İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

evet bu hafta bitti bize kıtap vermediler cizgi çalışması yapdılar ödev vermış 3 dosya kağıdı cizgilerle ilgili çıkışda sıra dızılmesnı andımızı okutdular

Selam arkadaşlar,
Bu haftayıda bitirdik çok şükür. :lepi: Sertifikamı aldım, eşim geldiğinde görsün diye tam kapının karşısına astım güldüreyim biraz... sırnaşık şey Zaten herkes bir sertifikadır tutturdu , işin esprisi fakat cidden ben memnun kaldım, bence bu tip eğitimler olmalı biz ne kadar kendimizi geliştirmiş olsakta bilmeyenlere yada eksiklerimizi tamamlada çok etkili buldum aklımdaki birçok soru işaretleri gitti.

Yazılı => Ders sayısı 2 olanlar en az 1 yazılı , 3 ve 3 'ten fazlaysa 3 yazılı (bu genel ) 3 . sınıfa kadar yazılı yok... :dance:

Proje => Yılda en az 1 proje öğrencinin istediği dersten

Performans Ödevi => Her dönem her dersten en az 1 ödev

Ders İçi Performans => Ürün dosyası olacak bu dosyada yapılan ödevler konuluyor yaptığınız en iyi ödevi seçip koyuyorsunuz.

Yazılı yok ama performans ve proje ödevleri önem taşıyor notun yükselmesinde çok etkili... şutarafagitti

En önemli nokta da ödevleri yaparken kendisinin araştırıp bulup ve kendi el yazısıyla tertipli ve düzenli olarak hazırlayabilmesi bunun içinde öncelikle ona nasıl ödev hazırlaması gerektiğini nerelerden faydalanmasını ve özet olarak yazmasını sağlamak lazım. İnternetten bulduğu dökümanı hemen oradan çıktı alıp ödev olarak vermesini istemiyorlar... bu ödevler mayıs ayı gibi veriliyormuş okuma, yazmayı sökmüş olduktan sonra. Biz veliler bu ödevlerin yapılmasında yardımcı olacağız fakat hepsini biz yaparak değil...

Rehberlik derslerinde de çocuğun aile bireylerini nasıl taklit ettiklerine ve çocukların davranışlarından tutunda, ihmal ve istismara kadar her türlü detay anlatıldı... a.s

Alınacaklarımızın listesi verildi bizde de kitaplar şeffafla kaplanacak kitapların baş sayfalarını görmek için...

Ayrıca bize tohum verdiler milli eğitimdenmiş siyah poşetlerde 2 minik tohum çam bunları evde ekicez ve fidan olduğunda bizlerden toplayıp ekecekler. Bir jandarm komutanlığının arazisi varmış oraya ekilecek harika birşey gerekli olan bir toprak var onu alınca ekeceğim ama önce 2 gün ılık suda duracakmış sonra ekiliyormuş...
alkisalkisalkis
Bu arada sınıf temsilcisi seçildim ve ilk günden paraları topladım. Öğretmenimiz okul açılana kadar bir yazıcı istedi. Renkli baskı yapılabilen hem fotokopi çekebilen her türlü özelliğe sahip, kısmetse yarın bakacağım... Para eksik gelirse ben ekleyeceğim ve velilerden tekrar toplayacağım...

Daha yazacaklarım var ama malum iftar yine paylaşırım canlarım... vereliniortak

merhabalar aynı eğitimden bende geçtim tekrar aynısını yazmak istemedim bende çok memnun kaldım bugünde sertifikamı aldım(mezun oldum kaydirigubbakcemile2)
ayrıca senide tebrik ederim tatlım yeni görevinde başarılar allah utandırmasın.
tohum olayını ayakta alkışlıyorum geröekten çok güzel düşünülmüş okulunuza +rep verdim opuyorumnanaktan

herkese iyi bayramlar ve çocuklarımıza başarı dolu bir eğitim yılı diliyorum

ılk haftayı başarı ile tamamlamanın onur gurur ve yorgunluğu ile merhaba arkadaşlar.Benim oğlum kısa da olsa anasınıfına gitti,ben kendim de anaokulu öğretmeni olduğum için böyle ağlamak sızlanmak gibi bir sorun yaşamadık sadece 10 dk geç kaldım diye ** merhaba beni okulda unutan anne !! ** gibi bir sitemle karşılaştım bugün.Öğretmenimiz erkek ve orta yaşlarda çok sevgi dolu disiplin konusunda biraz sıkıntı yaşayabiliriz çünkü ben çocuklara kıyamıyorum dedi bugün toplantıda pek de yapmacık gelmedi bana.Sevgi dolu ve bilgili ıDEALıST bir öğretmen olduğu belli.
ama size de sorayım benim Evlat okulda hiçbir şekilde arkadaşlık kurmuş değil.Kendi halindedir tüm hıncını hırsını genelde kardeşine bağırarak çıkarır yani borusu evde öter.uzaktan izledim sırada bunu itiyorlar hiç umrunda değil evde olsa Avazı çıktığı kadar bağırır laf söyler.ona her zaman artık gerçek dünya ile karşı karşıya olduğunu hatırlatıyoruz ...artık her işini kendi yapması gerektiğinden bahsediyoruz,Fakat başarılı olabilecek miyiz bilmiyorum.ıçine kapanık desemm değil.Dışa dönük bir çocuk da değil Ne yapıcam şaşırdım nasıl yaklaşmak lazım bu konuyu da doğru yere mi açtım bilmiyorum ama paylaşmak istedim.Bazen kendimi çok dırdırcı bir anne gibi hissediyorum ama hepiniz gibi ben de çocuğumun ıYı olmasını istiyor ve elimden geleni yapmak istiyorum
çok konuştum şimdi sıra sizde kaydirigubbakcemile5

İlk haftayı başarı ile tamamlamanın onur gurur ve yorgunluğu ile merhaba arkadaşlar.Benim oğlum kısa da olsa anasınıfına gitti,ben kendim de anaokulu öğretmeni olduğum için böyle ağlamak sızlanmak gibi bir sorun yaşamadık sadece 10 dk geç kaldım diye ** merhaba beni okulda unutan anne !! ** gibi bir sitemle karşılaştım bugün.Öğretmenimiz erkek ve orta yaşlarda çok sevgi dolu disiplin konusunda biraz sıkıntı yaşayabiliriz çünkü ben çocuklara kıyamıyorum dedi bugün toplantıda pek de yapmacık gelmedi bana.Sevgi dolu ve bilgili İDEALİST bir öğretmen olduğu belli.
ama size de sorayım benim Evlat okulda hiçbir şekilde arkadaşlık kurmuş değil.Kendi halindedir tüm hıncını hırsını genelde kardeşine bağırarak çıkarır yani borusu evde öter.uzaktan izledim sırada bunu itiyorlar hiç umrunda değil evde olsa Avazı çıktığı kadar bağırır laf söyler.ona her zaman artık gerçek dünya ile karşı karşıya olduğunu hatırlatıyoruz ...artık her işini kendi yapması gerektiğinden bahsediyoruz,Fakat başarılı olabilecek miyiz bilmiyorum.İçine kapanık desemm değil.Dışa dönük bir çocuk da değil Ne yapıcam şaşırdım nasıl yaklaşmak lazım bu konuyu da doğru yere mi açtım bilmiyorum ama paylaşmak istedim.Bazen kendimi çok dırdırcı bir anne gibi hissediyorum ama hepiniz gibi ben de çocuğumun İYİ olmasını istiyor ve elimden geleni yapmak istiyorum
çok konuştum şimdi sıra sizde kaydirigubbakcemile5

İlk haftanın stresidir büyük ihtimalle. Yardımcı olursunuz bence... Başarılar dilerim evladınıza... Dırdır bizde de var...offffffff offfffffffff
Konuyu doğru yere açmışsın tatlım birbirimize yol göstererek hallederiz inşallah...kaydirigubbakcemile5

Selam arkadaşlar,
Bu haftayıda bitirdik çok şükür. :lepi: Sertifikamı aldım, eşim geldiğinde görsün diye tam kapının karşısına astım güldüreyim biraz... sırnaşık şey Zaten herkes bir sertifikadır tutturdu , işin esprisi fakat cidden ben memnun kaldım, bence bu tip eğitimler olmalı biz ne kadar kendimizi geliştirmiş olsakta bilmeyenlere yada eksiklerimizi tamamlada çok etkili buldum aklımdaki birçok soru işaretleri gitti.

Yazılı => Ders sayısı 2 olanlar en az 1 yazılı , 3 ve 3 'ten fazlaysa 3 yazılı (bu genel ) 3 . sınıfa kadar yazılı yok... :dance:

Proje => Yılda en az 1 proje öğrencinin istediği dersten

Performans Ödevi => Her dönem her dersten en az 1 ödev

Ders İçi Performans => Ürün dosyası olacak bu dosyada yapılan ödevler konuluyor yaptığınız en iyi ödevi seçip koyuyorsunuz.

Yazılı yok ama performans ve proje ödevleri önem taşıyor notun yükselmesinde çok etkili... şutarafagitti

En önemli nokta da ödevleri yaparken kendisinin araştırıp bulup ve kendi el yazısıyla tertipli ve düzenli olarak hazırlayabilmesi bunun içinde öncelikle ona nasıl ödev hazırlaması gerektiğini nerelerden faydalanmasını ve özet olarak yazmasını sağlamak lazım. İnternetten bulduğu dökümanı hemen oradan çıktı alıp ödev olarak vermesini istemiyorlar... bu ödevler mayıs ayı gibi veriliyormuş okuma, yazmayı sökmüş olduktan sonra. Biz veliler bu ödevlerin yapılmasında yardımcı olacağız fakat hepsini biz yaparak değil...

Rehberlik derslerinde de çocuğun aile bireylerini nasıl taklit ettiklerine ve çocukların davranışlarından tutunda, ihmal ve istismara kadar her türlü detay anlatıldı... a.s

Alınacaklarımızın listesi verildi bizde de kitaplar şeffafla kaplanacak kitapların baş sayfalarını görmek için...

Ayrıca bize tohum verdiler milli eğitimdenmiş siyah poşetlerde 2 minik tohum çam bunları evde ekicez ve fidan olduğunda bizlerden toplayıp ekecekler. Bir jandarm komutanlığının arazisi varmış oraya ekilecek harika birşey gerekli olan bir toprak var onu alınca ekeceğim ama önce 2 gün ılık suda duracakmış sonra ekiliyormuş...
alkisalkisalkis
Bu arada sınıf temsilcisi seçildim ve ilk günden paraları topladım. Öğretmenimiz okul açılana kadar bir yazıcı istedi. Renkli baskı yapılabilen hem fotokopi çekebilen her türlü özelliğe sahip, kısmetse yarın bakacağım... Para eksik gelirse ben ekleyeceğim ve velilerden tekrar toplayacağım...

Daha yazacaklarım var ama malum iftar yine paylaşırım canlarım... vereliniortak
Sertifikamı bende aldım ne çok eksiklerimiz varmış bizim çocuklarımızı yetiştirmek acısından
ben bunu anladım çocuklar bana birşey anlatmaya çalıştıklarında dinler gibi yaptım bazı zamanlar bazı zamanda dinledim
ama bundan sonra daha dikkatli olacam
keşke eşimde gelip katılsaydı da dinleseydi anlatılanları
o kadar maç düşkünükü bırak çocukları dinlemeyi beni bile dinlemiyo dinliyormuş gibi yapıp sonra hıııııııııııı haaaaaa gibi şeylerle
sonra yok ben senle değil duvarla konuştum diyorum gidiyorum çocuklarıda alıp yatak odama yatıyoruz ve onlara masal anlatıp uyuyoruz oturuyor eşim huma kuşu gibi bazen kendisi maçlarıyla baş başa
sınıf temsilçisi olmana sevindim gülüm başarılar dilerim yani bir bakıma sen sınıf annesisin he
biz haftaya cuma günü toplantı yapacağız bakalım neler olacak bize fidan filan vermediler belki ileride verirler bakalım
ben ve bir bayan eski veli olduğumuzdan yardımcı olacağız yeni annelere
bugün terlik teyzesi oğlum ağlamayı kesti biliyonmu bende derinden bir oh çektim
seninki ne yapıyor sınıfında

yaa bizim öğretmen ödev vermedi,,bende kendimden yaptırmak istiyorum çizgi çalışması falan

benimki yapmıyo diyo "öğretmenimiz ödev vermedi bende onun için yapmam"

bende "aaa olurmu bana ayrıca sonra söyledi" diyorum inanmıyor

ama matematik yapalımmı desem hemen hevesle koşup geliyor

ödevimiz var demiştim ya hani... meğer se bizimkisi ödevini okulda yapmış öğretmeni yapma demiş ama bu devam etniş ödevini meğerse okulda bitirmiş.ama hırs ya eğlnceli gelio ya şimdi ödev yapmak kızıma e bide kitapı bitireyim demiş aklınca ki evde de hepsini yapıp bitirmiş bir baktık ki herkes şaşırdı aa kitabı mı bitirdi dediler e ödevmiş ya dedim olur mu dediler şaşırarak maaşallah kızıma....
öğretmenide şaşırak baktı ve maaşallah dedi....
bayram boyunca isterlerse çalışma yapabilirmiş ama cd lerimizden 1 tanesi verildi bileizleyecek olan çocuklar gördüklerini anlatacak ve annelerde yazacaklarmış özet olarak... bu arada çok güzel bir cd dopdolu isteyen olursa bahar yayınları ...
içinde oyun vs. herşey var izleyip tam detaylı bir şekilde anlatıcam kızlar bekleyin ...

bayramınız mübarek olsun güzel yarınlar mutlu bayramlar diler koccamn öperim....
hepinizi....

Bir avuç dua, bir kucak sevgi, sıcak bir mesaj, kapatır mesafeleri birleştirir gönülleri kalbiniz nur, haneniz huzur dolsun,Bayramınız mübarek olsun

nasılda güzel heyecandır 1.sınıfa başlamak..
ingilizce öğretmeniyim okulumuza gelen minikleri görünce içim kıpraşıyor..
artık sizleri zorlu bir yol bekliyor anneler..
Allah yardımcınız olsun..

Sertifikamı bende aldım ne çok eksiklerimiz varmış bizim çocuklarımızı yetiştirmek acısından
ben bunu anladım çocuklar bana birşey anlatmaya çalıştıklarında dinler gibi yaptım bazı zamanlar bazı zamanda dinledim
ama bundan sonra daha dikkatli olacam
keşke eşimde gelip katılsaydı da dinleseydi anlatılanları
o kadar maç düşkünükü bırak çocukları dinlemeyi beni bile dinlemiyo dinliyormuş gibi yapıp sonra hıııııııııııı haaaaaa gibi şeylerle
sonra yok ben senle değil duvarla konuştum diyorum gidiyorum çocuklarıda alıp yatak odama yatıyoruz ve onlara masal anlatıp uyuyoruz oturuyor eşim huma kuşu gibi bazen kendisi maçlarıyla baş başa
sınıf temsilçisi olmana sevindim gülüm başarılar dilerim yani bir bakıma sen sınıf annesisin he
biz haftaya cuma günü toplantı yapacağız bakalım neler olacak bize fidan filan vermediler belki ileride verirler bakalım
ben ve bir bayan eski veli olduğumuzdan yardımcı olacağız yeni annelere
bugün terlik teyzesi oğlum ağlamayı kesti biliyonmu bende derinden bir oh çektim
seninki ne yapıyor sınıfında

Oyyy oyyy yerim ben onu yaaa aferin birtaneme ağlamaz tabiii artık büyüdü annesi ağlamaz artık. Başarılar diliyorum oğluşuna tatlım...alkisalkisalkis
Teşekkürler iyi dileklerin için canım, evet sınıf annesi bir anlamda, çocuklar için feda olsun...
Bizim toplantı bitti cumaydı. Bugün alınacakları aldım liste vermişti öğretmen.
Adamlar maç seyretmeyi seviyorlar, akannehir
Benim oğluşda okulda hep resim yaptıklarından yakınıyor , yazı yazmak istiyor artık...

Nice Mutlu Bayramlara KKtüm tatlı bayanlarına...

a.s.vereliniortakalkisalkisalkis

dimple2;9197757]yaa bizim öğretmen ödev vermedi,,bende kendimden yaptırmak istiyorum çizgi çalışması falan

benimki yapmıyo diyo "öğretmenimiz ödev vermedi bende onun için yapmam"

bende "aaa olurmu bana ayrıca sonra söyledi" diyorum inanmıyor

ama matematik yapalımmı desem hemen hevesle koşup geliyor[/QUOTE]

Bende ara ara çizgiler yaptırıyorum ama sıkılmasınlarda...
Matematik seviyor demekki, opuyorumnanaktan

bayramınız mübarek olsun güzel yarınlar mutlu bayramlar diler koccamn öperim....

Teşekkürler tatlım, sanada iyi bayramlar canım...

Tüm KK Arkadaşlarıma ;

bayram10078.jpg

ödevimiz var demiştim ya hani... meğer se bizimkisi ödevini okulda yapmış öğretmeni yapma demiş ama bu devam etniş ödevini meğerse okulda bitirmiş.ama hırs ya eğlnceli gelio ya şimdi ödev yapmak kızıma e bide kitapı bitireyim demiş aklınca ki evde de hepsini yapıp bitirmiş bir baktık ki herkes şaşırdı aa kitabı mı bitirdi dediler e ödevmiş ya dedim olur mu dediler şaşırarak maaşallah kızıma....
öğretmenide şaşırak baktı ve maaşallah dedi....
bayram boyunca isterlerse çalışma yapabilirmiş ama cd lerimizden 1 tanesi verildi bileizleyecek olan çocuklar gördüklerini anlatacak ve annelerde yazacaklarmış özet olarak... bu arada çok güzel bir cd dopdolu isteyen olursa bahar yayınları ...
içinde oyun vs. herşey var izleyip tam detaylı bir şekilde anlatıcam kızlar bekleyin ...

hepinizi....

Maaşallah kızıma... :nazar::Saruboceq:

nasılda güzel heyecandır 1.sınıfa başlamak..
ingilizce öğretmeniyim okulumuza gelen minikleri görünce içim kıpraşıyor..
artık sizleri zorlu bir yol bekliyor anneler..
Allah yardımcınız olsun..

Gerçekten bu kadar heyecanlandığımı hiç bilmem... Oğluş rahattı ama ben... :sinifsinif: İnşallah bu zorlu yolda yılmadan azimle sonuca ulaşırız... :lepi: Aminnnn :Saruboceq::nazar:
Sizede iyi dersler başarılar dilerim... a.s.

Bayramın 3 . gününde hepiniz nasılsınız?..
Okula 1 gün kala oğluş okulunu akadaşlarını özlemiş, bir an önce okula gitmek istiyor sizlerde durum nedir...

a.s.

Bayramın 3 . gününde hepiniz nasılsınız?..
Okula 1 gün kala oğluş okulunu akadaşlarını özlemiş, bir an önce okula gitmek istiyor sizlerde durum nedir...

a.s.
canım benimkide anne okul yarın varmı ne zaman sorup duruyor oğlumu dr. götürdüm gıcık bi öksürük var antibiyotik şurup aldık..bikac tanede şurup verdi. o beni üzüyor sadece ....

kitaplarını kaplıyoruz hepsi konacakmı çantalarına bu kitapların sizce. agır olmazmı..

canım benimkide anne okul yarın varmı ne zaman sorup duruyor oğlumu dr. götürdüm gıcık bi öksürük var antibiyotik şurup aldık..bikac tanede şurup verdi. o beni üzüyor sadece ....

Geçmiş olsun birtanemeee :sm_confused: Havalar soğudu giyimlerine biraz daha dikkat etsin. Koşturuyorlar sonrada üzerlerini çıkarıyorlar hemen de hastalıklar başlıyor Allah sağlık versin. :Saruboceq:

kitaplarını kaplıyoruz hepsi konacakmı çantalarına bu kitapların sizce. agır olmazmı..

Bizim kitaplar daha verilmedi, sadece defter ve boya kalemleri vs vs alındı defterlerini kapladım sadece, kalemlerine ismini yazdım. Pastellerine de isim ve soyad yazacağız. Kitapların hepsi götürülürmü sizde bilmem, oğlumun okulunda kitap defter taşımayacaklar okulda dolapları var orada kalacak kitap defter vs ler.
Sizde de ders programı olur bence ona göre götürürler büyük ihtimalle...
Çünkü o kadar kitabı taşıyamazlar. :1no2:
Allah hepsine zihin açıklığı versin... :nazar:kaydirigubbakcemile2

ilk gün için bişey demedilerde bu arada kitaplar çift yani türkçe örnrgin hen türkçr ders kitabı var hemde türkçe çalışma kitabı vermişler. hepsi bu şekilde ders yazan galiba okula gidecek olan.

Bizim öğretmenimiz, belli bir ders programı olmayacağını o yüzden tüm kitapların yanlarında bulunması gerektiğini söyledii..
Çantamız baya ağır olacak, okulumuz sitemizin içinde, 50 metrelik mesafede, pencereden takipte edebiliyorum.. kızım anne ben gelirim kendim diyordu ama , o çantayla onu kendi başına okula gönderemem....

X