İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

aslında ana sınıfından 3 kızlar zaten birinin annesi ile bizde arkadaşız onlar birlikte oturuyorlardı sanırım bıraz gevezelık etmısler öğretmen ayırmış...benimki tek ark. kızı ise erkek öğrenci ile oturuyormuş..sınıf oturma düzeninin cuma günü yaptı öğretmen.anne ben yanlız oturuyorum diyor psikolojısını umarım etkilemez :26:

Allah'ım nasıl kötü hissediyorum bazen bazen ise ne olacak diye geçiştiriyorum...

buz olayıda şöyle 2. tenefuste beslenme saatleri süt ısınıyor diye içemiyorum diyor tadı garip gelıo diye ark birisi yanına parmak kadar buz koymuş sanırım annesı dikmiş neyse halledeeğiz artık

etkilenmez canım merak etme, sen o şekilde tepki verme bence hani yanlız kalmış gibi, ne var rahat edersin çantanı kiatplarını rahatça koyabilirsin hem nasılsa sınıf düzeni yine değişir diye çok önemli bi durum değilmiş gibi bahset

aslında şu buzluklar vardır ya, piknik için falan kullanılan, onların buzluğa atılan küçük buzluklarından alırsan beslenme çantasına atarsın iyi dayanır ama o da nemlenme yapar işte cantayı ıslatır

Benim oğlanda biraz mızmızlansada ödevini bitirdi..
4.5 sayda az mı napsın oğluşum arkalı önlü 4.5 sayfa..
1 sayfada arkalı önlü fotokopi çizgi çalışması vardı..

dinlenip dinlenip yaptı..
e harfi yaptı bi sayfaa ananesi dmeişki okadar güel yap ki çıtır çıtır olsun..
baktım yapıyo ananeeesine yaptım çıtırları diyo (annemle aynı binadayız bi yukarı benim oğluş bi aşşa orda anane sıkıştırıyo burda ben)
tek zoru defter kitap habure taşınıyo bi aşşa bi yukarı göçebeyiz artık annem balkondan aşşa sarkıtıyo unuttuklarımı:2:

şimdi ananede alıcam banyo yaptırcam birazdan
Gecen gün odasındaydı kapıyıda kapattıı merak ettim az bi zaman geçti kapısını açtım baktım abaküsü almış önüne topluyo sayıyo..
napıyosun oğlum dedim 7+7= 14
6+5=11 felan sayıyoo (gecen seneden biraz toplama çıkarma biliyo) çok hoşuma gitti kendi kendine sayıyo hep matematiği iyi olsun istiyorum çok önemli matematik inşallah olur

yeni bi hafta daha başlıyo kazasız belasız yeni bilgiler, öğrendikleri ve ödevlerle paylaşımlara devam..
Kolay gelsin

Arkadaşlar,Oğlum okula başladı ama ders konusunda çok kötüyüz daha önce anasınıfına gitmedi evde ben ders çalışmıyor.sıkılıyorum ya da dikkatim dağılıyor diyor.Dikkatini verdiği tek şey resim defteri ve resim yapmak.Ne yapıcam nasıl yol göstericem bilemedim zorlamadan da olmuyor zorlayınca da olmuyor.....

zorlama tabiki öğretmenimiz bile yapamıyorlarsa zorlamayın ertesi gün kalanını yapsınlar dmeişti.
sakın siz yapmayın ama yapmassan böyle gidersin diyin herkez ödevini yapmış olur sadece sen yapmamış olursun felan diyin..
Birde inada bindiriyorlar dün pc girmesine izin vermedim fişi çektim modemin fln inat etti kalemi eline almadı sonra oynarsın ama ödevinide yapıcaksın dedim.. yaptı
Sizde resim yapmasına izin verin ama anlaşma yapın 1 sayfa resim yap 1 sayfa ödev..

birde ben teşvik için komik anlatıyorum..
mesela "e" harfine ananesi çıtır demiş bende yaptırıken minik bir çizgi çekicez ters şapka yapıcazzz azcıkda kuyruk eklicez gibi anlatıyorum
"c" harfini öğretmeni C nin gidiş yönününden geri dönerken allahaısmarladıkk hadii görüşürüz yinee diyip döndürüyomuş oğlum hep öyle diyerek yaptı..
sevdirerek yaptırcaz başka yolu yok
"l" ye (el yazısı) bir çizgi çık yukarı dön aşşaa diye diye diye yaptırdım öğrettim hep dememi bekliyordu hep dedim başında dikildim artık kendi yapıyo

İnatcıysa hele çok zor yapmam derse tamam umarım sever ve severek yapar

Son düzenleme:

valla 1. sınıfta çocukları motive etmek çok zor oluyo, biraz ödül gerekirse sevdiği şeylerden mahrumiyet gibi cezalar ki inşallah buna gerek kalmaz, biraz gazlama, biraz tr_lelli nin dediği gibi eğlence katmayla yapabilirsin, ama gerçekten zorluyo 1. sınıf allah kolaylık versin, daha oyun çocuğu olduğu için işin ciddiyetinin farkına varmalarıda pek beklenemez zaten

Son düzenleme:
inşallah dediğiniz gibi olur ... bi de büyük oğlum var 7 ye giden onda da çok zorlanmıştık.. kesinlikle korkutmuyorum öğretmenine ısınmasını sağlamaya çalışıyorum ama yok sevemedi .. bizizm öğretmenimiz biraz fazla titiz çizgileri az noktalı yerlerden taşsa ç.ok kızıyo diyo.. ne var biraz anlayış gösterse ben evde sıkmıyorum hiç... olduğu kadar yavrum diyorum ama olmaz öğretmenim kızar deyip silip yeniden yapıyo nasıl orta yol bulcaz .. yarın konuşcam .. hassas bi çocuk zaten ne olur ya 6 yaşında küçücük çocuk bunlar onların işide zor ama bizleride anlasın dimi
bu arada kızlar 2500 liramı valla biz 5 kuruş vermedik nasıl devlet okulu şaşrdım olcak iş değil
bizim beslemmemiz hergüne liste verdi bi gün simit süt bi gün köfte ekmek ayran kek meyve suyu tarzında.. birinin yediğini diğeri istemesin diye listemiz var herkes hergün aynı şeyleri getiriyo oldukça adaletli yani duyunca çok hoşuma gitmişti inş seneyede aynı şekilde olur
bakalım yarın nasıl bi ruh haliyle uyanacak kızım dua edin canlarım bize inş çabucak hepimizin kuzuları alışır

evet oyunla ve biraz ödülle az da olsa gönlü oluyo kızımın parmak kasları gelişsse bu kadar zorlamayacak ve zorlanmayacaklar... 1 ay zor geçecek sabır sabır

evet oyunla ve biraz ödülle az da olsa gönlü oluyo kızımın parmak kasları gelişsse bu kadar zorlamayacak ve zorlanmayacaklar... 1 ay zor geçecek sabır sabır

evet canım sabır, kızıncada bu sefer okuldan soğuyolar sonra o daha tehlikeli çünkü okul hayatları yıllarca sürcek, yoruluyosun ama sonuçta annesi ilgilenipte okuma yazma öğrenmeyen çocuk yok, 1. dönemin sonuna doğru sıkıntılarınız bayağı bi hafiflicek:13:

Son düzenleme:

haklısın canım kızmak çözüm değil eğitim sistemi artık eskisi gibi değil müfredatlar hızlı ilerliyo gelinimiz ilkğretim öğretmeni kasım gibi okumaya geçeccekler diyo hayırlısı bakalım soğutmadan sevgiyle başa çıkıcaz inşallah

selam.
iki hafta önce pazar akşamı uykularımız kaçıyordu şimdi daha rahatız
onlarda alışıyor günden güne bizde.

daha ne okullar var deli para isteyen. okul biraz isim yapmışsa özel okul seviyelerine kadar çıkıyor malesef.
her okul bir şekilde para almak zorunda çünkü devletten alınanla dönemiyorlar. okul aile birliği para topluyor. kapıdaki güvenlik, ekstra hizmetli falan hepsinin maaşı sigortası okul aile birliği tarafından karşılanıyor.
bizim okulda tüm sınıflarda akıllı tahta var. projeksyon var. fotokopi sıkıntıları yok. ve 1. sınıf öğretmenlerine sıfır bilgisayar almışlar. bunların parasını bir şekilde çıkarmak zorundalar. kayıtta para aldıkları için şimdi bunlar için yada perde için falan para isteyemiyorlar tabi :)
Allahtan bu parayı her sene ödemiyoruz.

ayyyy cıldıracam sandım yaaa inatla yemedi kahvaltıyı aç aç gitti üstelik grip bedenegıtımı dersi vardı eşofmanlarıyla gıttı biraz buyuk geliyor biraz kestirdik birde paçasına lastık taktım giymem bunu büyük erkek kıyafeti diye mızırdanarak gitti .napalım yemeklerını yemezsen böyle küçük kalırsın dıye kızdım ama ben kafayı yiyecektim sinir ediyorrrr.birde dün ödevini yaptırıyorum e ciziyor düzgün yap ögretmenın yıldız vercek bak dedim .vbana amannnn yıldız verince neolacak dedibunlar çok bilmiş

o geceyi unutmak imkansız herkes burdaydı

merhabalar

hafta sonunuz nasıl geçti bayabi ödevler varmış 15 sayfa, 5 sayfa ne demek nasıl yaptırdınız arkadaşım .
Biz ödevi ikiye böldük toplam 1 sayfa ama yarısını cumartesi , yarısını pazar çok zor oluyor nasıl gidicek böyle bilmiyorum akşamları tv seyrettirmiyorum normalde ödevi yapınca akşam tv izni aldı .
Çok hoştu son sıraya geldi pazar günü kendi kendine "hadi Eren başarabilirsin bak çok az kaldı son sıra , son sıra " diye diye kendini motive ediyor.

hayırlısı canım ya öğretmen söyledi ama hatırlayamıycam elime geçince yazarım
pahalı canım napalım sıkacaz kemerleri bizim beslenmede hamur işi yasak sadec cuma günü peynirli sandviç var genellikle meyve ve kuru yemiş kayısı incir kuru üzüm fındık ceviz badem elma muz meyveli yoğrt süt felan bir liste yaptık şimdilik kahvaltı yapılıyo zaten evde öğle ymeği okulda var zaten bu da atıştırmalık
bizim öğretmen el kasları çalışsın diye hamur istedi,okulda hamurda oynuyorlar.....
yazı yazmaktan daha zevkli çocuklar için
ben ödevini aptıramıyorum ki bide fazladan çalışması kusur kalsın
bizimki çizgi çalışması yaptırıyor...biraz zorlanıyoruz ama iyide oluyor,düzeldi ilk güne göre alışıyorlar...
tabi zamanla annesi

bence tek başına oturması çok daha iyi dikkatini dağıtacak biri olmaz yanında hiç değilse ki zamanla kendine bir çevre yapıyolar

bencede matematik daha önemli gibi geliyo okuma yazmayı nasıl olsa öğrenecekler matematiği kavrarlarsa problem çkmaz artık heralde:44::44::44:
olsun canım yeterki resim apsın oda irşey sonuçta o çizgi çalışmalarını da elleri gelişsin diye veriyor öğretmenler kalemi tutmayı öğrensin v.s. resim de aşağı yukarı aynı şey
aynennn ya benim kide hasta üşütmüş< belli gece çok üstünü açıyo hafta sonu ödevini okulda unuttu okul bize bayaa uzak neyse ctesi günü gittik aldık yarısı yaptı hasta olduğu için nazlandı devamını yapmaya bende zorlamadım çok hali yoktu öğretmen nasıl olsa herkeze aferin diyor dedi çok bilmiş bunlar yaww
ne şebeklikler yapıyoruz bir sıra için 1 saat duruyor dosya önünde o şimşek magguın ben cheff olunca 15 dk bitiyo

Allahtan öyle yanındakini sağındakini solundakini rahatsız etmiyormuş,o yazı sırasında elim acıyor parmağım acıyor diyormuş.Bir de biz yazmaya başlarken noktalı yerleri sayıyor kaç tane kaldı diye her 5 dk.da bir mola istiyor.ya da kulağına bir şey diycem seni çok seviyorum dersi de seviyorum ama ben biraz yoruldum diyor
Abi de 3 .sınıfta onun da dersleri var garibim kendi başına yapıp, bana gösteriyor

Ben bugün beklemedim artık 5.5 da çıkıcaklar bakalım bensiz napmış fena merak ediyorum telefonuda yanımdan ayırmıyorum öğretmen bişi olursa arıcam dedi tüm velilere..
Bende bu sabah kahvaltı ettiremedim geç uyandı(geç uyanınca yada uykusunu iyi almadığında mızmız oluyo) biraz zorladım ye ye diye inadı tuttu laz damarımız tutuyo arada yemicem dedimmi bitti..
poğça aldım kek koydum..

ya ben beslenme konusunda sıkıntı yaşamaya başladım hiç yaşamıcamı ümit ederken..
Oğlum problemsizdir o konuda fakat o bunu getirmiyoki şu bundan getirmiyoki kimse bundan getirmiyokiler başladı bizde..
ne dersem hayır diyo deli ediyo benii..
Oğlum bizene ondan bundan şundan ben ne koyuyorsam o sevdiğin şeyler bunlar diyorum hayır diyor..:44:
Ayy napcam ben bu çocukla tost, hamburger, simit, poğça hepde değişik koyuyorum neymiş kimse bundan getirmiyomuşş eeee ne getiriyolar diyorum bilmiyorum diyooo sıyırcam ramak kaldı

Son düzenleme:
sen beslenme saati sınıfı basıp bi bak, kim ne yiyo, sıra arkadaşı ne getirmiş çocuklar özeniyo birbirlerinin getirdiklerine, bi de oyundan geri kalmamak için yemiyolar baş beslenme yememe sebebi bu bence, o boş saatte oyun oynamak daha tatlı geliyo

Bu gidişle öyle yapıcam canım bide zoraki o istemediği halde koyuyosam yemiyor.. sefer tasına makarna çorbamı koyim aa oğlum ye iştee

şekil a...
1 poğça aldım 1 dilimde kek koydum bugün.. kek e hiç dokunmamış poğçanında yarısını yemiş :44:
ve kahvaltı yapmadan gitmişti aslında sever yemeyi niye böyle yapıyo anlamıyorum..

1 sayfa fotokopi ödevimiz var
2 sayfa çizgi çalışması
yine 1 tavşan resminin çizgilerini birleştirip boyacaklarmış..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…