İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

bizimkide başladı beslenme konusunda burun kıvırmaya çünkü bazı arkadaşları kantinden tost hamburger falan alıyorlarmış. bende alayım demesede onlar alıyo yiyo diye söyleyip duruyor. yani maç başka

bizimde 1 sayfa fotokopi 1 sayfa resim mamala boya bide güzel yazı defterine başlamışlar bugün onun yarım sayfasını yapabilmiş tamamlanacak. ödev çok yani. birazdan oturucaz.

perşembe günü toplantı yapacakmış öğretmen. sanırım pazartesi sesleri vermeye başlıyacak.

HTML:
selam bu siteyi bi inceleyin. biz üye olduk. çok beğendim.

Morpa Kampüs

sağol bi inceliyelim bakalımm

biz dün kafayı sıyırıyoduk resmen

e sesine geçmişler 4 sayfa e yazılacak oğluş pek düzgün yazamıyo öğretmeni çok iyi değil ama kötüde değil dedi biraz çalışması lazım yapamıyo diye yazmak istemiyo

okuldan geldi 3 ten 7.30 a kadar ne yemek nede başka bişey, ödev yaptırmaya uğraştık.uykusu geldi yemek yedi yattı

rüyasında eeee leri görmüştür kuzucum kıesinn

benimde kızım 1.sınıfa başladı.sabah babasıyla ananeye gidiyo.ben daha erken işbaşı yapıyorum.anane yakın 5 dk mesafe.orda kahvaltı edip öğlen okula geliyor.okulda bana 2 dk mesafede.öğlen okula girerken bende yanında oluyorum.akşam 17.10 da çıkıyorlar çıkışada yetişiyorum.beslenme konusunda okulun uyguladığı bir beslenme listesi var o yönden rahatız herkes aynı şeyi yiyor.
tenefüste büyükler bizimkini itmiş kolu sıyrılmış biraz.haftasonu formaları yıkandı tertemiz giydi dün akşam yine yıkadım.bu gidişe renkleri kış gelmeden solacak
ödevler konusunda şuan yapıyor fazla bir sıkıntımız yok ama yoruluyorlar tabi.e harfi bitti dün baktım L ye geçmişler.anne diyo bu çizgiler anaokulunda da vardı gerçek ödevler ne zaman başlıcak
babamız geç geliyor ondan fayda yok tüm yük bende.beslenme ödev uyku(hala uykuya benimle dalıyor yalnız yatmıyor) evin yemeği çamaşırı bide işe gidiyorum.bu ara çocuktan çok kendimle ilgili sıkıntım var yetişemiyorum sanki şu düzeni bi oturtsam.akşam eve geliyoruz anneeee açıımmm diyor.hemen mutfağa onu doyur duş aldır ödeve oturuyoruz.sonra eşim geliyor sofra kur kaldır-uyku saati kızın...akşam yattığım yeri bilmiyorum valla böyle giderse yarı döneme kadar bi taraflarım arızalanacak

bizde çizgi çalışması ödeviyle devam ediyoruz kücük c yapmışlar..
dergimiz var dergiden 2 sayfa ödev ve deftere yaptıkları çizgi çalışmalrından 2 şer sıra..
dergi ödevimiz bitti defteri yapıyo şuan oğluş.. kendi kendine yapıyo bana gösteriyo bitince olmuş mu diye

Öğretmenimize oğluşu sordum çıkışta genel bilgi adına çok memnunum dedi siz zaten ilgili bi velisiniz (tenefüslerde de gittiğimden artık sürekli merhabalaşıp konuşuyoruz ve yine bugün gittim dayanamdım) sizin ilginiz ona yansıyo felan dedi..
projektör parasını ödedim 100 lira aidatımız var 80 lira haftayada onu ödicem ayy bitmiyoo
sıra yenilicez diyolar 35 lira istiyolar dergi seti varmış 25 lira öğretmen zorunlu koşmuyorum siz bilirsiniz dedi ama ben istiyorum isterseniz öneririm şu set olsun diye dedi..
Başladık bakalım hayırlısı...

kızlar sınıflarınız kaç kişilik.bizimki 30_35 di şimdi 50 oldu kuzum aynı sırada 3 kişi oturuyor.çıldırıcem

kızlar sınıflarınız kaç kişilik.bizimki 30_35 di şimdi 50 oldu kuzum aynı sırada 3 kişi oturuyor.çıldırıcem

evet 50 biraz fazla ama bozmayın moralinizi. hepimiz 60 kişilik sınıflarda okuduk. tabiki gönül 20 kişilik sınıf istiyo ama napalım. sistem böyle malesef.
öğretmenler o kadar tecrübeli ki hiç sıkıntı yaşamayacaklardır. genel uyum önemli. sizde evde desteklersiniz. okula daha sık gidip öğretmenle görüşürsünüz.
sınıf annesi henüz seçilmediyse ve sizin vaktiniz varsa sınıf annesi olursunuz. o zaman daha da kolaylaşır herşey.

off bu ne yaaa bizim sınıf 30 kişi gözüme o kadar çok geliyoki

bilmiyorum ben25 kişiden fazla sınıfta okumadıpım için bana çok geliyo ve öğretmenlerin nasıl yetiştiklerine hayret ediyorum 50 kişi dile bile kolay gelmiyo
Allah yardımcumız olsun diyelim

evde desteklemek şart

ilk iki hafta stres olduk ama çocuklar yavaş yavaş adapte olmaya başladılar , bizde dün 3 sayfa çizgi çalışması yaptık hemde zevkle çok hoşuma gitti. Daha e sesine geçmedik herhalde bugünlerde geçeriz.

dün bizim 2 sayfa e miz vardı az geldi gözüme

zar zor yaptık

akşam karalama defteri,nde e lere çalıştık güzel yazı defterinin aralığına sığdırmayı başardık sonunda

bakalım okulda yapabilcekmi sabah tekrar e yaptırdım çok güzel yaptı ama bazen acele ediyo e ler havada kalıyo

beslenme bizdede sorun çoğu zaman yemeden geliyo ,koyduğum gibi,oyun daha tatlı geliyo

neyapayım çocuklar oyunla doyarmış deyip avutuyorum kendimi

bu konudan bende fena muzdaribim
biraz daha uzak diye yollamadığım okul 30 kişi biz 40 kişiyiz..
hep aklım o okulda kaldı 15 kişi olanları bile duydum peki bu haksızlık değilmi..
nasıl diğer okulda 7 şube olabiliyor çocuklar 30ar kişi bizde niçin 6 şube 40 kişiyiz 1 sınıf açmak bu kadar mı zor..
ve oğlumun okulu semtin en talep gören kalabalık okulu haksızlık bu..
50 kişi 1 sırada 3 kişi ne demeek ya bu zamanda..

Son düzenleme:

saol canım desteğin için .bu gün müdürle konuştum 40 kişiler dedi sizin öğretmen saymayı bilmiyor dedi,hangisine inanacağımı şaşırdım.öğretmen herkez üçer kişi oturuyor demişti çıktım baktım iki kişi öğertmenimiz ne yapmak istiyor anlamış diilim.bizi kışkırtım ek sınıf açılması için baskı yapmamızı istiyor sanırım.

bende çok üzülüyorum bu devirde sınıfta 40,50 kişi öğretmen yeterli eğitim verebilmem için sınıfların 25 kişilik olması lazım
diyo ama nerde...benim çevremde gönderebileceğim tüm okullara baktım 50 kişiler 60 bile var...

bugün öğlen toplantı yaptı öğretmen.çay içtik hep birlikte sohbet havasında bi toplantı oldu.sınıfa laptop alınacakmış 30 tl iistediler.bideaidatmıdır nedir sanırım o da 40 tl...öğretmen isterken o kadar mahçuptuki inanın benimle ilgisi yok falan dedi.erkek öğretmen istemiştim en başından bu yana.bu öğretmenini çok duymuştum iyi diye.allah gönlüme göre verdi bugün bir kere daha iyiki bu öğrt.ne vermişim dedim.allah bütün çocuklarımıza gayret güç zihin açıklığı versin.

ne güzel canım allah bozmasın, biz toplantıya acaba ne fırça yicez diye korkarak gidiyoruz

bu gün ödev yoooookkkkk

çok sevindim

ama karalama defterimize bol bol e yapıcaz,karalama defterine yaptırırken pek sorun çıkmıyoda ders dedinmi kaçacak yer arıyo benimki

bu gün ödev yoooookkkkk

çok sevindim

ama karalama defterimize bol bol e yapıcaz,karalama defterine yaptırırken pek sorun çıkmıyoda ders dedinmi kaçacak yer arıyo benimki

bu gün ödev yoooookkkkk

çok sevindim

aman ne güzell :)bizim varrrr maleseff ama 1sayfa güzel yazı defterine bırde fotokobiye el yazıcak defter bıttı daha kagıt varsorun oluyor gecelerı eşim ben gelmeden yaptır dıyor kızıyor ama benım sıpa elım agrıdı falan fılan akşama bırakıyor

bizde oturduk yarım saat oluyor.dergimiz var 7-8 sayfa..el yazıyoruz.bide fotokopi.gelir gelmez doyurdum karnını tv izledi banyo yaptı.şimdi ben yanında bilg.a bakıyorum sürekli yaptığına bakmıyorum baktıkçada aferin çok yakışıklı olmuş l harfin diyorum seviniyor.bende foruma bakiim dedim.babamızdan fayda yok.bide biz erken kalkıp ananeye gidiyoruz ya 9.5-10 gibi uykuya yatıyor.millet 12 lere kadar ders yapıyomuş bizim bide saat sınırımız var hepten geriliyorum.bazen kolay bişey olduğunda ananeye gidince yap diyorum allahtan söz dinliyor...şimdilik

sizin öğretmen saymayı bilmiyor ne demek ya. amanın. gitmeyin bi daha müdüre. 5 yıl bu öğretmendesiniz. siz ğretmenle görüşün. belliki öğretmeni zorlayan bir müdür.

oooo siz e yi l yi öğrenmiş birde birleştirip el yapmışsınız biz daha çizgi çiziyoruz. pazartesi başlıycaz eeee lemeye :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…