İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

Merhabalar herkese
Benimde oğlum 1. sınıfa henüz yeni başladı ve bende bu formu görünce hemen okumaya başladım , yaşadıklarımız hep aynıymış :)
ben oğlumu ilk 1 hafta okula yollayamadım kayıt olaylarından dolayı yani anlıycağınız oryantasyon dönemini evde geçirdik, 19 eylül itibari ile okula başladık, okul bize oldukça uzak olduğu için servisle gidip geliyor, ikinci günü sabah servise verdim gitti akşamda servisden almışlar sınıfından, sadece pazartesi günü yanındayım, ne kadar evham yapsamda hiç belli etmemeye çalışdım, okula başlamadan önce nasıl yapıcak- merdivenlerden nasıl inip çıkıcak-tuvalet sorunu aklımı hep kurcalıyordu ve buna benzer bir sürü acabalarım vardı ama bu hafta başı veli toplantımız için okula gittiğimde tenefüs zili çalınca oğlumun sınıfına gidiyim dedim aynı merdivenlerden ben yukarı çıkarken oğlum aşaği iniyordu, beni görücek hali bile yoktu arkadaşlarıyla koştura koştura iniyordu, seslendim ama suratıma bir baktı sadece sonra dönüp oynamaya devam
sanırım onlar bizlerden daha rahat biz boşuna bazı şeyleri gereksiz yere kafaya takıp sorun haline getiriyormuşuz...
bizde aynı her gün ödevimiz var ilk hafta dalga şeklinde nokta birleştirme ve devamında kendi kendilerine yapıyolardı dalga şeklindekileri yaparken oldukça zorlandı ama bu hafta "e"- "l"-"C"-"c" harfleri "el" ve "at" yazmaya başladılar, dün gece itibari ile de "1 at+1 at = 2 at" yazdık bir sayfa, el yazılarında şimdilik bu harflerde bir sıkıntımız yok gibi ama o sabah kahvaltılarımız yokmu beni çileden çıkarıyor hiçbirşey yemiycem işte diye tutturuyor deli oluyorum bir anda, oğlum miden bulanıcak aç açına olmaz kafanda çalışmaz diyorum ama yok beni dinleyen yok

Son düzenleme:
ayyy çıldıracam ben benim canavara ödev yaptıramıyorum çizgi çalışmalarını yapıyo zar zor ama kendi yazamıyor hiç istemiyo sürekli ilgisi dağınık zaten ben yanında oturmasam onuda yapmıyor cenazen-miz vardı bir gün boş bıraktım uçtu gitti elimden nasıl toparlıyacam bimiyorum

selam kızlar...
biz'e,c,k,m,r,l,b'harflerini yaptık.ama bunlar çizgi çalışmasıymış nasıl anlamadım ben ya....:44:.hergün 2 sayfa 1 harf veriyor....bugünkü harfimiz'k',büyüğü vede küçüğü....:95:

Son düzenleme:

enteresan sizin hoca nerenin alfabesini takip ediyo ya

valla geçen seneden beynime yer etmiş sıralama

e,l,a,t,i,n,o,r,m.... diye gidiyo harf öğrenme sıralaması

allah rahmet eylesin canım

bizede bugun ele harfini vermiş :))ayyy kız 7sindede kız 70de şu anda benim kız bana arkadaşlarını anlatıyor kızın birisi buna hava atıyormuş hiçde güzel degil diyor patlak gözlü diyoo çok ayıp kızım arkadaşına öylemi denir diyorum bana ne oda bana hava atmasın diyor ne havası atıyorsa bizde birde onun kalemi şöyle bunun silgisi böyle var alıyoruz winxli caliou vs yokkk onlarınki daha güzel diye aglıyor ayyy fenalık geldi po pixe den winx den helo kity den

caliou mu ıggg bebek işi bebek misin sen de, işe yarayabilir poxi midir nedir onu senden duyuyorum valla

selam.
bugün toplantı vardı. 2. sınıf annesi oldum :) küçük bebekle zor ama evim yakın idare edicem.
sınıfta öğretmenin yaramaz dediği 2 çocuk var. birinden neredeyse herkes şikayetçi salgırganmış biraz yazık çocuğun babannesi gelmiş toplantıya neler dediler kadına üzüldüm. 2. yaramaz bilin bakalım kim?
Allahtan başka çocuklara falan zararı yok öğretmeni biraz yoruyormuş. sürekli su içip içip tuvalete gitmek istiyormuş. öğretmen bir rahatsızlığı mı var diye sordu! çok çabuk sıkılıyormuş. çizgi çizmek boyamak falan istemiyormuş. ve çok konuşuyormuş.
gerçi hemen hemen tüm çocuklar çok konuşuyormuş. sınıfta 2-3 kişi sessizmiş sadece.
yardımcı kitap aldırmıyacaklarmış. fotokopi yeter dedi.
seslere pazartesi başlıyacakmışız. önce haftada 1 ses verecekmiş duruma göre ilerde 3 ses bile verebilirmiş.
çocukların durumu pa
zartesiden sonra değişir dedi.
sınıf mevcudumuz azalmış. 24 kişi olmuşlar. 1 çocuk hiç gelmemiş. 23 olabilir yani. süper bi sayı.
aaa bide oğlum sınıf başkanı seçilmiş. oylama ile. 1 kız 1 erkek başkan varmış.
bugün sadece 1 sayfa boyama 1 sayfa matematik (silindir küre falan) ödev var. şimdilik yormuyormuş sonra çok ödev olacak gibi.
ay ne çok yazdım :)

merhaba demlicay hoşgeldin.
1 at + 1 at = 2 at süpermiş.
sizin öğretmen 1 ay içinde okutur çocukları maşallah.

nuvanda

toparlanır merak etme. yanında oturmamak gerekiyormuş ama şimdiden mümkün değil ki.
başınız sağolsun.

ikiz

onlarda çizgi çalışması sayılıyor. öğretmen sesi vermediyse iyi. alışsınlar diye köpekbalığı sırtı yerine bunları yazdırıyordur. aman siz k için ke falan demeyin k da demeyin çizsinler sadece

ali_ye

bizde süslü kalem falan yasak. herşeyin en sadesi.

işte bunlar winxlerin perileribugun zaten caliou yu bırısı bebek lere göre demiş kızıyordu kardeşim için aldım ben onu diyor

biliyorum canım bende harflerin hangi harf olduğunu söylemiyorum...bilmiyorum diyorum..

vaay özlem analı oğullu sınıfı ele geçirdiniz ha, tebrik ederim senide oğlunuda:13:

bizim bu günde ödev yoktuu

ödev vardı da e yi iyi yapanlara yokmuş,oğluşumda güzel yapıyomuş artık

benim oğlan e sesini öğrendi sadece ama el ele yazmaya başladı

kızlar sonraki seslerde daha az zorlanıcaz gibi

e den ben çok çektim ama l yi kendikendine öğrendi güzelde yazıyo

biraz sabırlı olmak lazım

oğlum sınıf temsilcisi seçilmiş ne yaparsa bu sınıf temsilcisi bilmiyorum

başınız sağolsun

sabırlı ol diyorum güzelim
şimdi çizgi çalışmalarındamısınız

toparlanırsınız merak etme

esas sorun e e ye geçince başlıyo bide e yi deftere iki çizgi arasına sığdırmaya çalışırken başlıyo ,e yi atlattıkmı gerisi dha kolay gibi

yoksa bana mı öle gliyo bilemiyorum chesse sormak lazım chessss cevap veeeerr

fahri örtmen oldum

bilmiyorum ki canım çocuktan çocuğa değişir mi bilmemde dediğin gibi benimkide en çok e de zorlanmıştı, yazdığı e mi l mi belli olmuyodu çoğu zaman

vaay özlem analı oğullu sınıfı ele geçirdiniz ha, tebrik ederim senide oğlunuda:13:

öyle oldu valla
bu sene hiç niyetim yoktu kızım küçük diye ama kimse yanaşmayınca ben olayım bari dedim :) öğretmenle daha sık görüşürsem bizimkinin kudurukluğuda azalır inşallah.

krakker biz pazartesi başlıycaz ninni söylemeye eeee eeee eeee e
yardımlarını bekliyoruz. ordan buraya sabır gönder

benimkide aynı. matematik güzlel istekli ama çizgi çalışmaları zor geçti, harfler daha zor devamle başka şeylerle igileniyor ....Allah kolaylık versin hepimize

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…