İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

öyle oldu valla :KK70:
bu sene hiç niyetim yoktu kızım küçük diye ama kimse yanaşmayınca ben olayım bari dedim :) öğretmenle daha sık görüşürsem bizimkinin kudurukluğuda azalır inşallah.

krakker biz pazartesi başlıycaz ninni söylemeye eeee eeee eeee e
yardımlarını bekliyoruz. ordan buraya sabır gönder :KK1:

Allah yardımcınız olsun

ben size diyorum ama ilk e ödevimizde oğlum yazamıyo diye fotokopi ödevini masadan attı

bende öyle atılmaz böylr atılır diye buruşturup fırlattım

odaya gitti ağladı ağladı sen benei zorluyosun diye

babasına şikayet etti sonra babasıyla yaptı ödevini

biribirimizden özür diledik ,bidaha öyle yapmıycaz diye ,tatlıya bağğladık
çok stersli oluyo ama biraz sabredin ,sabredin
ödülü çok güzel oluyo
dünden beri oğlumun okulda yaptığı e lere bakıyorum çerçeveletip duvara asıcam nerdeyse,müthiş bi düzelme var günden güne

fahri örtmen oldum:KK1::KK1:

bilmiyorum ki canım çocuktan çocuğa değişir mi bilmemde dediğin gibi benimkide en çok e de zorlanmıştı, yazdığı e mi l mi belli olmuyodu çoğu zaman:KK53:

rahatladım bende biraz ,e yi defterde çizgiye sığdırmak zordu

şimdilik ll yi düzgün yapıyo bakalım okulda l yi bu gün yazıcaklar

çok şükür bir haftayı daha atlattık.
pazartesi e ile okuma yazma maceramızın ilk adımını atacağız kısmetse. bitsin artık şu çizgilerde çocuklar rahat etsin. çiz boya hamur oyna modundan çıkıp okul ders moduna girsinler artık.
asıl bundan sonrası önemli(imiş).
amaaaaan atlatırız yaw :KK70:

selamlarrr

1 hafta daha bittii
bizde büyük E kücük e yan yana ödev vermiş öğretmen bir büyüğü bir kücüğü 1 sayfa birde "e" fotokopi ödevimiz var.
sorunsuz geçiyo şimdilik günlerimiz genelde defterede olsa ödevi 2-3 satır daha fazla fazla yazdırıyorum eli alışsın diye..

bakalım haftaya neler olcak..

merhabalar bizede bir sayfa elle 1 sayfa le birde bul boya el leri bul boya dıye arkalı önlü fotokobi vermiş defterindede var ödev galiba ama :26:benim kız defterim yırtıldı attım diyor :KK30:olurmu kızım diyorum yenisini alalım o yırtıldı dedi:KK53:hiç düzgün kullanmıyor hertarafını yırtmış birde kız olacak:KK50:

merhabalar bizede bir sayfa elle 1 sayfa le birde bul boya el leri bul boya dıye arkalı önlü fotokobi vermiş defterindede var ödev galiba ama :26:benim kız defterim yırtıldı attım diyor :KK30:olurmu kızım diyorum yenisini alalım o yırtıldı dedi:KK53:hiç düzgün kullanmıyor hertarafını yırtmış birde kız olacak:KK50:

benimkide matematik kitabının arka kapağını deforme etmiş çantaya koy çıkar kenarı hafif yırtılmış öğretmeni kızmış arkadaşlarınınki yepyeni seninki niye yırtıldı demiş arkasını dönmüş diğer yarım kalan kısmını da kendi yırtmış tamam öğretmenim artık yırtık tertemiz oldu kitabım demiş öğretmen anlattığında güleyimmi ağlayımmı şaşırdım:KK52:

bizde dün akşam bayram ettik sayılır cuma ya, kızım dilediği gibi bir akşam geçirdi bende keyif yaptım çayımı içtim tv izledim dinlendim yani.bu sabah öğlene doğru okuma yazma öğreniyorum kitabımızdan ödevimiz vardı onu bitirdik.sonra kuaföre götürdüm bizim kızı.saçları epey uzamıştı biraz kestirdik.pizza yemeye götürdüm sonra dondurma yedik.sırf gönlü olsun kafası dağılsın sıkılmasın diye.eve geldik sonra az tv baktı şimdide önlü arkalı el-ele- l alıştırması fotokopi vardı onu yapıyoruz.geçenlerde de aynısını verdi off bune yaa aynısı dedi sıkıldı ama motive ediyorum güzel yazabilmeniz için tekrar etmeniz lazım diyorum.yarın pazar bu ödevi bitirebilirsek defterde yaptığı alıştırmalardan 1 sayfa yazdırayım diyorum öğretmeni dememiş ama olsun yaparsa yazdırayım bakalım.valla ne yapacağımı şaşırdım yanında oturuyorum klasik müzik açıyorum yorulduğunda ellerine omuzlarına masaj yapıyorum.bizim zamanımızda sanki böyle yaptılar oturup neyse ödevimiz vs yapardık kimse elimi yoruldu kolumu ağrıdı vah vah demezdi.yeni nesil çok şanslı bize yazık olmuş valla:KK43:

benimkide matematik kitabının arka kapağını deforme etmiş çantaya koy çıkar kenarı hafif yırtılmış öğretmeni kızmış arkadaşlarınınki yepyeni seninki niye yırtıldı demiş arkasını dönmüş diğer yarım kalan kısmını da kendi yırtmış tamam öğretmenim artık yırtık tertemiz oldu kitabım demiş öğretmen anlattığında güleyimmi ağlayımmı şaşırdım:KK52:

akıllı çocuğun hali başka. öp onu annesi benim için :KK70:

ALİ-ye yAzilarinizi okurken senin avatardaki resim hep dikatimi cekiodu..bgun iice yaklastrdimbaktim...ne sanslisin iki tane dunya guzelin var dedim sana kndi kdnime..nsverin anneleri olur gider cok sikmayin kzuulari..onlr icin ne kdr sikici ve zor...yerim onlrin miniminicik kalem tutan elleri iii..
Hepinizie basarilarrrr:KK71:

haha pratik zeka diye buna derim:KK1::KK1:

yırtma derdi temiz kullanamama bizdede var..

defterinin ucunu yırtmış ataç baya yırtılmış oda koparıp atıyoo hiç umursamıyo bişi olmaz okadarcıkdan diyoo bide pişkiniz:44:

ataçda tutmuo yırtıldığından yandan ataçlıyo pratikzekalıyızda:44:

geçmiş yapraklarda öğretmen sayfa yarım diye atlamış arkada olan temiz sayfadan başlamış okulda o boş kalan yarım sayfaya annecimm harf yaz az hem elin alışır dolsun sayfa diyorum öğretmen kontrol etmicek ki yaz demediki diyo çıkıyo işin içinden:KK3:

fenayız fena..

Offf offf iki haftada yaşlandım vallaa:KK43::KK43:Gelecek günlere dair ciddi endişelerim var
bu kadar mı ödevden hoşlanmayan çocuk olur ..her ödevimiz bir sinir harbi ile geçiyor.
ilk günler güzel aferin alıyorduk harfler başladı büyü bozuldu.
''ben mi istedim okula gitmeyi ' diyor bide

Offf offf iki haftada yaşlandım vallaa:KK43::KK43:Gelecek günlere dair ciddi endişelerim var
bu kadar mı ödevden hoşlanmayan çocuk olur ..her ödevimiz bir sinir harbi ile geçiyor.

kime oğlum 1. sınıfa başladı desem ilk duyduğum şey sabır.
evet zor bir süreç ama yapacak bişey yok. sabredeceğiz.
demesi kolay tabi :)

inan çok güldüm:)))

benimkide düz yazı yazabiliyor ama el yazısı yazmak istemiyor banane ben düz yazı yazıcam diyor;kızım milli eğitim böyle karar vermiş diyince o beni ilgilendirmez ben nasıl istersem öyle yazarım diyor:))))

:KK1:bu zamane çocukları adamı sulu getirir susuz götürürler çok tatlılar ama bazen cıldıracak gibi oluyorum:KK53::KK52:
ALİ-ye yAzilarinizi okurken senin avatardaki resim hep dikatimi cekiodu..bgun iice yaklastrdimbaktim...ne sanslisin iki tane dunya guzelin var dedim sana kndi kdnime..nsverin anneleri olur gider cok sikmayin kzuulari..onlr icin ne kdr sikici ve zor...yerim onlrin miniminicik kalem tutan elleri iii..
Hepinizie basarilarrrr:KK71:

canım benım sagol:KK71: Allahıma şükür çok sanslıyım dünya tatlısı iki evladım var:KK16:onlar için zor bir dönem ama bizim için daha daha zor. depresyon ilacı kullanıyorum kız okula başladı başlayalı:KK50: sabah oturduk agladık ikimiz o yememek için ısrar ediyor bende yedirmek için .çok üzülüyorum kızım neden yemiyosun diye agladım:KK43: oda beni aglıyor diye agladı:KK59:bu haftaya kötü başladık inşallah güzel geçer:KK31:Allaha emanetler:KK69:

yırtma derdi temiz kullanamama bizdede var..

defterinin ucunu yırtmış ataç baya yırtılmış oda koparıp atıyoo hiç umursamıyo bişi olmaz okadarcıkdan diyoo bide pişkiniz:44:

ataçda tutmuo yırtıldığından yandan ataçlıyo pratikzekalıyızda:44:

geçmiş yapraklarda öğretmen sayfa yarım diye atlamış arkada olan temiz sayfadan başlamış okulda o boş kalan yarım sayfaya annecimm harf yaz az hem elin alışır dolsun sayfa diyorum öğretmen kontrol etmicek ki yaz demediki diyo çıkıyo işin içinden:KK3:

fenayız fena..
:KK9:çok fenalar :)tamam kızım yeni defter alalım dedim. ama daha önce yazdıgın sayfaları yeni deftere gecireceksin dedim:97: ben onları yapa biliyorum parmaklarım agrıyor sen benim yerime geçiriver dedi:KK19: defter ne durumda gelecek bakalım babası çok kızdı :97:bir kız cocuguna yakışmıyor pasaklı diye:KK20:
inan çok güldüm:)))

benimkide düz yazı yazabiliyor ama el yazısı yazmak istemiyor banane ben düz yazı yazıcam diyor;kızım milli eğitim böyle karar vermiş diyince o beni ilgilendirmez ben nasıl istersem öyle yazarım diyor:))))

:KK1::KK1:tabi yaa ne akıllı çocuk onane milli eğitimden:KK9:

Son düzenleme:
günaydınlar

sanırım hepimiz aynı dertten muzdaribiz , bu cuma akşamı çok iyiydik ödev yok dert yok, cumartesi hadi çarşı gezme falan , pazar günü hadi ödev deyince tepe saçımız dikildi inanırmısınız abartısız öğlen 1 den yatana kadar cebelleştik 2 sayfa ödev için ve oğlum yendi bizi ve ödevinin yarısını yapmadan yattı.
Ne yapmamız gerekiyor anlamadım bizi anne babalıktan çıkarıyor ben kardeşimide alıp gidicem diyor hangimiz uğraşıyorsak onu sevmiyor nefret ediyor .

çok zor bu hafta içi biraz düzelir gibi geldi sanırım çizgilere alıştı o yüzden biraz seri oldu harflere geçtik iptal gene aynı Allah yardımcımız olsun.

aminnnn...

benim kız bugün okulda kusmuş ...öğretmenine söylememiş ama eve geldi birşeyi yok gibi sudan midem bulandı diyor bakalım yarın geçmezse okuldan sonra doktora götürücem....

bende kafayı yiyenlerdenim dün değişik bir şekilvardı aşağıdan yukarıya düz çıkıyorsun sonra bombeli dönüyorsun sonra yuvarlayıp tekrar yukarı çıkıyorsun çok zorlandı ağladı ben sinirden öldüm bizi kırıp geçirdi babası halimizi gördü o anne ben çocuk oldum...bugünde okulda l leri e gibi e leri l gibi yapmış sildim düzeltiriz bunları dedim bi görseniz şimdi yırtıcam bu kitabı diye isyanlarda çok zormuş valla Rabbim tüm 1. sınıf annelerine yardım etsinnn....

Son düzenleme:
selam.

bizimkiler de sonunda e sesine başlamışlar ama bu gece ödev çok. 2 sayfa e ee eee eeee falan 1 sayfa deftere e 1 sayfada matematik. Allahtan matematik kolay o hemem bitti. diğerleri ne zaman biter hiç fikrim yok.

oğlumda 1.sınıfta bu sene.buraya gelip yazlılanları okuyorum ve biraz hafifliyorum benzer durumları yaşayanları görünce.

X