdiği için fazla ödevide yok ilk performans ödevimizi vermişti öğretmenimiz kızım bunuda yaptı şimdi ben ne yapayım diye oflayıp pufluyor.Sabırsızlıkla perşembeyi bekliyoruz.:sm_cool:

canım benimkide anne okul yarın varmı ne zaman sorup duruyor oğlumu dr. götürdüm gıcık bi öksürük var antibiyotik şurup aldık..bikac tanede şurup verdi. o beni üzüyor sadece ....

Çok geçmiş olsun...Geçiş dönemi,havalar çok dengesiz.Tekrar geçmiş olsun..

kitaplarını kaplıyoruz hepsi konacakmı çantalarına bu kitapların sizce. agır olmazmı..

Öğretmenimiz bize ders programı vereceğini söyledi,o yüzden bu konuda içim bayağı rahatladı.Bütün kitapları taşıması bence çok acımasızlık.Toplam 9 kitapları var,yardımcı kitaplar mutlaka olur,defterleri,boyaları vs..Yanında suluğu,beslenme çantası..Hepsini nasıl taşırlar aklım almıyor..

Bizim okulumuz 9-15 sistemi ile eğitim veriyor..

Devlet okulu olmasına rağmen çok şükür,yemekhanemiz var ve öğlen yemek verilecek çocuklara..

Fakat bir kaç gün,okul tam düzenine girene kadar bizim beslenme koymamız istendi..Şimdi işte acemilik sardı paçayı.Neler konulabilir beslenmeye onu düşünüyorum şu sıralar fazlasıyla..

Bu konuda da bilgi alışverişi yaparsak birbirimizle sanırım oldukça işe yarayacak..(En azından benim için)..Şimdiden teşekkürler...

2 adet türkçe 2 tane matematik 2 hayat bilgisi 1 müzik 1 tanede okuma ögreniyorum kitabı.

herkesin geçmiş bayramı kutlu olsun....kitaplar konusunda endişeli olmanızı anlıyorum...türkçe ders ve çalışma kitapları öğrenci okumaya geçinceye kadar kullanılmaz. okumaya başlıyorum kitabı kullanılır. okumaya geçince türkçe ders ve çalışma kitapları kullanılır.

öğretmeniniz bu hafta ders programını veriri. ona göre çantayı hazırlarsınız. ama hegün aynı dersler olduğundan çanta ağır olacaktır.hergün türkeç, hayat bilgisi, matematik olduğu düşünülürse 6 kitap yapıyor zaten. neyse ki şimdiki çocuklar şanaslı servisle gidip geldikleri için pek uzun süre taşımıyorlar..

herkesin geçmiş bayramı kutlu olsun....kitaplar konusunda endişeli olmanızı anlıyorum...türkçe ders ve çalışma kitapları öğrenci okumaya geçinceye kadar kullanılmaz. okumaya başlıyorum kitabı kullanılır. okumaya geçince türkçe ders ve çalışma kitapları kullanılır.

öğretmeniniz bu hafta ders programını veriri. ona göre çantayı hazırlarsınız. ama hegün aynı dersler olduğundan çanta ağır olacaktır.hergün türkeç, hayat bilgisi, matematik olduğu düşünülürse 6 kitap yapıyor zaten. neyse ki şimdiki çocuklar şanaslı servisle gidip geldikleri için pek uzun süre taşımıyorlar..

Teşekkürler çokoprens a.s...Servisle gitmeyenlere de sanırım ebeveyinler yardım eder artık...

Aklıma gelmişken yeni öğrendiğim birşeyi paylaşmak istiyorum. Benim en çok korktuğum şey kızımın okulda bitlenmesi. Kafurun kullanalıabilir ama çok fena kokuyor.Bu bitler lavanta kokusuna gelmezlermiş. O yüzden her sabah saçlarına lavanta kolonyası sıkıcam. Eczacı söylemişti. Aklınızda olsun.

oğlumda kolonya seviyo iyiki canım.benimki çok fena öksürüyor antibiyotik veriyorum.yarın gidemiyecek ögretmene söyliycem pazartesi yollıycam

benim kızımda okulun son gününde çok hasta oldu.. öksürük,burun akıntısı vs.. Allahtan tatilde toparladı..

Aklıma gelmişken yeni öğrendiğim birşeyi paylaşmak istiyorum. Benim en çok korktuğum şey kızımın okulda bitlenmesi. Kafurun kullanalıabilir ama çok fena kokuyor.Bu bitler lavanta kokusuna gelmezlermiş. O yüzden her sabah saçlarına lavanta kolonyası sıkıcam. Eczacı söylemişti. Aklınızda olsun.

Neee bitlenmedemi başladı yaaa.... lavanta aklımızda olsun bari...
oy oyyyy bitlenmesinler inşallah... :a015:

evet haklısın inşallah olmaz bende çok korkuyorum bitlenmeden inşallah olmaz artık her akşam saclara bakarım bende oğlumu aşı yaptırdım şimdilik bu kadar iyi akşamlar arkadaşlar

oğlumda kolonya seviyo iyiki canım.benimki çok fena öksürüyor antibiyotik veriyorum.yarın gidemiyecek ögretmene söyliycem pazartesi yollıycam

benim kızımda okulun son gününde çok hasta oldu.. öksürük,burun akıntısı vs.. Allahtan tatilde toparladı..

Hasta yavrulara geçmiş olsun,
inşallah bit mit olmaz yaaa, gerçi nerden geliceği belli olmuyor o meretin

evet haklısın inşallah olmaz bende çok korkuyorum bitlenmeden inşallah olmaz artık her akşam saclara bakarım bende oğlumu aşı yaptırdım şimdilik bu kadar iyi akşamlar arkadaşlar

Bende her geldiğinde kontrol başlar , neyse ona belli etmeden bakayım ki iyice huylanmasın... yerimseniben

Kızlaaaar

yarın maratonumuz baŞlıyo

hadİ bakalım

Hadi hayırlısı bakalım. Antreman başlıyor.... zemuszemus Tüm çocuklarımıza başarılar dilerim... a.s.:nazar:

Aklıma gelmişken yeni öğrendiğim birşeyi paylaşmak istiyorum. Benim en çok korktuğum şey kızımın okulda bitlenmesi. Kafurun kullanalıabilir ama çok fena kokuyor.Bu bitler lavanta kokusuna gelmezlermiş. O yüzden her sabah saçlarına lavanta kolonyası sıkıcam. Eczacı söylemişti. Aklınızda olsun.[/QUOTE

kafurun çok iyi dediler ama nasıl kullanılıyo bilen varmı çok kokuyorsa kokusunu hissetmeyecek şekilde nasıl kullanılmalı ? bir arkadaşım küçük bir kese örüp içine koymuştu böyle olunca koku gelmezmiki öff okul açıldı bit korkusu sardı beni.Kızım saçını banyo sonrasında bile zor taratıyor bitlenirse o incecik tarakla nasıl tarayacağım bilemiyorum.

X